Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalinden alıntı: Affan83

ses kartın audigy serisi ve üstüyse ben ve diğer arkadaşlar gibi 6 CH direct en dolgunu ve en iyisi,ama ses kartın live value 5.1 ise müzikte Dolby Prologic 2 Music,filmde DP 2 Movie(stereo kaynaklı olanlarda) seçeneklerini kullanmalısın,aksi halde centerdan ses alamazsın,kolay gelsin

Bu arada ispider hoşgeldin yaww kardeş,burdayız,gel biran önce

ben philips 720 divx playerda kullanacağım bu dediğiniz ayarlamaları yani z-5500 ün içenden de yapabilirmiyim.yoksa analog sesi almak için bir decoder almam mı lazım.

• 5500'ün zaten kendi decoderi var senin ayri almana gerek yok bu ayarlar ve dijital ile analog arasında geçişi decoderden yapabilirsin.
  • ilk önce hayırlısı olsun dielim. ama sunu KESİNLİKLE belitmek istiyorum hıslı sistem acaip kasıktır. hep dikkat edyorum fiyatlar basen 50-60 ytl yukarılara çıkabilior. bence en mantıklısı istediğin parçayı seçersin google aratırsın en ucus olan sitedende alırsın. ben öle yapıorum. şimdiye kdr bi yamukta olmadı. ama ben kredi kartı hawale felan deilde teslimat anında ödeme yi kullanıorum. en asından içim rahat oluyo. sana site adlarıda werirdim ama reklam yapmak istemiyorum. neyse şunu söliyim hıslı sistemden ucus bir yer mutlaka wardır. araştırmadan satın almamanı öneririm
    quote:

Orijinalinden alıntı: ıspider

...arkadaşlr herkese merhabalar 2 haftadır falan yoktum buralarda köye dedemlerin yanına ziyarete gittim,köyde internet kafe yok haliyle ilçeyede herzaman inemiyoruz...neyse ıspartaya geldim,artık her gün forumdayım....bilgisayar alacam artık 2 hafta geçikmiş olsada şu 1 haftada kararımı veriyorum....mavidonnaım ve hızlı sistem mağzalarından toplayacak gibiyiz aslında nette bir çok mağaza var ama istediğim parçalar aşağı yukarı buralarda var,kalanlarıda başka yerlerden alırız artık.....bu arda bir şey soracam benim z5300 de sesi sonuna kadar verince çok hafif cızırtı gelir gibi oluyor,rahatsız edici değil ama bir arıza söz konusu galiba normalde olmaması geren bir durum ne dersiniz ilerde sorun çıkarırmı.?.................en iyisi yarına sizin tavsiyelerinizi ve kendi seçtiğim önerileri,parçaları bu işe ayırabileceğim limite göre buraya yazayım değerlendirmeyi ona göre yaparız arkadaşlar.şu bilgisayar toplama işi bu hafta bitsin artık yoksa ben bittim .yarın görüşürüz........

• quote:

Orijinalinden alıntı: ..anarki

ilk önce hayırlısı olsun dielim. ama sunu KESİNLİKLE belitmek istiyorum hıslı sistem acaip kasıktır. hep dikkat edyorum fiyatlar basen 50-60 ytl yukarılara çıkabilior. bence en mantıklısı istediğin parçayı seçersin google aratırsın en ucus olan sitedende alırsın. ben öle yapıorum. şimdiye kdr bi yamukta olmadı. ama ben kredi kartı hawale felan deilde teslimat anında ödeme yi kullanıorum. en asından içim rahat oluyo. sana site adlarıda werirdim ama reklam yapmak istemiyorum. neyse şunu söliyim hıslı sistemden ucus bir yer mutlaka wardır. araştırmadan satın almamanı öneririm
    quote:

...arkadaşlr herkese merhabalar 2 haftadır falan yoktum buralarda köye dedemlerin yanına ziyarete gittim,köyde internet kafe yok haliyle ilçeyede herzaman inemiyoruz...neyse ıspartaya geldim,artık her gün forumdayım....bilgisayar alacam artık 2 hafta geçikmiş olsada şu 1 haftada kararımı veriyorum....mavidonnaım ve hızlı sistem mağzalarından toplayacak gibiyiz aslında nette bir çok mağaza var ama istediğim parçalar aşağı yukarı buralarda var,kalanlarıda başka yerlerden alırız artık.....bu arda bir şey soracam benim z5300 de sesi sonuna kadar verince çok hafif cızırtı gelir gibi oluyor,rahatsız edici değil ama bir arıza söz konusu galiba normalde olmaması geren bir durum ne dersiniz ilerde sorun çıkarırmı.?.................en iyisi yarına sizin tavsiyelerinizi ve kendi seçtiğim önerileri,parçaları bu işe ayırabileceğim limite göre buraya yazayım değerlendirmeyi ona göre yaparız arkadaşlar.şu bilgisayar toplama işi bu hafta bitsin artık yoksa ben bittim .yarın görüşürüz........

