Şimdi Ara

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda) (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.965
Cevap
8
Favori
205.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_gunner

Kumandamdan sisteme giden kabloda bir kopukluk oldu ve sistemim çalışmıyor. Yeni kontrol pod'u nereden alabilirim? veya o kabloyu nasıl değiştirtebilirim?

evet arkadaşlar benimde o jack kablosunda kopukluk var ses gelmiyor ve gelse de cızırtılı oluyor :S ne yapabiliriz :(
  • Bugun bir arkadastan z5500 uydusu aldım, yarın elimde olacaklar, bakalım etkisi ne kadar olacak.

2300 un hısırdayan kolonlarını da yapacak bir yer buldum, onları da elden gecirip kaldırıcam yedeğe.
  • Beyler benim bi hoparlörü bozuldu.
    Biri bana logitech z2300 ün garanti belgesinin resmini çekip atabilirmi.
    Evde aradım taradım bulamadım bari nasıl bişeye benziyor göriyim bi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bytehlike15

Arkadaşlar Bende Z2300 kullanıyorum fakat ses açarken hoparlörlerin her ikisinden hışırdama geliyor garantisi bitmeden sizce göndermelimiyim yoksa (çok önemli değilmi)...?

Beyler ben o sorunu şöyle çözdüm
    Şarkıların kalitesini arttırdım yani
    bit hızı 3200 kbps şarkı dinliyorm.o zaman o ses yok oluyor.hiç duymuyorsun
  • Ses açarken veya kaparkenki hışırtıdan kökten kurtulmak için aşağıya çözümünü yazıyorum;
    Hışırtının nedeni ses açıp kapadığınız kumandadan kaynaklı,zamanla tozu pisliği bir şekilde kumandanın içinde dönen zımbırtıyı etkiliyor bunu önlemek için kumandayı açın dönen yuvarlak lalenin bağlı olduğu çipe wd40 adlı spreyi alıp sıkın,işlem tamam hışırtıdan kurtuldunuz.
  • Z2300'ü Solo 6 veya Solo 7 ile kullanan var mı?

Sistemler arasına Solo serisini de eklemeyi düşünüyorum.

Harici ses kartı da kullanıyorum. ( Creative x-fi surround 5.1 )

Verim alabilir miyim bu şekilde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

Z2300'ü Solo 6 veya Solo 7 ile kullanan var mı?

Ben kullanıyorum.Solo7c'nin bassı dibine kadar kısıyorum o şekilde kullanıyorum.Normal Z2300 uydularına göre 25 sınıf birden atlatıyor. :) Epeyde güçlü oluyor middle ve high ses.Tek bir tane Z2300 bassını bastırıyor neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Ben kullanıyorum.Solo7c'nin bassı dibine kadar kısıyorum o şekilde kullanıyorum.Normal Z2300 uydularına göre 25 sınıf birden atlatıyor. :) Epeyde güçlü oluyor middle ve high ses.Tek bir tane Z2300 bassını bastırıyor neredeyse.

Peki 2 sistemden de eşit derecede performans alabiliyor musun? Güç kaybı vs yaşadın mı? Şundan soruyorum; 2 tane Z2300'ü kullanırken biri tam performans verirken diğeri hissedilir derecede sönük kalıyordu.

• quote:

quote:

quote:

Peki 2 sistemden de eşit derecede performans alabiliyor musun? Güç kaybı vs yaşadın mı? Şundan soruyorum; 2 tane Z2300'ü kullanırken biri tam performans verirken diğeri hissedilir derecede sönük kalıyordu.

Valla hiç tek tek denemedim.Ama sanmıyorum.İkiside sağlam performans veriyor.Ayrıca bence senin elektrik tesisatında bir sıkıntı vardı.Yoksa millet 4 tane Z2300 bağlıyor bir sıkıntı olmuyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla hiç tek tek denemedim.Ama sanmıyorum.İkiside sağlam performans veriyor.Ayrıca bence senin elektrik tesisatında bir sıkıntı vardı.Yoksa millet 4 tane Z2300 bağlıyor bir sıkıntı olmuyor.

