Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.601
Cevap
66
Favori
315.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Anladım almak istediğim anakartta alc889 bulunuyor anladığım kadarı ile yeterli. Peki aynı çipsete sahip bir 6 jack olan anakart var bir de 3 giriş.
    O ekstradan 5.1 ses almak içim olan jacklar sadece filmlerde mi işe yarar yoksa 5.1 bağlantı yapınca müziğin kalitesi de artar mı ? Müzik stereo evet ama sonu.ta 5.1 bağlayınca basslar falan farklı kanaldan veriliyor.

ALC889 yeterli hatta gayet iyi denilebilir. PC'den Z906'ya 5.1 analog bağlantı 3 kablo ile sağlanıyor (her kablo 2 hoparlöre ses iletiyor), bendekinde toplam 6 jack var fakat 3'ünü Z906 için kullanıyorum, diğerleri 7.1 bağlantıda, mikrofon bağlarken vs. gerekiyor, ses kalitesine bir etkisi bulunmuyor.

Stereo müziği Windows veya kurarsanız ses kartının kendi sürücüsü, 2.1 üzerine arka hoparlörlerden efekt verecek şekilde çalabiliyor. Z906'nın Stereo'yu 2.1, 4.1 veya sanal 5.1 (3D) olarak verme özelliği de var zaten fakat ben müziği 5.1 yerine, Z906'nın efektlerini kullanmadan, sadece efekt sesleri (bazı back vokal, bazı tiz sesleri vs.) arka hoparlörlerden verecek şekilde, Stereo (sol ön, sağ ön ve subwoofer esas olarak aktif) dinliyorum. Oyunlarda ve 5.1 DTS/Dolby filmlerde zaten gerçek 5.1 ses alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 16 Eylül 2017; 13:46:23 >

• HuNTeR_1907 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler tüm soruları cevapladınız. Artık geriye sistemi almak kaldı.
  • 6 aylık vatandan alına z906 satıyorum fiyat 900 lira ilgilnenlere duyurular pm atabilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar

Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak umarım cevaplarını alabilirim. şimdi öncelikle ses sistemine Samsun tv'nin optik çıkış bölümün sesi alıyorum tabii PC'de TV'ye bağlı Nvidia GTX 650 ekran kartından görüntü ve sesi HDMI kablosu ile TV'ye bağlı PC'den müzik dinlerken gayet memnunum baslar tizler herşey iyi güzel konsoldan'da DECODE ışığı yanıyor işin ilginç tarafı Creative Z blaster ses kartım var optik çıkıştan sesi alıyorum fakat bas etkileyici bir şekilde çalmıyor 5 küçük hoparlörlerden ses geliyor konsoldaki bu kez STEREO kısmında 3D ışığı yanıyor ama bas kısmı beni menün etmedi TV'den sesi alırken baslar tizler harika ama ses kartında optik çıkışta bir türlü ayar yapamadım ne yapmam gerekli tecrübeli arkadaşlar var ise bana yardımcı olabilir mi?
  • bu decode olayını nasıl çözerim ?

tv ye optik girişle bağladım, tv nin ses modunu pcm den dolby digitale çektim, fakat decode ışığı gene yanmadı
    (uydu alıcısı scart ile bağlı tv ye)

sonra pc yi getirdim ve hdmi kablo ile tv ye bağladım, sesi hdmi çıkış olarak ayarladım, tabi optik girişle hala tv ye bağlı, gene decode ışığı yanmadı, bu pc deki sebep win 10 - 14393 no lu sürümü kullananmamdan mı kaynaklı ?

eğer pc nin sürümünde sıkıntı varsa neden tv de decode yanmamıştır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 23 Eylül 2017; 0:14:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bu decode olayını nasıl çözerim ?

tv ye optik girişle bağladım, tv nin ses modunu pcm den dolby digitale çektim, fakat decode ışığı gene yanmadı

sonra pc yi getirdim ve hdmi kablo ile tv ye bağladım, sesi hdmi çıkış olarak ayarladım, tabi optik girişle hala tv ye bağlı, gene decode ışığı yanmadı, bu pc deki sebep win 10 - 14393 no lu sürümü kullananmamdan mı kaynaklı ?

Hocam denemedigim driver kalmadı sonundahttp://sharemods.com/ct89upig9f92/realtek_hda_8059_DTSi_DDLrdy.rar.html buradaki driveri kullandım. Windows 10 son sürüm denetim masası ses ayarlarında dts 5.1 çıktı seçtim ve artık sesi decode ederek alıyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bu decode olayını nasıl çözerim ?

Hocam denemedigim driver kalmadı sonundahttp://sharemods.com/ct89upig9f92/realtek_hda_8059_DTSi_DDLrdy.rar.html buradaki driveri kullandım. Windows 10 son sürüm denetim masası ses ayarlarında dts 5.1 çıktı seçtim ve artık sesi decode ederek alıyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.

link için teşekkürler, optik çıkış olmadığı için şuan olmaz sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cihaz optik bağlı subwoofer ı arkaya aldım sizce nasıl olmuş arkadaslar..

