Şimdi Ara

Logitech X230cular buraya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
4.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar uzun arastirmalar sonucu odaya bi x230 aldim.. bas ayarlarini yapmama ragmen 2. gunum ve basim zonk zonk catlio basstan..

f/p orani en ustlerde bi urun ama gecekten eq ayari istiyo bayaa.. sonrasindaysa hos..

en guzel yani ise son seslerde bozulma yapmamasi..
  • arkadaşlar ben alcaktım adam x230 120 ytl dedi x530 150 ytl dedi almadım çok pahalı yaf of alamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: rap_üstad

sen bide z5500 den çıkan kokuyu duysan

• Arkadaslar size bisey sorcam; gerci ufak bi ayrinti ama, sizin uydudaki volume dugmesi asagi yukari oynuyo mu hafif?
  • quote:

Orjinalden alıntı: night_se

Arkadaslar size bisey sorcam; gerci ufak bi ayrinti ama, sizin uydudaki volume dugmesi asagi yukari oynuyo mu hafif?

evet kafana takma bende de aynı sorun var.
  • Benimkinde düğmesi sallanmıyor.sağlam gözüküyor ama daha yeni sayılır ondan olabilir.iki ay önce almıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: just_be

quote:

Orjinalden alıntı: night_se

Arkadaslar size bisey sorcam; gerci ufak bi ayrinti ama, sizin uydudaki volume dugmesi asagi yukari oynuyo mu hafif?

evet kafana takma bende de aynı sorun var.

Ok..saol dostum..zaten ufak bi ayrinti.. onemsiz..
  • ben alalı 1.5 sene oluyor ilk başlarda nasıldı bilemem şimdi başka sistem kullanıyorum zaten.
  • ben yeni aldim demekki bazilarinda var bazilarinda yok..
  • Eeee x230 cular nereye kayboldu ??

Ben x230 aldıktan sonra millet x230 muhabbetini bıraktı

Hiç bir sistemle kıyaslayamam ama sadece yorumlarda biraz fazla abartıldığını düşünüyorum bu sistemin..( Camlar sallanıyo, kapı oynuyo dediler HEMDE SES YARIDAYKEN, SUB AYARI YARIDAYKEN ya benim odada sorun var yada sizin evinizde sorun var

camda ve kapıda sadece biraz ttreme oluyo.( Tabi birde diğer odalara gidince bass sesi daha bi dernleşiyo ve güzel oluyo. Ama abartılacak kadar bir sallanma yok ( beklediğim gibi çıktı siste, yorumlara çok kaptırmadım zaten kendimi)

Genel olarak tekrar memnun olduğumu belirtmek isterim.( Birde dün odamdaki eşyaların yerini tekrar değiştirdim ve subwoofer ı tavsiye edildiği gibi odanın köşesine koydum .EVET İŞTE BU SEFER ODA GERÇEKTEN SALLANMAYA BAŞLADI

Yani arkadaşlar uzun lafın kısası, sistemleri kıyaslarken, yada öneri,tavsiye yaparken biraz daha dikkatli olalım veya Subwoofer ı köşeye koyunca iyi ses verdiğini eğer biliyosanız sistemi olacak olan arkadaşlara da söyleseniz güzel olur. ( Bana kimse söylemed ben araştıra arastıra buldum )

Odanın tam köşesine koydum,yüzü duvara değil bana dönük şekilde.Pc masasını da duvara çapraz koydum. ( Nasıl durduğunu tahmin edebilirsiniz, dün babam geldi odaya başı döndü adamcağızın )

Böyle yapınca subwoofer tam karşımda oldu, benı bu bütçeyle tatmin etmesini istediğim sistemde aradığım şey en azından karsısındayken ayaklarım, bacaklarım o bass gücünden biraz titresin istiyodum. Böyle içim gümbür gümbür titriyo

Edit:Bunu da araştırdım ama çözümü yok sanırım...Subwooferda bazen çok uğultu yada pöfürdeme hissediyorum, engellemenin yolu var mı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: azizcinar

Eeee x230 cular nereye kayboldu ??

