Şimdi Ara

Logitech G910 Çift-Basma Problemi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
3
Favori
11.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hava spreyi ve yagsız kontak sprey ile an itibari ile sorunu çözdüm gibi duruyor ancak forumda da bir çok kişi sorunun belli bir süre sonra tekrar geri geldiğini söylemiş o yüzden şimdilik tam çözüldü demiyorum bir terslik olursa yazacağım..
  • Bende g810 klavye var kısa süre önce tuş kırılmıştı, garantisi yok, faturası yok ve 2. el almıştım zaten ama logitech ekibine mail attığımda 2 hafta içinde geri dönüş yaptılar ve yeni tuş takımı yolladılar sadece 1 tuş için yeni tuş takımı gönderdiler. Şimdi klavye çift basma sorunu yaşıyorum bunu da destek ekibine yazıp çözmeye çalışacağım.
  • Garantisi yeni bitti g810 klavyemin. L ve numerik 3 numara tuşları çift basmaya başladı. Kontak spray çözümmüş dediler. Tuşların yarısını çıkardım yarısını çıkarmadım. Bastım spreyi sorun düzeldi 5 dk sonra aynısı oldu. Diğerleri ni de sökeyim iyice spreyleyeyim dedim. Bu sefer de sökmediğim tuşların altta ki tırnakları kırılıp içinde kaldı kontak sprey tırnakları kırdı anlayacağınız. Böylelikle çok sevdiğim g810 um çöp oldu. Allah belanı versin logitech,
    g prom da böyle oldu. Artık logitech mi aman aman! O kadar da para saydık güya mekanik ömürlük müş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erssag kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işler biraz da şans oluyor ama Logitech'de çok sık rastlanıyor son zamanlarda ben mouse da rastladım genelde bir türlü de çözemedim en sonunda çare yenisini almak oldu.
  • sigara kullanmıyorum. 4 yıldır kullanıyordum. Su veya şekerli çay dökmüştüm ama çok net hatırlamıyorum. Hemen ters çevirip bezle silip tuşları söküp kurulamıştım. Döktükten 8 ay sonra pek kullanmadığım tuşlarda çift tıklama sorunu olmuştu. Kullandıkça çift tıklama geçiyordu. Her sabah çift tıklama yapıyordu. 3900 watlık pro fön makinesi ile soğuk hava üfletmiştim o an geçmişti ama yine her sabah yine yapmaya başlıyordu. Yağsız Kontak Sprey ile temizleyip. Fön üfleyince tuş iyice düzeldi. Sadece tuşları açtım. Soguk fön tuttum. Spreyi Üstünden sıkıp tuşa devamlı bastım. Soğuk fön le uzaktan kurutup. Tuşu taktım.

Benim gibi klavyenize güzel bakıyorsanız. Bu yöntem işe yarıyor. 4 yılda bir kez su veya şekerli çay döktüm. 8 ay sonra belirtiyi verdi. Döktüğüm miktarda bardağın üstünden damlayan miktar. Bardak komple dökülmedi. Yağsız Kontak Sprey işinizi çözer. Logitech swichleri güzel. Hem çok ses yapmıyor. 4. yılında benim hatamdan dolayı, Arıza çıkarması, Tuşların kaliteli olduğunu düşünüyorum. Tuşları açıp çok ıslak bezle sildiyseniz de başınıza gelebilir.

Ben bu ürünü aldım philips markasının ismi değiştirilmiş versiyonu
    https://urun.n11.com/bakim-spreyleri/perfect-perfects-universal-degreaser-temiz-yagsiz-kontak-sprey-P296775977

• quote:

Orijinalden alıntı: erssag

Garantisi yeni bitti g810 klavyemin. L ve numerik 3 numara tuşları çift basmaya başladı. Kontak spray çözümmüş dediler. Tuşların yarısını çıkardım yarısını çıkarmadım. Bastım spreyi sorun düzeldi 5 dk sonra aynısı oldu. Diğerleri ni de sökeyim iyice spreyleyeyim dedim. Bu sefer de sökmediğim tuşların altta ki tırnakları kırılıp içinde kaldı kontak sprey tırnakları kırdı anlayacağınız. Böylelikle çok sevdiğim g810 um çöp oldu. Allah belanı versin logitech,
    g prom da böyle oldu. Artık logitech mi aman aman! O kadar da para saydık güya mekanik ömürlük müş.
    Yanlış anlamada, Tuşları sökerken kırılması senin suçun. Biraz hisli yapacaksın. Havada üfletmen lazım. sıpreyi sıktıktan sonra hava ile çözersin o işi...

