Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: McCarty

fan tam olarak hangi bölgesine üflüyor ? arkasina mi ?

Kontrol paneli biraz hassas ve ısınıyor fakat öyle aşırı bir ısı değil ama ledlerin ömrünü uzatmak için panelin ısısını düşük tutmak gerekiyor. Kontrol panelinin arkasında delikli ızgara şeklindeki yere doğru fanları üfletmek işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapari

Herkes övüyor ama yazdıgın eksikliklerde azbuz eksiklik deil özellikle ısınma sorunu

Bu fiyata bu özellikte bir cihaza sahip olmak bence çok güzel birşey. Isınma problemi felan bence hikaye. 3 senedir kullanıyorum daha tık yok. 4-5 kına yaptım evde daima son ses. Isınan ürünlerde bir problem olmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue mc

Z5500 internetten alışveriş sitelerinin ve mağazaların en çok incelenen ve alınan ilk 10 arasında bir ürün. Fiyatlarını 500 e çekseler herkes alsın. Bu aralar Z5500 de tüm mağazalar arasında baya indirim var, bu da en çok biz tüketicilere yarıyor.

Satıcılar da ucuz alıyor ki fiyatlar düşüyor. Bana soracak olursanız ürünün üst modeli piyasaya çıkacak. Mantıklı başka bir açıklama göremiyorum çünkü
  • LG SİNEMA SİSTEMİM İLE Z5500 ÜMÜ KIYASLADIĞIMDA :

Lg sinema sistemi TV , uydu alıcısı ile çok kullanışlı ve bir çok fonksiyonu kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. müzik kalitesi güzel, sigorta ve ısı derdi yok, Ayrıca bütün yapılan ayarları tvden izleyebilirsiniz. bilgisayarı ve tv yi açmadan radyo ve usb den müzik dinleyebiliyorum.ayrıca dolby sistemlerini destekliyor. Bilgisayarı optik, uydu alıcısı ve tv yi scarttan yada hdmi dan bağlayabilirsiniz Daha bir çok özellik olarak z5500 den üstün. Fakat 5500 bass konusunda çok fazla ama tizler zayıf fakat ses kalitesi olarak bir fark hissetmedim.Çünkü ikisininde power amfileri entegre çıkışlı.Sinema sisteminin bir avantajıda smps besleme ünitesini kullanması.bu aynı bilgisayarın powerı gibi çalışır yani elektrik dalgalansa bile çıkış voltajını sabit tutar sistemin arızalanmasına karşı korur.Z5500 de ise besleme toroidal transformatörle yapılıyor. Bu transformatörler yüksek bass performansı sağlıyor fakat elektrik dalgalanmalarına ve parazitlere karşı korumasızdır.Tek koruması sigortası.Ancak çıkış voltajı regüle devreleriyle dengelenebilir fakat bu z5500 de varmı onu bilmiyorum gördüğüm kadarıyla yok.

SONUÇ:Z5500 çok amaçlı kullanım için kullanışlı değil.Stand by özelliği yok.bunun yerine kulaklık modu var kulaklık modunda sistem elektrik harcamaya devam ediyor..Sistemin enerjisi sub un arkasından açılıp kapatılıyor sinema sisteminde ise kumandadan bu işi hallediyorsunuz.Fakat bass performansı kapı ve pencereleri sarsacak cinsten :) Tizlerde idare eder. Benim gibi Bilgisayarıma bağlayacağım ve onunla ilgilenirim diyorsanız alın :)

AYRICA Z5500 ile ilgili teknik soru sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astral09 -- 19 Eylül 2010; 0:18:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astral09

LG SİNEMA SİSTEMİM İLE Z5500 ÜMÜ KIYASLADIĞIMDA :

