Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.597
Cevap
66
Favori
315.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben z5500 kullanan biri olarak size şunu söyleyebilirimki bence pişman olmaya hiç gerek yok sonucta z5500 bi efsaneydi ve yeri geçti tamam efsaneler ölmez ama :D şöylede bişey var şekil değiştirirler yeni efsanemiz bu olsa gerek :D arkadaşlar şimdi incelemelerde demişler bu sistemde sigorta sorunu yok evet yok çok iyi bişey bu direk elektirik akımı fazla gelince kendini durduruyomuş bu çok güzel bi özellik subun arkasından kapatmanıza gerek yok panelden kapatınca direk bitiyor iş buda çok güzel bi özellik en çok sevdiğim özelliği ne oldu biliyomusunuz bu panelin üstünde uyduları centeri ve subu gösteren ısıklar var eğer birinde bir sorun olursa çalışmazsa o uydudaki ısık sonüyor sanırım bu özellik çok hoşuma gitti açıkçası bence hiç biriniz bu sistemi aldına pişman olmasın z5500 kullanıcılarıda camur atmasın ben her pcyi açtımda bu sisteme korkarak kullanmaktan bıktım acaba bozuldumu bozulmadımı gibisinden her gece yatarken sıkıldım artık aşağıya eğilip fişi çekip kontrol etmekten :D bu sorunlar aşılmış gibi o yüzden almaya değer zaten başka yolda yok :D z5500 artık kalmadına göre alınıcak tek alet bu alanlara tekrardan hayırlı olsun almayanlarada öneririm arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mudo bilgisayar

arkadaslar mrb. bugün itibariyle xfı-tıtanıum ses kartımı aldım fakat optik kabloyu 906 ya bağladığım zaman nasıl ses alacagımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Ya ben kaçırdım ya da bu soruya kimse cevap vermemiş.
    Optik kabloyu takınca yapman gereken iki ayrı şey var.
    Birincisi, bilgisayarın sağ alttaki hoparlör simgesine sağ tıklayarak kayıttan yürütme aygıtlarını açman ve oradan S-PDIF/outu varsayılan aygıt olarak işaretlemen lazım.
    Ondan sonra da, Z906'nın kontrol panelinden inputu üçüncü ışığa getirmen yeterli olacaktır, çünkü oradan giriş sağlamış oluyorsun.
    Klasik kablo bağlantısına geçmek için ise, önce hoparlör çıkışını varsayılan aygıt yapıp, input ayarını ilk ışığa getirirsen tamamdır.
    Özellikle film izlemek için optik çıkışı kullanırsan direct decode ışığı yanar ve 5.1 kanal dijital ses alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ophion84

Tamam anlaşıldı illa yine bir kavga çıkacak birileri birbirine laf sokmadan duramayacak forumda. Yok kardeşim kimsenin adam olmaya niyeti yok bu memlekette illa bir yerden bir şey bulup çııkartacaksınız tamam hadi sattım z906 yı gittim z5500 aldım koydum ha evet çok güzelmiş ama o ne ya öyle eşşek kadar şey hiç bir yere sığmıyor kocaman gereksiz bi subwoofer'ı var. keşke z906 yı satmasaydım ufaktı ama aynı sesi veriyodu ya tüh gördün mü zarar ettik bir dünya. Asıl siz kamera şakası mısın be gidin kumda oynayın yeter artık bu forumun sizin gibilerden çektiği bırakın da insanlar iki donanım muhabbeti yapsınlar. Piyasada sıfır z5500 vardı da mı biz gidip almadık bunu nesi varmış sen hiç evde sesi sonuna kadar açıp 3 kat yukardaki komşunun ne oluyo lan orda deyip kapına dayanmasına aldırış etmeden dinledin mi bu aleti? Bir yürüyün gidin ya allah aşkın bırakın bu işleri.

+1Katılıyorum.

