Şimdi Ara

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.007
Cevap
77
Favori
163.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PC'ye çıkmayacağına göre konu burdan taşınabilir
  • Uğur Fanatec neden daha iyi sorusuna verilebilecek birçok cevap var. Bu kadar da inat etmeyin artık . Malzeme kalitesi de gördüğüm kadarı ile g27 nin aynısı. Metal mi , plastik mi mevzusu cihazı geneli ile alakalı söylenen birşey. Zamanında 900 TL ye G27 satılırken çoğu kişi 1200-1300 TL ye CSR elite pedallı , vitesli , multiplatform CSR set aldılar. G27-29 serilerinin rakibi Fanatec CSR , 911TS ve GT2 olarak düşünürsen ve özelliklerini karşılaştırısan dediğimi anlarsın ki ben bunları zaten bildiğini düşünüyorum.
    G27 ise fiyat konusunda Türkiye piyasasında çok şişirildiğini düşünüyorum. Yurt dışından bir türlü tedarik etmiş arkadaşlar uygun fiyata aldılar. G29 da bence fiyat olarak bu kadar şişirilmesinin tek nedeni PS4 destekliyor olması ki içerisinde vitesi de yok. Logitech FFB li bir vites çıkarak diyorlar ama bence aynı vitesi makyajlayacak , biraz mekanizmayı güncelleyip sunacak.
  • Logitech'e burun kıvıranların logitech aldığını görmeyecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: MtkP HuSnU

Uğur Fanatec neden daha iyi sorusuna verilebilecek birçok cevap var. Bu kadar da inat etmeyin artık . Malzeme kalitesi de gördüğüm kadarı ile g27 nin aynısı. Metal mi , plastik mi mevzusu cihazı geneli ile alakalı söylenen birşey. Zamanında 900 TL ye G27 satılırken çoğu kişi 1200-1300 TL ye CSR elite pedallı , vitesli , multiplatform CSR set aldılar. G27-29 serilerinin rakibi Fanatec CSR , 911TS ve GT2 olarak düşünürsen ve özelliklerini karşılaştırısan dediğimi anlarsın ki ben bunları zaten bildiğini düşünüyorum.
    G27 ise fiyat konusunda Türkiye piyasasında çok şişirildiğini düşünüyorum. Yurt dışından bir türlü tedarik etmiş arkadaşlar uygun fiyata aldılar. G29 da bence fiyat olarak bu kadar şişirilmesinin tek nedeni PS4 destekliyor olması ki içerisinde vitesi de yok. Logitech FFB li bir vites çıkarak diyorlar ama bence aynı vitesi makyajlayacak , biraz mekanizmayı güncelleyip sunacak.

Elbet vardır, Hüsnü verilecek cevaplar.İnat etmiyoruz yani.Sonuçta sadece direksiyon seti üreten bir firmadan söz ediyoruz. Model olarak çok seçeneği var. Elbet g27'nin üzerinde olan modelleri mevcuttur.Ama fiyatlatı da o derece uçuktur.Misal bahsettiğin csr modelin sadece direksiyonu 200 dolar. Pedal ve h-shifter yok. G27 ise 250 dolara satılıyor yurt dışında. Fiyat-performans olarak fanatec ürünlerinin çok üzerinde olduğunu düşünüyorum.Ama dediğim gibi kullanmadığım ürün hakkında sağlıklı bir yorumda bulunmam pek doğru olmaz. Sen bu konuda daha profesyonel olduğun için, elinden baya bir direksiyon seti geçtiği için, tecrübelerin çoktur, o yüzden yorumların benim için değerlidir.Misal fanatec csr'nin g27'ten fiyat farkını hak edecek farkları nedir.Bilgilendirme yaparsan daha iyi bir sonuç almış oluruz.
    G29 plastik muhabbetine gelirsek, bazı arkadaşlar pedal setinin komple plastik olduğunu söylemiş. İtirazımız bunaydı.Misal g27 pedal kısmı komple metaldir. Zeminde durmasını ve şeklini veren dış plastik benim için çok önemli değildir. Gaz,fren ve debriyaj komple metal ise o pedal seti komple metal pedal yerine geçer.Fiyat konusuna hak veriyorum ama g27 1000 tl civarında satılıyorken, yeni modelin bu fiyatın aşağısında satılmasını beklemek pek mantıklı durmuyor.
    Son olarak, g29 resmi olarak duyurulsun, bir çıkışını yapsın, incelemeler yapılsın, ondan sonra görürüz nasıl bir direksiyon olduğunu.Ama tahminim fiyat- performans olarak yine thrustmaster ve fanatec direksiyon setlerinden daha iyi bir sonuç alacağını tahmin ediyorum, geçmişe olduğu gibi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Introducing the Logitech G Driving Force Racing Wheels - G29 / G920
    http://blog.logitech.com/2015/06/11/driving-force-racing-wheels/

