Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Logitech G29 (PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox One, PC) Driving Force - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.532
Cevap
51
Favori
92.325
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Klavye, Fare, Joystick, Gamepad >> Logitech G29 (PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox One, PC) Driving Force - Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1177 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: frknhcml-e

Direksiyon setini büyük beklentiyle alıp hayal kırıklığı yaşayan arkadaslar görüyorum.

Öncelikle şunu bilmeliyiz yarış ile caddede araba sürmek aynı şey değil. Yarış ciddi bir disiplin. Joystikle oynarken oyun aslında minimize ediliyor yani aracın yol geri bildirimleri, lastik çalışma aralıkları, denge ağırlık transferi gibi teknik detaylar oyuncuya çok az yansıtılıyor.

Sete geçtiğimiz zaman artık bir simulasyonla baş başa oluyoruz. Her geç fren, her geç dümenleme cezalandırılıyor. Bunun için daha konsantre olmak gerekiyor. Başta bu işin eğlencesini kaçırıyor gibi hissettirse de, saatte 250'yle giden bir arabayı terbiye etmeyi öğrenmek zamanla bu azabı büyük bir hazza ve günün her anı oturup turlamak isteyeceğiniz bir deneyime yerini bırakıyor.

Eğer acemi bir pilottan yarı amatöre geçmek istiyorsanız youtubeda yiğit tezcan videoları izlemek çok yardımcı olacaktır.

Şu videoda sim racing ruhunu çok iyi anlatıyorhttps://youtu.be/bHPuJbouzBs

Sürüş tekniği geliştirmek için de spa pist sürüş rehberi yardımcı olacaktır. Bol bol video izlemeyi unutmayın. Saygılar
    Benim burada anlatmak istediğim şey simracinge acemi olmam değil. Oyun donanımı hakkında. Bana göre dişli sistemli servolar iyi değil. Örneğin G29dan T300e kayışlı sisteme gecince gördüm. Ve şimdi onuda satıp tamamen fanatec direct drive servoya döndüm. Fanatec DD1, Fanatec V3 pedal, Fanatec vites. Fanatec 2019 F1 simitten kurulu sisteme sahibim.

Bunları gördükten sonra dişli g29 ve türevi oyuncak gibi kalıyor. Ki hissiyat sıkıntımda buydu. Yoksa yiğit tezcanı va biliyorum. Malesef hissiystı gercekciliğe yaklaştırmak için para harcaman gerekiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 3 Haziran 2019; 10:14:42 >
    |
    |

• Yarbay
    5429 Mesaj
    Herkese merhaba hem konuyu üstlerde tutalım hemde bir sorum olacak. Direksiyon ve vitesi ile beraber malum 2500-2600 lira civarina geliyor bu cihaz. Almisken bir kere alacagim sonucta kaliteli olmasini istedigim icin bunu aliyorum yalniz bu cihazin bir ust modeli ne zaman cikar acaba? İnternette herhangi bir bilgiye rastlamadım eger yakin bir tarihde cikacaksa veya cikma ihtimali varsa bekleyeyim onu alirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

MSI B150M Bazooka | İ5 6500 | MSI GTX 960 4GB | Kingston 8 GB Ram | Kingston 120 GB SSD | WD 1TB HDD | Zalman Z3 Plus 600W | BenQ GL2460HM | PHILIPS MMS430 | SteelSeries Rival 310 | RAMPAGE DLK-5115 | Logitech G29 & Shifter
    Steam PSN TvTime
  • Yüzbaşı
    676 Mesaj
    Vites almayı düşünüyorum. Sizce gerek var mı ? Oynadığım oyunlar project cars 2 / forza horizon 4 /ets2

|
    |
    Viewsonic XG2703-GS (2K-165HZ-AHVA IPS-GSYNC-27) //Samsung LC27JG50QQMXUF (2K-144HZ-VA-27-CURVED) // Ryzen 2600x (6/12 4.175 o.c) / Palit Gtx 1080 / Adata D41 2X8 3200 Mhz / Corsair 570X Black 6x Sp120 / Nzxt Kraken x52 / Asus TUF X470 / High Power Yarı Mod. 750 Watt Bronze Psu / Evo 850 250 gb m.2 / 3 tb 7200rpm hdd / Philips HTL1190 Soundbar /// Çöp Station 4 Slim 500 GB / Logitech G29 / LG V30 Plus Silver 804
  • Teğmen
    202 Mesaj
    Arkadaşlar g920 alacam pc de ets 2 xbox da forza için alacam önerirmisiniz

Psn:bmwturkey
    Gamecanter:bmw.29
  • Yarbay
    3496 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bmwturkey

Arkadaşlar g920 alacam pc de ets 2 xbox da forza için alacam önerirmisiniz
    forza için direksiyon seti bir beden büyük geliyor bana göre.gamepad ile daha keyifli ve eğlenceli.
    ets ve ats içinse direksiyon biçilmiş kaftan.başından kalkamazssınız.gözü kapalı tavsiye ederim.

