Şimdi Ara

Logitech MX1100 71 tl (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
16.507
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimseye laf sokmak haddime değil, eğlenceli bir şekilde yaklaşmaktı konuya aslında niyetim, kırdıysam kusura bakmayın.
    hafif takılarak söylemeye çalıştığım şey, sırf tab için mouse a karar vermemek lazım, sorun yaşayan arkadaşlar hangi tarayıcılarda sorun yaşadıklarınıda yazarlarsa daha iyi olabilir, ben operada ve ie de çok net söylüyorum sıfır sorunla tab kapatabiliyorum orta mousela..ilaveten her yiğidin yoğurt yiyişi sözü vardır, Logitechinde orta tuş olayını yorumlayışı diğer mouselardan gerçekten de çok farklı. O anlamda bu aletleri yeni kullanan kişilerin zorluk yaşayabilmelerini anlayabiliyorum.. İlker84ünde dediği gibi aslında bir çok eski model Logitechde orta tuş yoktu bile, bu sefer bu hatadan dönülmüş, yani bahsettiğiniz konu aslında bu mouse için %100 sorun değil..
    Bu mouse a it gördüğüm tek sorun yabancı forumlarda okuduğum şeylere paralel buradada takılmalar yaşayan bazı arkadaşlar, yeni set point yazılımı ile denemelerini rica ediyorum..daha iyi optimize edilmiş gibi geldi bana çünkü..

bahaneyle herkesin 2010 senesinide kutlayalım, bol kazançlı, mutlu sağlıklı nice senelere hep birlikte..
    quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

quote:

Orijinalden alıntı: Technics
    tab açıp kapatma gibi özel zevkleriniz var ise ve bundan dolayı mouse seçiyorsanız Logitech veya bir başka mousela vakit geçirmeniz bence yanlış..evdeki 15tllik mouse ta bu işi madem iyi yapıyor, mouse aramaya vereceğiniz enerjiye yazık..

Lafıda koymuşsunuz ya pek bir rahatlamışsınızdır. Bir güzel de küçümsemişsiniz karşınızdakini. Niye? Çünkü türlü fare denemişsiniz, uzmansınız ya bu konuda... Destek olmayı beceremiyorsanız köstek olmayın lütfen. Amacım tartışmak değil almayı düşündüğüm bir malzemenin eksiğini gediğini öğrenmeye çalışıyorum. Siz sorun yaşamamışsınız bu modelde ama bakın tab sorunu yaşayanlar var. Demek ki burada bir sıkıntı var.

Tab kullanmak zevk değil ihtiyacım. Siz kullanmıyorsanız bu beni ilgilendirmez, sizi de benim kullanmam ilgilendirmesin. 4 farklı logitech kullandım bu konuda hiç memnun kalmadım. sakıncası yoksa bu modelde böyle bir sıkıntı var mı öğrenmeye çalışıyorum sayın logitech uzmanı.

• rica etsem birde yeni set pointle denermisin ilker
    quote:

Orijinalden alıntı: illker84

ben yazımda set point yüklemediğim halde normal bir şekilde kullanabildiğimi herhangi bir sorun yaşamadığımı söyledim.. böyle de v320 den randıman alıyorum yani merak etmeyin

Nedemek hocam..
    quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Hocam çok teşekkürler.

• quote:

rica etsem birde yeni set pointle denermisin ilker
    quote:

Orijinalden alıntı: illker84

ben yazımda set point yüklemediğim halde normal bir şekilde kullanabildiğimi herhangi bir sorun yaşamadığımı söyledim.. böyle de v320 den randıman alıyorum yani merak etmeyin

Nedemek hocam..
    quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Hocam çok teşekkürler.

yaw mouse için yazılım tırt için yazılım vırt için yazılım bıktım yahu herşeyi flaş bellek gibi yapsalarya taksak o algılansa otomatik yazılım falan yüklemeden tıkır tıkır kullansak..

setpoint 4.8 i indirdim bakalım mx1100 gelsin mecbur yüklicez artık..

• Technics madem güleceğiz beraber sonuna bir iki smiley sıkıştırsaydınız da gece gece benim de canım sıkılmasaydı. Herneyse, konuya açıklık geldiğine göre devam ettirmek anlamsız.

