Şimdi Ara

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.007
Cevap
77
Favori
163.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlker verse çok çok iyi olacak lakin vermiyor lar işte
    Adamların satış politikası bu emperyal düzen böyle çalışıyor ne yazıkki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • param olsa da ben alsam
  • Amazondan ürün alırken, TRY seçerseniz kur normalden yüksek oluyor.

Amazon.com için USD kullanılması daha avantajlı.
  • Bilgili ve her iki direksyonu dsa tecrubelemiş kişilere bir şey sormak istiyorum. T300 ün kayışlı olmasının tek avantajı daha sessiz olması mı ? Zira bu sene içinde ps4 uyunmlu bir direksyon almak istiyorum. Ama aradığımın T300 mü G29 mu olduğuna karar veremedim. Benim aradığım şey ne şekil ne de sessizliklik sadece daha gerçekci bir his istiyorum. Suan yıllar önce aldığım direksyon bile denemeyecek kadar ucuz bir ürün olan dfex var. Şimdi bu direksyonda his namına neredeyse hiç birsey yok zira dişli yapısı sebebyle ffb etkisi yapay.. İşte G29da da kuşkum dişli olması sebebiyle yapay bir his alma ihtimali. T300 e gelince kayışlı sistem daha gerçekci bir his sunuyor mu G29 a göre ? Ayrıca T300 ün pedallarının kötü olduğu söyleniyor (gerči dfex kullanıyorum daha kötü ne olabilir ki ) durum çok mu vahim.
    Sizce hangi ürünü tercihg etmeliyim?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    ömer sen bana bakma ben g27 ye çok alıştığım için g29 a döndüm
    t300 gerçekten hiçde fen bir direksiyon değil orta seviyede çok iyi
    bir direksiyon lakin gel görkü ben t300 ün nepedallarına nede kendisine ısınamadım
    artı g29 logitech ne olursa olsun burda parçası ve servisi mevcut
  • Hayırlı Akşamlar Ali abi, birkaç kez daha benzer sorular sormuştum. Ama karsızlığım sebebiyle bir de yaklaşan Gt nin yeni oyunu project cars bir de asetto Corsa da gelecek iyice karasızım şuan.
    Ali abi biliyorsun bir çok kişi burada kıyasıya tur zamanı amaçalamıyor benim de derdim tur süresi hiç değil ama istediğim gerçekçilik. Şuank direksyonumda döndürüyorum ama dişliler yüzünden oluşan bir yapaylık sanki dişli çarkın tüm dişlilerinin döndürürken hissediyorum ve bu durum benim canımı sıkıyor. Bu yüzden T300 ü çok merak ediyorum kayışlı olduğu için. Ama konudaki son 20-25 mesajı okuduğumda T300 ile G29 karşılaştırmaları yapılmış, bu da beni biraz G29 da düşünmeye itti. Ama bir kere alığ pişman olmak da istemiyorum birini alınca diğerinde gönlüm kalsın istemiyorum. Thrustmaster sanırım ihtal eden bir ortombo başka yok ama G29 büyük marketlerce getirilebiliyor. Bu da tabi bazen büyük teknoloji marketleri kampanya yapabiliyorlar ama sonnra üçün beşin hesabı yüzünden keşke demek hiç istemem. Ancak pedal konusunda yazılmış olan bir yorum bende biraz kuşku uyandırdı. Yumuşak olduğu söylenmiş. Acaba çok mu yumuşak pamuk gibi, sonuçta ben haftada birkaç saat zevkine oynayan biriyim pamu gibi yumuşaksa pek iyi bir durum olmayabilir. Zor bir karar. Ha şu varki ne alırsa alayım şu an kullandığımdan kat be kat iyi setler. Ama diğerinde gönlüm kalırsa canım boş yere sıkılır. Kısaca Ali abi G29 his olarak T300 e göre daha mı yapay, aralarında kayda değer fark var mı his olarak ?

• Ömer T300 G29 dan daha değişik bir sistem G27 yi kullansaydin eğer bir fikrin olurdu
    Ben sana ne diyimki indi
    Ben sana şunu diyim sen en iyisi G29 al
    Hem pedal olayı çok iyi hemde servisi ve büyük elektrnk. Marketlerde olması babında
    Tabi yinede en son sen bilirsin

Selamlar uzun süre hem kayışlı hem de çarklı sistem kullanmış biri olarak bende nacizane fikrimi belirteyim belki faydası olur.Benim ilk setim fanatec csr elite oldu fakat sürekli sensör problemiyle ugrastım ve en sonunda iade ettim.O sırada rekabet ettigim seri devam ettigi icin G27 almak zorunda kaldım mecburen.Fakat pedallarım hala CSR Elite.Şimdi karşılaştırmaya geçeyim birincisi CSR Elite ve G27 asla aynı segmentteki direksiyonlar değiller G27'e geçtiğimde attan inip eşşeğe binmiş gibi hisettim açıkcası ama pozitif yönleri yok degil mesela bence üzerindeki simit csr elite'in simidinden cok daha güzel ve kullanıslı.Kayışlı ve çarklı sisteme gelince dişlileri hissetmen doğrudur bende hissediyorum hatta şuan Daytona 24 yarışına hazırlanıyorum ve pistin oval kısmında direksiyonu nispeten uzun süre hafif eğimli tuttugum yerde o dişliler gerçekten sinir bozuyor ben çok minimal bir düzeltme yapmak istiyorum ama dişlilerle bunu yapmak mümkün degil (ha tur süresine etki eder mi asla,alınan keyfe etki eder mi kesinlikle,gerçekçi olmasina etki eder mi kesinlikle.)