Millet elindeki Z5500 ü elinden çıkarıyo Z906 almak için.Bu sisteme sallayanların da eminim ki birçoğu bu sistemi dinlememiştir.Z5500 kötü sistemdir demiyorum bir zamanlar benimde hayallerimi süslüyordu.Ama sorunsuz bir sistem mi yoksa acaba ne zaman sigortası atacak vs. kaygısı olan bir sistem mi daha alınası?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grizzle -- 31 Ocak 2012; 23:18:48 >

• Sadece gorusumu soyledim arkadaslar kirmak yada asalamak gibi bir niyetim yok.
  • quote:

Tamam anlaşıldı illa yine bir kavga çıkacak birileri birbirine laf sokmadan duramayacak forumda. Yok kardeşim kimsenin adam olmaya niyeti yok bu memlekette illa bir yerden bir şey bulup çııkartacaksınız tamam hadi sattım z906 yı gittim z5500 aldım koydum ha evet çok güzelmiş ama o ne ya öyle eşşek kadar şey hiç bir yere sığmıyor kocaman gereksiz bi subwoofer'ı var. keşke z906 yı satmasaydım ufaktı ama aynı sesi veriyodu ya tüh gördün mü zarar ettik bir dünya. Asıl siz kamera şakası mısın be gidin kumda oynayın yeter artık bu forumun sizin gibilerden çektiği bırakın da insanlar iki donanım muhabbeti yapsınlar. Piyasada sıfır z5500 vardı da mı biz gidip almadık bunu nesi varmış sen hiç evde sesi sonuna kadar açıp 3 kat yukardaki komşunun ne oluyo lan orda deyip kapına dayanmasına aldırış etmeden dinledin mi bu aleti? Bir yürüyün gidin ya allah aşkın bırakın bu işleri.

Dostum ben size söylemedim kusura bakma yanlış anladın.benim sözüm @ophion84 adlı kullanıcıya idi.
    Güzelce resimleri koymuşsunuz oraya. Z5500 den neredeyse hiçbir farkı yok. Sadece subwooferi biraz ufak. Diğer herşey aynı.bende de z906 var. Bana göre z5500 den daha iyi z906.
    @ophion84 resimleri göre göre cihaza 2+1 muamelesi yapmış.bu tur yorum yapan arkadaşları kınıyorum.ayıptır ya. mesaj sayısı artsın diye yorum yapmayalım lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: optimus 1

quote:

Dostum ben size söylemedim kusura bakma yanlış anladın.benim sözüm @ophion84 adlı kullanıcıya idi.
    Güzelce resimleri koymuşsunuz oraya. Z5500 den neredeyse hiçbir farkı yok. Sadece subwooferi biraz ufak. Diğer herşey aynı.bende de z906 var. Bana göre z5500 den daha iyi z906.
    @ophion84 resimleri göre göre cihaza 2+1 muamelesi yapmış.bu tur yorum yapan arkadaşları kınıyorum.ayıptır ya. mesaj sayısı artsın diye yorum yapmayalım lütfen.

@ophion84 özür dilerim. Rumuzları karışırdım.
    Bütün sözlerim @alitech electronic e.

@ophion84 özür
    @ophion84 özür

@alitech ayıp ediyorsun. Seni kınıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: optimus 1

quote:

Bu "laf sokma", tartışma olaylarına ben girmeyeyim de, yazdıklarınız üzerine başka bir şey söylemek istedim.

Açıkçası Z906 almadan önce hoparlörler hakkında pek de fazla bilgim yoktu. Almış oldum ve sonradan epey şey araştırıp öğrendim internette.

Her şeyden önce, hoparlör en çok müzik dinlemek için kullanılan bir alettir. Müzik denilince de tweeter sürücüsü olmadan basbayağı da tiz seslerdeki eksikliği, zayıflığı hissediyorsunuz. Daha önceden bilseydim, piyasada hemen hemen aynı fiyatlara gelen ne ev sinema sistemleri var, onlardan alırdım. Biraz araştırın görürsünüz. Logitechlerin bu kadar abartılmasını iki nedene bağlıyorum.

Madde 1. İyi bir pazarlama stratejileri var. Mesela, müzik ve ev sinema sistemlerinde her marka her ürününü kolayca duyuramıyor, ama anladığım kadarıyla Logitech bilgisayar dergilerine biraz ilan filan verip kendisinin fazlası ile reklamını yapmalarını sağlıyor.

Madde 2. İnsanlara yıllardır "benim Z5500'üm var, apartmanı yerinden oynatıyor" diye hava atma moduna sokmuşlar, bunu duyan kıskanıp "benim neyim eksik, ben de alayım" diye koşup alıyor. Müzik için hiç de iyi bir sistem değil. Açıkçası bazı tiz sesleri zorlukla duyabildiğimi fark edip sürekli basın ağırlıklı olduğu bir ses duymaktan rahatsız oluyorum.

