Şimdi Ara

Logitech Z906 ALMAYIN Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor.. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
5
Favori
24.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamir ettiren arkadaşlar kartta hangi parçalar değişmiş söyleyebilirler mi acaba

• Vay be. Bende seti bozulanlar grubundayım artık. Bir tanıdığa tamire verdim bakalım. İlk sahibiyim, 2014 de almıştım. O günden bugüne sorunsuz kullanıyordum. Geçen hafta açmaya çalıştık tık yok.

2 adet 0,33 OHM SMD direnç, 2 adet 9N90CT transistör ve 2 adetde 2.5A sigorta yanmış. Ek olarak transistörlere izolatörde aldım. Arkadaşların söylediği R79-R80 3W 5,6OHM standart dirençlerden de aldım ne olur ne olmaz. Birkaç tane de smd direnç fazladan aldım. Hepsi 45 TL tuttu.

Ustanın şimdilik buldukları bunlar. Pentaya götürsem besleme kartından sanırım yaklaşık 1250 tl ödeyeceğim.

Sorun çözülürmü çözülmezmi bilmem ama 7 yıllık cihaz, 4 yıldır akım korumalı priz üzerinde ama sanırım sınırlı kullanım ömrünü tamamladıLogitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor.. 

Kart tedaviye cevap verirse size de buradan yazarım.Logitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor.. 

• Bir de şu konu kafamı kurcalıyor. Forumda araştırdığıma göre en çok arıza Logitech'in Logo ve Kutu değişimi öncesi satılan cihazlarında var gibi. Yada yanılıyorum bizimkiler daha eski yenilerde henüz arıza meydana gelmedi.

Son satılan cihazlardan alan 1 kişinin şikayetini gördüm şikayetvarcom'da. Acaba Penta bilgisayar besleme kartını değiştiriyor sıfırıyla değiştirmesine de, eski cihazların içindeki kartın birebir aynısımı yoksa Logitech güncellemeye gittimi. En çok bozulan bu parçanın değişimi oldumu. Bunlarla ilgili bilgisi fikri olan varsa cevaplarsa sevinirim.

Eğer tamir edilemeyecek gibi olursa cihazım, yapacak birşey yok gidip başka şeylere para vermem gider taksitle yenisinden alırım, eskisininde bu şekilde satarım.

• Evet arkadaşlar. Yanıt geldi.

yanan 2 adet 0,33OHM SDM Direnç, 2 adet 9N90CT transistör ve 2 adetde 2.5A sigorta değişti.

Sonuç; cihazı prize takar takmaz bu parçalar tekrar yandı. Ve switch box'dan (smps) kaynaklı yandığı tespit edildi. Ancak smps devresi vs kartı herneyse alternatif takılsa dahi aynı problemin tekrar meydana gelebileceği veya smps değilse dahi oraya sıkıntı yaratan kısmı tespit etmenin veya tamirinin ek süre ve maliyet doğuracağından daha fazla kurcalatmadım.

Cihaz garantisiz olsa dahi yarın Penta bilgisayar'a götürüp yaptırmaya vereceğim.

• carpenter05 C kullanıcısına yanıt

seri lamba ile neden güç vermemiş o kadar eleman yanmamış olurdu vede kısa devre kalkmadığıda haliyle anlaşılır malzemeye verilen para heba olmamış olurdu

• axelfoly kullanıcısına yanıt
    Çok para vermedim gerçi 45 liram gitti. Ama tamiri artık mümkün olmayacak gibi ve tamir ettirmekte gelmiyor içimden. Yetkili servise veren varsa yeni kart takıldığında parça garantisi oluyor mu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • carpenter05 C kullanıcısına yanıt

45 tl gitmezdi ama seri lamba kullanmış olsaydı kaldi ki arızanın da ilerlemesi söz konusu olmuş olabilir bu yüzden tamire verirken işini hakkıyla yapan usta bulmak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 7 Eylül 2021; 11:41:28 >
  • Penta bilgisayar'a yakın olmam sebebi ile Z906'yı uyduları hariç götürüp bizzat kapıdan teslim ettim.

Cihazı teslim etmeden önce Penta Bilgisayar teknik servisine birkaç soru sordum ve aldığım yanıtlarla buraya aynen yazıyorum;

1- Ürünün değişecek olan power kartı bir güncellemeye gittimi yoksa aynı ürün mü takılıyor ?

2- Yanan kartın değişim maliyeti nedir?

3- Değişim sonrası garanti var mıdır? Var ise süresi nedir?

4- Onarım süresi ne kadardır?

5- Ödeme yöntemi seçenekleri nelerdir?

Firmadan aldığım yanıtlar;

1- Değişecek parça üzerinde Logitech herhangi bir güncellemeye gitmedi. Birebir aynı parça takılacak.

2- Z906 besleme kartı ücreti 125 $ + KDV

3- Değişen kartın 6 ay garantisi bulunmaktadır.

4- 10 ila 20 iş günü süre içinde mail ve sms olarak bilgilendirme yapılır.

5- Ödeme sadece havale/eft ile olmaktadır. Ürün arıza tespit sonrası tarafınıza gönderilen onay formu ile işlem başlatılmaktadır.

Sizlerinde bilgisine.