The wait is finally over with the announcement today that the Logitech G29 Driving Force Racing Wheel for Playstation 3 and Playstation 4 will be available in July, and the Logitech G920 Driving Force Racing Wheel for Xbox One and PC will be available in October.

Hadi hayırlı olsun @sarppy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 11 Haziran 2015; 11:55:50 >
  • Videodan gördüğüm kadarı ile vites kutusu var. FFB motorunun kayışlı sistem olduğunu görüyoruz. Ayrıca xboxone için g920 modelini çıkaracak sanırım.O da videoda gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Videodan gördüğüm kadarı ile vites kutusu var. FFB motorunun kayışlı sistem olduğunu görüyoruz. Ayrıca xboxone için g920 modelini çıkaracak sanırım.O da videoda gözüküyor.

OFFFFFFFFFFFFF ayrı satılacak diyor ADD_ON diyor videoda .vites kutusu tabiki var.
  • Acaba G27 ile arasında ki fark ne olacak ?

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePlakumat -- 11 Haziran 2015; 13:38:55 >
  • G29

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 11 Haziran 2015; 15:12:11 >
  • İç mekanizma büyük ihtimalle aynı. Pedallar da aynı, direksiyon simidi farklı. Üzerindeki tuşlar ve yerleşimleri.

Vites farklı, gerçeğe daha yakın hissiyat demiş. En büyük fark fiyatında, 399 Euro diyor :)
  • yeni shifter, üzerindeki tuşları yok edip üzerine ekstra para istemeleri ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 11 Haziran 2015; 15:24:47 >
  • Yahu her halt bitti, bi direksiyon fanatikliğimiz kalmıştı. Lüzumsuz lüzumsuz tartışmalar polemikler, deli misiniz ya?

Daha önünde olmayan ürün için yorum yapıyor adamlar.
    Logitech G29 yapacak, pedallar metal olmayacak, iki resimden mi anladınız bunu?

Başka yerde Steam Controller haberi var, oynanış videosu gösteriliyor.
    Bizim gerzeklerden muhteşem ötesi yılın yorumları geliyor;

"Klavye mouse olamaz, ben almam, çok berbat görünüyor, sanki dokunmatiği hissiz" şeklinde gidiyor.

Ulan herif çığır açmış, kontrolcü tanımayan oyunları bile klavye+mouse sanıp oynatacak makine diyor. Oynanış videosunu da mı görmüyorsun be adam, mis gibi olmuş işte, yok hala bilmemne diye çoluk çocuk muhabbeti yapıyorlar.

Ne tipler var yaa...
  • Allah aşkına şuna 1200-1300 TL vericeğinize gidin T500 alın emin olun 10 kat daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozan_26 kullanıcısına yanıt
    Direksiyon üzerine geçti ya hepsi. Ama ayrı satması konusunda katılıyorum. İyice paragöz oldu bu firma da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senātus

Allah aşkına şuna 1200-1300 TL vericeğinize gidin T500 alın emin olun 10 kat daha iyi olur.