Ben x230 aldıktan sonra millet x230 muhabbetini bıraktı

Hiç bir sistemle kıyaslayamam ama sadece yorumlarda biraz fazla abartıldığını düşünüyorum bu sistemin..( Camlar sallanıyo, kapı oynuyo dediler HEMDE SES YARIDAYKEN, SUB AYARI YARIDAYKEN ya benim odada sorun var yada sizin evinizde sorun var

camda ve kapıda sadece biraz ttreme oluyo.( Tabi birde diğer odalara gidince bass sesi daha bi dernleşiyo ve güzel oluyo. Ama abartılacak kadar bir sallanma yok ( beklediğim gibi çıktı siste, yorumlara çok kaptırmadım zaten kendimi)

Genel olarak tekrar memnun olduğumu belirtmek isterim.( Birde dün odamdaki eşyaların yerini tekrar değiştirdim ve subwoofer ı tavsiye edildiği gibi odanın köşesine koydum .EVET İŞTE BU SEFER ODA GERÇEKTEN SALLANMAYA BAŞLADI

Yani arkadaşlar uzun lafın kısası, sistemleri kıyaslarken, yada öneri,tavsiye yaparken biraz daha dikkatli olalım veya Subwoofer ı köşeye koyunca iyi ses verdiğini eğer biliyosanız sistemi olacak olan arkadaşlara da söyleseniz güzel olur. ( Bana kimse söylemed ben araştıra arastıra buldum )

Odanın tam köşesine koydum,yüzü duvara değil bana dönük şekilde.Pc masasını da duvara çapraz koydum. ( Nasıl durduğunu tahmin edebilirsiniz, dün babam geldi odaya başı döndü adamcağızın )

Böyle yapınca subwoofer tam karşımda oldu, benı bu bütçeyle tatmin etmesini istediğim sistemde aradığım şey en azından karsısındayken ayaklarım, bacaklarım o bass gücünden biraz titresin istiyodum. Böyle içim gümbür gümbür titriyo

Edit:Bunu da araştırdım ama çözümü yok sanırım...Subwooferda bazen çok uğultu yada pöfürdeme hissediyorum, engellemenin yolu var mı ?

azizcinar bi inceleme gibi olmus goruslerin X230 almayi dusunenlere guzel bi ozetini yapmissin sistemin..

Bende senin deginmedigin bi konuya ve cihazin Mid-tiz kabiliyeti ve siddetine deyineyim.. (cok bilimsel oldu duyan da insanlik yararina bi kesif yaptim sanicak )

Cihazin bas ayarlarini kismadiginiz surece baslar hep onden gidiyo, bu da basslari on planda muzik dinlemeyi sevmeyenlerin elini subwooferin arkasindaki dugmeye goturebilir.. Yani Creative lerdeki gibi mid ve tiz on planda degil.. Ancak benim muzisyen kimligim oturu tum sesleri net ve dengeli duymak istememden gelen durtulerim (Bu Sennheiser CX300 den gelen bi aliskanlik da olabilir. ) daha flat bi ekolayzir ayarinda kullaniorum seti.. suan mid-tiz-bas dengeli geliyo..
    Ve son olarak bu sette Tonlar Yumusak geliyo kulaga cok onemli bi ayrinti bu.. iyi ya da kotu demek zevke gore degisir ama demek istedigim piano ve gitar sesleri kafaniza cakmiyo creative'lerdeki gibi.. kisaca dengeli bi set diyerek baglayayim..

Bu arada azizcinar, subwoofer daki ugultu sorununu mumkun oldugunca sub in arkasindaki volume i kisik tutup ekolayzir dan (veya ses kartindan) baslarini yukseltmek ile cozebilirsin buyuk olcude..

• way girmeyeli 2 sayfa olmuş en son ağustosta girmiştim
    bu arada bugün başımdan geçen komik bi olayı anlatayım
    metal dinleye dinleye bassa hasret kaldım ve biraz basslı hiphop dinliim dedim seside baya açtım elimde plastik bir parça vardı onu deliin ucuna koyuyım bakalım nolcak die merak ettim bass test müziğinide açtım sonra bi baktım parçayı içine çekti ve o plastik parçası şu an woofer kutusunun içinde duruyo
    sistemimi çok sewiorum çoğu 5+1den daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnn -- 6 Mart 2008; 18:45:20 >

