Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1512. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15101511151215131514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • important arkadaşım benim eko nun durumu bu fakat ben sistemi şimdilik zorlamak istemediğimden derin bass frekansları olan 30 ile 60hz i 0db in üzerine çıkarmadım. ayrıca bass boost özelliğini açmadım.

• ARKADAŞLAR: creative nin ekolayzerı bir çok media oynatıcının(winamp, bsplayer, media player vb) ekolayzer ınden daha iyi olduğundan creative in ekosunu kullanmanızı tavsiye ederim.Kullanmış olduğunuz media playerin ekosunu kapatmayı unutmayın.
    Yukarıdaki cevaplamamda vermiş olduğum ekolayzer ayarını tavsiye ederim tizler gayet başarılı. bass ı dahada artırmak isteyenler bu şablonu koruyarak 30 hz ile 60 hz i ve 125hz i artırabilirler..( 30 hz en derin bassları ayarlar. Metal müzik vb müziklerde 1khz ve çevresindekileri artırabilirsiniz.). Bass boost özelliğiylede bass lar artıyor.Level den basın kaç db şiddetlendirileceğini ayarlıyorsunuz. CUT OFF özelliği ise bass alt frekans kesmesini ayarlıyorsunuz.Yani bass frekansının derinliğinin aşağı sınırını belirliyorsunuz.Sert bass sevenler cut off u 40 hz in üzerine çıkarabilrler.Fakat alt frekans sınırının birden değil çan eğrisi gibi azaldığını unutmayın.
  • merhaba bende bu sistemi kullanıyorum vede ses kartıda x fi titanium ama ekolayzerın ayarını degistirsemde fark hissetmedim sistemi optic kablo ille baglıyorum ondanmıdır acaba yoksa bir yerde hatammı var bir bu hoparlörlerin dısına takıp çıkarabildigimiz siyah parcanın(koruma amaclı galiba) takılımı durması lazım ben o sekillde kullanıyorum cıkarıp denedim 1 2 defa sanki seste biraz değişime var gibi geldi siz nasıl kullanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: engova

optik bağlantı kullanıyorum dts albüm de var dd hd filmlerde var ama
    hiç birini dts veya dd olarak açmıyor stereo x2 de açılıyo kullandığım oynatıcı programlar div-x player, gom player, vlc player kvp., power dvd k-lide codec aklınıza ne gelrse hepsi kurulu aa3 filtre denen
    (yanlış yazmış olabilirim) programda var ama yok işte decoderde dts veya dloby dıgıtal yazısını göremedim
    win7 32 bit
    x-fi titanium ses kartı kullanıyorum

nasıl halletcem yardımcı olursanız sevinirim ...

filmlerde ben vlcde dts ses almak icin yukardaki menu cubugundan ses ses aygıtı spdif(en alttakini) seciyorum ozman yazıyor dts diye
  • @astral09
    Tavsiyelerin için çok teşekkürler. Tüm media oynatıcılarının EQ ayarını devre dışı kullanıyorum her zaman. Birçok driver kullandım ve Cutt Off özelliğine hiç rastlamadım. 2 gündür arıyorum, Pax X-Fi All OS Special Software Suite 2010 yazılımını indirecek çalışan bir bağlantı bulamadım.

Daha önce kullandığım EQ hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Z-5500 ve ses kartı konusunda çok yardımcı oluyorsunuz, tekrar teşekkür ederim.
  • important eq ayarının orta frekans gurubu bana göre üst seviyelerde.Çünkü hemen hemen bütün hoparlörler 1khz ve çevresindeki ses frekanslarını daha kolay çıkarttığından bu ses frekanslarının çokluğu diğer bass ve tiz seslerini gölgede bırakır.Yani bu ayarda mid seslerin diğerlerinden baskın çıkar.Bu durum müziklerde( metal ve rock dinlemiyorsan) bass ve tiz eksikliği hissi yaratır.Tavsiyem eq ayarın görsel olarak çukura benzesin bu çukurluğu kulak zevkine göre ayarlarsın.Tabi bu benim tavsiyemdir.Yinede beğenecek olan sensin.
  • Arkadaşlar Kontrol paneli için hazırladığım fan gayet başarılı.Çok iyi serinletiyor.Kullanılmayan iki kasa fanından yapabilirsiniz.fanlar 12 voltla besleniyor bunun için küçük 12 voltluk bir adaptör işinizi rahatlıkla görür:

• Bu şekilde fanlarla ugraşıtıktan sonra bu sistemi almanın ne manası var adamlar 5 yıldır üretip satıyorlar bu sistemi, ısınma sorununu halledemedikten sonra neden alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astral09
    important eq ayarının orta frekans gurubu bana göre üst seviyelerde.Çünkü hemen hemen bütün hoparlörler 1khz ve çevresindeki ses frekanslarını daha kolay çıkarttığından bu ses frekanslarının çokluğu diğer bass ve tiz seslerini gölgede bırakır.Yani bu ayarda mid seslerin diğerlerinden baskın çıkar.Bu durum müziklerde( metal ve rock dinlemiyorsan) bass ve tiz eksikliği hissi yaratır.Tavsiyem eq ayarın görsel olarak çukura benzesin bu çukurluğu kulak zevkine göre ayarlarsın.Tabi bu benim tavsiyemdir.Yinede beğenecek olan sensin.

Tavsiyen için teşekkürler. Dediğin EQ ayarını deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapari

Bu şekilde fanlarla ugraşıtıktan sonra bu sistemi almanın ne manası var adamlar 5 yıldır üretip satıyorlar bu sistemi, ısınma sorununu halledemedikten sonra neden alayım.