Ben resmi kurumlar dışında explorer kullanmam. Sadece firefox kullanıyorum. Mx1100 sahibisiniz; parmağınızı yormadan, kasılmadan velhasıl son derece rahat bir şekilde firefox ile Google arama sayfasında ilk 10 linki ne kadar sürede açıp kapatabildiğinizi samimi olarak paylaşırsanız sevinirim. Özel yetenek gerektirecek bir durum değil zaten. Bunu sormamdaki amacım akıcılığı rahatlığı kısmi olarak belirlemek. Çevremde 1100 kullanan yok, herhangi bir mağazada da deneme fırsatım olmadı. Ergonomik, kaliteli ve bu kaliteye kıyasla oldukça hesaplı bir fare ve almak istiyorum. Bu konuda kesin fikir sahibi olmak istiyorum. Beni ikna etmek zorunda değilsiniz elbette lakin bu küçük testi yapma şansımız vardır diye düşünüyorum.
  • quote:

"Scroll tuşu (içine bastırdığınız) gerçekten çok kötü" diyen sizsiniz ben bir şey demiyorum zaten Deneyin bakalım saniyede bir tab açabiliyormusunuz ya da kapatabiliyormusunuz.

Saniyede 3-4'den fazla açar ve kapatabilirim.
    Ciddiyim.

Yana çekmek çok daha basit çünkü.
    Valla üşenmesem videosunu çekeceğim.

quote:

Technics madem güleceğiz beraber sonuna bir iki smiley sıkıştırsaydınız da gece gece benim de canım sıkılmasaydı. Herneyse, konuya açıklık geldiğine göre devam ettirmek anlamsız.

Ben resmi kurumlar dışında explorer kullanmam. Sadece firefox kullanıyorum. Mx1100 sahibisiniz; parmağınızı yormadan, kasılmadan velhasıl son derece rahat bir şekilde firefox ile Google arama sayfasında ilk 10 linki ne kadar sürede açıp kapatabildiğinizi samimi olarak paylaşırsanız sevinirim. Özel yetenek gerektirecek bir durum değil zaten. Bunu sormamdaki amacım akıcılığı rahatlığı kısmi olarak belirlemek. Çevremde 1100 kullanan yok, herhangi bir mağazada da deneme fırsatım olmadı. Ergonomik, kaliteli ve bu kaliteye kıyasla oldukça hesaplı bir fare ve almak istiyorum. Bu konuda kesin fikir sahibi olmak istiyorum. Beni ikna etmek zorunda değilsiniz elbette lakin bu küçük testi yapma şansımız vardır diye düşünüyorum.

Hocam şimdi senin dediğin gibi Scroll'un direk içine bastırıp 3. pencere açma olayı gerçekten çok uyuz. Özellikle de çünkü scroll tuşu çok çıkıntılı.
    Bunun sebebi de sağ ve sola yatabilmesi daha önce söylediğim gibi.

Ama bu dezavantaj bir yerde de çok büyük bir rahatlık getiriyor ki ben, arkadaşlarım artık onsuz kullanamıyoruz, sağ sola yatırarak kullanıyoruz.

Zaten bu Logitech'in bilinen kronik bir sorunu, yani burada kimse kalkıpta scroll tuşunun diğer kısa scroll tuşlarından daha iyi olduğunu söylemiyordu. Yurtdışında forumlarda da aynı şikayetler var.

Yoksa scroll tuşu sağa sola yatmıyor olsa scroll tuşu o kadar çıkıntılı olmaz , olursa da kimse almazdı. Yoksa MS'un, A4'ün scroll tuşuna basmak çok daha kolay kesinlikle.

Hele ki CAD-CAM programlarında sağa çekip pan yapmak filanda çok rahat, güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih.089 -- 1 Ocak 2010; 15:15:48 >

• http://www.mirrorcreator.com/files/1GIZYXMM/Dwm_2010-01-01_15-10-39-32.avi_links
    video siz ve sizin gibi fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar için..
    quote:

