Şimdi Ara

Logitech Z-906 5.1 Ses sistemi tavsiye Yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-Başlıktada dediğim gibi Logitech z-906 ses sistemini almak istiyorum artık. artık dememin sebebide yaklaşık 5-6 aydır ha aldım ha alıcam flan
    -bi türlü alamadım işler ters gitti v.s v.s :D

-Bu konu bu bolumun konusu olmadığınında farkındayım fakat burda daha yoğun kişi olduğu için burda açmak istedim.

-Neyse konumuza gelirsek. Arkdaşlar bana lazım olan, bunu kullanan arkadaşların bana nasıl olduğunu belirtirseler çok sevınırım.
    -Bide Logitecğin Z 906 serisinin bi üstü çıkarmı acaba daha güçlü daha performanslısı 2015 yılında. Bi bilgisi olan arkdşlarda paylaşssın lütfen..

-Not: Arkadaşlar ben ses ve bas çok sevdiğim için bu sisteme bukadar para harcıcam bass 165 wat mış normal arabalarda 1000 lik gibimi yoksa nasıl brşey bundanda pek anlamıyorum oyleyse eğerki bası zayıf kalıcak sanırım bana karşı.

-Yardım eden veya etmiyen herkeze şimdiden teşekkür ediyorum.

-İyi forumlar....

• Yardım eden 1 tane arkadaş yokmu ? yoksa konuyu yanlış yerde açtım diyemi kımse ilgilenmiyor ?

Lütfen yardımcı olun arkadaşlar...

Güncell !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyhanGüler

Yardım eden 1 tane arkadaş yokmu ? yoksa konuyu yanlış yerde açtım diyemi kımse ilgilenmiyor ?

Güncell !!

Nerede kullanacaksınız pc demi?
    Ses kartı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Yardım eden 1 tane arkadaş yokmu ? yoksa konuyu yanlış yerde açtım diyemi kımse ilgilenmiyor ?

Güncell !!

Ses kartı varmı?

Ses kartı var fakat logitech'e gidermi bilemıyorum.

7.1 creative ses kartı var şuanda piyasa değeri 75 tl küsür değerinde.

Kullanıcağım alan iş yerinde bana ozel bi konteynır tipi karavanda denilebiliyor çok buyuk olmuyan 3m genişlik 7 metre uzunlukta olan bi karavanda kullanıcam.
    iş bittiğindede ev de kullanıcam...

Edit: Ses kartı şart tabikide ama sormakta fayda var bu kart bu sisteme gidermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyhanGüler -- 30 Ekim 2014; 21:56:42 >

• Ses kartın çok iyi değil ama idare eder.

Ben sana çok kaliteli olan 2.1 ses sitemi önereceğim.

creative gigawork T3

http://www.vatanbilgisayar.com/creative-gigaworks-t3-2-1-speaker.html

z 906 gereksiz pahalı bir sistem 1350 lira.

Benim önerdiğim T3 ise 430 lira.

Yanına şöyle bir ses kartı alırsan eğer tadına doyamazsın.

Dahili ve harici ses kartı önereceği. Harici olanı ister evde ister işyerine taşıyarak kullanabilirsin.

Dahili olan;

http://www.vatanbilgisayar.com/sb-z-pci-e-ses-karti.html

Bu da harici olan;

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-xonar-u7-echelon-edition-71-usb-ses-karti.html?srt=PU

• AyhanGüler kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam bu sistemi bende almak istiyorum ve en kısa sürede alacağım. Bass konusuna gelirsek ben bu cihazı electro world de deneme şansım oldu. Tizler ve basslar mükemmel vede araştırmasınıda yaptım alınabilir ama pahalı bütceniz yeterliyse verebilirim derseniz tavsiye ederim. Ufak küçük alanlarda bass daha iyi duyabilirsiniz. Ama kullanan arkadaşlar iyi bilir :) İyi forumlar..
  • Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bende şuan 5.1 logitech ses sistemi var. fakat bana yetmiyor. yetmediği için pahalı ve güzel brşey alıcağım.