Madde 3. Yedi yıl kadar önce bu denli gelişmiş ev sinema sistemleri yoktu. Artık var. Biraz araştırın, multimedia çaları olmasa, aynı güçte ama çok daha iyi kalitede 5.1 sistemleri bu fiyatlardan rahatlıkla alabileceğinizi görürsünüz. Evet, şu DVD ya da bluray playerını da koydukları için olaya, bazı sistemler biraz daha pahalı gibi gözükebiliyor. Ama sırf hoparlörler ve çözücü olarak alabilseniz, kesinlikle bu fiyatlara çok daha iyi bir sistem alabilirsiniz.

Yani çok da boş övünmeyin. O kadar harika bir sistem değil bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerhangiBiriyim -- 31 Ocak 2012; 23:47:37 >

• @HerhangiBiriyim

Doğru diyorsunuz o kadar abartılacak sistem değiller ama şuan bu sisteme rakip kompakt sistem yok.Yani şuanki DVD li sinema sistemlerinin bilgisayara bağlantı imkanı yok.O sistemlere sadece dvd filminizi takıp izleyebilirsiniz.Yani o sistemlerin dvdlerini çözücü olarak kullanamazsınız.

Ayrıyetten şuanki Z906 rakip edifier S550 olabilir.Tweeter sürücüleri var farklı olarak ama ondada dijital bağlantı olmadığı için şuan Z 906 rakipsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donyali61

@HerhangiBiriyim

Doğru diyorsunuz o kadar abartılacak sistem değiller ama şuan bu sisteme rakip kompakt sistem yok.Yani şuanki DVD li sinema sistemlerinin bilgisayara bağlantı imkanı yok.O sistemlere sadece dvd filminizi takıp izleyebilirsiniz.Yani o sistemlerin dvdlerini çözücü olarak kullanamazsınız.

Ayrıyetten şuanki Z906 rakip edifier S550 olabilir.Tweeter sürücüleri var farklı olarak ama ondada dijital bağlantı olmadığı için şuan Z 906 rakipsiz.

Evet, bu konuda tamamen haklısınız. Çok çok daha iyi sistemler var ama maalesef "ev sinema sistemleri" olarak üretiliyorlar ve bu yüzden onların çözücülerini kullanamazsınız. Logitech de bizi buradan kıskıvrak yakalamış sömürüyor zaten.

• Arkadaşlar ben de z906 kullanicisiyim. Üstte sistemi 2+1 katagorisinde gören arkadaşa demiştim "kamera şakası misiniz".
    Kusura bakmayın yanlış anlama olmuş.
    Mesaj kirliliğinden ötürü özür diliyorum.
    @ophion84 den tekrar özür dilerim. Bir de sonradan rumuzları karıştırdım.kusura bakmayın.
  • Az önce bu forumda, başka bir topikte daha Z5500 ve Edifier S550 tartışması gördüm.
    Edifier S550 ne kadar iyidir bilemem. Hiç dinlemedim, dinlesem de kişisel ve öznel bir görüş olur ancak. Tabii Edifier'in decoderı yok. En çarpıcı eksikliği bu.
    Ama o tartışma sırasında, başka bir şey daha gördüm. Z5500'ün tizlerde hiç de eksiğinin olmadığını söyleyenleri gördüm. Çoğunuz bilirsiniz ben de 45 gün kadar önce Z906 aldım. Şimdi bende Z906 var diye sürekli övmem mi lazım yani? Eksiklerini görmeyeyim mi?
    Tabii o zamanlar daha Z906 çıkmamıştı ama, Z5500'ün tizlerde hiç de kesiği olmadığını söyleyen ve ayarları iyi yapılırsa diğerlerinden bir eksiği kalmayacağını söyleyen kişi feci halde yanılıyor.

Bakınız. Logitech'in Z906'nın test sonuçları vardı. Bir dergi götürmüş, çok sayıda profesyonelin görüşünü almış.