Ürünü 884 liraya almıştım 2014'de. Şimdi ortalama 1235 tl gibi bir tutar ödeyerek yaptırmak durumundayım. Sıfırını alsam en ucuz 3300 tl. 2. el baksam yine aynı dertler veya ciddi rakamlar. İşin içinden çıkılmaz bir hal. Böyle olunca fazlada uğraşacak vaktim olmadığından bizzat götürüp kendim servise verdim.

• Öncelikle geçmiş olsun ve tekrar hayırlı olsun. Bilgilendirmeler çok işime yarıyor ve bana rehber oluyor. Bende de 2013 yılından bu yana var ve yakında bozulacağını hissediyorum ondan araştırma peşindeyim bunun için bilgilendiren herkese teşekkürler. Size sormak istediğim 2 sorum olacak. Birincisi neden yukarıda sorunu çözerek kullanıcıları memnun ettiği söylenen kişiye göndermediniz. İkincisi servisin talep ettiği tutara sisteminizi satıp 3300 liraya yenisini almayı seçmediniz. Arızalı olarak ne kadar edeceğini çok hesaplayamasam da bunun tamiratını yapabilen kişiler mutlaka bu tutarı öderler diye düşünüyorum ve hiç arızalı satılan z906 göremediğimden bir şekilde bu tamirat olayının çözülebildiğini zannediyorum sorumu bu duruma dayandırdığımı da ilave edeyim.

• mujdatcakmak M kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar selam. Uzunca bir süredir bozuk duran kartımı buradaki Esnaf elektronikçiye gönderdim. Kartımı tamir etti. Biraz uzun sürdü ilgilenmesi ama şuna cihazım çalışıyor. Bana 400 TL ye maloldu. Bilginize selamlar.

• zecold kullanıcısına yanıt
    Yaptırıp satmak gibi niyetim yok. Kullanmaya devam edeceğim. Arızalı şekilde satıpta üstüne çok para gerekiyor.

Benim yaptırdığım yer de iyiydi ancak dikiş tutmayınca bir daha macera aramadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar Bu Form Tavsiyesi Üzerine Bursa da olan Bir Ustaya Gönderdim Şuan Bir Sıkıntı Yok Usta İşini İyi Yapıyor

İlgilenen Arkadaşlar İçin

Yusuf Meriç: 0 532 213 69 64

Logitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor..

Logitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor..

• Arkadaşlar selamlar bende bu sistemi kullanıyorum. 2016 senesinden beri şuan cihazım çalışıyor ama bozulursa diye bu başlığa girdim. Sistem bozulursa anfiyi devre dışı bırakıp bir avr cihazı alsak bu z906 nın hoporlörlerini kullansak olur mu ?

fiyata takılmayın mantık olarak soruyorum mesela şu ürün ile çalışırmı aynı kalitede ?

Logitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor..www.hepsiburada.com
    Sony Str-Dh790 7.2 Kanal Dolby Atmos Bluetoothlu Ev Sinema Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/sony-str-dh790-7-2-kanal-dolby-atmos-bluetoothlu-ev-sinema-amfisi-p-HBV00000CI7BE
  • Logitech x-530 um var canavar gibi trafolu sistem smps e karşıyım bu tür arızalar tam bir baş belası niteliğinde çünkü...

Smd malzeme tamiri mümkün ama neden varistör patlatıp sigorta attırıyor kesinlikle kronik sorun olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce bozulacağını hissettiğimi yazmıştım beklenen oldu arkadaşlar. Cihazda kendini kapatıp açma sorunu olmaya başladı smd dirençlerde sorun yok ancak tespit edebildiğim kadarıyla kondansatör sorunu var yusuf beyle iletişime geçtim pazartesi kendisine Güç kartını yollayarak durumdan emin olacağım. Umarım her şey sorunsuz ilerler durumu buradan paylaşacağım.

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt

Olmaz çünkü Empedans değerleri 6-16 ohm aralığında. Z906 uyduları 4 ohm veya daha altı olmalı.

• Arkadaşlar dışardan harici bir trafoyla beslesek olmuyor mu? 220v girmek yerine. 5v,12v,40v için gerekli akım değerleri konusunda bilginiz var mı?

• Arkadaşlar herkese merhaba. arıza başa gelince burada bir kaç cevap gördüm teşekkürler.

Dün çalışan cihazım sabah kalktım çalışmıyor, duman vs herhangi bir şey olduğunu sanmıyorum cihazı hiç ama hiç de zorlamadım bugüne kadar. Fişe takılı yattım kalktım ışıkları yanmıyor. Sanırım POWER ARIZASI denilen şey benim de başıma geldi.

Konu açılalı çok olduğu için yeniden yazma gereksinimini duydum. Sorunu çözen ve de tekrar sıkıntı yaşamayan arkadaşlardan rica ediyorum yardım ve yönlendirme yapsınlar.

Cihaz üstelik PHILIPS'in Akım korumalı prizine bağlı..

Konuyu görene kadar da elektrik git-gel olayı nedeni ile olduğunu düşünüyordum..

Gaziantep'te yaşıyorum yardım rica ederim.

Arka kapağı çıkartmak için tüm vidaları söktüm ancak açamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fettahogluerkan -- 13 Şubat 2022; 13:17:44 >
  • söktüm arkayı taktım çalıştı Logitech Z906 ALMAYIN  Power Supply Arızasına Öküz Parası İstiyor.. 

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.