Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1515. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15131514151515161517
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben buna katılmıyorum insanlar yarım milyardan fazla para verip ürün alıyorlar ve onu korumak istemeleri çok dogal onu o tedbiri almaya zorlayan zihniyete asıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemadar

Bu mesaj benim yazdıklarımın üzerine mi yazıldı acaba hocam ?
    Eğer öyleyse yanındaki gecekondu ne, çok merak ettim ?

quote:

Orijinalden alıntı: svslms

guzelim cihazı sade ve şık kullanmak varken yanına gecekondu inşaa etmek bize özgü doğan görünümlü şahin mantığı.

Senin bu fanlarını gördükten sonra z5500 kullanan bir arkadaşım var bir yıldır kullanıyor dün akşam ona sordum sende fan koydunmu diye neden dedi bana ısınıyormuş diyince haberim bile yok ısındıgından dedi bir yıldırda sorun olmamış, bu ısınma olayını biraz abartıyorsunuz sanırım. arkadaşada bir yandan hak vermemek elde deil bu şekilde fanlarla kullanmaktan başka çaresi yoksa bu sistemin almanında mantıgı yok

• quote:

guzelim cihazı sade ve şık kullanmak varken yanına gecekondu inşaa etmek bize özgü doğan görünümlü şahin mantığı.

611.sayfada kullandığım fanın resmini koymuştum ama kimse sallamadı anlaşılan.
    gecekondu dikmek istemeyen arkadaşların ilgisini çeker belki
  • arkadaşlar 2 senedir çatır çatır çalışan sistemim bu akşam eve geldiğimde sanki gökten vahi inmiş gibi bozuldu açma düğmesine basıyorum herşey normal 15-20 saniye sonra sistem kapanıyor stand-by ışığı bile sönüyo sonra geri geliyo şimdi ben bunun yenisini nereden alıcam yada nerde tamir ettirebilirim şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkürler.
  • arkadaşlar ben cihazı arkadaki power düğmesinden kapatıp açıyorum...ısınıyor çünkü...bi problem olurmu?tavsiye edebileceğiniz bişi varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKAN ÇELİK

Arkadaşlar dün sanalmarketim.com a Z5500 ün ne zaman stoklara giriceği ile ilgli mail attım gelen cevap bu:

Merhaba Okan Bey,

Ürünün tekrar stoklara girmesi beklenmiyor. İthalatçı firmadan aldığımız bilgiye göre yeni modellerin gelmesi bekleniyor.

Teşekkür ederiz.

yeni model ne zaman gelir bilgisi olan varmı

Sanalmarketim.com'dan son ürünü ben satın aldım =) Fakat henüz elime ulaşmadı kargodaymış beklemedeyim. Bu arada yukarıda ses kartı tavsiyesinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

ARKADAŞIM Z5500 ü AL DAHA SONRA BU DURUMU KONUŞURUZ:

svslms arkadaşım BU SİSTEM BENİM 4. SES SİSTEMİM. SES SİSTEMLERİM : Z5500, X540, LG HOME CİNEMA(model numarasına bakmam lazım) ve CREATİVE (modeline bakmam lazım) :) anlayacağın z5500 ü sadece bilgisayarda kullanmak için aldım.Benim oradaki fan uygulamam TAVSİYE dir.İSTER SERİNLET İSTER SERİNLETME: sonra z5500 ünün ışıkları sönünce yada arıza yapınca bu forumda soru sorarsın.GEÇMİŞ YORUMLARIMI OKU ONDAN SONRA GEL KONUŞURUZ ;) Araba benzetmen iyi olmuş ama unutma mercedesin farları iki yıla varmadan arızalanmaz...Yani z5500 böyle hatalı üretildiyse kullanıcının yapacağı işte doğan şahin falan demişsin işte herneyse öyle olur :).

• Arkadaşlar ben de bu başlıkta gördüğüm mesajlar üzerine bir optik kablo alıp oradan bağlamıştım sistemi ancak müzikler için analog bağlantının (kendi içinden çıkan) daha iyi olduğunu da okudum. Size müzik dinlemek için optikle mi bağlanmalı analog mu? (Ses kartım creative x-fi titanium pci)
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.c.e.

