Şimdi Ara

Logitech Z906 ALMAYIN Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
5
Favori
24.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar , Yıl oldu 2021 neredeyse , problem devam ediyor.Maalesef logitech hafızalardan silinmeyecek problemleri olan sistemle bizi başbaşa bıraktı.Adam gibi makul bir çözüm sunmadı.Atsan atılmaz satsan satılmaz o şekil.

@BuqRa.K kardeşimiz kendince bir çözüm üretmiş.Ben sistemi kendisine yarın göndermeyi planlıyorum.Bana göndermiş olduğu videoyuda iznini alarak youtuba ekleyip aşağıda paylaşıyorum.Detayları kendisi ile görüşebilirsiniz.

Başka bir arkadaşın cihazı tamir (MOD) edilmiş.Darısı benim başıma diyeceğim de benim iş uzun :)

Edit :17.09.2020--------------------------------------------------------------------------------

Logitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor..

Arkadaşlar merhaba,

Üzerinde çizik dahi olmayan ses sistemimi satışa koymuştum (iyikide satılmamış)
    Ancak ev boya badanadan sonra sistemi tekrar taktık , küçük kızım bilgisayarda oyun oynarken sup'dan dumanlar gelmeye başlamış ve konsol ışıkları, haliyle ses de gitmiş.

Zorda olsa sub'u açtım gördümki besleme kartında bir kaç direnç ve transistör yanmış.

Logitech Hollandayı aradık parça temini yapmıyorlarmış.Halbu ki avrupadan alınan klavyelere tr tuş takımı gönderiyor.
    İsteyene klavye alıcısını şakkadanak gönderiyor.Ona güvenmiştim (parasıyla)

Biliyordum ki türk servisleri bizi iyi öpecek.

Yanılmadım , Hollanda bizi pentabilgisayar'a yönlendirdi onlarda 104$ + kdv

yani 104 *0,18=122,72$ oda yaklaşık 122,72 * 3,55 = 435 tl(şu anki kur haliyle bunun kargo parasıda var ) en az 500 tl eL insaf.Masraf çıkardılar.

Lan poweri çıkarmışım , parasıyla gönder işte ne diye servise koca aleti istiyorsun oda ayrı dava.

Evimde abartısız 10'dan fazla Logitech ürünü olan ben , logitech'den soğumadım desem yalan olur.

Araştırdığımda bir sürü insan aynı donanım arızasından muzdarip.Adamlar bir sigorta bile koymadıkları şeye nasıl ce belgesi almışlar şaşırtıcı.

Bu saatten sonra Z906 alcak varsa bence almasın.Bu besleme kartının yanacağı aşikar şunuda söyleyeyim.

Sistemin bağlı olduğu

Reguline 3000 VA regülator ve ona bağlı olan philips akım koruma sistemi vardı , gerisini siz düşünün.

Z906 'cılar konusunda benden başka bir arkadaş dahi aynı sorundan muzdarip hemde aynı nokta.

[

https://forum.donanimhaber.com/logitech-z906-cilar-buraya--50807002-184#127149049

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 17 Eylül 2020; 1:50:12 >

• Arkadaşlar merhaba, geçen ay bina önündeki elektrik direğinde oluşan arızadan dolayı z906'nın güç kaynağı arızalanmıştı, internette yaptığım araştırmalar sonucunda birçok kişinin bu sorunu yaşadığını gördüm, benim cihazın varsitörü ve sigortaları yanmıştı biraz da board üzerinde yanık vardı. Cihazımı bir elektrikçiye yaptırdım (sıradan bir elektrikçi değil, bu abiyi bulana kadar çok uğraştım :), sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Eğer bu sorundan dolayı cihazını kullanamayan kişiler varsa yardımcı olabilirim, Balıkesir merkezde yaşıyorum, sevgiler.
  • Doğru anladıysam alttaki linkte 44.mesaj vatandaş olayı 400 watt'lık çin güç kaynağı ile çözdüğünü söylemiş.Bu konuda fikri olan yardım edebilecek elektronikten anlayan kardeşim var mI?

çin güç kaynağı çözümü

Adamın dediği;

ciine@

I resolved, I rebuilt a Chinese source for 200W at full power 400w
    with the following voltages:
    -5V 1A
    12V 1A
    -40v 10A
    It works perfectly

more details

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 25 Haziran 2017; 20:53:17 >
  • Merhaba.

Bir çok elektronikçi direnç-kapasitör-kondansatör değişimi yapar ve çok daha uygun fiyata mâl olacaktır, elektronikçilere sordunuz mu ?
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öyle kaliteli elektronikçi bulmak oldukça zor(ne yaptığını bilen).Büyük parçaları değiştirmek kolay bende yaparım lakin kartın arkasındaki küçük dirençlerin , transistörün değerlerini ve parçasını bulmak ve yerine montajını yapmak .....İstanbulda yaşayan Amcamın ekran kartı tamiri yapan gelişmiş bir servis merkezinde arkadaşı var (sahibi) ona sordurdum söz verip parça bulamıyoruz servisler bize parça vermiyor gibisinden şeyler söylemiş.Servise gönderin demiş eh..
  • nirvanha kullanıcısına yanıt
    Tekrardan Merhaba.
    Açıkçası sizin bu sorununuzun çözümünün Çin Alışveriş Siteleri,in de olduğuna inanıyorum, ancak Çin dilini bilmediğim için, şu sitede arızalı olan kartınızın, sağlam olanı var diyemiyorum, ancak dediğim gibi mutlaka arızalı olan ürününüzün sağlam olanı var ve mutlaka uygun fiyatlı satılıyor ama nerede, işte mesele onu bulabilmek.
    Kusura bakmayın bu konuda pek yardımcı olamadım
  • Çok gezindim internette ama pekte birşey bulamadım. Bulduğum direnç değerleriyle alakalı olan bir bilgiyi ekteki resimde paylaşıyorum umarım işinize yarar.

• yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    Ne demek vakit ayırmanız bile yeterli.

Z906 besleme kartının ayrı olarak satıldığını sanmıyorum aliexpres baktım.Ama yinede bilmediğim bir yer olabilir.

Benim çözmeye çalıştığım şey , ikinci mesajda bahsettiğim yabancı siteden alıntıladığım çözüm doğru mu ?.Hangi güç kaynağını almalı ve nasıl bağlamalıyız.Resimlerde görülüyor ancak tam detaylı değil.Denemek istiyorum ancak anakartı yakmak istemiyorum.Servise o parayı verene kadar biraz fazla verip amazondan yenisini alırım.Ama değer mi? O da yanacak büyük ihtimal.
    Ancak araştırdığım kadarı ile Z906'larda kronik bu problem.Z5500'de konsol problemi vardı bunda da bu.Logitech bizi yiyor hiç ders almamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 26 Haziran 2017; 13:42:34 >
  • mtatlilioglu M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Bu forumda bu işi biri yapmalı , 1000'lerce adet satılan bir cihaz ve bir parçanın değişim maliyeti bu olmamalı.

O yüzden çözüm alternatif güç kaynağı olmalı ve tamir yerine değişim olmalı ki hem zaman hem maliyet tasarrufu olsun hem de herkese uysun.
  • Birde servis karta 500tl gibi bir para isteyince alternatif ne olabilir diye araştırmaya girdim. 2.el "avr" denen sinema amfilerine baktım. Bu amfileri 200-300 gibi fiyatlara bulmak mümkün görünüyor. Ama bu amfilere bizdeki Z906 nın hoparlörlerini bağlarsak nasıl verim alabiliriz orasını kestiremiyorum. Bu amfiler konusında bilgisi olan varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim.
  • Alternatif güç besleme kaynağında ise 5v ve 12v ta bir problem yok ama 40v 10A beslemeninde aynı güç kaynağında üretilmesinde problem var diyor elektronikçiler. Bize iyi bir Çinli lazım anlaşılan ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtatlilioglu

Birde servis karta 500tl gibi bir para isteyince alternatif ne olabilir diye araştırmaya girdim. 2.el "avr" denen sinema amfilerine baktım. Bu amfileri 200-300 gibi fiyatlara bulmak mümkün görünüyor. Ama bu amfilere bizdeki Z906 nın hoparlörlerini bağlarsak nasıl verim alabiliriz orasını kestiremiyorum. Bu amfiler konusında bilgisi olan varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim.

Burda şu problem var( bende aynısını düşünüyordum ) Ancak Z906 sub.'u aktif olunca haliyle çalışmıyor.
  • quote:

Alternatif güç besleme kaynağında ise 5v ve 12v ta bir problem yok ama 40v 10A beslemeninde aynı güç kaynağında üretilmesinde problem var diyor elektronikçiler. Bize iyi bir Çinli lazım anlaşılan ;)

Adamın kullandığı güç kaynağının boardun'da ki marka cl-power Model CL-0200AH-5

Şu linktekilerden biri uyar mı acaba :)

https://www.arkotekelektronik.com/smps-guc-kaynaklari-144

Mesela şu

https://www.arkotekelektronik.com/5v-40a-200w-smps-a-200-5--15320
  • Üstad bu güç kaynaklarını satan yeri arayıp bir teknik destek almak sanırım bize yardımcı olur. Birde sen kesin emin misin sinema amfisinin Z906 nın subwoofer ını bağlayamayacağımıza. Şu presub denen bir çıkış var oraya bağlanmaz mı acaba. Çünkü bazı sitelerde bazı yorum yapanlar aktif ve pasif sub bağlanabilir gibi yorumlar yapmışlar.
  • mtatlilioglu M kullanıcısına yanıt
    Araştırmalarımdan aklımnda öyle kalmış.Bilemiyorum bilen birisi yazarsa iyi olur.
  • hocam şu firmaları bi ara derim orjinali olmasa bile altenatif bi cihaz mutlaka vardır.
    http://www.meanwell.com/distributors.aspx?s=&c1=106&c2=109
  • Z906 hayallerimi süslüyordu. İyi ki bu konu açılmış. Şimdi de 18+ hayallerimi süslüyor. Bi elime geçirsem..

Teşekkürler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 26 Haziran 2017; 23:43:50 >
  • 290 tl ye yaparım inşallah. ama biraz sürer.

0505 403 35 80
  • Kartı tamir mi edeceksiniz yoksa farklı bir güç kaynağı mı yapacaksınız?
  • quote:

Kartı tamir mi edeceksiniz yoksa farklı bir güç kaynağı mı yapacaksınız?

• Evet hiç gelişme yok mu ?

1 ağustosta yıllık izne çıkıyorum tamir etmeyi deneyeceğiz bakalım kısmet :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.