Lg sinema sistemi TV , uydu alıcısı ile çok kullanışlı ve bir çok fonksiyonu kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. müzik kalitesi güzel, sigorta ve ısı derdi yok, Ayrıca bütün yapılan ayarları tvden izleyebilirsiniz. bilgisayarı ve tv yi açmadan radyo ve usb den müzik dinleyebiliyorum.ayrıca dolby sistemlerini destekliyor. Bilgisayarı optik, uydu alıcısı ve tv yi scarttan yada hdmi dan bağlayabilirsiniz Daha bir çok özellik olarak z5500 den üstün. Fakat 5500 bass konusunda çok fazla ama tizler zayıf fakat ses kalitesi olarak bir fark hissetmedim.Çünkü ikisininde power amfileri entegre çıkışlı.Sinema sisteminin bir avantajıda smps besleme ünitesini kullanması.bu aynı bilgisayarın powerı gibi çalışır yani elektrik dalgalansa bile çıkış voltajını sabit tutar sistemin arızalanmasına karşı korur.Z5500 de ise besleme toroidal transformatörle yapılıyor. Bu transformatörler yüksek bass performansı sağlıyor fakat elektrik dalgalanmalarına ve parazitlere karşı korumasızdır.Tek koruması sigortası.Ancak çıkış voltajı regüle devreleriyle dengelenebilir fakat bu z5500 de varmı onu bilmiyorum gördüğüm kadarıyla yok.

SONUÇ:Z5500 çok amaçlı kullanım için kullanışlı değil.Stand by özelliği yok.bunun yerine kulaklık modu var kulaklık modunda sistem elektrik harcamaya devam ediyor..Sistemin enerjisi sub un arkasından açılıp kapatılıyor sinema sisteminde ise kumandadan bu işi hallediyorsunuz.Fakat bass performansı kapı ve pencereleri sarsacak cinsten :) Tizlerde idare eder. Benim gibi Bilgisayarıma bağlayacağım ve onunla ilgilenirim diyorsanız alın :)

arkadaşım sana birşey sormak istiyorum kafama takıyorum bayadır.z5500 aldım bende yarın kurucam inş.benim sorum şu,voltaj problemi,sigorta problemi gibi şeyler söyleniyor,ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.benim evimin elektirği sürekli kesilmiyor,en son 6 ay önce fln kesilmişti,voltajda gidip gelmiyo sürekli,yani elektirkli aletleri tetikleyen bir durum söz konusu değil.ben titiz biri oldugum için buna rağmen 850w lık ups ve 35 tl değerinde alman malı voltaj koruyucu brennenstuhl marka priz aldım.bunlara rağmen bi sorun yaşarmıyım?z5500 ü ups yemi takıyım yoksa prize takmam yeterli olurmu?bu konuda önereceğin başka bir şey varsa paylaşmanı isterim...teşekkürler...

• z5500 ü bende ups le çalıştırıyorum.Ups e bağlaman iyi olmuş fakat benim ups in kullanma klavuzunda koruyucu pirizlerle ups i kullanmayın yazıyor.Bu yüzden ups inin akım koruyucu prizle kullanılıp kullanılmayacağını kullanma klavuzundan öğren. Bildiğim kadarıyla akım koruyucu prizle, ups i birlikte kullanmamak gerekiyor.Çünkü ups diğerinin görevini yapıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astral09 -- 19 Eylül 2010; 1:33:58 >
  • @astral09
    Elektronik devreler konusunda bilgilisin gördüğüm kadarıyla.
    Z-5500 hakkında birkaç sorum var.
    *Yaklaşık 5 senedir z5500 kullanıyorum. Wooferin 3 girişi yandı ve en fazla 2 uydu ile kullanabiliyorum. Son zamanlarda woofer ve uydular eski performansını vermemeye başladı. Uydularda cızırtı ve tizlerde çatlamalar olmaya başladı ve woofer eskisi kadar tok bass vurmuyor. Daha önce sesi %65 yaptığımda bassı kalbimde hissederdim, şimdi sesi %100(boost hariç) yaptığım halde woofer anca kendisini titretiyor. Flac formatında müzik dinliyorum ve Jet Audio Plus kullanıyorum. Ses kartım X-Fi Extreme Gamer. Ses kartının driverleri güncel. Sistem ömrünü tamamladımı yoksa devreler ile alakası bir sorun mu var?
    *Z-5500'ün 3 uydusunu satacağım. Ne kadar eder?
    *Uydulardan ve wooferden tam performans alabilmem için ne yapmalıyım?
    Cevaplarsan sevinirim.
  • cuma günü bende vatanbilgisayardan spiariş verdim. malum p.tesine kaldı kargoyla yolluyorlar.
  • quote:

Lg sinema sisteminden yazılarına göre memnunsun sanırım. Bende alacagım ses sistemini lcd tv de mkv film izlemek ve ps3 kullanmak için alacagım sana bir kaç soru soracagım. Öncelikle Lg sinema sisteminin modeli nedir?

Samsung B651 lcd tv optik çıkışı var optik baglantıyla bu ses sistemine baglayabilirmiyim. Dts seslerde sistem sorun yaşarmı birde normal uydu yayınında 5.1 ses alabilirmiyim sanalda olsa destekliyormu tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 19 Eylül 2010; 8:42:42 >

• z5500 için 32 tl değerinde hama marka 24k altın uçlu optik kablo aldım, iyi midir?
  • quote:

quote:

Kontrol paneli biraz hassas ve ısınıyor fakat öyle aşırı bir ısı değil ama ledlerin ömrünü uzatmak için panelin ısısını düşük tutmak gerekiyor. Kontrol panelinin arkasında delikli ızgara şeklindeki yere doğru fanları üfletmek işe yarar.

ozaman bu usb fan'lar takılabilir. pc çalişinca fanda çalışır böylelikle üflemiş olabilir. bende az once baktim panelin arkasinda ızgara varmış keşke üst kısımda da bi ızgara olsaydi en azından o havanın çıkacagi bi yer olurdu.
    daha önce yapmiştim skystar tv kartima böyle bişey bunda da böyle bi risk varsa en çabuk yoldan yapmak lazim ozaman.

• arkadaşlar yakınlarda z5500 almayı düşünüyorum sizce onunla uyumlu olacak en iyi ses kartı nedir ?? yardım ederbilir misiniz
  • CREATIVE X-FI TITANIUM PCI ses kartını önerebilrim.optik çıkışı var.bende cuma günü aldım canavarı,şimdide bu ses kartını almaya gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercand

z5500 için 32 tl değerinde hama marka 24k altın uçlu optik kablo aldım, iyi midir?

Boşuna almışsın. Altın uçlu olmasının hiçbir anlamı yok çünkü metal ile değil ışık ile iletilir sinyal optik kablonun anlamı budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

@astral09
    *Yaklaşık 5 senedir z5500 kullanıyorum. Wooferin 3 girişi yandı ve en fazla 2 uydu ile kullanabiliyorum. Son zamanlarda woofer ve uydular eski performansını vermemeye başladı. Uydularda cızırtı ve tizlerde çatlamalar olmaya başladı ve woofer eskisi kadar tok bass vurmuyor. Daha önce sesi %65 yaptığımda bassı kalbimde hissederdim, şimdi sesi %100(boost hariç) yaptığım halde woofer anca kendisini titretiyor. Flac formatında müzik dinliyorum ve Jet Audio Plus kullanıyorum. Ses kartım X-Fi Extreme Gamer. Ses kartının driverleri güncel. Sistem ömrünü tamamladımı yoksa devreler ile alakası bir sorun mu var?
    Cevaplarsan sevinirim.

