Şimdi Ara

Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset Kullanıcı İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
9
Favori
58.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AerosoL14

iyi günler benim kulaklıkla ilgili bi sorum olcaktı kulaklık usb 2.0 damı çalışıyor yoksa usb 3.0 damı
    eger usb 2.0 da çalışıyorsa 3.0 dada çalıştırabilirmiyim ?

2.0'da çalışan bir cihazı 3.0'a da taksanız sorun çıkmaz. Sadece 3.0 Harici Diskleri 2.0'a takarsanız daha yavaş kopyalama yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nec85

Steelseries Siberia V2 mi yoksa Logitech G430 mu?? Karşılaştırma yapabilecek arkadaş var mı acaba?

Kullanmadığım için karşılaştırma şansım yok fakat fikrimi merak ediyorsanız mikrofonu yeteri kadar yakın olmadığı için ben ihtimaller arasına bile sokmam Siberia V2'yi. Daha önce çok problem yaşadım uzak mikrofonu olan, kablo üstünde mikrofonu olan kulaklıklarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silence34 -- 9 Ağustos 2013; 22:41:14 >
  • Normal jack girişi yok mu. Ben bir kulaklık alıp hem 7.1 dts destekli filmleri izleyip hem müzik dinleyip hem de dijital piyanoya bağlamak istiyorum. Jack girici olsa harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreizehn

Normal jack girişi yok mu. Ben bir kulaklık alıp hem 7.1 dts destekli filmleri izleyip hem müzik dinleyip hem de dijital piyanoya bağlamak istiyorum. Jack girici olsa harika olur.

3.5mm jak girişi de var fotoğraflarda paylaşmıştım zaten. USB'den bağlamak için USB ses kartına takıyorsunuz diğer türlü normal jaklarla bağlıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

quote:

Steelseries Siberia V2 mi yoksa Logitech G430 mu?? Karşılaştırma yapabilecek arkadaş var mı acaba?

Kullanmadığım için karşılaştırma şansım yok fakat fikrimi merak ediyorsanız mikrofonu yeteri kadar yakın olmadığı için ben ihtimaller arasına bile sokmam Siberia V2'yi. Daha önce çok problem yaşadım uzak mikrofonu olan, kablo üstünde mikrofonu olan kulaklıklarla.

Mikrofonu çekip uzatabiliyorsun kardeşim ama Ben pc'de usb ile kullanacağım konsolda da 3.5'luk çıkışını kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum da zaten çok fazla seçenek yok..

Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset Kullanıcı İncelemesi

• quote:

quote:

Normal jack girişi yok mu. Ben bir kulaklık alıp hem 7.1 dts destekli filmleri izleyip hem müzik dinleyip hem de dijital piyanoya bağlamak istiyorum. Jack girici olsa harika olur.

3.5mm jak girişi de var fotoğraflarda paylaşmıştım zaten. USB'den bağlamak için USB ses kartına takıyorsunuz diğer türlü normal jaklarla bağlıyorsunuz.

Kardeş bütün sorularımı tek mesajda soracağım. Biraz fazla ama umut ediyorum eksiksiz cevaplarsın.

7.1 dts destekli hd filmler için performansı nasıl olur? 2.0 müzik kulaklıklarıyla aynı fiyata onlara göre dez avantajı ne? Ben bu kulaklıkla hiç oyun oynamayacağım. Media player'da film izlemek dijital piyanoya bağlamak ve mp3 dinlemek için ideal bir kulaklık mı? Örneğin 2.0 müzik kulaklıklarıyla film izleyemem performansta dağlar kadar fark olur. Piynao kulaklığı veya dj kulaklıklarıyla kıyasladığında ane kadar fark var? Media playerdaki optik çıkışa bağlama şansım var mı? Jackla bağlarsam performans ne kadar düşer? DTS ses formatı desteği var mı? Destekliyor bildiğim bu var.

http://www.amazon.com/Sony-MDR-DS7500-Wireless-Surround-Headphones/dp/B005LA53D8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreizehn -- 10 Ağustos 2013; 10:47:33 >

• quote:

quote:

quote:

Mikrofonu çekip uzatabiliyorsun kardeşim ama Ben pc'de usb ile kullanacağım konsolda da 3.5'luk çıkışını kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum da zaten çok fazla seçenek yok..

Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset Kullanıcı İncelemesi

Bulduğum fotoğraflara göre konuşmuştum dediğim gibi inceleme veya kullanma fırsatım olmadı güzelmiş mikrofonun ayarlanabilir olması. Hemen hemen aynı fiyat seviyesindeler. Ben kulaklığımdan memnunum herhangi bir sorun yaşamadım SteelSeries ürünlerinin de sorun yaşatacağını pek sanmıyorum kaliteli bir marka farelerini biraz pahalı bulsam da.

• quote:

quote:

quote:

Kardeş bütün sorularımı tek mesajda soracağım. Biraz fazla ama umut ediyorum eksiksiz cevaplarsın.

7.1 dts destekli hd filmler için performansı nasıl olur? 2.0 müzik kulaklıklarıyla aynı fiyata onlara göre dez avantajı ne? Ben bu kulaklıkla hiç oyun oynamayacağım. Media player'da film izlemek dijital piyanoya bağlamak ve mp3 dinlemek için ideal bir kulaklık mı? Örneğin 2.0 müzik kulaklıklarıyla film izleyemem performansta dağlar kadar fark olur. Piynao kulaklığı veya dj kulaklıklarıyla kıyasladığında ane kadar fark var? Media playerdaki optik çıkışa bağlama şansım var mı? Jackla bağlarsam performans ne kadar düşer? DTS ses formatı desteği var mı? Destekliyor bildiğim bu var.

http://www.amazon.com/Sony-MDR-DS7500-Wireless-Surround-Headphones/dp/B005LA53D8

Valla bu soruların tamamına cevap verecek kadar bilgim yok açıkçası. Ne daha önce çok kaliteli 150-200 lira fiyat seviyesinin üzerinde bir kulaklığı kullandım ne de piyano kulaklığı diye bahsettiğiniz şeyi. Optik çıkışa bağlama şansınız var mı bilmiyorum kulaklık hem 3.5mm jaklara hem de USB ses kartına sahip gerekli dönüştürücüyü bulabilirseniz muhtemelen bağlarsınız fakat direk optik girişi yok yani bunun cevabı sizde. Şunu belirtmekte fayda var bu ne müzik odaklı bir kulaklık ne de film. Asıl amacı oyun oynarken kullanmak. Mikrofonu kaliteli, ses yalıtımı gayet iyi, USB ses kartıyla Surround desteği sunabiliyor, uzun kullanımlarda terletmeyecek, yıkanabilir malzemeden yapılmış. Yani firma ne bu kulaklıkla mükemmel Surround destekli film izlersiniz diyor ne de harika bir müzik deneyimi vaat ediyor. 50-60 liralık kulaklıklardan daha iyi, orta düzeyde bir performans elde edeceğinizi düşünüyorum ben. Hiç oyun oynamayacağınızı düşünürsek böyle bir kulaklık yerine daha farklı kulaklıklara yönelebilirsiniz. Kulaklık İncelemeleri bölümünde fazlasıyla bilgi var aradıklarınızın cevaplarını şahsen ben hem ilgi alanım hem de bilgim dahilinde olmadığı için verebileceğimi sanmıyorum fakat mutlaka orada bulabilirsiniz araştırırsanız.