O zaman T500 konusuna alalım sizi. Madem beğenmiyorsunuz, kimse zorlan tutmuyor sizi burada. 1500'de veririm, 2500'de sanane.
  • PC fanboyları G29'u alamayacak yazık oldu G920 PC ve Xbox

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakın zamanda 500 liraya yakın DFGT'ye verdim PS4 desteği gelmezse öldüm fiyatına satacağız diye düşünüyordum taki G29'un PS4 fiyatına çıkacağını görünce.
  • Aynı seti G920 adıyla alcaklar ne farkı var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Aynı seti G920 adıyla alcaklar ne farkı var :)

Yanlış anladın, PC ve PS4 de oyun oynayan adam ikisinide almak zorunda kalacak demek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı konulara açıklık getirme vakti geldi. Logitech yeni çıkaracağı direksiyonu iki modele ayırmış, fakat her iki modelde de ne yeni teknoloji kayışlı sistem nede eski teknoloji klasik dişli sistem kullanmış. Bunların yerine normal dişli sisteme göre daha sessiz çalışan sarmal dişli sistem kullanmayı tercih etmiş. Gerçekçi bir sürüş deneyimi için Force feedback işlemini iki adet motoruyla yerine getirdiği belirtiliyor.

Logitech G29 / G920 direksiyon kutusunun içi ve sarmal dişli sistemin yapısı

Logitech yeni çıkaracağı direksiyonu iki modele ayırmış;

-Logitech G29 modeli - PS3 ve PS4'ü destekliyormuş. Tuş takımı Playstation'a özel

-Logitech G920 modeli - Xbox One ve PC'yi destekliyormuş. Tuş takımı Xbox'a özel

Bu iki modelde, direksiyon simidindeki tuş takımı ve desteklediği platformlar dışında geriye kalan her şey bire bir aynı.

Logitech G29 ve G920 yan yana

F1 vites dahili olarak geliyor ama harici vites ayrı satılacak. Harici vitesinde nasıl bir şey olduğu ortaya çıktı.

Logitech G29 / G920 Harici Vites

Logitech G29 / G920 direksiyon simidinin deri ve metalden yapılmış dayanıklı bileşen olduğu belirtiliyor. Bugün sanayide döşemeciler en ucuz deriyi 150TL ye kaplıyor. G29 ve G920 de standart olarak geliyor. Aynı zamanda iki direksiyonda 900 derece manevra kabiliyetine sahip.

Logitech G29 / G920'nin 900 derece destekli deri kaplama ve metal alaşımlı direksiyonu

Pedallar da ise her hangi bir değişikliğe gidilmemiş, G27 modeli ile bire bir aynı. Belli bir kalitede ve debriyaja sahip.

Logitech G29 / G920 Pedal seti

Logitech G29 / G920 Boyut ve Ağırlık ölçüleri

Direksiyonun boyutu ve ağırlığı:

Pedalların boyutu ve ağırlığı

Logitech tarafından yapılmış resmi Türkçe açıklamayı aşağıdaki linklerden görebilirsiniz. Direksiyon da kullandığı teknolojilere de değinmiş.

G29 / G920 için HARİCİ VİTES
    http://gaming.logitech.com/tr…/product/driving-force-shifter

G29 DİREKSİYON SETİ
    http://gaming.logitech.com/tr-tr/product/g29-driving-force…

G920 DİREKSİYON SETİ
    http://gaming.logitech.com/…/gaming-cont…/g920-driving-force

Farklı bir kaynak
    http://www.trustedreviews.com/…/new-logitech-g29-ps4-racing…

Not: Xbox versiyonu PC de çatır çatır çalışacakken, Playstation versiyonunun PC de çalışmayacak olması son derece can sıkıcı, ETS de veya diğer simülatörler de kullanmak isteyen kişiler mağdur olacak.

Not: G29 modeli madem sadece PS3 ve PS4 de çalışacak, keşke üzerinde Dualshock 4 gibi mikrofon/kulaklık giriş çıkışı ve dahili hoparlörde olsaydı, PS4 kontrolcüsünü açmaya gerek kalmazdı. Arkadaşlarımızla konuşmak için dualshock 4' ü de ayrıca açmamız gerekecek. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Logiteh G29 madem PS4'e tam uyumlu PC de çalışmayacak diyorlar, o halde hakkını verselermiş. Üzerinde neden headset giriş çıkışı yok diye sorarlar adama, neden dahili hoparlör yok diye sorarlar adama. Playstation exclusive demeyi biliyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.