Normal şiddetteki ses sinyalinde BOOST özelliğinin kullanılması yada sisteme aşırı yüklenmek bu gibi arızalara neden oluyor.Eğer uydular sağlamsa Anlattıklarına göre Z5500 ünün 3 uydu çıkış amfi entegresi yanmış yada hasar görmüş. Eğerki elektronikten anlıyorsan tda 7294 amfi entegresi var(internetten bakabilirsin). işte z5500 ün çıkış entegresi görünüş olarak aynı o entegreye benziyor.O çıkış entegreleri değiştirilmesi gerekiyor.Birde sesi kontrol panelinden değil bilgisayardan açıp kapatın.kontrol panelinin ses seviyesi sona yakın dursun.
    İnsanın kulağı belli bir süre sonra z5500 e alıştığından bass ve ses seviyesi azalmış gibi geliyor. Bu bütün sistemler için geçerlidir. Birde sub un içini kesinlikle açmayın çünkü tekrar kapatsanız bile fabrika çıkışı gibi olmayacağından hava kaçağı olacaktır.Eğer sub un içerisindeki hava port yerine başka bir yerden kaçarsa bass performansı kaçan hava kadar düşer.Yeni olan bütün hoparlörlerin konu sert olur ve belli bir kullanımdan sonra yumuşar böylece gerçek performansı o zaman gösterir.Bu kullanım süresi woofer yada hoparlörün cinsine göre değişiyor.
    Birde ses çıkışı için kullanmış olduğun bilgisayar ve programın sürücülerini tekrar yenile aradaki fark bazen çok belli oluyor.Ben mesela winamp ı ekosu kapalı olarak kullanırım. ekoyu ses kartınınkinden kullanırım. ve eko ayarın görünüş olarak v harfine yakın olsun.
    kısaca sistemin bakımdan geçmesi gerekiyor.Servise göndermen iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: çapari

quote:

Lg sinema sisteminden yazılarına göre memnunsun sanırım. Bende alacagım ses sistemini lcd tv de mkv film izlemek ve ps3 kullanmak için alacagım sana bir kaç soru soracagım. Öncelikle Lg sinema sisteminin modeli nedir?

Samsung B651 lcd tv optik çıkışı var optik baglantıyla bu ses sistemine baglayabilirmiyim. Dts seslerde sistem sorun yaşarmı birde normal uydu yayınında 5.1 ses alabilirmiyim sanalda olsa destekliyormu tşkler.

Bendeki lg yeni çıkan lg lere göre zayıf kalıyor :) Yeni çıkan modellerde sub ön tarafa bakıyor ve 20cm lik sub kullanılmış.Bahsettiğim bütün özellikler ve daha fazlası mevcut.Eğerki alacağın sistemi tv odaklı kullanacaksan sinema sistemini tavsiye ederim.1000w lık modeller çok iyi ses veriyor. lg nin HW964TZ model (arka hoparlörler kablosuz) ses sistemini dinlemiştim bir çok özelliği var subu büyük, mağzayı inletiyordu baslarda süperdi tizler ve ses çok net . fakat fiyatı 1100tl civarında. Aynı modelin blueray lısı var uyduları mavi efektli ama türkiyede daha yok. gelirsede fiyatıda en az 1500 tl olur sanırım.

Sinema sistemlerinin çoğunda hdmi ve optik giriş çıkış mevcut her türlü bağlantı yapılabiliyor.Lg sinema sistemlerinde stereo sesi bütün hoparlörlere yayan virtual surround diye bir özellik var ve dolby ses modlarıyla müzikte dinleyebiliyorsun.

• Z5500 ün subwoofer power amfisine çok benzeyen amfi devresi, devre iki adet 100w lık entegrenin köprü olarak kullanılmasıyla 200w lık mono çıkış verebiliyor. :

http://320volt.com/tda7294-ile-mono-200w-stereo-200w-anfi/
  • merhaba ben z5500 1 hafta önce aldım yanındada uyumludur diye creative audigy 7+1 ses kartı verdiler fakat biraz araştırdımda dijital çıkış en iyisiymiş ses kartında bitane var ama stereo çıkış.logitech çıkışları malum optic ve coax girişi. coax kablo edinip ses kertına giden ucuna stereo ek yaparak taktım fakat hiçbi gelişme yok.bu konuda yardıma ihtiyacım var bu konuda acemyim ben ilk kez bu denli büyük bi ses sitemi aldım dijatal çıkışlar hakkında bişey bilmiyorum.dijital çıkış nasıl alıcam bu sistemden ses kartını değiştirmem gerekirmi acaba.yardımcı olursanız çok makbule geçicek
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

@astral09
    Cevaplarsan sevinirim.