Bilgisayar sistemleri kullananlar genelde 7.5 gibi bir puan vermiş 10 üzerinden. Ama çok kaliteli müzik sistemleri ile uğraşanların verdikleri puan oldukça düşük olmuş. Amatör olarak değil de, müzik dinleme işi konusunda uzman sayılabilecek ve çok sayıda kaliteli müzik sistemi dinlemiş kişiler Logitech Z906'ya ortalama 10 üzerinden 6.2 puan vermişlerdi.

Bu çok şey anlatıyor aslında. Bilgisayarcılar iyi kötü beğenirken, müzik dinleme konusunu sanat inceliğinde ele alan uzman kişiler Z906'yı beğenmemişler. Onların umurunda mı basın kalitesi sanıyorsunuz? Tamam bu önemli ama, tiz seslerdeki zavallılığı duydukları anda beğenmemişler.

Sizce müzik konusunda uzmanların verdiği 6.2 ortalama puan ne anlama geliyor acaba? Biliyorsunuz 5 puan 10 puanın yarısı ve sadece onun biraz üzerinde puan vermişler.

Neden beğenmemiş olabilirler acaba dersiniz?

Gerçek kabak gibi ortada iken, halen "ayaları yapılırsa çok iyi ses verir" diyenleri görünce, sadece kendilerini avuttuklarını fark edip gülüyorum.

Mesela şu adam beğenir mi Z906 ya da Z5500'ü dersiniz? İşte böyle adamlara dinletip fikirlerini almışlar ve onlar da 6.2 puan vermiş. O yüzden diyorum, "kimse abartmasın".
    http://www.uzmantv.com/iyi-bir-hoparlorun-ozellikleri-nelerdir

• iyide arkadaşlar 5.1 sistem alıp nedir bu müik müzik diye çırpınmalar bu işten az çok anlayan müzik için zaten stereo sistem alır

5.1 in espirisi multimedia ayağında ağırlıklı olarak oyun ve film kullanımı içindir

bendede 5500 mevcut güzel bir eko ayarıyla fark oldukça kapanır ama elbette donanım gibi olmaz yinede z5500 hertürlü 906dan öndedir kanımca

edifieride dinledim kabinler ahşap gayet hoş bir tınısı var ama optik bağlantı ve dekoderin olmamasıyla o fiyata kesinlikle tercih edilemez

o paraya giriş seviyesi anfili set toplanır rahatlıkla ve 5500den de 906dan da s550den de daha iyi olur şüphesiz
  • Ortalık Karıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemless

iyide arkadaşlar 5.1 sistem alıp nedir bu müik müzik diye çırpınmalar bu işten az çok anlayan müzik için zaten stereo sistem alır

5.1 in espirisi multimedia ayağında ağırlıklı olarak oyun ve film kullanımı içindir

bendede 5500 mevcut güzel bir eko ayarıyla fark oldukça kapanır ama elbette donanım gibi olmaz yinede z5500 hertürlü 906dan öndedir kanımca

edifieride dinledim kabinler ahşap gayet hoş bir tınısı var ama optik bağlantı ve dekoderin olmamasıyla o fiyata kesinlikle tercih edilemez

o paraya giriş seviyesi anfili set toplanır rahatlıkla ve 5500den de 906dan da s550den de daha iyi olur şüphesiz

