Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.597
Cevap
66
Favori
314.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar sıfır açılmamış kutu 800 tl ye aldım.

Bilgisayar için kullanacağım evde hi end sistemim mevcut

şuan filmde biraz yankı gibi ses farkettim optik kablo mu alsam bağlantıyımı yanlış yapıyorum acaba.

Ses kartım vs tam sistem kullanıyorum. Cihazı çok beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bmw. -- 10 Temmuz 2018; 2:9:5 >
  • Merhaba iyi günler. 1 Haftadır Cihazımda bir sorun var. Z906 Kendi kendiliğine kapanıyor ne zaman olacağı belli olmuyor . Tekrar açmaya çalışıyorum açılmıyor .Aradan 30 dk filan geçiyor öyle açılıyor. Cihazı akım korumalı prizle kullanıyorum.Bu olay hergün devam ediyor. Sorunun ne olduğu hakkında bilginiz var mı acaba ?
  • Hocam aşırı ısınmadan dolayı cihaz kendini korumaya alıyor ve soğuyunca arka plaka tekrar açılıyor. Anfi veya güç kaynağınız çok fazla ısınıyor. Bir inceleme şart :)

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ne yapmak gerekiyor . 3 senedir böyle bir sorun yoktu .birden bire olmaya başladı. cihaz bozulsa anlarım fakat bozulma da yok böyle olunca çihazı kime inceleteceğim . yani böyle bir durumda x parçasında sorun var gibi birşey söylemek mümkün değil mi ona göre yol izlesek. yada çevredeki tv tamircilerinden birine götürsem sağlam cihazı da bozar diye korkuyorum
  • İstanbuldaysanız bizzat yerinize gelip arıza tespitini yapar onarılabilecek durumda ise onarımı yaparım. Ücret talep etmiyorum

Tecrübeniz yoksa sub kapağını açmayın 315v DC gerilim var aman

Saygılar

• pathology_ P kullanıcısına yanıt

• absinthes @

Teşekkür ederim ama malesef alanyadayım. Mesela Bugün 5 saattir kullanıyorum hiç kapanma olmadı hemen hemen son ses yakın film izledim. ama bazen de cihazı açtıktan yarım saat sonra kapanıyor.Cihazın içini açsam da anlayacağımı sanmıyorum. burada da öyle iyi tamirciler de yok tamirciye durumu anlatsam versem belki elimdeki cihazdan da olacağım yani içerisinde ki bozulan değerlere yakın değerli parça takmak yerine cihazı çalıştıracak parçalar bulup takarak cihaz 20-25 gün sonra yanarsa kimse sorumlusu olmayacak .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pathology_ -- 14 Temmuz 2018; 0:42:31 >
  • Hocam elinizde bir termokupl varsa arka alüminyum soğutucuya yapıştırın ve değer okumaya başlayın. 70 santigrad dereceyi geçerse cihaz kapanır. Soğutucuya temas eden 5 komponent var. Bunlardan ikisi amfi kartında bi subwoofer bide uydular için “TAS Class D” yükseltici entegreler diğerleride besleme devresinde bulunan 3 adet güç mosfeti. Eve gidince size tam noktaları söylerim. Hangi bölümde aşırı ısınma varsa o devrede sıkıntı var. Ben sorununuzun besleme katında olduğunu düşünüyorum

Saygılar

• Bir şekilde yol gösterebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler
  • Bmw. kullanıcısına yanıt
    hocam fiyat cok iyi nerden aldiniz acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pathology_ P kullanıcısına yanıt
    En kötü burdan yardımcı olmaya çalışayım. Bir arka braketi söküp yakından fotoğraflar atar mısınız komponentleri

• Cihazım 2 aylık ve arkasına elimi değdirdiğimde aşırı ısınma mevcut.

2 speakerımdan cızırtılı değişik bir ses almaktayım 3D modundayken fakat 4.1 modouna geçtiğimde o 2 spekeardan net ses almaktayım ve bassımdan tok ses çıkmıyor çok az vuruyor.

Garantiye mi göndereyim yoksa benim yaptığım yanlış birşeyler mi var ?

Cihaz optik kabloyla bağlı ve ses kartım bu .
    https://www.hepsiburada.com/asus-xonar-dgx-5-1-pci-e-ses-karti-p-BD300903?magaza=Ares&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQjwzcbWBRDmARIsAM6uChX9fKnjoGzpx0CubSjkp-F7ppVAI01LX9G1cLBGXQrFfKk4zJjDS40aAvRdEALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dee.Jay -- 18 Temmuz 2018; 19:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dee.Jay

Cihazım 2 aylık ve arkasına elimi değdirdiğimde aşırı ısınma mevcut.

2 speakerımdan cızırtılı değişik bir ses almaktayım 3D modundayken fakat 4.1 modouna geçtiğimde o 2 spekeardan net ses almaktayım ve bassımdan tok ses çıkmıyor çok az vuruyor.