• quote:

Orijinalden alıntı: oaken18

cihaz optik bağlı subwoofer ı arkaya aldım sizce nasıl olmuş arkadaslar..

Hocam woofer önde olsa daha iyi olur normaldede o şekilde öneriyorlar.
    Ayrıca tavsiyem tavandan çekin kabloları ahşap sanırım daha kolay olur ben öyle yaptım resim atarım (öneri)

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt
    tavandan derken hocam fotoğrafı varsa atabilirmisiniz.
  • Hocam yoğunluktan resimleri yeni yüklüyorum kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahsiyet -- 7 Ekim 2017; 17:45:56 >

• quote:

Hocam yoğunluktan resimleri yeni yüklüyorum kusura bakmayın.

Bu şekilde olmaz. Hoparlörlerin kulak hizasında olması gerekir. en iyi performansı böyle alırsınız.

• teledünya kullanıcısı olarak, samsung tv'den optic çıkışı z906ya aktardığım taktirde, nadir de olsa bazı kanal ya da şarkılarda arka uydulardan sinek vızıltısı sesi geliyor.

o yüzden hiç bir zaman arka kolonları kulak hizasına çıkartamadım.

film izlerken sorun yok. decode aktifken problem yok. hatta bazı full hd kanallarda sesi destekleyen hd kanallarda (yabancı kanallar) gerçek ses veriyor

ancak bazen uydulardan yapay ses geliyor. vızıltı gibi. bozuk ses dosyası gibi.

sebebi nedir?

bu arada ikinci sorum da, bazı reklam seslendirmelerinde orta hoparlör (vokal) sesi, reklam filminin müziğine göre daha kısık geliyor.

benzer problemi yaşayan oldu mu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Hocam yoğunluktan resimleri yeni yüklüyorum kusura bakmayın.

Bu şekilde olmaz. Hoparlörlerin kulak hizasında olması gerekir. en iyi performansı böyle alırsınız.

Doğru olabilir fakat yönlerini aşağı doğru verdim ve akustik kulaga hoş geliyor bu şekilde memnunum

• Güzel sistem, hayırlı olsun. Bangır bangır kullan :)
  • creative sound blaster zx ses kartı olan bir bilgisayardan samsung es7000 serisi tvde true hd film izlemek için (veya diğer dts codecli filmler) sizce Z906'a nasıl bir bağlantı yapmalıyım?

1. Ekran kartından hdmi bağlantı ile Tv'ye oradan optik çıkış ile Z906'a (Tv-pc mesafe 10m.)(hdmmi kablo ile zaten bağlı, Z906'a 1 m optik kablo
    (tv ile z906 arası) yeterli)

2. Ses kartından optik çıkış ile Z906'a (mesafe 10m.)

3. Ses kartını Z906'a şu 3lü ses kablosu ile bağlamak (analog kablo oluyor galiba kendisi) (tabii buda 10m üçlü kablo almak anlamına geliyor.)

Hangisinde daha iyi sonuç alınır eğer 2'nci seçenek ise 10m optik kablo almak durumunda kalacağım tşkler...

1'inci seçenekte Tvnin sitesinden bakınca bu codecleri (DTS, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse) desteklediği yazmakta hdmi ile bağlayınca ses kartının gücü yerine tvnin ses çözüm kabiliyeti mi kullanılmakta acaba veya optik ile bağladığımız için (Z906'a) ses kayıpsız Z906'a mı ulaşıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gstid -- 17 Ekim 2017; 15:10:22 >

• Geçenlerde uygun fiyata bulunca Logitech Bluetooth Audio Receiver satın aldım. Yazacaklarım Z906'dan çok bu ürünle alakalı ama Z906 kullanıcılarının işine yarayabilecek bir ürün olduğu için sizlerle deneyimimi paylaşmak istedim.

Aslında hiç aklımda yokken D&R'da JBL Go'yu deneyince beğenmiştim, tasarımı şık, boyutları ideal ve yeterli ses veren bir Bluetooth hoparlördü, sonra eşim de zaten dışarıda kullanmayacaksın, evde de Z906'dan müzik dinliyorsun deyince aklıma bu ürün geldi. Yakın bir arkadaşım 2 sene önce almıştı Z333'le beraber kullanıyordu, sonra Z623'e geçti, memnundu. JBL GO'ya vereceğim paraya bunu alırım diye düşünmüşken JBL Go'nun 2/3 fiyatına bulunca direkt satın aldım 1 hafta-10 gün önce falan.