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCellad

Hocam bu işler biraz da şans oluyor ama Logitech'de çok sık rastlanıyor son zamanlarda ben mouse da rastladım genelde bir türlü de çözemedim en sonunda çare yenisini almak oldu.
    Mouse larında yıllarca vardı ya, Logitech g7 de başıma gelmişti iki tane g7 aldım ikisi de sonunda çift bastı. G700 aldım. Makro tuşlarından biri plastik yapısından dolayı takılı kalıyordu. G700s gönderdiler oda baya yıl oldu. 5 veya 6 senesidir. Canavar gibi çalışıyor. Mouse da çektirdi biraz. Elim logitech alıştığı için mouse logitech olunca aksesuarlarda tek program olsun diye logitech gidiyor. Mouse için ayrı program klavye için ayrı program kötü oluyor.
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Logitech m185'i 10 yıl falan kullandım balkondan düştü kırılmadı taş gibi çalışmaya devam etti ama bir gün nasıl olduysa oldu sol tuş çift basmaya başladı malum bende oyun falan oynadığımdan baya sinirlendirdi bu durum beni o yüzden yeni mouse aldık mecburen.
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Tuşları sökerken tırnaklarının kırılması logitech'in mühendislerinin sorunu bence. Yabancı forumları araştırırsanız bu durumdan muzdarip olanları çok görürsünüz. Kontak spreyi tepkimeye girip sökmediğim tuşları bacaklarını çatlattığı için kırılıp içinde kaldı. Size tavsiyem tüm tuşları söküp, kaliteli yağsız kontak sprey ile temizlemenizdir.
  • Yıllardır logitech kullanırım çift tıklama sorunu vardı, hala var. Şimdi klavyeleri de patlak verdi. Tasarımını sevmesem hiç bulaşmayacağım. Ama artık Logitech almayacağım. Asus'a yöneldim.
  • erssag kullanıcısına yanıt
    Logitech şans işi hocam diyorum ya 10 yıl kullandım bir mouse'u 10 yıl ne demek ya ama günün birinde sebepsizce sorun çıktı.Asus ürünleri de sağlam oluyor genelde pişman etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erssag

Tuşları sökerken tırnaklarının kırılması logitech'in mühendislerinin sorunu bence. Yabancı forumları araştırırsanız bu durumdan muzdarip olanları çok görürsünüz. Kontak spreyi tepkimeye girip sökmediğim tuşları bacaklarını çatlattığı için kırılıp içinde kaldı. Size tavsiyem tüm tuşları söküp, kaliteli yağsız kontak sprey ile temizlemenizdir.
    Ben temizledim sorunum çözüldü, Ayaklarda kırılmadı. Yukarıda anlattım hangi ürünle nasıl temizlediğimi. En kaliteli kontak sprey WD 40 bunun türkiye piayasında yağsızı kalmamış. Daha önce adı philips olan ürünü aldım. Kaliteli mi bilmiyorum. İşimi çözdü.

Daha kaliteli bir ürün varsa önerinize açığım. İlerde lazım olur.
    https://urun.n11.com/bakim-spreyleri/perfect-perfects-universal-degreaser-temiz-yagsiz-kontak-sprey-P296775977

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCellad

Logitech şans işi hocam diyorum ya 10 yıl kullandım bir mouse'u 10 yıl ne demek ya ama günün birinde sebepsizce sorun çıktı.Asus ürünleri de sağlam oluyor genelde pişman etmez.
    Logitech G25 z5500 g13 g700s g910 hala kullanıyorum kaç yıl oldu bilmiyorum. Alım sıralamamı yazdım. Kronik sorun varsa 1 yılda belli oluyor. Yoksa uzun yıllar gidiyor. Bakmayla da ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.

z5500 birinde lcd problem vardı. İkinci gönderdiler. Onda bir sıkıntı yok. 1 yıl içinde sorun olmuştu adamlardan sadece lcd panel istiyorum fazlasında gözüm yok dedim adamlar set gönderdi :=)

G700 de g10 tuş takılı kalıyordu. Aradım garantiye gönderin dediler gönderdim bir şey yapmadan geri geldi ama takılı kalıyordu gercekten. sonra 2 yıl sonra garantisi bitti ama kuta da 3 yıl yazıyor diye aradım. g700s Yenisini gönderdiler. Onda o takılma yoktu. G700 aldıktan bir kaç gün sonra oldu. Çok şükür oda üzmedi.

Gecen biraderim geldi g13 ne kadar temiz dedi. Benimki hep aşındı dedi. Biraderimide tanıyorum oda ürünlerine kaba davranmaz ama demek ki farklı kimyasallar kullanıyor. Merak eden olursa plastiği ben hep cam sille diliyorum deriyi de nemli bezle neredeyse hiç su yokmuş gibi ve silerken bastırmıyorum.

Logitech G910 Çift-Basma Problemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 8 Ağustos 2020; 14:46:18 >

• Arkadaşlar merhaba konuyu biraz hortlatacağım ama belki fikriniz vardır diye yazıyorum :D

Bende g410 klavye var. Uzunca bir süre kullandıktan sonra çift basma sorunu oldu ve kenara kaldırmıştım.

Daha sonrasında bir tekrar deneyeyim diye klavyeyi taktım bir baktım ki sıfır çift tıklama. Bir kaç gün kullandıktan sonra tekrar çift tıklamaya başladı.

Benim düşüncem switchlerden ziyade sanki elektronik bir arıza gibi sizin düşünceleriniz nedir ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.