• resimde bir şey dikkatimi çekti yaa o subwooferın kabinin içindeki üstü alüminyumla kapatılmış kısım anfimi ?? ikincisi ise hava portu zannedersem kutunun sonuna kadar gitmiş baş tarafı 2-3 cm kadar açık kalmış acaba neden bilgisi olan varmı burda kullanılan anfi sizce kaç wattlık sakın tda 2030 olmasın
  • Bende bi x230'cu olarak bu forumda yerimi alayım dedim. Üstü alüminyum kaplı kısım anfidir doğru. Hava portunun kutunun sonuna kadar gitmesi bas derinliğini artırır ve yumaşak bas çıkmsını sağlar. Helede bi z2300'ün içini açmış olsan hava portuna inanamassın. keşke resmini çekseymişm zamanında açmışken. Z2300 ün hava portu bildiğin U şeklinde. Çok kalın ve yine tam kenara kadar gelmiş. Bu logitech'in patentli sub'ı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piramit17 -- 9 Mart 2008; 15:42:27 >
  • arkadaşlar size şöyle bir soru sorsam

aynı fiyata ve hatta daha ucuza Z4 alma imkanınız olsa Z4 ümü tercih edersiniz X230 umu ve neden bu işlerden pek anlamam dogrusu öyle işim düşünce braz araştırırm aldıktan sonra bidaha kurcalamam x230 için buada çok güzel şeyler sölemissiniz fakat z4 un böyle bir şekilde tartısıldıgı bir konu yok o yüzden z4 hakkında çok fazla bir bilgim yok evet cevaplarınızı bekliyorum tşk
  • www.sanalmarketim.com Ankara merkezli bir firma LOGITECH X-230 62$+K.D.V almak isteyen arkadaşlara duyurulur..Başka yerlere öyle 100 lira 120 lira vermeyin bence...

PS:Firmayla uzaktan yakından alakam yoktur verilen bilgiler topic x-230 topici olduğu için almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla verilmiştir...
  • demek hava portunun uzun olması yumuşak ve derin bass sağlıyor vay bee özellikle z4 ün "u" şeklindeki hava portu beni çok etkiledi yaa yuhh bee aslında bu x230 un içindeki elyafta sesin dağılmadan düzgün bir şekilde çıkmasını sağlıyor en basit örnek konuyla alakası yok ama yaa mp3 orjinal kulaklıklarımın süngeri yoktu bende sadece denemek maksatıyla sünger taktım philipslerin süngerini ses manyak çıkmaya başladı basslar resmen çok deli çıkıyor önceden kulaklıkların üstüne bastırıp bassları dinliyordum şimdi normalken bile 2+1 bass varmış gibi etki yapıyor yaaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: tda 1562q

demek hava portunun uzun olması yumuşak ve derin bass sağlıyor vay bee özellikle z4 ün "u" şeklindeki hava portu beni çok etkiledi yaa yuhh bee aslında bu x230 un içindeki elyafta sesin dağılmadan düzgün bir şekilde çıkmasını sağlıyor en basit örnek konuyla alakası yok ama yaa mp3 orjinal kulaklıklarımın süngeri yoktu bende sadece denemek maksatıyla sünger taktım philipslerin süngerini ses manyak çıkmaya başladı basslar resmen çok deli çıkıyor önceden kulaklıkların üstüne bastırıp bassları dinliyordum şimdi normalken bile 2+1 bass varmış gibi etki yapıyor yaaa

Yazdığınızdan pek bişey anlamadım. Hava portundan bahsettiğim kısımla ilgili bi serzeniş mi var yoksa bi dalga geçmemi yoksa fikrime katılmamı anlamadım doğrusu. Kaç defa kendi ellerinle subwoofer yaptın bilmiyorum ama ben çok yaptım. Özellikle sub yaparken bu işin ustalarının yanına gittim sordum nasıl derin ve yumuşak bas alırım diye araştırdım. En sonunda bu z2300'üm nasıl bu kadar derin bas verir diye açtım içine baktım. Tabi z2300 kullandınmı bilmem. z2300'ün o kadar mükemmel ve yumuşak bas ses vermesine rağmen ne hikmetse içinde bi gram elyaf yok. Bunu direk z2300'ü açıp gören biri olarak söylüyorum. Yine bu konularda hasta bi arkadaşım vardı gece gündüz beraberdik. Kendi ellerimizle bi çok sub yaptık. pioneer'ın kabinin içine elyaf koymadık ama süper bas çıkarmıştı. Kabinine tam takmamıştık ve iki ayrı kabin vardı elimizde. biri yükseklik açısından uzundu biri enlemesine uzundu. biri el yapımı biri hazır almaydı. bu arada woofer 30 cm. neyse iki kabin arasında dağlar kadar fark vardı. hazır alınanda hoparlör süper bas çıkarırken kendi yaptığımızda biraz daha az çıkarıyodu. Çünkü hazır alınanın litresi falan hesaplanmış woofer'ın özelliğine göre yapılmıştı. Yani bırak elyaf ve hava portunu en başta kabi önemlidir. Yine jbl gt4 30 cm woofer yaptık araba için evdede kullandım kendim. Kabini hazır aldık. Bunları yaparken çok şey öğrendim. Bissürüde hazır set kullandım.