• Çok güzel ve açıklayıcı bir konu olmuş . Bende G230 ile G430 arasında kararsız kaldım . Benim anladığım kadarı ile 2 side stereo kulaklık fakat G430 yanında gelen ses kartı ile 7.1 oluyor benim anakartım THX 7.1 desteği sunuyor . Buda beni G230 a yöneltiyor. Size sorum bu 2 kulak arasında ne gibi fark olabileceğini öğrenmek . Sadece 7.1 usb ses kartı ise benim zaten bu işi yapacak bir anakartım var. Onun dışında ne biliyim mikrofonu yukarı kaldırmada mute gibi özellilkler 230 dada varmıdır acaba . Boşuna 100 lira vermeye gerek yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzM!CaN

Çok güzel ve açıklayıcı bir konu olmuş . Bende G230 ile G430 arasında kararsız kaldım . Benim anladığım kadarı ile 2 side stereo kulaklık fakat G430 yanında gelen ses kartı ile 7.1 oluyor benim anakartım THX 7.1 desteği sunuyor . Buda beni G230 a yöneltiyor. Size sorum bu 2 kulak arasında ne gibi fark olabileceğini öğrenmek . Sadece 7.1 usb ses kartı ise benim zaten bu işi yapacak bir anakartım var. Onun dışında ne biliyim mikrofonu yukarı kaldırmada mute gibi özellilkler 230 dada varmıdır acaba . Boşuna 100 lira vermeye gerek yok .

Mikrofonu yukarı kaldırınca mute olayı sadece G35 ve G930'da var. G230 ve G430'da kablo üzerinde switch ile mikrofon mute olayını yapıyorsunuz. G230 ile G430'un bildiğim kadarıyla farkı 7.1 desteği fakat sizin anakartınızda THX diye bahsettiğiniz 7.1 desteği sanal 7.1 mi yoksa gerçek 7.1 mi bilmiyorum. Eğer sanal 7.1 yani yazılımla yapılan değilse G230'u Surround şekilde kullanamayabilirsiniz. Razer'ın bir programı mevcut Surround ses alabilmek için 2013 sonuna kadar ücretsizmiş sonrasında 20$ olacak. Ben şahsen yine alacak olsam yine G430 alırdım. Aralarındaki tek fark 7.1 mi o konuda bilgim yok çünkü G230'un özelliklerine sadece göz gezdirmiştim kafamda G430 almak olduğu için. Eğer siteden bakarsanız karşılaştırma imkanınız olur ama dediğim gibi ben tekrar alacak olsam başka yazılımlarla uğraşmaz direk Logitech'in kendi yazılımıyla Surround olayını da halleder G430 alırdım.

• quote:

quote:

Çok güzel ve açıklayıcı bir konu olmuş . Bende G230 ile G430 arasında kararsız kaldım . Benim anladığım kadarı ile 2 side stereo kulaklık fakat G430 yanında gelen ses kartı ile 7.1 oluyor benim anakartım THX 7.1 desteği sunuyor . Buda beni G230 a yöneltiyor. Size sorum bu 2 kulak arasında ne gibi fark olabileceğini öğrenmek . Sadece 7.1 usb ses kartı ise benim zaten bu işi yapacak bir anakartım var. Onun dışında ne biliyim mikrofonu yukarı kaldırmada mute gibi özellilkler 230 dada varmıdır acaba . Boşuna 100 lira vermeye gerek yok .

Mikrofonu yukarı kaldırınca mute olayı sadece G35 ve G930'da var. G230 ve G430'da kablo üzerinde switch ile mikrofon mute olayını yapıyorsunuz. G230 ile G430'un bildiğim kadarıyla farkı 7.1 desteği fakat sizin anakartınızda THX diye bahsettiğiniz 7.1 desteği sanal 7.1 mi yoksa gerçek 7.1 mi bilmiyorum. Eğer sanal 7.1 yani yazılımla yapılan değilse G230'u Surround şekilde kullanamayabilirsiniz. Razer'ın bir programı mevcut Surround ses alabilmek için 2013 sonuna kadar ücretsizmiş sonrasında 20$ olacak. Ben şahsen yine alacak olsam yine G430 alırdım. Aralarındaki tek fark 7.1 mi o konuda bilgim yok çünkü G230'un özelliklerine sadece göz gezdirmiştim kafamda G430 almak olduğu için. Eğer siteden bakarsanız karşılaştırma imkanınız olur ama dediğim gibi ben tekrar alacak olsam başka yazılımlarla uğraşmaz direk Logitech'in kendi yazılımıyla Surround olayını da halleder G430 alırdım.