Normal şiddetteki ses sinyalinde BOOST özelliğinin kullanılması yada sisteme aşırı yüklenmek bu gibi arızalara neden oluyor.Eğer uydular sağlamsa Anlattıklarına göre Z5500 ünün 3 uydu çıkış amfi entegresi yanmış yada hasar görmüş. Eğerki elektronikten anlıyorsan tda 7294 amfi entegresi var(internetten bakabilirsin). işte z5500 ün çıkış entegresi görünüş olarak aynı o entegreye benziyor.O çıkış entegreleri değiştirilmesi gerekiyor.Birde sesi kontrol panelinden değil bilgisayardan açıp kapatın.kontrol panelinin ses seviyesi sona yakın dursun.
    İnsanın kulağı belli bir süre sonra z5500 e alıştığından bass ve ses seviyesi azalmış gibi geliyor. Bu bütün sistemler için geçerlidir. Birde sub un içini kesinlikle açmayın çünkü tekrar kapatsanız bile fabrika çıkışı gibi olmayacağından hava kaçağı olacaktır.Eğer sub un içerisindeki hava port yerine başka bir yerden kaçarsa bass performansı kaçan hava kadar düşer.Yeni olan bütün hoparlörlerin konu sert olur ve belli bir kullanımdan sonra yumuşar böylece gerçek performansı o zaman gösterir.Bu kullanım süresi woofer yada hoparlörün cinsine göre değişiyor.
    Birde ses çıkışı için kullanmış olduğun bilgisayar ve programın sürücülerini tekrar yenile aradaki fark bazen çok belli oluyor.Ben mesela winamp ı ekosu kapalı olarak kullanırım. ekoyu ses kartınınkinden kullanırım. ve eko ayarın görünüş olarak v harfine yakın olsun.
    kısaca sistemin bakımdan geçmesi gerekiyor.Servise göndermen iyi olur.

31.08.10 tarihinde 3 aylık z5500 ümü basslarda boğukluk ve uğultu yapıyo olması sebebiyle gold teknik servise verdim. (bütün parçaları teslim ettim)
    onlar da mersa ya gönderdiler. tam 17 gün serviste kaldı. korktuğum başıma gelmişti; mersadaki yetkililer bütün çıkışları kontrol ettiklerini herhangi bir soruna rastlamadıklarını gerekli testleri yaptıklarını söylediler.
    bizzat mersa nın des sanayi sitesi karşısındaki yerine gittim kendi kulaklarımla şahit olabilmek için. ben gidesiye ordaki yetkili kişi (ilgisi için teşekkür ederim) aleti hazırlamıştı. bir masanın üstüne koymuşlardı z5500 ü.
    dinledim ama tatmin olmadım tabi haliyle. ama derdimi de anlatamadım teknik servistekilere.
    herhangi bir sorun olmadığını söylediler. sonuç olarak alet tekrar bana geri geldi.
    @İmportant
    sen söyledikten sonra dikkatimi çekti bass lar ilk zamanki gibi benim de içimi titretmiyor bu arada. temiz ve tok bass sesi alamıyorum artık.

ayrıca şunu da sormak istiyorum; resimdeki kullanım şeklinin bir zararı ya da eksisi olur mu? (daha önce woofer'in altına battaniye koyuyordum servisten geldikten sonra kaldırdım artık bu şekilde kullanıyorum)

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!!

• quote:

quote:

quote:

ozaman bu usb fan'lar takılabilir. pc çalişinca fanda çalışır böylelikle üflemiş olabilir. bende az once baktim panelin arkasinda ızgara varmış keşke üst kısımda da bi ızgara olsaydi en azından o havanın çıkacagi bi yer olurdu.
    daha önce yapmiştim skystar tv kartima böyle bişey bunda da böyle bi risk varsa en çabuk yoldan yapmak lazim ozaman.

benim uyguladığım yöntem bu şekilde. zerre ısınmıyo decoder
    herkese tavsiye ederim. modanom marka usb fan. hb den almıştım.

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!!

• 
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.