|
    |

|
    |

Hocam sizde var mı deneyimlerinizi biraz anlatırmısınız xbox da dirt 4 gibi oyunlarda var

|
    |
    lyldz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Psn:bmwturkey
    Gamecanter:bmw.29
  • Yarbay
    3496 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bmwturkey

Hocam sizde var mı deneyimlerinizi biraz anlatırmısınız xbox da dirt 4 gibi oyunlarda var
    hocam bende g29 var.forza arcade bir oyun bu tarz oyunlarda iyi bir direksiyona gerek yok.kaliteli bir gamepad şart.

ets dirt rally dirt 4 da direksiyonun keyfini hiç bir yerde bulamazssınız.forza için tecrübe edince dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

örneğin ets oyunu için direksiyon olmazsa olmaz bana göre tadı damağınızda kalır hele birde manuel kullanırsanız
    |
    |

Sadece pc de kulanacaksanız g29 daha mantıklı. Xbox one alırım ilerde diyorsanız g920 alın. G29 mantıklı deme sebebim: üstünde daha fazla tuş var. Daha fazla kişiselleştirilebilir. Bu benim için önemli değil diyosanuz g920 alabilirsiniz mekanik olarak aynı ürünler.
    G29: pc ve ps4
    G920: pc ve xone

|
    |
    atlantıc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üzerindeki tuşlardan kaynaklı olabilir fiyat farkı. İleride ps4 alacaksanız g29 çalışır. Ps4 te g920 kullanamazsınız. İleride ps4 mü yoksa xone mı alacaksınız ona göre karar vermeniz daha iyi olur

|
    |
    atlantıc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

https://www.gelbura.com/oyun-oyun-konsollari linkine bir bakmanızı öneririm.

Ayrıca bu linke de : https://forum.donanimhaber.com/thrustmaster-turkiye-distributoru-globally-guvencesiyle-gelbura-com--138860961#138886268

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eRacing Academy -- 29 Haziran 2019; 15:15:32 >

Youtube:https://www.youtube.com/eracingacademy

İnstagram :https://www.instagram.com/eracingacademy/
  • Yarbay
    5429 Mesaj

site güvenilir mi şuan hiçbir yerde 1.779,00 TL'ye bulamayız bu direksiyonu burada bu fiyatta.
    |
    |
    eRacing Academy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI B150M Bazooka | İ5 6500 | MSI GTX 960 4GB | Kingston 8 GB Ram | Kingston 120 GB SSD | WD 1TB HDD | Zalman Z3 Plus 600W | BenQ GL2460HM | PHILIPS MMS430 | SteelSeries Rival 310 | RAMPAGE DLK-5115 | Logitech G29 & Shifter
    Steam PSN TvTime
  • Er
    7 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

site güvenilir mi şuan hiçbir yerde 1.779,00 TL'ye bulamayız bu direksiyonu burada bu fiyatta.
    Selamalar,
    Güvenilir tabiki, 12 yıldır sektördeyiz, şimdiye kadar hiç bir müşterimizi mağdur etmedik şikayetler memnuniyetsizlikler tabiki olabiliyor ama çoğu artniyetli yada dolandırıcı dediğimiz insanlar veya başka bir firmanın örneğin kargonun veya bankanın hatasını bize mal edenler biz onları da çözüyoruz müşterilerimizi asla mağdur etmiyoruz bu işi yeni yapmıyoruz bundan sonrada yapacağız müşteri yorumlarına ve memnuniyetine ne kadar önem verdiğimizi bizden ürün satın alan müşterilerimiz iyi bilir. Ataşehir deki mağazamıza gelip bir kahvemizi içerseniz tanışmışta oluruz eğer istanbul da değilseniz de aynı gün kargo yapıyoruz. Thrustmaster özelinde çok odaklı bir firmayız. Logitech g29 da çok sattığımız ürünlerdendir, Simracing tarafında bir çok ürünümüz var burada ne kadar odaklı ve nekadar çok sattığımızı anlamak için kategoriye girmeniz yeterli,G29 un fiyatı normaldir hatta yüksektir, Logitech g29 alacağınıza Thrustmaster T150 RS PRO neden almıyorsunuz ? şuan normalde 2300 olan T150RS 1799 TL.

Ali,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gelbura.com -- 30 Haziran 2019; 23:58:9 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    353 Mesaj
    https://www.gelbura.com/urun/spardox-ek-vites-aparatli-direksiyon-standi

Bu standı daha uygun bulabileceğim bir yer var mı? Bütçem 400₺

Şu anda en ucuz yer burası.
    Bu arada shiftersiz seti 1800 tl ye nakit aldım nepal bilişimden.
    |
    |
    fukachuu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu ilk bölümde setup'a geçmeden araç dinamiklerini sizlere sunduk.
    Setup ezbere yapılamaz. Bu nedenle öncelikle sizlere bu işin mantığını anlatmak ile başladık.

iyi seyirler .

|
    |

Youtube:https://www.youtube.com/eracingacademy

İnstagram :https://www.instagram.com/eracingacademy/

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
izmir web tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,456
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.