Teşekkür ederim . ASUS - Crosshair V Formula kullanıyorum 7.1 desteğini sanalmı gerçekmi verdiğini bende bimiliyorum ama yazılımsal olarak 7.1 alabiliyorum . Mikrofondaki mute olayı olsa iyi olurmuş . Bende baktığımda sadece 7.1 ses alabilmemizi sağlayan usb aparatı ve yazılımı olduğunu gördüm .Peki bu G35 ve G930 un kulklarımızla temas eden yeri G430 daki gibi olanlan modeli varmıdırki 1-2 saat kulagımızda kalacak deri olup terletmesin isterim .

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim . ASUS - Crosshair V Formula kullanıyorum 7.1 desteğini sanalmı gerçekmi verdiğini bende bimiliyorum ama yazılımsal olarak 7.1 alabiliyorum . Mikrofondaki mute olayı olsa iyi olurmuş . Bende baktığımda sadece 7.1 ses alabilmemizi sağlayan usb aparatı ve yazılımı olduğunu gördüm .Peki bu G35 ve G930 un kulklarımızla temas eden yeri G430 daki gibi olanlan modeli varmıdırki 1-2 saat kulagımızda kalacak deri olup terletmesin isterim .

Malesef o modellerin deri olanları var sadece. Çok da önemli değil benim için mute yapıcağım zaman kablodaki switchi değiştiriyorum zaten pek mute yapmaya ihtiyacım olmuyor. Ben yurtdışından aldığım için arada 20 dolarlık fark vardı fakat burada o fark 80-90 liralara çıkıyor. Fark da arttığı için elinizdeki ses kartını değerlendirip G230 da alınabilir tabi ki karar sizin. Hayırlı olsun şimdiden.

• Arkadaşlar kulaklığı iki 3 gün önce aldım,piyasadaki hatta amerika piyasasındaki çoğu kulaklığı kullandım.Size garanti verebilirim ki kulaklık çok sağlam.Niye mi,sesler güzel zaten bu fiyata alacağınız bütün kulaklıklar ses konusunda sağlam ama en önemlisi rahat ve terletmiyor olması. Sırf bu sebepten bir sürü kulaklık değiştirdim ama bunun gibisini görmedim daha .5 saattir takılı ama en ufak bir terleme , ağrıtma yok.tabi özellikleri de çok iyi.5 saattir deadspace 2 oynuyorum.surround özelliği çok şey katıyor bu gibi oyunlarda.Malzeme kalitesi de çok iyi . çok başarılı bir ürün olmuş.kırılmadığı sürece ki sağlam kulaklık , değiştirmeyi aklımın ucundan bile geçirmeyeceğim. dört dörtlük özellikleri dediğim gibi çok iyi ama minimalist farklardan dolayı başka headsetler seçmeyin.Tamam belki basları daha kuvvetlidir ama konfor herşeyden önce gelir.Ben bir kulaklığı yarım saat bile takamayacaksam baslarının azıcık daha iyi olması hiçbirşeyi değiştirmez ama negatif etki yapar.Kulaklıktan soğutur insanı.Bir köşede durur

• quote:

Orijinalden alıntı: regalangel

Arkadaşlar kulaklığı iki 3 gün önce aldım,piyasadaki hatta amerika piyasasındaki çoğu kulaklığı kullandım.Size garanti verebilirim ki kulaklık çok sağlam.Niye mi,sesler güzel zaten bu fiyata alacağınız bütün kulaklıklar ses konusunda sağlam ama en önemlisi rahat ve terletmiyor olması. Sırf bu sebepten bir sürü kulaklık değiştirdim ama bunun gibisini görmedim daha .5 saattir takılı ama en ufak bir terleme , ağrıtma yok.tabi özellikleri de çok iyi.5 saattir deadspace 2 oynuyorum.surround özelliği çok şey katıyor bu gibi oyunlarda.Malzeme kalitesi de çok iyi . çok başarılı bir ürün olmuş.kırılmadığı sürece ki sağlam kulaklık , değiştirmeyi aklımın ucundan bile geçirmeyeceğim. dört dörtlük özellikleri dediğim gibi çok iyi ama minimalist farklardan dolayı başka headsetler seçmeyin.Tamam belki basları daha kuvvetlidir ama konfor herşeyden önce gelir.Ben bir kulaklığı yarım saat bile takamayacaksam baslarının azıcık daha iyi olması hiçbirşeyi değiştirmez ama negatif etki yapar.Kulaklıktan soğutur insanı.Bir köşede durur

Hayırlı olsun. Düşüncelerimiz aynı. Gece Dota International yayınından beri bilgisayar başındayım yayın bitti oyuna geçtim kulaklık hala kafamda duruyor arada duşa girerken çıkardım sadece. Bununla rahat edemeyenler kulakiçi kulaklıktan başkasıyla rahat edemezler şahsen böyle düşünüyorum. Daha iyi kulaklıklar, belki daha fiyat/performans kulaklıklar vardır fakat dediğiniz çok doğru eğer uzun kullanımda sorun çıkaracaksa zaten bir anlamı kalmıyor istediği kadar iyi olsun önemli olan ne kadar süre sıkılmadan takabildiğiniz özellikle yaz aylarında. Güle güle kullanın :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar kulaklığı iki 3 gün önce aldım,piyasadaki hatta amerika piyasasındaki çoğu kulaklığı kullandım.Size garanti verebilirim ki kulaklık çok sağlam.Niye mi,sesler güzel zaten bu fiyata alacağınız bütün kulaklıklar ses konusunda sağlam ama en önemlisi rahat ve terletmiyor olması. Sırf bu sebepten bir sürü kulaklık değiştirdim ama bunun gibisini görmedim daha .5 saattir takılı ama en ufak bir terleme , ağrıtma yok.tabi özellikleri de çok iyi.5 saattir deadspace 2 oynuyorum.surround özelliği çok şey katıyor bu gibi oyunlarda.Malzeme kalitesi de çok iyi . çok başarılı bir ürün olmuş.kırılmadığı sürece ki sağlam kulaklık , değiştirmeyi aklımın ucundan bile geçirmeyeceğim. dört dörtlük özellikleri dediğim gibi çok iyi ama minimalist farklardan dolayı başka headsetler seçmeyin.Tamam belki basları daha kuvvetlidir ama konfor herşeyden önce gelir.Ben bir kulaklığı yarım saat bile takamayacaksam baslarının azıcık daha iyi olması hiçbirşeyi değiştirmez ama negatif etki yapar.Kulaklıktan soğutur insanı.Bir köşede durur

Hayırlı olsun. Düşüncelerimiz aynı. Gece Dota International yayınından beri bilgisayar başındayım yayın bitti oyuna geçtim kulaklık hala kafamda duruyor arada duşa girerken çıkardım sadece. Bununla rahat edemeyenler kulakiçi kulaklıktan başkasıyla rahat edemezler şahsen böyle düşünüyorum. Daha iyi kulaklıklar, belki daha fiyat/performans kulaklıklar vardır fakat dediğiniz çok doğru eğer uzun kullanımda sorun çıkaracaksa zaten bir anlamı kalmıyor istediği kadar iyi olsun önemli olan ne kadar süre sıkılmadan takabildiğiniz özellikle yaz aylarında. Güle güle kullanın :)