Arkadaşım senın onerdiğin 2+1 pek govenemedim doğrusu. bana yetermı yetmezmı konusunda.
    Z-906 yı ben müzik ve oyun için alıyorum. müzik ağırlıklı biraz olucak. sizde müzik için değil diyorsunuz bundanda soğudum açıkcası.
    Ses kartını alıcam bunuda kenara not ettım bu ses kartını 1 ay once araştırmıştım thx ozelliği güzel. beğendim yani...
    Peki 2015 yılında bu 3-5 ay içinde yenı sistemler çıkarmı acaba bi bilginiz varmı ?

İyi forumlar...
  • Arkadaşlar bu sistem şuanda hepsiburada.com da 950 küsür lira.
    Vatan çok kazıkçı diyebilirim

İyi forumlarr..
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bende şuan 5.1 logitech ses sistemi var. fakat bana yetmiyor. yetmediği için pahalı ve güzel brşey alıcağım.

Arkadaşım senın onerdiğin 2+1 pek govenemedim doğrusu. bana yetermı yetmezmı konusunda.
    Z-906 yı ben müzik ve oyun için alıyorum. müzik ağırlıklı biraz olucak. sizde müzik için değil diyorsunuz bundanda soğudum açıkcası.
    Ses kartını alıcam bunuda kenara not ettım bu ses kartını 1 ay once araştırmıştım thx ozelliği güzel. beğendim yani...
    Peki 2015 yılında bu 3-5 ay içinde yenı sistemler çıkarmı acaba bi bilginiz varmı ?

İyi forumlar...

Arkadaşım öncelik zaten müzik ise 5+1 ile işin olmaz.
    Müzik 2.0 yada 2+1 ile dinlenir.
    Ama dd veya dts film izlemek ise dijital olan 906 alınabilir.
    Ama dediğim gibi creative gigaworks T3 çok kaliteli bir sistemdir.
    Eğer bir mağazada deneme imkanınız varsa bana hak vereceksiniz.

• Muzik icin alicaksan istediğin zevki alamazsin ama sinema dersen kesinlikle alinir bu sistem. Bende z5500 vardi cok ama cok memnundum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Hocam 5.1 de neden müzik olmuyormuş bunu anlıyamadım.

2.1 de veya 2.0 da ses az olur. 5.1 niye çıkartıyor adamlar ?
    z906 müzik için berbat ise ben kabullendım olabılır ben müzik için bir sistem arıyorum creative 5.1 ler var fakat benı tatmın etmez diye 906 ya yoneldım.

Bendede şuan logitech'n 5.1 ses sistemi var net ses konusunda mukemmel diyebılırım fazla ses açmassam eğerki.
    Ama benım istedğim şu yan uydular guçlu olsun ses fazla açsam bile ve açıcamda sesi sevıyorum sesli muzık dınlemeyi seviyorum daha doğrusu.
    Bide bass sağlam olsun cızırtı vermesın yeterli.

Ben bi ara şoyle duşundum bu dijital cihazlar benım işimi gormucek ben en iysi 1 tane 1200 luk bass 1 adet anfi 6 adette sağlam haporlor alıyım kendım toparlıyım sistemımı dedim.
    Fakat sonradan vazgeçtim hertaraf kablo ile dolucak v.s v.s.

Şuanda gunumuzde bana yakın olan hazır sistemlerden 1 tanesi z906. oda müzik konusunda eksı almış bi çok insanda sizde dahil.
    Bende diyorumkı bu sistemdende vaz geçtim 2015 yılında yani bu 3-5 ay içinde yenı sıstemler çıkarmı piyasaya acaba ?
    sizin veya diğer arkdşların bi bilgisi varsa paylaşssın lütfen..

İyi forumlar..

• hknups kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle teşekkur ederım yorumun için.

Ben çogunluğum muzik sonrada oyun ve flim ama dedğim gibi çogunluk müzik amaçlı alıcam.