Arkadaşım, bakınız, şu tavrınız ile yanlış tartışmalara yol açıyorsunuz. Bende Z906 var, ama benim derdim asla bende Z906 olduğu için Z90'6yı övmek olamaz. Az çok eksiklerini de biliyorum, fazlalarını da. Yani gerçekten tartışmasız şekilde "harika" diyebileceğim 40-50 bin dolarlık bir sistemim yok. Olsa da gelip burada söylemeye utanırdım, sesim çıkmazdı.
    Evet, iyi bir müzik sistemi 40-50 bin dolar civarı imiş.
    Fakat şimdi gelip burada, elinizde Z5500 olduğu için, "Z5500 her türlü Z906'dan iyidir" iddiasında bulunarak yanlış bir tez ileri sürüyorsunuz.
    Bir defa düşünün, Z906'nın elektronik devreleri çok küçük ve bu yüzden fazla elektrik harcamıyor, ısınma gibi sorunlara yol açmıyor. E, o zaman nasıl "her türlü daha iyi" oluyor?
    Bir defa söylediğinizde mantığa uymayan bir taraf var. Adamlar 7 yıl sonra yeni bir sistem piyasaya sürüyor ve siz de biraz nostaljik takılmanın etkisi altında, "7 yıllık sistem eskisinden daha iyi" diyebiliyorsunuz? Deli mi bu adamlar 7 yıl sonra daha kötüsünü yapıp daha pahalıya satsınlar? Aklınıza mantığınıza uyuyor mu yani? Eğer dediğiniz doğru ise, bu durum Logitech'i bitirir bile.
    Ben Youtube'da bazı bass testlerini izledim bir ara. Çok güçlü baslar var. Fakat çok güçlü bas bir sistemi çok mu iyi yapar yani? Ayrıca, "güç mü kalite mi?" diye bir soru sorsak ne diyeceğiz?
    En azından düşünün, Z906'da regüleli güç kaynağı varmış ve bu yüzden sigorta atma gibi sorunların olması mümkün değil. E, o zaman nasıl Z5500 Z906'dan "her türlü iyi" oluyor?
    Yanlış anlamayın. Bunları sizin gibi polemik olsun diye yazmadım. Sadece gereksiz bir polemiğe yol açacaksınız ve yine gereksiz bir sürü tartışma çıkacak, yapmasanız daha iyi olur diye yazdım. Yine yanlış anlamayın, dediğim gibi, bende Z906 var diye övmeye çalışmak gibi bir derdim yok. Çünkü ister Z5500 olsun, ister Z906 olsun, benim için artık biraz hayal kırıklığıdırlar. Ama çoğu arkadaşın söylediği gibi, bilgisayarda kullanabilmek için decoderi olan kompakt olarak daha iyi bir sistem de yok. Ev sinema sistemleri üreticilerinde çok çok daha iyi sistemler var aynı fiyatlara ama, bunu da bilmek lazım.

• sevgili arkadaşım;

1.906da dinledim s550de 5500de
    2.sistemin güç çekmesi dolayısıyla ısınması amacına hizmet yönünde(ses sistemi,multimedia aygıt) bir kriter olmasa gerek
    3.bir cihazın eski olması illaki kalite olarak zayıf olduğu manasına gelmez (bu mantıkla bakıldığında 2012 model renoyu 2000 model mersoya tercih etmek lazım(eden varmıdır acaba?))ki hala lambalı anfinin kalitesini bulamadığını söyleyen kullanıcılar mevcut
    4.kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim yok z5500den elimde olduğu için değil gerçekten diğerlerinden iyi olduğu için f/p ürünü olduğu için bahsediyorum.
    5.sigorta meseleside basit bir regülatörle kolayca çözülebilir diye düşünüyorum

şu bir gerçek 906 kesinlikle 1000tllik bir sistem değil 5500de 1000tl etmez hakları gözümde 500-600tl arası
    forumdada zaten 5500cülerin çoğunlukta olmasının sebebi bu fiyatlara alınmış olup tam bir f/p ürünü olmasıdır

dediğim gibi müzik dinlemek isteyen gider 2.1 alır yada 5500ünde stereo modu açar ses kartınıda 2.1 moduna alır güzel bir eko ayarı yapıp flac arşivinden bir parça açar elindekiyle yetinmeyi bilir

sonuçta 906da 5500de aynı kulvarda ürünler ama FİYATIYLA,modülerliğiyle,gücüyle z5500 bence 7 sene önde

not:bu sistemleri onboard kartla kullanıp dinleyen akadaşlar mutlaka ses kartı edinin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemless -- 1 Şubat 2012; 10:38:44 >

• quote:

sevgili arkadaşım;

not:bu sistemleri onboard kartla kullanıp dinleyen akadaşlar mutlaka ses kartı edinin