Dediğiniz gibi düşüncelerimiz uyuşuyor. Zaten söyle bir şey daha söyleyeceğim. mouse oyun zevkine değil de daha cok oynayisi etkiler ama kulaklık direk oyun zevkini arttırır. Tabi bazı arkadaşlar kulaklık sayesinde merminin nereden geldiğini öğreniyoruz falan filan der. Onlara haksiz demiyorum ama ben daha öyle bir şeyi fark edemedim hiçbir kulaklıkta. Birde mouse rahatsızsa bile kullanılır ama kulaklık saatlerce kulagimizda durur. Ve kulağı sıkmaması gerekir ki daha rahat bir oyun olsun. Özellikle filmle.2 saat boyunca kulaklık takılı olmalı, benim önceki kulakliklarimda film diye bir kelime yoktu. Çünkü piyasadaki kalite kulaklıkların çoğu ses ve dışarı dan sesin duyulmamasına önem vermesinden dolayı kulağı çok fazla cevreledigi için terletiyor, acıtıyor.dota oynuyorsaniz birlikte girebiliriz. Ben daha yeni başladım, lol e ara verdim. Yeni şeyler denemek iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Dediğiniz gibi düşüncelerimiz uyuşuyor. Zaten söyle bir şey daha söyleyeceğim. mouse oyun zevkine değil de daha cok oynayisi etkiler ama kulaklık direk oyun zevkini arttırır. Tabi bazı arkadaşlar kulaklık sayesinde merminin nereden geldiğini öğreniyoruz falan filan der. Onlara haksiz demiyorum ama ben daha öyle bir şeyi fark edemedim hiçbir kulaklıkta. Birde mouse rahatsızsa bile kullanılır ama kulaklık saatlerce kulagimizda durur. Ve kulağı sıkmaması gerekir ki daha rahat bir oyun olsun. Özellikle filmle.2 saat boyunca kulaklık takılı olmalı, benim önceki kulakliklarimda film diye bir kelime yoktu. Çünkü piyasadaki kalite kulaklıkların çoğu ses ve dışarı dan sesin duyulmamasına önem vermesinden dolayı kulağı çok fazla cevreledigi için terletiyor, acıtıyor.dota oynuyorsaniz birlikte girebiliriz. Ben daha yeni başladım, lol e ara verdim. Yeni şeyler denemek iyidir

Hem LoL hem Dota oynuyorum Dota'yı 4-5 senedir oynuyorum LoL'de yeni sayılırım isterseniz LoL'e girelim beraber özelden atıyorum TR'de iseniz eklersiniz :)

• peki bu kulaklıktan tam 7.1 ses almak için gerekenler nedir laptop kullanıyorum ve onboard ses kartı 7.1 destekliyor mu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
  • Kulaklık ile gelen ses kartını usb den pc yada laptopunuza takyorsunuz. Logitech in sitesinden güncel sürücüsünü yüklüyorsunuz. Kurduğunuz programdan 7.1 i aktif edip oyun ve flim alemine dalabilrsiniz.
  • quote:

regalangel arkaşın da yorumlarından sonra alacağım kulaklık modellerini kesinleştirdim . G230 ile G430 arasında kararsız devam ediyor . Usb aparatı olmadan aslında 2 kulaklık ta aynı gibi geliyor .2 sinide kullanan biri olaydı aramızda cok daha iyi olurdu :)

• quote:

quote:

regalangel arkaşın da yorumlarından sonra alacağım kulaklık modellerini kesinleştirdim . G230 ile G430 arasında kararsız devam ediyor . Usb aparatı olmadan aslında 2 kulaklık ta aynı gibi geliyor .2 sinide kullanan biri olaydı aramızda cok daha iyi olurdu :)

kardeş şahsen g230 almanı öneririm,niye mi daha ucuz ve özellikler 7.1 dışında hemen hemen aynı.bana soracaksın şimdi niye g430 u aldın diye
    1.Ses kartım bozuk,notebook olduğu için iyice sıkıntı kaliteli ses kartları.Bunun içinde çok sağlam bir ses kartı var
    2.7+1 gibi teknolojiler fazla oyun film vs de olmasa bile hoşuma gider.
    Ben bu sebeplerden g430 aldım.Ama böyle sorunların yoksa g230 bence

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.