Fan olmasada arıza çıkmaz fakat LED lerin ömrünü uzatmak için gerekli diye düşünüyorum.Ayrıca kontrol panelinin içerisinde elektronik entegre ve çipler bulunduğundan ılık bir ortamda çalışması iyi olur.
    Gülü seven dikenine katlanır misali Logitech malesef daha önceki bahsettiğim şeyleri problem olarak görmemiş demekki.Sorunsuz bir sistem isteyen sinema sistemlerine yönelsin.Z5500 bir efsane oldu :) Onda müzik dinleyince eksi yönleri falan hikaye gelecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: çapari

Bu şekilde fanlarla ugraşıtıktan sonra bu sistemi almanın ne manası var adamlar 5 yıldır üretip satıyorlar bu sistemi, ısınma sorununu halledemedikten sonra neden alayım.

Fan olmasada arıza çıkmaz fakat LED lerin ömrünü uzatmak için gerekli diye düşünüyorum.Ayrıca kontrol panelinin içerisinde elektronik entegre ve çipler bulunduğundan ılık bir ortamda çalışması iyi olur.
    Gülü seven dikenine katlanır misali Logitech malesef daha önceki bahsettiğim şeyleri problem olarak görmemiş demekki.Sorunsuz bir sistem isteyen sinema sistemlerine yönelsin.Z5500 bir efsane oldu :) Onda müzik dinleyince eksi yönleri falan hikaye gelecektir.

+1

• z5500 e tweeter bağlayan var mı aranızda? varsa nasıl bişey kullandınız?
  • arkadaşlar elektro word de internet üzerinden alışveriş yok sanırım orda nakit 600 tl z5500 bende 600 e almak istiyorumda antalyadayım güvenilir sitelerden başka 600 e satılan bi yer biliyormusunuz 600 e bulim direk alcam kaçırmıcam.
  • Arkadaşlar, bende bu ürünü almak konusunda karar verme aşamasındayım,

Kullanacağım alanlar daha çok Plazma TV , ps3 olacak.. Müziz dinleme olayı daha az olmakla beraber film izleme daha yüksek olacak.

Bu cihazı aldığımda ek bir aparat, kablo, ses kartı vs. neler almam gerekiyor ? bu konu da bilgi vermenizi rica ediyorum.

Saygılar..
  • bende ses kartını sorcaktım pc de nootbook ıle kullancam crevite nin usb ses kartı var sound blaster 140 tl bu ses kartından optık bağlantı yapılabılıyomu bı bılgım yok malesef...
  • Merhaba Arkadaşlar
    sahibinden.com üzerinden ilk taksitli alış verişimi başlatmış bulunmaktayım. Siz donanım haber üyeleri olarak ilk size haber vermek istedim hemde bu fırsatta yararlanmanız için
    şuan için ürün 1 takım yani 4 adetten oluşmakta hemde kargo benden ve üstünede taksit imkanı ile ilgilenen arakadaşlar aşağıdaki link ten alışverişnii gerçekleştirebilir

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-aksesuar-kablo-logitech-z5500-hoparlor-ayagi-31670190/detay

ürünlerin resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explat -- 22 Eylül 2010; 13:28:20 >

• quote:

Arkadaşlar Kontrol paneli için hazırladığım fan gayet başarılı.Çok iyi serinletiyor.Kullanılmayan iki kasa fanından yapabilirsiniz.fanlar 12 voltla besleniyor bunun için küçük 12 voltluk bir adaptör işinizi rahatlıkla görür:

Dusunce Guzel

• Arkadaşlar başlıkta açıp sormuştum ama z 5500 ses sistemini creative fatal1ty champion ses kartıma direct ve optik olarak bağladım. Fakat creative 5+1 görmesine ses denemesinde tüm parçalardan ses almama ramen, bir film izlerken yada müzik çalarken dts optik olarak da 6ch direct olarak da rear right ve leftten ses almıyorum. Sterio 2x e aldığımda ses alabildiğime göre bağlantı yada ses sistemiyle ilgili bir sorunum yok, sanırım sorunum ayarlarda. İşletim sistemim win7 64 bit, kullanan ve bana yardımcı olabilecek olan birileri varsa sevinirim. Çünkü ses için bu kadar para döktükten sonra tam performans alamak çok sinir bozucu bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

Arkadaşlar, bende bu ürünü almak konusunda karar verme aşamasındayım,

Kullanacağım alanlar daha çok Plazma TV , ps3 olacak.. Müziz dinleme olayı daha az olmakla beraber film izleme daha yüksek olacak.

Bu cihazı aldığımda ek bir aparat, kablo, ses kartı vs. neler almam gerekiyor ? bu konu da bilgi vermenizi rica ediyorum.

Saygılar..

Dostum plazma tv den coaxial kablo ile ; ps3 ünü de optik kablo ile bağlayabilirsin. ikisi de ucuz şeyler 15-20 TL ye bulursun.. Tv ye bağladığın cihazları sesini de coax ile aktarmış olursun z5500 e... Analog takma bile derim ben.. hatta mümkünse dts sesli filmler, video klipler izle... O zaman tadına varacaksın sesin güzelliğinin..
  • arkadaşlar vatan dan internet5 sipariş vererek bende aranıza katılfım. daha ürün gelmedii sabırsızlıkla bekliyorumm gelecek olan model tyenii decoderlii model acaba bile varmıı ? son dönemde vatandan alan varmıı bu sistemii özellikle intternet alışverişte? yeni decoderlerdaa led probleminii çözmüşler diye duydum ama
    ? siz bu konu hakkında bilgi sahibimisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 15101511151215131514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.