• Ben hepsiburada'dan almıştım, MX3200 setim var. Onun MX600 mouse'uyla karşılaştırdım. Hem direl masa üstünde, hemde Noval Killer mouse pad üstünde. Bence söylendiği gibi bir lagging, algılama sorunu yok. Karşılaştırmayı setpoint kurulmamış bir bilgisayarda yaptım. Ayrıca scroll tuşu butonuyla ilgili bir problemimde yok, MX600'den alışmıştım zaten. Aralarında çok fark yok bence. Zaten firefox+firegestures addon kullanıyorum, tabları gesture ile kapatıyom (sağ mouse butonunu basılı tutup, mouse'u aşağı çekip, butonu bırakarak.) Tabın üstüne gelip tıklamaktan daha hızlı ve pratik oluyor. Ayrıca kademeiz scrolling özelliği çok hoşuma gitti. Birde hassasiyet konusunda DPI ayarlama tuşlarını doğru kullanmak lazım bence. DPI'ın düşük olması daha iyi oluyor bence. DPI arttırınca mouse uçuyor. Bence DPI kötü yüzeylerde arttırılmalı çarşaf yorgan vs gibi :) O zaman gerçekten yararlı oluyor.

Sonuç şu, bir tane MX 1100'de işyeri için alacağım bu akşam kısmetse. Logitech sitesinde 80 dolar, Amazon'da 20 dolar indirimle 60 dolar. Bimeks'te şu an KDV dahil 58-59 lira. Bu fiyata bulmuşuz böyle kalite mouse kaçırılır mı ya? Hala kulp takıyorsunuz :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 1 Ocak 2010; 16:04:08 >

• quote:

http://www.mirrorcreator.com/files/1GIZYXMM/Dwm_2010-01-01_15-10-39-32.avi_links
    quote:

Hocam sağol varol
    Tabları seçmiyorsunuz değil mi sadece tab üstüne gelip scroll tuşuna basıyorsunuz?

• quote:

quote:

http://www.mirrorcreator.com/files/1GIZYXMM/Dwm_2010-01-01_15-10-39-32.avi_links
    quote:

Hocam sağol varol
    Tabları seçmiyorsunuz değil mi sadece tab üstüne gelip scroll tuşuna basıyorsunuz?

ne yazık ki çoğu zaman seçiyosunuz. neden çoğu zaman diyorm çnkü bazen kafasına göre seçmeden de kapatabiliyo. kader kısmet iş anlıycaan. logitech in kazığıdır bu ürün başka da bişi demiyorum.

• Bir de fare üstünde işlem yapılırken görebilirsek denemiş gibi olacağım.

rentts Bilgi aldım sizden bu konuda . Bir de Technics den bilgi almak istiyorumn zira bu şans mı hepsi mi böyle en azından fikrimiz olsun.
  • nedemek hocam sende sağol...
    sırf seçildiklerini düşünmemeniz için hızlı kapattım tabları, düşünecek olursanız tek parmakla bir sol mouse birde orta mouse a basmak için yeterli bir zaman değil..
    kısacası tablar orta mouse la sorunsuz kapanabiliyor..
    quote:

quote:

quote:

Hocam sağol varol

• Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim, bir miktar zahmetli bir süreç oldu. Anlaışlan o ki şans payı söz konusu. İyi forumlar
  • burdan sakın şöyle bi hava çıkmasın sakın ben mouse u kötülemek için uğraşıyorum falan gbi. ben başıma gelenleri yazıyorum ve sadece benm başıma gelmediğini de belirttm. mouse u almadan önce bisürü review ünü okudum türk sitelerinden de yabancı sitelerden de bisürü review izledim hiç birinde benm bahsettiğim sorundan bahsedeni görmedim. belki komplo teorisi diebilirsiniz ama, bu mouse un tr de yurtdışndakinden bu kadar ucuza satılıyo olması, beni kıllandırmadı değil, şimdi düşününce. (benm yazdığım sorunlardan bi tanesyle karşılaşmş bi review görseydim zaten hiç almazdım ama logitech markasına güvendiğim için ve hakkında en ufak köty bişi denmediği için aldım) neyse artk sağlık olsun; satmycam da kullancam. benm için iyi yanları çok ergonomik oluşu ve daha önce de dediğim gbi pil ömrünün uzun olması oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rentts -- 1 Ocak 2010; 20:01:22 >
  • Dayanamadım vatandan aldık 56 liraya dün
  • rentts, sorununu logitech Türkiye'ye iletirsen gerekeni yapacaklardır..mx3200 başlığında paylaşıldı zamanında irtibat linkleri ve telefonları..seninle evden yaptığımız bağlantıdan sonuç alamamıştık vaktin olduğunda birde yeni çıkan setpointi denemeni rica edicem seninde..
    quote:

Orijinalden alıntı: rentts

burdan sakın şöyle bi hava çıkmasın sakın ben mouse u kötülemek için uğraşıyorum falan gbi. ben başıma gelenleri yazıyorum ve sadece benm başıma gelmediğini de belirttm. mouse u almadan önce bisürü review ünü okudum türk sitelerinden de yabancı sitelerden de bisürü review izledim hiç birinde benm bahsettiğim sorundan bahsedeni görmedim. belki komplo teorisi diebilirsiniz ama, bu mouse un tr de yurtdışndakinden bu kadar ucuza satılıyo olması, beni kıllandırmadı değil, şimdi düşününce. (benm yazdığım sorunlardan bi tanesyle karşılaşmş bi review görseydim zaten hiç almazdım ama logitech markasına güvendiğim için ve hakkında en ufak köty bişi denmediği için aldım) neyse artk sağlık olsun; satmycam da kullancam. benm için iyi yanları çok ergonomik oluşu ve daha önce de dediğim gbi pil ömrünün uzun olması oldu.

• quote:

rentts, sorununu logitech Türkiye'ye iletirsen gerekeni yapacaklardır..mx3200 başlığında paylaşıldı zamanında irtibat linkleri ve telefonları..seninle evden yaptığımız bağlantıdan sonuç alamamıştık vaktin olduğunda birde yeni çıkan setpointi denemeni rica edicem seninde..
    quote:

burdan sakın şöyle bi hava çıkmasın sakın ben mouse u kötülemek için uğraşıyorum falan gbi. ben başıma gelenleri yazıyorum ve sadece benm başıma gelmediğini de belirttm. mouse u almadan önce bisürü review ünü okudum türk sitelerinden de yabancı sitelerden de bisürü review izledim hiç birinde benm bahsettiğim sorundan bahsedeni görmedim. belki komplo teorisi diebilirsiniz ama, bu mouse un tr de yurtdışndakinden bu kadar ucuza satılıyo olması, beni kıllandırmadı değil, şimdi düşününce. (benm yazdığım sorunlardan bi tanesyle karşılaşmş bi review görseydim zaten hiç almazdım ama logitech markasına güvendiğim için ve hakkında en ufak köty bişi denmediği için aldım) neyse artk sağlık olsun; satmycam da kullancam. benm için iyi yanları çok ergonomik oluşu ve daha önce de dediğim gbi pil ömrünün uzun olması oldu.

setpointimi zaten takar takmaz güncellemiştim. şu an en güncel versiyonda 4.80.103
    driver versiyon 4.82.11

ama logitech ile dediğin gbi iletişime geçicem, teşekkürler yardımların için tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem_usta

Dayanamadım vatandan aldık 56 liraya dün

hayırlı olsun... nasıl memnunmusun...
  • benim beklentim kaliteli ve ergonomik bir oyuncaktı, bu beklentimi fazlasıyla karşıladı
    oyun oynamadığım için bu gereksimi karşılayabilecek düzeyde olup olmadığını bilmiyorum
  • evet an itibariyle 2 3 dk da bir taklmaya da başlamştr bu nadide mouse. en kısa zamanda logitech i arayıp hakkımı sonuna kadar arayacağım. yok öyle 70 milyona dandik mouse kakalamak insanlara. sokaktan toplamıyo kimse parayı.
  • hocam sana söylemiştim, donanımsal arızalı bir ürün denk gelmiş malesef sana,
    aldığınız ürün Logitech..
    aldığınız yer umursamasada, garantisi dolmuş dahi olsa her türlü ilgiyi görebileceğiniz bir müşteri hizmeti anlayışı sergilerler..
    forumda koskoca z5500 sahibi olan insanların bile koşulsuz ürünlerinin yerisine yenilerini gönderdiklerini biliyoruz Logitech'in.
    kısacası verdiğiniz her kuruş paranın hakkını fazlasıyla size geri vereceklerdir..
    bence aldığınız yerede durumu belirtin..
    geçmiş olsun...

quote:

evet an itibariyle 2 3 dk da bir taklmaya da başlamştr bu nadide mouse. en kısa zamanda logitech i arayıp hakkımı sonuna kadar arayacağım. yok öyle 70 milyona dandik mouse kakalamak insanlara. sokaktan toplamıyo kimse parayı.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.