Dedğiniz doğrudur yukardada dedğim gibi 2015 yılında yenı sistemler piyasaya surulurmu acaba çıkarmı yani ?
    Bi bilginiz varmı acaba

İyi forumlar
  • Müzik için 5+1 sistem tavsiye edilmez çünkü aynı paraya alacağın stereo sistemle daha iyi ses elde edersin. z906 ise tiz konusunda kötü bass konusunda ise iyidir. Sen zaten bass için alıyormuşsun ve küçük bir yerde dinleyecekmişsin, sana fazlasıyla yeter.
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Hocam Müzik için neden tavsiye edilmıyor bunu çozmuş değilim 2.1 den daha çok ses alabılırız duşuncesındeyım 5.1 den ??

2.1 yan uydular dahamı guçlu oluyor acaba. detaylı anlatırmısınız ??
  • quote:

Hocam oncelikle teşekkur ederım yorumun için.

Ben çogunluğum muzik sonrada oyun ve flim ama dedğim gibi çogunluk müzik amaçlı alıcam.

Dedğiniz doğrudur yukardada dedğim gibi 2015 yılında yenı sistemler piyasaya surulurmu acaba çıkarmı yani ?
    Bi bilginiz varmı acaba

İyi forumlar

çıkacak olan ses sistemleri hakkında bilgim yok. logitech ses sistemlerinde tiz konusunda çok iyi durumda değil kulaklıklarında bile durum aynı. bas gücü çok iyi ama tiz konusunda çok zayıf müzik için tiz çok önemli. şahsen ben z906 alıcam ama sinema sistemi olarak.

• 5+1 hoparlörün amacı daha çok ses almak değil çevreni sararak film veya oyunlardaki efekleri almaktır. Müzik zaten stereodur. Yani müzikte sağ ve sol vardır, arkadan gelme gibi bir özelliği veya gerekliliği yoktur. stereo sistemlerden anlayan birilerini bulursan sana z906 parasıyla müziklerde çok daha kaliteli ses verecek bir sistem tavsiye edebilir.
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmıyorum ben 2.1 de kullandım creative markalı. fakat benı tatmin etmedi çoğu 2.1 sistemler...

Peki sizin onerıceğiniz bana 1000 tl ve üstü hem müzik hemde diğerleri için sistemleri varmı ???
  • Tizi kotu bassi iyiymis ne kadar kolay peşin hüküm veriyorsunuz hic kullandinizmi veya ne kadar sure kullandiniz acaba bu kadar eminsiniz? Z5500 den sonra cikartilan Z906 da onceki nesilin tum noksanliklari giderilip daha dengeli oturakli bir ses sistemi olarak sunuldu piyasaya.Tiz mid bass hepsi olmasi gereken miktarda ne çok az ne cok fazla.Keyifle müzik film oyun oynamak isteyen birini fazlasiyla memnun edicek bir alettir z906.

Uzunca yillar kullanmaktayim tinisini duydugum her saniye iyiki almisim diyorum kafam rahat artik evlensem bile rahatlikla goturur yeni evime kurabilcek kalitede güçte bir ses sistemi.Omurluk adeta.Biraz titiz kullaniciysan birdaha ses sistemi almazsin bunun ustune.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Güncell !!

Ses kartı varmı?

arkadaş fırında kullanmak istiyomuş kaç dakikada pişer?
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Titizlik derken titizlikte benım ustume yoktur diyebilirim

Fakat donanım forumdakı çoğu arkadaşlar bu sistemı müzik için onermediler.
    fakat flim ve oyunda alınabılıcek bi urun dediler. siz kullanıcı olarak size soruyorum müziklerde nasıl acaba ses açınca uydu haporlorlerınde boğulma veya diğer adıyla bozulma oluyormu acaba. tızları nasıl ?

Son olarakta ses kartı kullanıyormusunuz kullanıyorsanız hangı marka.

Baya soru sordum kusura bakmayın. çunki 1000 tl den bahsediyoruz burda. bi şahin parası

İyi forumlar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.