Gelelim izlenimlerime:

Öncelikle kibrit kutusundan az büyük ve şık bir ürün, ekstradan bir ürün bağlıyorsunuz sonuçta ve öyle kötü bir görünüm vs. katmıyor ve bu ürünle de aldığınız günden sonra herhangi bir işiniz (fiziki olarak) olmuyor denilebilir. Kutu içeriğinde güç adaptörü ve bir ucu 3.5 mm jack, diğer ucu kırmızı-beyaz rca bağlantıya sahip bir kablo çıkıyor. Bu kablonun güzel yanı şu, iki taraflı kullanılabildiği için bağlayacağınız hoparlörde 3.5 mm bağlantı varsa 3.5 mm'i hoparlöre, rca'yı cihazın kendisine ya da hoparlörde rca bağlantı varsa kırmızı-beyaz ucu hoparlöre, cihaza ise 3.5 mm jack'i bağlayabiliyorsunuz. Bu iki bağlantı çeşidi sayesinde hemen hemen her türlü hoparlör, müzik seti, sinema sistemine vs. bağlayıp; kendisinde yoksa Bluetooth özelliği kazandırmış oluyorsunuz.

Hoparlör ile telefon, tablet bilgisayar, laptop vs. arasında Bluetooth bağlantı kurulmasını sağlayan basit bir ürün. Üzerindeki Bluetooth logolu yer bir düğme ve başka bir düğmesi bulunmuyor. Ona bir kere basıp cihazınızı eşleştiriyorsunuz ve bir daha ürüne değmenize bile gerek kalmıyor, eve geldiğinizde otomatik bağlanıyor. Ben hem kullandığım telefon iPhone 6'yı hem de hafızası müzik dolu eski telefonum iPhone 4'ü eşleştirdim, ikisi de evde olduğum sürece sürekli bağlı. Aynı anda 2 cihaz eşleşmiş şekilde bağlı kalabiliyor ve tabii ki birinden aktif olarak sesi iletiyor. Örneğin iPhone 4'ten müzik çalarken iPhone 6'ya mesaj gelirse ya da ondan müzik açarsam vs. iPhone 4'ün sesini kesmiyor. Ancak iPhone 4'teki müziği/videoyu durdurunca iPhone 6'nın sesini vermeye başlıyor ya da tam tersi. Güzel düşünülmüş, müzik keyfinizi bölmüyor bu sayede. Sesi stereo aktarıyor bu arada, Z906 üzerinde 4.1 modda dinliyorum.

Görüleceği üzere çok küçük ve şık bir ürün. Bluetooth cihaz bağlı değilken çok hafif bir beyaz ışık, bağlıyken ise fotoğraftaki gibi daha güçlü bir mavi ışık yayıyor. Çekim gücü 15 metre olarak belirtilmiş. 180 metre kare evin ortasında değil, sonundaki odada bulunduğu halde evin çoğu yerinde çekiyor fakat evdeki odalardan birindeyken telefonla bunun arasında Wi-Fi modem ve kablosuz ev telefonu denk geldiği için kesilmeler yaşanıyor, o da tabii ekstrem bir durum. Bu ürünün veya ev telefonu alıcısının, modemin konumunu uygun şekilde ayarlarsanız çoğu ev kullanımında sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum.

Z906'ya ister subwoofer arkasından RCA girişten (kırmızı-beyaz) isterseniz kontrol ünitesindeki 3.5 mm jack üzerinden bağlayabiliyorsunuz. Özellikle bir karşılaştırma yapmadım ama ses yönünden bir fark da hissetmedim fakat subwoofer'ın arkasına bağlayınca daha şık bir görüntü oluyor, masa üstünde kablolar gezinmiyor.

Güzel bir ürün, Z906 sahibi olsun olmasın herkeste akıllı telefon, tablet, laptop vs. bulunduğundan pek çok kişiye hitap eder diye düşünüyorum.

• Merhaba
    Değerli kullanıcılarımız..
    Ulse design olarak yeni bir satış kanalımızı duyurmaktan mutluluk duyarız. Ürünlerimizin tamamını İstanbul / Beşiktaş da bulunan (Avrupa yakası) Adeks storedan da temin edebilirsiniz.
    #ulsedesign #logitech #ulseZ5 #ulseZ9 #ulseM3 #ulseM5 #adeksstore
    www.ulsedesign.com
    www.adeksstore.com

• Merhaba arkadaşlar. 2017 yılında bu ürün "SIFIR" olarak alınır mı?

Amacım, pc'den film izlemek. Ciddi 5+1 istiyorum. Her yerden ses gelsin istiyorum. Sesi iyi çözsün istiyorum yani. Creative ZXR ses kartım var. İyi bir birliktelik oluşturular mı?

Yoksa başka alternatiflere mi yönelmeliyim?

Maksimum bütçe 2.000tl.
  • pc de hem dts hemde 5.1 analog bağlantı 3 kablo ile bağlantı girişi mevcut oyun ağırlıklı bazende filim olarak kullanacağım hangi girişi kullanmalıyım teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black100 -- 10 Kasım 2017; 15:42:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.