G29'u hiç kullanmadım asla almayı düşünecegim bir direksiyonda değildir.Birincisi G27'den bir farkı oldugunu düşünmüyorum ikincisi üzerinde simit bir tuhaf dikatli bakarsanız sanki direksiyonun arkasına konsol kumandası yapıştırılmış gibi duruyor sonuncusu ve en önemlisi çarklı olması.Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama genel olarak bir karşılaştırma yapmak gerekirse bence kesinlikle ve kesinlikle T300 alınmalı hatta senin kalacagın ikilem yeni nesil T300 mü yoksa eski badass T500 mü

Bu arada G29'un su götürmez bir artısı olarak pedalların T300'e göre daha iyi olmasi ve logitechin kolay modlanabilen formu logitechi daha cazip kılabilir.Benim pedallarım hala CSR Elite G27'nin pedallarını 1 kere nedir ne degildir diye takmıştım güzel pedallar ama loadcell olan bir pedal varken onları kullanmak saçma olur.O yüzden T300 alırsın biraz sabredersin (veya etmezsin bütçene göre ) gider bir de ayrıyetten pedal çakarsın loadcell i olan hem daha detaylı simule edilmiş bir sistem misler gibi sürersin.

• Fevzi3453 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, cevap için çok teşekkür ederim. Kafamdaki soruların cevabını buldum gibi. Pedal işine gelince loadcell li bnir peda tabi ki de müthiş olurdu ki tahmin ediyorum alışan normal pedal kullanmaz heralde ama bilgisayarda sim oynamıyorum , e adam gibi bir bilgisayar toplamakla da uğraşmak da istemiyorum sırf haftada iki üç saat geçirmek için. Ps4 de kullanacağım bu da pedal eklemesini olanaksız kılıyor ne yazık ki. Ama -sizin de yazdıklarınızdan sonra- büyük ihtimalle T300 alırım, T500 çok ciddi fiyat farkı var hemde T300 daha detaylı diyorlar. Zaten bana T300 ün ffb si yeter de artar. Tekrardan cevap için çok teşekkür ederim.

Rica ederim.Loadcell de oldugu gibi kayisli sistemde de dediginiz gecerli kullandıktan sonra dogru kararı vermis oldugunuza inancıcaksınız.Yakın bir zamanda ben de T500 e gecmeyi dusunuyorum.

Yeni setupınızı kurdugunuzda izlenimlerinizi okumak isteriz şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fevzi3453

Rica ederim.Loadcell de oldugu gibi kayisli sistemde de dediginiz gecerli kullandıktan sonra dogru kararı vermis oldugunuza inancıcaksınız.Yakın bir zamanda ben de T500 e gecmeyi dusunuyorum.

Yeni setupınızı kurdugunuzda izlenimlerinizi okumak isteriz şimdiden hayırlı olsun

İnşallah. Ama ne zaman alırım bilemiyorum. Ama sağlam simler geliyor ps4 e yakın zamanda edinmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Ömer T300 G29 dan daha değişik bir sistem G27 yi kullansaydin eğer bir fikrin olurdu
    Ben sana ne diyimki indi
    Ben sana şunu diyim sen en iyisi G29 al
    Hem pedal olayı çok iyi hemde servisi ve büyük elektrnk. Marketlerde olması babında
    Tabi yinede en son sen bilirsin

Abi sen bu t300 rs'in pedallarını neden sevmedin ? t300'ün pedalları da 10 bitmiş, g29 yine önceki g27 gibi 8 bit. t300'ün daha başarılı bir fren gaz dengesi yok mu, yarışlarda avantaj sağlar diye düşünüyorum
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Ya ben thrustmastırada ısınamadım zaten
    Ben dişli sistemini daha çok sevdim logiteci
    Birde g29 un fren pedalını bu sefer gayet güzel
    Modlamışlar sertleşmiş fren pedalı

• ben sadece yarış değil arcade simulasyon gezinti hatta tır simulasyonları bile oynayan biri olarak şiddetle t300 derim..

g29 un o efsanevi takırtı tukurtu sesleri, sen gece 3 te tv nin sesini kıssanda kısmasanda ortalığı ayağa kaldırıyo.. ben ilk kurduğumda hanım içerden koparak gelmişti noluyoo diye :) abartmıyorum...

t300 ise aşırı sessiz ve kullanımı bana göre daha güzel... pedal konusuna gelince, evde ayakkabıyla oynamıyacağına göre hiçte önemli değil, hiçde yumuşak değil olması gerektiği gibi.. hatta g29 bana fazla sert geliyo.. özellikle freni gereksiz sertlikte..
  • Yaw o kadar takur tukur ses yok çok abartıyorsunuz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Yaw o kadar takur tukur ses yok çok abartıyorsunuz bence

abartmıyorum abi, o daha önce yayınlanan g29 ses videoları bayaa bayaa gerçeği gösteriyo... kişiden kişiye değişir ama ben çok rahatsız oldum..
  • Valla t500 fanı beni daha çok rahatsız etti

• Bende neden tıkırtı gelmiyor çözemedim. Burada o sorundan bahsedilince gidip çalıştırmadan da çalışır durumda da deniyorum duyamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 22 Ocak 2016; 13:32:27 >
  • Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. Ses olayı benim için son kriter olur zira elimdeki direksyon hepsinde gürültülü. Benim aradığım gerçekčilik , dişliden dolayı oluşan yapay his hoşuma gitmiyor.

• Direksiyonu satacam oyun yok ps4 de

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.