Arkadaşlar ben de bu başlıkta gördüğüm mesajlar üzerine bir optik kablo alıp oradan bağlamıştım sistemi ancak müzikler için analog bağlantının (kendi içinden çıkan) daha iyi olduğunu da okudum. Size müzik dinlemek için optikle mi bağlanmalı analog mu? (Ses kartım creative x-fi titanium pci)

evet arkadaşlar bende bu sorunun cevabını bekliyorum.
  • Müzik ve oyunlarda analog bağlanmalı, x-fi nin özelliklerini kullanmak için. Optic bağlantıda ses kartının bir anlamı kalmıyor.
  • Slm arkadaşlar daha önce bu soruyu sormuştum fakat bugün bütün uğraşlarımıa rağmen sorununumu çözemedim.
    Xfi gamer fatalyt pro kartım var fakat onboard ses kartından optikle bağlantıyı (farkı anlamaya) yapmaya çalışıyorum ama bir türlü ses alamadım.
    İnput yazan yerde optical, no digital data diyor kumandadan test tuşuna bastığımda kolonlardan ses geliyor. media player olarak bütün kodekleri ve programları kaldrıdım.
    (Optik kablonun diğer ucundan kırmızı ışık geliyor)
    Power DVD 10 nu kurdum yine deiğişen bişey yok sorun nerden kaynaklanıyor. Aşağıda ekran altıntıları mevcut cevaplarınız için teşekkürler.
    Anakart P35C-DS3R

http://yfrog.com/ncekranalnts1nj
    http://yfrog.com/j6ekranalnts3oj
    http://yfrog.com/muekranalntspowerdvdj
    http://yfrog.com/5lekranalnts2qj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARD -- 25 Eylül 2010; 12:29:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qfb

Müzik ve oyunlarda analog bağlanmalı, x-fi nin özelliklerini kullanmak için. Optic bağlantıda ses kartının bir anlamı kalmıyor.

Optik bağlantının avantajı nedir ozmn?
  • direk ve optik olarak baglı sistem,
    analog baglantı bence yeterli dekoderde dts,dijital vs yazılar görmek istiyorsanız optik baglayın derim ama aman aman bir getirisini duymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aemless -- 25 Eylül 2010; 19:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m184

quote:

Müzik ve oyunlarda analog bağlanmalı, x-fi nin özelliklerini kullanmak için. Optic bağlantıda ses kartının bir anlamı kalmıyor.

Filmlerde DolbyDigital veya dts formatlı sesler digital yollardan yani optic veya coax kablo ile alınır.
  • Evt Örnek:

• quote:

quote:

quote:

Filmlerde DolbyDigital veya dts formatlı sesler digital yollardan yani optic veya coax kablo ile alınır.

Ne alakası var belki 1000 kere yazdık..

Optic bağlantıyla analogun yada coax tek farkı bağlantı çeşididir. Analog bağlayarakta gayet güzel dts ve dd ses alabilirsiniz.

Tek farkı optic coax bağlarsan filmlerde falan ses kartı direk sinyal yollar z5500e mesela, z5500 de o sinyali kendi decoderinde çözer o yüzden orayada dts falan yazar. Analaog bağlarsanızda ses kartı (daha doğrusu bilgisayar kullanılan software ile mesela windvd gibi programlar vs) kendi çözer ve sonra 5 ayrı kanal şeklinde z5500 e yollar oda aynen sesi verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Optic bağlantıyla analogun yada coax tek farkı bağlantı çeşididir. Analog bağlayarakta gayet güzel dts ve dd ses alabilirsiniz.

Tek farkı optic coax bağlarsan filmlerde falan ses kartı direk sinyal yollar z5500e mesela, z5500 de o sinyali kendi decoderinde çözer o yüzden orayada dts falan yazar. Analaog bağlarsanızda ses kartı (daha doğrusu bilgisayar kullanılan software ile mesela windvd gibi programlar vs) kendi çözer ve sonra 5 ayrı kanal şeklinde z5500 e yollar oda aynen sesi verir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaş kısmen haklı..

şöyle ki : software olarak işlemciniz üzerinden dekode edilen sesle
    bizzat donanımsal dekode edilen (ses kartı ya da z5500 dekoderi ile) ses arasında fark var.

büyük bir fark hem de.. mümkünse z5500 dekoderine çözdürülmesi daha iyi ses alımı sağlayacaktır software çözümlere göre

işlemciye çözdürülen ac3 ya da dts sinyalleri sadece onları simule edebilir. bu unutulmamalı mümkünse ses kartına çözdürülüp analog verilmeli ya da direk z5500 dekoderine çözdürülmeli optik bağlayarak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 25 Eylül 2010; 23:15:11 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabiki yazılım ile çözülür dijital ses ama elde z5500 gibi harici decoder varken gerek yok.
    @m184 arkadaşın titanium kartı var sanırım daha önceki mesajlarda gördüğüm. titanium'un dts connect , dolby digital live gibi yazılımlar ile sesleri dijital olarak çözdüğünü ayrıca belirtmedim. Yoksa ille de sadece optic kablo digital ses verir demiyorum.

• qfb nasılsın kardeş.senin set yeni seriden dimi.
  • 
Sayfa: önceki 15131514151515161517
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.