Şimdi Ara

LOGITECH z5500 VEYA CREATIVE s750 GIGAWORKS.İKİSİNDEN BİRİNİ MUTLAKA ALMALIYIM SİZCE HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
7.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LOGITECH Z5500 İLE CREATIVE S750 GIGAWORKS ARASINDA KALDIM VE KESİN OLARAK BİRİNİ ALACAĞIM.KULLANAN VEYA BİLEN ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.MÜMKÜNSE NEDENLERİ İLE YAZARMISINIZ.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• bence giga nın fiyatı cok pahalı,cunku z5500 gigadan daha iyi bir set,ayrıca dijital.giga nın tek üstün yanı 7.1 olması ve tizlerinin cok iyi olması.diğer yönlerden z5500 hep önde.seçim senin
  • GİGANIN ÜZERİNE SET TANIMAM PARA KONUSUNDA SIKINTIN YOKSA GİGAWORKSU AL DAHA SONRADA DDT100 ALIP DİJİTALE YÜKSELTİRSİN
  • hem fiyat hem performans olarak benim oyum Logitech'den yana Bende var memnunum yüksek seste bile distorsiyon yok baslar kuvvetli odayı dolduran bir havası var ve gigaya göre wooferi 2'' daha büyük.
  • böylelikle bir set için 1 milyar vermiş olursun.
    quote:

Orijinalden alıntı: DVB

GİGANIN ÜZERİNE SET TANIMAM PARA KONUSUNDA SIKINTIN YOKSA GİGAWORKSU AL DAHA SONRADA DDT100 ALIP DİJİTALE YÜKSELTİRSİN

bence giga bu fiyatıyla pekte uygun değil,cunku tek artıları 7.1 olması ve izlerde cok başarılı olması.
    -diğer yöndende z5500 e göre bir sürü eksileri var.;analog olması,kabininin kücük olması,8" driver ı olması,hava deliğinin küçük olması,fiyatının pahalı olması vs. vs.
  • bence z-5500 al , çünkü 7.1 şu anda çok gereksiz bana 7.1 destekleyen kaç tane şey gösterebilirsin? genelde çoğu kişide ne kadar çok hoparlör o kadar iyi ses gibi bir kanı var ki kesinlikle yanlış ayrıca z-5500 dijital bir sistem yani ekstra masraf yapmana hiç gerek yok ve de uzaktan kuamdalı falan kullanış olarak da daha iyi ayrıca gigaworks çoook pahalı
  • dediklerine kesinlikle katılıyorum,cogu kişi sadece mp3 dinlemek için surround sistem alıyor,bu davranış cok yanlık.eğer sadece mp3 için bir set alınacaksa bu 2.1 den daha fazlası kesinlikle olmamalı
    quote:

Orijinaldklerşien alıntı: civilcivil

bence z-5500 al , çünkü 7.1 şu anda çok gereksiz bana 7.1 destekleyen kaç tane şey gösterebilirsin? genelde çoğu kişide ne kadar çok hoparlör o kadar iyi ses gibi bir kanı var ki kesinlikle yanlış ayrıca z-5500 dijital bir sistem yani ekstra masraf yapmana hiç gerek yok ve de uzaktan kuamdalı falan kullanış olarak da daha iyi ayrıca gigaworks çoook pahalı
  • bencede Z5500 gigaya göre ağır basıyo
  • yani bencede gereksiz masraf yapıp 7.1 almana gerek yok.o thx destekli mi bilmiyorum ama olsa bile hattta dünyada kaçtane thx destekli film ve oyun var ki. daha thx i bir iki oyun desteklkiyor tr de olan...logitech z-5500...
  • thx destekli diye bir tabir yanlış bir tabirdir , thx bir ses sertifikasıdır ve belirli kalitedeki ses sistemlerinde bulunur ; yani bir ses formatı veya özelliği değildir ayrıca z-5500 thx sertifikalıdır aynı zamanda an itibariyle piyasada bulunanlardan z-5300 , megaworks , gigaworks ve z-2300 de thx sertifikalıdır (bunlar benim bildiklerim sadece tabii ki başkalarıda olacak)
    quote:

Orijinalden alıntı: Crime

yani bencede gereksiz masraf yapıp 7.1 almana gerek yok.o thx destekli mi bilmiyorum ama olsa bile hattta dünyada kaçtane thx destekli film ve oyun var ki. daha thx i bir iki oyun desteklkiyor tr de olan...logitech z-5500...
  • Thx destekli oyunların sayısı her geçen gün artıyor, bu da elinde thx sertifikası olan bir ses kartı ve ses sistemi olan birinin çok işine yarar. (mesela ben)
    Öte yandan gerçekten piyasada thx destekli film nerdeyse yok denecek kadar az. Ben dvd fanatiği biri olarak bir Titanic ve bir de Pearl Harbor'ı biliyorum. Diğerlerinde thx olmuyor.
    Fakat olayı böyle değerlendirmemek lazım sadece, yani eğer kullandığınız ses kartında thx sertifikası varsa (Audigy 2 ve üzeri serisi) o zaman analog bağlantıda bir ses sistemi ile bile thx kodlu bir dvdyi müthiş keyifle izlersiniz. Yani thx destekli ses sistemi şart değil. Fakat thx destekli bir ses sisteminiz olursa o zaman çok daha başka olur, zevki artar.
    Öte yandan kullandığınız ses sistemi thx desteklese bile (megaworks, gigaworks, z5300 gibi) bu setler analog olduklarından elinizdeki ses kartı thx sertifikasına sahip değilse bu ses sisteminin thx desteğini görmeyi ummak yanlış olur. Çünkü hoparlör, sadece bir aracıdır. Sesin kaynağında thx varsa ve bunu çözecek bir ses kartınız varsa o zaman ses sisteminin önemi ortaya çıkar. Bu şartlar gerçekleşirse thxli ses sistemiyle çok daha zevkli olur oyun+dvd. Ama z680 ve z5500 gibi dijital setlerin kendileri decoderlerinde thx sertifikası barındırdığından dijital bağlantıda ses kartında thx desteği aramaya gerek kalmaz. Çünkü decoder bu işi kendisi yapıyordur. Ama oyunlarda aynı keyfi vermesini beklemek yanlış olur. Bu açıdan dijital bağlantılı TEK ses sistemi üreticisi THX sertifikalı marka LOGITECH'tir. Çünkü creative'in hiçbir dijital setinde thx sertifikası bulamazsınız. Hatta en iyi decoder olan ddts-100'de bie thx sertifikası YOK malesef. Ancak z680 ve z5500ün decoderleri THX sertifikasına sahipler. Bu açıdan THX gibi en iyi ses sertifikasını barındırdığından Logitech'in bu 2 ses sistemine sahip olanlar thx sesinden tam anlamıyla nasipleniyor demektir. (dolby digital, dolby prologic II ve dts'den bahsetmiyorum bile çünkü onlar zaten var) Ama diyelim ki elimizdeki dvd veya oyunda thx desteği yok ama kullandığımız ses sisteminde bu destek var. İster dvd izleyin ister oyun oynayın, mutlaka bu desteğin farkını görürsünüz. Bunun için sesin thx kaynağı da çok gerekli değil. O açıdan önemli olan thx kaynaklı bir ses kartı veya decoderi olan bir set kullanmaktır.

• sayın wolwerina arkadaş sana hayranlığımı ifade etmekte sakınca görmüyorum valla memleketin senin gibi adamlara ihtiyaca var siyasetçilerde senin kadar siyasettle uğraşsa herhalde dünyayı topa tutardık
    bu arada Ferocious arkadaş ta bu açıklamadan sonra giga alma gafletinde bulunmaz herhalde ayrıca giga hali hazırda logi den pahalı birde dijitale çevirmek için ddts-100 alırsa külliyen pahalı olacak ve hiç mantıklı olmayacak
    bu arada wolwerine arkadaş thx film denince ilk akla gelen isim lucas film-george lucas yani STAR WARS filmlerini unutmamak gerek

quote:

Orijinalinden alıntı: Wolverine

Thx destekli oyunların sayısı her geçen gün artıyor, bu da elinde thx sertifikası olan bir ses kartı ve ses sistemi olan birinin çok işine yarar. (mesela ben)
    Öte yandan gerçekten piyasada thx destekli film nerdeyse yok denecek kadar az. Ben dvd fanatiği biri olarak bir Titanic ve bir de Pearl Harbor'ı biliyorum. Diğerlerinde thx olmuyor.
    Fakat olayı böyle değerlendirmemek lazım sadece, yani eğer kullandığınız ses kartında thx sertifikası varsa (Audigy 2 ve üzeri serisi) o zaman analog bağlantıda bir ses sistemi ile bile thx kodlu bir dvdyi müthiş keyifle izlersiniz. Yani thx destekli ses sistemi şart değil. Fakat thx destekli bir ses sisteminiz olursa o zaman çok daha başka olur, zevki artar.
    Öte yandan kullandığınız ses sistemi thx desteklese bile (megaworks, gigaworks, z5300 gibi) bu setler analog olduklarından elinizdeki ses kartı thx sertifikasına sahip değilse bu ses sisteminin thx desteğini görmeyi ummak yanlış olur. Çünkü hoparlör, sadece bir aracıdır. Sesin kaynağında thx varsa ve bunu çözecek bir ses kartınız varsa o zaman ses sisteminin önemi ortaya çıkar. Bu şartlar gerçekleşirse thxli ses sistemiyle çok daha zevkli olur oyun+dvd. Ama z680 ve z5500 gibi dijital setlerin kendileri decoderlerinde thx sertifikası barındırdığından dijital bağlantıda ses kartında thx desteği aramaya gerek kalmaz. Çünkü decoder bu işi kendisi yapıyordur. Ama oyunlarda aynı keyfi vermesini beklemek yanlış olur. Bu açıdan dijital bağlantılı TEK ses sistemi üreticisi THX sertifikalı marka LOGITECH'tir. Çünkü creative'in hiçbir dijital setinde thx sertifikası bulamazsınız. Hatta en iyi decoder olan ddts-100'de bie thx sertifikası YOK malesef. Ancak z680 ve z5500ün decoderleri THX sertifikasına sahipler. Bu açıdan THX gibi en iyi ses sertifikasını barındırdığından Logitech'in bu 2 ses sistemine sahip olanlar thx sesinden tam anlamıyla nasipleniyor demektir. (dolby digital, dolby prologic II ve dts'den bahsetmiyorum bile çünkü onlar zaten var) Ama diyelim ki elimizdeki dvd veya oyunda thx desteği yok ama kullandığımız ses sisteminde bu destek var. İster dvd izleyin ister oyun oynayın, mutlaka bu desteğin farkını görürsünüz. Bunun için sesin thx kaynağı da çok gerekli değil. O açıdan önemli olan thx kaynaklı bir ses kartı veya decoderi olan bir set kullanmaktır.

• Ayrıca INDIANA JONES serileri
  • @tekcig, hakkımdaki olumlu düşüncelerin için teşekkür ederim. Bilgimizi paylaşıyoruz işte, fena mı??
    Bu arada THX'in kurucusu Lucas amcamızı unutmadım tabii kii ama onun Star Wars'unu da yazmam gerekirdi. Hatırlatma için tşk.
  • Bak Indiana Jones serilerini dvdden izlemediğim için thx kodlu olduğunu bilmiyordum. Tşk. Affan kardeşim.
    Daha artar sanırım thx kodlu filmler..
    Şimdi Star Wars ve Indy'nin serilerini izlerim ben z5500 ile yakında..
    quote:

Orijinalinden alıntı: Affan83

Ayrıca INDIANA JONES serileri
  • Arkadaşlar şöyle bir gerçek varki LOGİTECH z-5500 GERÇEK ANLAMDA kaliteli bir ürün,inanın bana konuşmaya yada savunmaya değmeyecek olsa onuda yazardım,yada daha iyisi olsa onu alırdım vs...Şöyle söyleyeyim,elinizdeki ürünün kalitesini anlamak için O ürün adına tüm sınırları zorlamalısınız 200$'lık bir ürün ile 400-500$'lık bir ürün dar bir mekanda,yada bas ve tiz konusunda baskın olmayan bir şarkıda denenirse aradaki fark doğru düzgün anlaşılmaz!!!Ama siz iki setide alın,içinde en alt ve en üst frekanslar bulunan bir şarkı koyun ve üstelik iki setide önceki odanın en az 5-6 misli bir alana koyun,şimdi ikisinide dinleyin bakalım hangisi kaliteli!!İşte ben yaz başından beri tüm bu testleri yaptım elimdeki z-5500'le ilgili ve verilen parayı SONNN kuruşuna kadar hakeden bir ürün varsa O da LOGİTECH Z-5500'dür!!Ayrıca eğer Wooferınızın kaliteli olup olmadığını anlamak istiyorsanız,GÖZÜNÜZÜ KAPATIP SALONUN HERHANGİ BİR YERİNE GEÇİN VE WOOFERIN DURDUĞU YERİ BİLMEDİĞİNİZİ VARSAYIN,BASS SESİNİN YOĞUNLUĞUNUN NE TARAFTAN GELDİĞİNİ ANLAMIYORSANIZ,BASS,ALANIN HER YERİNDEN AYNI ŞEKİLDE DUYULUYOR,ORTAMI DOLDURUYOR VE YÖNÜ BELLİ DEĞİLSE O WOOFER 10 NUMARADIR O basa sahip woofer Z-5500 de mevcut!!Aksi söyleyenek olursa her türlü mekan ve ortamda,her ses şiddetinde karşısındayım,aylardır koca seti neredeyse tüm arkadaşlarımın evlerine taşıdık,ve 1 defa bile yanılmadım ve set bir defa dahi utandırmadı beni!!!Bakın sakın yanlış anlamayın,Creative,Jazz vs... daha iyisini yapsın onuda alırım gücüm yettiğince,marka hiç problem değil,yeterki performansı iyi olsun,şu anki durum,Loıgitech z-5500 rakiplerine oranla açık ara önde.saygılar,hoşçakalın

• Uzun uğraşlar sonucunda burda 750 ila 850 milyon lira arasında oynayan fiyatlardan satılan logitech z-5500 fiyatını 315$ kargo dahil buldum şimdi sorun bunu gümrükten nasil geçiririz.Ramazan bayramı yakında geliyor. benim bildiğim bayramlarıın 1 ay öncesi ve sonrasında gümrük postasından geçen mallar 300 € ya kadar müsade edebiliyorlar.valla bu fiyata harika malı kaçırmamak lazım.
  • ben logitech z 5500 ü 460 milyna buldum yut dışında
  • quote:

Orijinalinden alıntı: alperen_69

ben logitech z 5500 ü 460 milyna buldum yut dışında

hocam peki kendinle beraber mi getirdin yoksa internetten sipariş mi verdin.bende getirtecem de benimkide iste 420 milyona denk geliyor gümrük işini nasil çözdün bende alacam burda kazık yemekten iyidir.
  • logi yi yurtdışından bizde getirmeyi denedik önce amerikada bir arkadaş vardı ona sorduk (orda 240 dolar civarlarında) online bir alışveriş sitesinden sahte bir sipariş verdik 379dolar kargo parası çıktı tabi bu her site için değişebilir ama en iyimser haliyle 300 doların üzerinde düşünki 25gr lık bir zarfı fedex 35dolara getiriyor
    ikincisi hadi onuda göze aldın büyük ihtimalle gümrüğe takılma ihtimali var orayada ayrıca para yani

almanyadan sorduk ordada 450 milyona falan geliyordu dhl yi aradım almanyadan birisi satıl alsa ve kargoya verse ne kadar tutar dedik oda 300euro nun üzerinde fiyat verdi ve aynı zamanad 100 euro nun üzerinde olduğu için gümrüğe takılma ihtimalinin de çok yüksek olduğunu söyledi asıl problem kutunun büyük olması bide ağır 25-30kg arası sanırım yapacağın tek şey alamancı bir akraban varsa orda bu ürünü satın alacak arabasının bagajına biyerlere sıkıştıracak ve gümrükten çaktırmadan geçirecek tabi bu zahmete ve riske senin için girebilecek bir akraba olması şart veya kanka
    yani arkadaşlar insanın isyan edesi geliyor ama ne yapalım adamlar aynı sesi bizden yarı fiyata dinliyorlar

quote:

Orijinalinden alıntı: freecellop

quote:

Orijinalinden alıntı: alperen_69

ben logitech z 5500 ü 460 milyna buldum yut dışında

hocam peki kendinle beraber mi getirdin yoksa internetten sipariş mi verdin.bende getirtecem de benimkide iste 420 milyona denk geliyor gümrük işini nasil çözdün bende alacam burda kazık yemekten iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekcig -- 11 Ağustos 2005, 1:36:23 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.