Bende X-Fi titanium var, ama Z906'yı onboard ses kartı ile kullanıyorum.
    Sebebi de şu: X-Fi titanium bazı sorunlara yol açıyor. Belki anakart ile uymusuzluğundandır. Daha önce bu kartı "arızalı" diye değiştirmişlerdi. Açıkçası, Z90'nın subwooferında sorun çıkınca ve onu da ilginç bir teşhis ile adamlar "kullanıcı hatası" diye değiştirince, dün aklımdan "acaba ses kartı mı bu arızaya yol açtı?" diye düşünmedim değil. O nedenle Creative X-Fi Titanium'u takmaya korkuyorum.
    Ama tabii şu da var: Subwooferdaki sorun çok bariz idi ve bence geldiğinde vardı o sorun. Muhtemeln sesini de biraz açınca, zayıf olan noktadan arıza açığa çıktı. Çünkü subwoofer başka bazı sorunlar olduğuna dair ipucu da koymuştu ortaya. Ayrıca ses kartı arızalı olsa bile herhalde en çok anakart gibi bileşenleri bozar. Ki, ses kartının servis yetkilisi, "ses kartı bozuk olsa bile başka hiçbir şeyi bozmaz" demişti.
    "O halde niye takmıyorsun da da kutusunda kenarda tutuyorsun?" diye sorabilirsiniz.
    Bilgisayar ekranında çıkan kontrol konsolunda bazı ayarlarını yapmaya çalışırken bilgisayarı kilitliyor. Diğer taraftan ben onboarda ses kartı ile arasında farkına varabileceğim ölçüde belirgin bir fark göremedim. Evet, ha onboarda ses kartı takılı olmuş ha Creative X-Fi titanium, hiç fark etmiyor ses olarak. O halde, bilgisayarın kilitlenmesi gibi bazı sorunlarla neden uğraşayım ve neden başka bileşenlere zarar vermesi gibi bir riski göze alayım ki? Kaldırdım attım bir kenara orada duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerhangiBiriyim -- 1 Şubat 2012; 11:20:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HerhangiBiriyim

quote:

sevgili arkadaşım;

Bende X-Fi titanium var, ama Z906'yı onboard ses kartı ile kullanıyorum.
    Sebebi de şu: X-Fi titanşum bazı sorunlara yol açıyor. Belki anakart ile uymusuzluğundandır. Daha önce bu kartı "arızalı" diye değiştirmişlerdi. Açıkçası, Z90'nın subwooferında sorun çıkınca ve onu da ilginç bir teşhis ile adamlar "kullanıcı hatası" diye değiştirince, dün aklımdan "acaba ses kartı mı bu arızaya yol açtı?" diye düşünmedim değil. O nedenle Creative X-Fi Titanium'u takmaya korkuyorum.
    Ama tabii şu da var: Subwooferdaki sorun çok bariz idi ve bence geldiğinde vardı o sorun. Muhtemeln sesini de biraz açınca, zayıf olan noktadan arıza açığa çıktı. Çünkü subwoofer başka bazı sorunlar olduğuna dair ipucu da koymuştu ortaya. Ayrıca ses kartı arızalı olsa bile herhalde en çok anakart gibi bileşenleri bozar. Ki, ses kartının servis yetkilisi, "ses kartı bozuk olsa bile başka hiçbir şeyi bozmaz" demişti.
    "O halde niye takmıyorsun da da kutusunda kenarda tutuyorsun?" diye sorabilirsiniz.
    Bilgisayar ekranında çıkan kontrol konsolunda bazı ayarlarını yapmaya çalışırken bilgisayarı kilitliyor. Diğer taraftan ben onboarda ses kartı ile arasında farkına varabileceğim ölçüde belirgin bir fark göremedim. Evet, ha onboarda ses kartı takılı olmuş ha Creative X-Fi titanium, hiç fark etmiyor ses olarak. O halde, bilgisayarın kilitlenmesi gibi bazı sorunlarla neden uğraşayım ve neden başka bileşenlere zarar vermesi gibi bir riski göze alayım ki? Kaldırdım attım bir kenara orada duruyor.

üstad farkı hissetmemen mümkün değil bence biryerde hata yapıyorsun

1.kartı taktıktan sonra biostan onboard sesi kapatıp sürücüyü kuruyormusun
    2.kartı taktığın slotta bazen çakışma yapıp mavi ekran verebilirim hali hazırda kullandığım x-fi prelude anakartımın 2.pcı slotunda sürekli reset attırıyor mesela.
    3.bence adım adım kontrollü bir şekilde kartı tak ve kurulumu yap kesinlikle ve kesinlikle arada muazzam fark var ve duymamak için gerçekten işitsel sorunu olması lazım kulağın

• quote:

üstad farkı hissetmemen mümkün değil bence biryerde hata yapıyorsun

1.kartı taktıktan sonra biostan onboard sesi kapatıp sürücüyü kuruyormusun
    2.kartı taktığın slotta bazen çakışma yapıp mavi ekran verebilirim hali hazırda kullandığım x-fi prelude anakartımın 2.pcı slotunda sürekli reset attırıyor mesela.
    3.bence adım adım kontrollü bir şekilde kartı tak ve kurulumu yap kesinlikle ve kesinlikle arada muazzam fark var ve duymamak için gerçekten işitsel sorunu olması lazım kulağın

Değerli arkadaşım 17 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım ben. Onboard ses kartını elbette ki kapatıyorum. Mesele orada değil. Ayrıca bugüne kadar ne kadar çok kart ile karşılaşıp kullandığımı da tahmin edebilirsiniz herhalde.
    İlk önemli hoparlör sistemim Creative DTT 3500 Digital idi ve o zaman aldığım ses kartı ile sıradan ses kartlarından çok ciddi bir fark ile karşılaşmıştım.
    Ama, X-Fi Titanium hem bayağı sorun çıkarıyor ve hem de gerçekten fark edebileceğim kadar bir ses kalitesini hissedemedim. İşte o nedenle zaten yine de Creative X-Fi Titanium'da bir arıza olabileceğini düşünüyorum. Zaten dediğim gibi bazı ayarlarını yapmaya çalışırken bilgisayarı tamamen kilitliyor. Mavi ekran hatası değil. Doğrudan kilitliyor ve bilgisayarın kapatma düğmesine basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum, çünkü ctrl+alt+del kombinasyonu bile çalışmıyor.
    Bu yüzden nefret ettim kaldırıp bir köşeye attım.
    Ne anladım şimdi ben böyle ses kartından?
    Şunu da söylemeliyim ki, onboard ses kartında da optik çıkış filan var. Ve gerçekten belirgin bir farklılığa yol açmıyor. Diğer taraftan, mikrofonu kullanmakta bile sorun çıkarıyor, hem de ne biçim!.. O halde ne diye uğraşıp asabımı bozayım diye kullanmıyorum ses kartını, ama verdiğim paraya acıyorum tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerhangiBiriyim -- 1 Şubat 2012; 12:32:22 >

• quote:

Arkadaşlar ben de z906 kullanicisiyim. Üstte sistemi 2+1 katagorisinde gören arkadaşa demiştim "kamera şakası misiniz".
    Kusura bakmayın yanlış anlama olmuş.
    Mesaj kirliliğinden ötürü özür diliyorum.
    @ophion84 den tekrar özür dilerim. Bir de sonradan rumuzları karıştırdım.kusura bakm

Bende diyorum ki ne oluyor ne bitiyor gene saçmasapan tartışmaya yer mi arıyor insanlar bir ses sitemi aldık olay oldu diyecektim ki açıklamayı yapmışsın. Tamam sorun yok madem yanlış anlaşılma oldu o halde. Ben z906 la çok mutluyum ve huzurluyum keşke zamanında aptallık etmeyip z5500 alsaydım ama bu da bana şimdilik yetiyor. Hedefim ilerde daha profesyonel bir ev sinema sistemine sahip olmak tabi ki öncelikle kendi evime taşınmayı bekliyorum.
  • quote:

Ama, X-Fi Titanium hem bayağı sorun çıkarıyor ve hem de gerçekten fark edebileceğim kadar bir ses kalitesini hissedemedim. İşte o nedenle zaten yine de Creative X-Fi Titanium'da bir arıza olabileceğini düşünüyorum. Zaten dediğim gibi bazı ayarlarını yapmaya çalışırken bilgisayarı tamamen kilitliyor. Mavi ekran hatası değil. Doğrudan kilitliyor ve bilgisayarın kapatma düğmesine basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum, çünkü ctrl+alt+del kombinasyonu bile çalışmıyor.

Hocam aynısı ara sıra bana da oluyor bilgisayar kapanmıyor 10 dk falan bekledim ama öyle kaldı. Ben ses kartının her şeyini kaldırıp regediti falan temizleyip tekrar kurdum şimdilik yok gibi sanırım yazılımsal bir şey olabilir ama umarım sürekli kalmaz yoksa bende ses kartımı değiştirmek zorunda kalabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.