Garantiye mi göndereyim yoksa benim yaptığım yanlış birşeyler mi var ?

Cihaz optik kabloyla bağlı ve ses kartım bu .
    https://www.hepsiburada.com/asus-xonar-dgx-5-1-pci-e-ses-karti-p-BD300903?magaza=Ares&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQjwzcbWBRDmARIsAM6uChX9fKnjoGzpx0CubSjkp-F7ppVAI01LX9G1cLBGXQrFfKk4zJjDS40aAvRdEALw_wcB
    optik kablo ile bağlı iken 3d vs modları çıkmaması lazım.onların üstündeki decode ışığının yanması lazım sadece.siz analoğ olarak dinliyorsunuz ve kalitesiz ses alıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBadger82

optik kablo ile bağlı iken 3d vs modları çıkmaması lazım.onların üstündeki decode ışığının yanması lazım sadece.siz analoğ olarak dinliyorsunuz ve kalitesiz ses alıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Bu durumu peki nasıl düzeltebilirim ? Ben daha kaliteli ses almak için optik kabloyla bağlamıştım ve bu zamana kadar böyle dinliyordum ama bir kaç gündür bir kalitesizlik sezdim tek tek speakerlara kulağımı götürdüm böyle bir sorunla karşılaştım acaba driverları kaldırıp tekrardan kursam yararı olur mu ? Bir başka arkadaşı aradım donanımsal değil yazılımsal bir sorunun var dedi bana ama yanımda olamadığı için pek yardımı dokunamıyor.
  • Hocam merhaba, benim cihazda da hiçbir yaşam belirtisi yok, fişe bağlı takılı fakat açılmıyor. Ben istanbul çekmeköy deyim görüşebilir miyiz mümkünse.
  • Ahmet© kullanıcısına yanıt
    Pm atıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dee.Jay

Bu durumu peki nasıl düzeltebilirim ? Ben daha kaliteli ses almak için optik kabloyla bağlamıştım ve bu zamana kadar böyle dinliyordum ama bir kaç gündür bir kalitesizlik sezdim tek tek speakerlara kulağımı götürdüm böyle bir sorunla karşılaştım acaba driverları kaldırıp tekrardan kursam yararı olur mu ? Bir başka arkadaşı aradım donanımsal değil yazılımsal bir sorunun var dedi bana ama yanımda olamadığı için pek yardımı dokunamıyor.

Alıntıları Göster
    donanımsal değilde yazılmsal sorun bu.antalyadaysanız yardımcı olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 19 Temmuz 2018; 8:30:45 >
  • Merhaba arkadaşlar z906 kullanıcısıyım. Memlekete hoparlörleri götüreceğim. Tek bırakacağım şey kabloları eve laminant altlarına gizlediğim için çıkart tak yapmak istemiyorum. Ona istinaden hoparlör kablosu alacağım ama farklı farklı yorumlar yapılıyor....Örnek olarak şu ürünler gözüme çarptı.

http://www.hepsiburada.com/hama-hoparlor-kablosu-2x0-75mm-transparan-30m-p-HBV000002J912?magaza=Hepsiburada

http://www.hepsiburada.com/gold-step-100-metre-2-x-075-hoparlor-ve-elektrik-kablosu-p-HBV000004LRIB?magaza=Ak Lider Elektronik

• quote:

Orijinalden alıntı: pathology_

absinthes @

Teşekkür ederim ama malesef alanyadayım. Mesela Bugün 5 saattir kullanıyorum hiç kapanma olmadı hemen hemen son ses yakın film izledim. ama bazen de cihazı açtıktan yarım saat sonra kapanıyor.Cihazın içini açsam da anlayacağımı sanmıyorum. burada da öyle iyi tamirciler de yok tamirciye durumu anlatsam versem belki elimdeki cihazdan da olacağım yani içerisinde ki bozulan değerlere yakın değerli parça takmak yerine cihazı çalıştıracak parçalar bulup takarak cihaz 20-25 gün sonra yanarsa kimse sorumlusu olmayacak .
    Hocam sizin yaşadığınız sorun Bendede çok oldu hatta çıldıracak duruma geliyordum ama çözümünü buldum. Anfinin arkasına taktığımız çok delikli kablo temassız lık yapıyor ve ondan ötürü şase yada kısa devre gibi bişey yapıyor sistemi kapatıyor. Tavsiyem vidalarını sıkmadan bi tak çıkart yapın sorun muhtemelen düzelecektir

• kucuker34 kullanıcısına yanıt
    Ben içini açtım baktım 2 taş direnç yanmış onların değişimini yapmaya çalışacağım sağolsun forumdan @absinthes arkadaş çok yardımcı oldu. bence sizde bir dirençlere bakın derim üzerinde yıpranma deformasyon var mı
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.