.............sağol kardeş................arkadaşlar bilgisayar işi 1-2 ay ertelendi mali sorunlar yüzünden.....o zaman piyasada mevcut parçalardan toplayacağım..tanıdığım bir iki arkadaş var bu işlerden anlayan onlarada bir danışayım bu işler anca böyle hallolacak gibi hep 1-2 ay beklemek zorundayım............

• quote:

.............arkedeşler şu z-5300 ile ilgili cızırtı konusuna bi açıklık getirsek iyi olacak....

• Sesi tam olarak kökleyince mi oluyor bu ses yoksa yüksek seslerde mi? Distorsiyon falan olabilir mi ? Birde hep aynı şarkıda mı yapıyor hepsinde mi?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: MaGeSuKo

Sesi tam olarak kökleyince mi oluyor bu ses yoksa yüksek seslerde mi? Distorsiyon falan olabilir mi ? Birde hep aynı şarkıda mı yapıyor hepsinde mi?

.......her zaman yapmıyor,mesela film izlerken yada müzik dinlerken sesi "sonuna kadar" verdiğinde,özellikle alçak frekanslarda güm güm yaptığı zaman,mesela yüzüklerin efendisi:iki kuleyi izlerken miğfer dibi savaşındaki o büyük patlama sahnesinde işte buna benzer sahnelerde hafifi cızırtı geliyor çok rahatsız edici değil ama hani ileride sorun çıkarabilirmi.....?....bu arada magesuko kardeş,yüksek seslerdemi oluyor diye sormuşsun,acaba senin z-5500 de sesi en son köklediğin zamanı hatırlarsan,bu cızırtı sendede yani z-5500 dede varmı..?..demek istediğim,bu tip zorlayıcı sahneler coğu sistemde bu şekilde cızırtı yaparmı.cünkü insan dinlerken gerçekten sistemin zorlandığının farkına varıyor..valla sistemi thx sertifikalı diye aldık,buda bu thx li sistemleri yüksek seslerde diğer sistemlerden ayıran en önemli özellik sesin bozulmaması değilmidir.....?.....eğer öyleyse ciddi bir sorunum var demektir............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 26 Ağustos 2005, 13:30:43 >

• Maalesef ben sesi hiç kökleyemedim şu ana kadar maksimum çıktığım 15/20 falandır o ses seviyesindede bir bozulma olmamıştı yüksek seste distorsiyon olabilir belki ama bu daha çok sesin bozulması şeklinde oluyor çızırtı şeklinde değil mesela bende creative inspire 5700 vardı bi ara baya yüksek seslerde özellikler rear lar zorlanıyodu ve distorsiyona giriyodu bence sen bunu z5300'ü olan başka arkadaşlara bir danış şimdi ne desem yalan olur Umarım önemli bişey yoktur.
  • Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var.. Bende dfi lan party ana kart var bunun ustunde dahılı onboart 7+1 nvidia ses kartı var, bende yakın bır zamanda gidip logitech z5500 modelii satın aldım urun gercekten harıka 5+1 olarakta musthıs ancak wınamp yada farklı bır player ıle mp3 çalarken mesela sesı actıgım zaman muzık bpguluyor, biilgisayarcı ve arkadaşlarım bana onboard ses kartı kullandıgın ıcın oluyor dedı cunku hoporlorlerde patlak falan yada hıc bır sey yok sıfır cıhaz bana iy bir ses kartı (creative audigy 2 ) alırsan duzelır dendi..

Şimdi sorum şu bu tehsis gerçekten doğrumu ?

eğer teşhis doğruysa ses kartı ne almalıyım ? bunu sormamın nedenı crateive 2 ay sonra yenı ses kartını piyasaya cıkarıcakmıs ? modelide sanırım :Creative x-fi bunu bekleyeyım degılmı ?

cvp yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
  • cevabı diğer açtığın topice yazdım.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: MaGeSuKo

Maalesef ben sesi hiç kökleyemedim şu ana kadar maksimum çıktığım 15/20 falandır o ses seviyesindede bir bozulma olmamıştı yüksek seste distorsiyon olabilir belki ama bu daha çok sesin bozulması şeklinde oluyor çızırtı şeklinde değil mesela bende creative inspire 5700 vardı bi ara baya yüksek seslerde özellikler rear lar zorlanıyodu ve distorsiyona giriyodu bence sen bunu z5300'ü olan başka arkadaşlara bir danış şimdi ne desem yalan olur Umarım önemli bişey yoktur.