Bu sorun büyük ihtimalle kullandığın stereo çoklayıcıdan kaynaklanıyor,ben bir ara 3 tanesini aynı anda sürmüştüm öyle dengesizlik olmadı elektrik tesisatı çok rahat kaldırır bu sistemleri,sıkıntı dediğim gibi kullanılan çoklayıcı aparatı kalitesizdir kaynaktan dağıtırken dengesizlik yaratıyordur daha kaliteli bir çoklayıcı ile sorun çözülür.

• Çoklayıcı kalitesiz zaten. 1 liralık bişey. Kaliteli olanlarını nereden bulurum peki?
  • quote:

Çoklayıcı kalitesiz zaten. 1 liralık bişey. Kaliteli olanlarını nereden bulurum peki?

Bahsettiğin çoklayıcı bende kullandım dandiktir bi kaç ayda bozuluyor şu tarz bir şey bulabilirsen daha verimli olur ;
    http://www.elektronikmarketim.com/35mm-Stereo-Coklayici-Siyah-90099,PR-1876.html

Tabi çoklayıcı dışında sistemlerin birinde sıkıntı varsa çoklayıcı değiştirmen boşa masraf olur o nedenle çoklayıcı değiştirmeden önce tek tek sistemleri dinle ard arda çoklayıcı olmadan eğer aynı oranda ses alabiliyorsan sıkıntı çoklayıcıdadır fakat ikisinden biri çoklayıcısız tek halde dahi diğerinden daha alt seviyede çalışıyorsa sıkıntı sistemdir bunu garantiledikten sonra kaliteli bir çoklayıcı almalısın.

• Sistemlerde sorun yok. İkisini de ayrı ayrı kullanıyorum şimdilik. Verdiğin linkteki ürünü alayım o zaman.

Teşekkürler ilginiz için.
  • Z2300'ün uyduları yerine aşağıdaki müzik setinin hoparlörlerini bağlasam sorun olur mu? Hoparlörlerin çıkış güçleri 30'ar watt. Sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de bi danışayım dedim.

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda)
  • quote:

Z2300'ün uyduları yerine aşağıdaki müzik setinin hoparlörlerini bağlasam sorun olur mu? Hoparlörlerin çıkış güçleri 30'ar watt. Sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de bi danışayım dedim.

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda)

Voltajdan ziyade ohmaj yani dirençlerin uyumlu olması daha önemli nitekim z2300 uydu çıkışları 8 ohm destekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

quote:

Z2300'ün uyduları yerine aşağıdaki müzik setinin hoparlörlerini bağlasam sorun olur mu? Hoparlörlerin çıkış güçleri 30'ar watt. Sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de bi danışayım dedim.

Voltajdan ziyade ohmaj yani dirençlerin uyumlu olması daha önemli nitekim z2300 uydu çıkışları 8 ohm destekliyor.

4 ohm yazıyor hoparlörün arkasında. Sorun olur mu?
  • quote:

quote:

quote:

4 ohm yazıyor hoparlörün arkasında. Sorun olur mu?

Sorun olur özellikle yüksek seslere çıkınca uyumsuzluk akabinde uyduları eline alabilirsin iyi ihtimalle,kötüsü ise amfi çıkışına zarar verebilirsin,tabi elektronik sonuçta kesin konuşmak güç,beni dinlersen megaworks tarzı uydulardan bulmaya çalış.

• Bulaşmayayım o zaman. Megaworks uydusu forumda satılıyor. 2 tanesi 60 liraydı galiba.

Şimdi ona para verirsem soloya param kalmıyor. Kararsızım açıkçası.
  • quote:

Bulaşmayayım o zaman. Megaworks uydusu forumda satılıyor. 2 tanesi 60 liraydı galiba.

o zaman megayla uğraşma direk solo 6 al,solo 7 değil tabi z2300 ile kombine kullanmak istiyorsan.
  • quote:

quote:

Bulaşmayayım o zaman. Megaworks uydusu forumda satılıyor. 2 tanesi 60 liraydı galiba.

o zaman megayla uğraşma direk solo 6 al,solo 7 değil tabi z2300 ile kombine kullanmak istiyorsan.

Solo 6 düşünüyorum. Solo 7'yi neden tavsiye etmiyorsun?
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.