Son olarak iyi bas sesi almak için 1- kabin 2- hava portu 3- kabinin içinin elyaf kaplı olması. Bizzat denemiş biri olarak yazıyorum bunları.

Sana o hava portunun ve kabininin ne kadar önemli olduğunu anlatmak için şöyle bi örnek daha vereyim. Bi aralar elimde hem megaworks hemde z2300 vardı. Meganın baslar çok setti. Bende z2300'ün sub kabininden hoparlörü çıkardım yerine mega'nın hoparlörü taktım. Sonrada hava portundan bi kablo çıkarıp meganın anfiye bağladım. Çıkan basa inanamadım. Logitech gerçekten patentli bir sub yapmış. sadece kabinin farkına inanmak zor oldu doğrusu. Zaten herkeste bilir meganın sub kabininin küçük olduğunu. Z2300 sub hoparlörü meganın kabine tam sığmasada bi şekilde zorla yerleştirdim bas yine fazlaydı ama sertti. Bu işler öle kulaklığa singer koymaya benzemiyo emin ol. Şu an hala bile elimde bas kabinim var kendim yaptım hava portunu hazır alıp taktım. Meganın sub için yapmıştım. Hava portunu tam karşı taraftaki tahtaya kadar uzattım 2cm kaldı borunun tahtaya gelmesine öyle bıraktım. Gerçekten işe yaradı güzel derin baslar aldım. Bunlara daha çok örnek verebilirim ve bu işlerle uğraşanlar bilir belli bi süre sonra sarmamaya başlıyor ve en başa dönüyosun öğrendikerin yanına kar kalıyor. Bana bi cvp yazdıysan benim cvbımda bu yazmadıysan bilmeyen arkadaşlar için yararlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piramit17 -- 11 Mart 2008; 0:29:37 >

• quote:

demek hava portunun uzun olması yumuşak ve derin bass sağlıyor vay bee özellikle z4 ün "u" şeklindeki hava portu beni çok etkiledi yaa yuhh

Z4'ün hava portundan bahseden kim anlamadım. Z4'ün hava portu yoktur. pasif sub olduğu için iç taraftaki hoparlörün yaptığı hava basıncı önde ki pasif olanı oynatır ve hava içeride kalır. Dışarıya çıkmaz. Ben z2300 den bahsettim ve hava portunda bahseden tek kişi ben olduğum için üzerime alıp açıklama yapma gereği duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piramit17 -- 11 Mart 2008; 0:33:23 >
  • Bu tda nickli arkadaş bütün topiclerde aynı hatayı yapıyor yanlış anlamasın ama ya okuduğunu anlayamıyor yada idrak etme sıkıntısı var kendisinin...z4'ün hava portundan çok etkilenmiş..İyi de z4'de hava portu yok ki...X-230'un içinde de elyaf yok...?? Biz mi farklı bir alemde yaşıyoruz acaba diye düşünesi geliyor insanın...

Bu arada evde kullandığımız subwooferlarda sönümleme malzemesi kullanılması bir zorunluluk değildir genellikle sönümleme malzemeleri oto hi-fi sistemlerinde plastik veya demir kutularda rezonansı arttırmak ve çıkabilecek uğultularla, kirli sesleri (plastik sublarda oluşabilecek zırıltılar gibi) adı üstünde sönümlemek için kullanılır...

Okuduğum yüzlerce reviewden sonra sönümleme malzemelerinin gereksiz veya kullanılması gerekenden fazla kullanıldığında subwooferda belirli frekansların kaybolduğunu yada zayıfladığını gördüm...Evet doğrudur bu malzeme kullanılırsa seste yumuşama meydana gelir ama ihtiyaç olsaydı zaten mühendisler düşünüp seri üretimde de kullanırlardı...(Üst seviye sistemler için konuşuyorum yoksa hiçbir marka kolay kolay gidip m2600 veya sbs vs..ayarında bir cihaza sönümleme yapmaz.)

saygılar,
    atalayalper

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.