.....aynen dediğin gibi benim sistemdede arka uydularda bozulmalar oluyor,yoksa bu bozulmalar cızırtı şeklindemi oluyor..tabi saçmalıyorum....durum şöyle,sesi sonuna kadar verdiğinde arka uydulardaq zangırtı şeklinde bozuluyor ses bunu açıkça anlayabiliyor insan.ama diyalokların olduğu merkez kanalda bu cızırtı şeklinde oluyor,bu bütün sistemin sesi sonuna kadar açıkken,zaten arka uyduların ayarını hep son seste tutuyorum, birde buna ek olarak kumanda üzerinden merkez kanalı kökledinmi cızır cızır cızırdıyor mubarek....ama merkez kanalı son seste tutmuyorum yarının üzerinde bir ayarda.....neyse sorun yok gibi sen ses bozulmaya uğrar demişsin aynen öyle titremeler falan oluyor....ben bir arıza söz konusuysa şeyettireyim dedim...sağolasın demekki son seste bunlar yaşanıyor e zaten en son ne zaman son seste izlediğimi hatırlamıyorum.cevabın için sağol kendine çok iyi bak......

• Yalnız benim bahsettiğim bozulmalar toplam 60 wattlık creative inspire 5700'de oluyordu yanlış anlaşılmasın z5500'de degil senin sistemde 280 Watt olduğuna göre hoparlörlerin falan son seste zorlanmaması lazım bahsettiğin durum normal oladabilir olmayadabilir dediğim gibi sen en iyisi diğer 5300cülere sor bi bakalim onlarda da oluyo muymuş aynısı
  • inspire 5700 60 değil 79watt tır. Set sadece analog uygulamalarda sesi çok açınca sub yetersiz kalmaktadır. Son seste dvd uygulamalarında sette en ufak bir ses bozulması yani distorsiyon bulamazsınız. Inspire 5700 den ziyade farklı setlerden örnekler verelim arkadaşlar. O set creative'in istisna setlerindendir.
  • Toplamda 79 watt ama adaptörüne bakmıştım ve hatırladığım kadarıyla maksimum 60watt ı destekliyodu. Benim söylediğim yüksek seste bozulma bazı şarkılarda ve mp3 de oluyordu yani DVD ile denemedim oyüzden bilemiyorum.
  • arkadaştav crt 5700 aldım ve şu anda optik bağlantıdan seti dinliyorum hakikaten adamlar yapmışlar yani valla ne dinleyeceğimi şaşırıyorum hemen undrground 2 i kurdum gümbür gümbür oynuyorum ses netliği harika ama wolverine arkadaşın dediği gibi yüksek volume de bass yetersiz kalıyor
  • Tekcig sende Z-5500 yokmuydu yaw? Ben mi karıştırıyorum?
  • yok abi bu fiyatla devam ederse z-5500 benim için hayal olmaya devam eder zaten sınırları zorlayıpta satın alsam hatun eve sokmaz valla sadece bu sistemin hayranıyım 5700 üde arkadaştan aldım biraz dinleyip verecem
    quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Tekcig sende Z-5500 yokmuydu yaw? Ben mi karıştırıyorum?
  • Ben de 1 yıl 5700 kullandım. En çok sevdiğim yanı gece decoder üzerindeki master sesin mavi led'in rengi ve kumanda ile sesi açsan da bu master ses kontrolün de dönmeye devam etmesiydi.
  • valla işin gerçeği ilk defa dijital bir set dinledim ses hakikaten farkediyor heleki dvd leri dolby dinlemek çok zevkli imiş bugün pearl harbor a baktım biraz çok keyifli idi heleki z-5500 ile thx keyfi ile izlesem demek kafayı yiyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekcig -- 30 Ağustos 2005, 4:59:19 >
  • Evet, zaten pearl harbor filminde thx sertifikası var, z5500 de bu desteği veriyor. z5500 ile aynı filmi izle, eminim oturduğun yerde sallanırsın filmi izlerken..
    quote:

Orjinalden alıntı: tekcig

valla işin gerçeği ilk defa dijital bir set dinledim ses hakikaten farkediyor heleki dvd leri dolby dinlemek çok zevkli imiş bugün pearl harbor a baktım biraz çok keyifli idi heleki z-5500 ile thx keyfi ile izlesem demek kafayı yiyecem
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.