Şimdi Ara

Logitech G430 / G230 Kırılan kenarları tamir etmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu kulaklığa sahip olan herkes aynı dertten müzdarip sanırım internette parçasını araştırırken bir videoya denk gelmiştim adamın biri köşelerinden vida atmış aynı yöntemi denedim ve gayet tatmin edici bir sonuca ulaştım hatta daha sağlam oldu diyebilirim. tek ihtiyacımız olan şey tornavida ve akıllı vida. resimlerdekileri yapmanız yeterli.

bulabildiğimizin en küçüğünden 2 akıllı vidayı alıyoruz önce metal kısmı kulaklığın olduğu yere bir koyup vidaları ortaya gelmeyecek şekilde bıçak veya keskin uçlu bir şey yardımıyla işaretliyoruz. vidaların ortaya gelmemesine dikkat edin. kabloya zarar verebilirsiniz.

sonrası kas gücüne kalmış fazla zorlamadan vidaları plastiğe sıkmaya başlıyoruz vida yuvalarını açıyoruz. çatlatmamaya dikkat edin. fazla da derine inmeyin ki vida ucu arkadan çıkmasın. yuvaları açtıktan sonra metal kısmı yerleştirip sıkacağız.

bu kadar. eskisinden daha sağlam oldu.

referans aldığım video burada;https://youtu.be/lAQvrH6YkeU?list=PLoUUccMyWgCZ5oZaj4A8m2nIMXzeK-YXV&t=28

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beherit -- 3 Nisan 2018; 20:19:13 >

• Resimler açılmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzgün resimler eklendi.
  • Ben uğu ile yapıştırıp bantladım sizin çözüm daha iyiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr light

Ben uğu ile yapıştırıp bantladım sizin çözüm daha iyiymiş.
    uhu ve bandı daha önce bende denemiştim fakat bir süre salıyor gevşiyor kulakta hocam. şuan uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum sağa sola oynamıyor bir tek ona da gerek yok zaten.
  • Beherit kullanıcısına yanıt
    Üşenmezsem yarın anlattığınız yöntem ile yapacağım ; alırken logitech uzun süre dayanır dedim 2 yılda kırıldı kulaklık bir daha hayatta logitech kulaklık almam.
  • Sırf yorum atmak için giriş yaptım, gerçekten rezil bir malzeme. 300 lira gibi bi' ücreti var plastik gibi maddeden yapmışlar orayı sinirimi bozuyor en ufak darbede çatlıyor sonra da kaçınılmaz son geliyor.
    Bu vidalamayı yapınca sıkıntı pek çıkmaz ama kablo dışarıda kalıyor o sıkıntılı bi' durum. Başka çözümü olan varsa söylesin de çözüm çeşidi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crenn1ps

Sırf yorum atmak için giriş yaptım, gerçekten rezil bir malzeme. 300 lira gibi bi' ücreti var plastik gibi maddeden yapmışlar orayı sinirimi bozuyor en ufak darbede çatlıyor sonra da kaçınılmaz son geliyor.
    Bu vidalamayı yapınca sıkıntı pek çıkmaz ama kablo dışarıda kalıyor o sıkıntılı bi' durum. Başka çözümü olan varsa söylesin de çözüm çeşidi olsun.
    Baya geç bir yorum ama, araştıranlar olursa bu konuya denk gelirlerse yararlanmaları için yazıyorum. Çözüm çeşidi olarak kendi ürettiğim parçalara ait konuya bakabilirler linki aşağıya bırakıyorum :)

Logitech G230, G231, G430, G930 ve G35 Yedek Parça, Menteşeler

• Yani Gerçekten afedersiniz ama b*k gibi bir kulaklık yapmışlar malzemeden kaçmak mı diyim artık herkezde bu yaşanıyor fiyatıda pahalı performans iyi fakat malzemeden kaçınlılmış diyebiliriz
  • Aynı sorun bendede oldu. Logitech ürün ve servis olarak gözümden düştü.
  • denemeye değer

• Benzer sorunu zamanında G930 ile yaşamıştım. Logitech ile iletişime geçtim. Ellerinde olmadığı için üst model (o dönem G533 veya 933 Artemis den birisini seçin dediler) gönderdiler.

• bende hiçbir parçası kırık değil. mikrofonu çoğu kişide sorunlu bende 5 senedir sıkıntısız çalışıyor ama sağ tarafında ses gitti. kim anlıyor bu tamir işlerinden forumda? biri yardım etse ne güzel olacak!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.