Şimdi Ara

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
41.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de aldım bugün bu klavyeden, açıkçası çok memnunum şu an, razer naganın yanında çok güzel duruyor ikisi de ışık çıkartıyo, tam benlik oldu klavye+mouse
  • A4 Teach X7 kullanıyordum, klavye arızası sonucu yaptığım araştırmalar sonucu bütçeme en uygun klavye olarak Logitech G105 i gördüm. hatta bir ara paraya kıyıp Razer almayı düşündüm ama arada 2 katı gibi bir fiyat farkı vardı. ürün X7 e göre bir kaç santim daha kısa ve dar. bu sebeple düğmeler küçük ve parmakların arasında kayboluyor. G tuşlarının solda olması sebebi ile ESC yerine G1 tuşuna, 1 tuşu yerine ise " tuşuna basmaktayım. oynadığım oyunda sorun teşkil etmekte çünkü " tuşu silah değiştiriyor ama bu özelliği başka bir tuşa atayarak bu sorunu ortadan kaldırdım. klavye sesi çok rahatsız etmiyor. düğmeler ne çok sert ne çok yumuşak. düğmelere basışta verdiği his güzel. ışıklı olması nedeni ile gece kullanımı gayet hoş, fakat gözü bir nebze rahatsız ediyor ama oyuna dalınca fark etmiyorsunuz bile. 2 gün kullanımdan sonra ellerim alışır gibi oldu. bir kaç güne kadar tüm sorunlar ortadan kalkar diye düşünüyorum.
    en büyük eksiklik ise bileklik olmaması başka bir eksiklik göremedim. birde şu var unutmadan söylemek isterim, G tuşlarının hepsi sol tarafta ve alttaki tuşlara dokunmak biraz sıkıntı oluyor, space bölgesinde olsaydı bir kaç G tuşu bence daha güzel olabilirdi.

• Bende bu akşam ürünü aldım ama yarın geri vereceğim, g tuşlarına alışamadım. Arada bir yazı yazan birisi olduğum için alışmam uzun sürer, hatta bu mesajı yazarken bile cebelleşiyorum şuan A4 tech x7 klavyemden tuşları küçük olduğundan yanlış basmada oluyor. Elbette alışılır ama ön yargı oluştu bi kere bende Ama tuşları a4 tech x7'den daha sessiz. Şu soldaki saçma sapan g tuşları olmıyaydı ne iyi olacaktı cidden, Shifte basacam derken g5, capslock için g4 esc içinde g1'e basmak canımı sıktı ama klavye çok şık bence.
  • G tuşları ile karışmasına kendimce şu çözümü buldum. G1'e esc, g3'e tab, g4'e caps lock, g5'e shift, g6'yada ctrl tuşunu tanımladım, yanlışlıkla bassam bile problem olmuyor sadece aynı tuştan 2 tane olmuş oluyor.
  • Oyuncu için beş para etmez bir klavye aldığıma pişman oldum, A4 Tech'in oyuncu klavyesinden sonra tuşları ufak geldi yanlış tuşa basma oluyor ve hiç ergonomik değil eli yoruyor. Ayrıca soldaki shift tuşunun ufak olmasından dolayı fps türü oyunlarda koşma hareketini olumsuz etkiliyor. Kutusunda aslında shift tuşu öyle gözükmüyor ama içinden çıkan farklı var mı fikri olan ? Klavyenin malzeme kalitesi iyi ona diyecek sözüm yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 13 Kasım 2012; 11:54:02 >
  • açıkçası bende pek memnun değilim. 30-40 tl e alabileceğim normal bir klavyeden daha fazla verim alabilirdim. G tuşları kullanışsız, ışıklı oluşu cezbetmişti ama o da bi yerden sonra cazip gelmiyor. oyuncu klavyesi almaktansa gaming mouse almak daha mantıklı.
  • Klavyeyi almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye edilir.tabi oyun oynuyorsanız.
    Özellikle ışıklandırma olayı geceleri çok işe yarıyor.
  • Thermaltake TT ESports Challenger Pro ve G105 arasında kaldım sizce hangisi?
  • Arkadaşlar G500 Mouse Aldım Yanına da Güzel Bir Klavye Koymak İstiyorum Bu Klavyeyi Düşünüyorum Aklıma Takılan En Önemli Soru Tuş Yüksekliği Rahatsız Edici Kadar Yüksekmi Yazı Yazarken Filan Problem Çıkarıyormu ?.. Ayrıca Bu Fiyata Alınabilecek Daha İyi Bir Klavye Varmı ?..
  • ben 2.el g105 arıyorum satan varsa ciddi alıcıyım pm den ulaşabilirsiniz
  • Teknosa turuncu indirimden 70 tlye aldim haftasonu.Genel olarak guzel fakat tuslari biraz sert geldi bana,yazarken ses cikariyor sessiz klavye sevenler icin problem olur.Sol taraftaki G tuslari yakin karisik oluyor alismak lazim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wander.

Arkadaşlar G500 Mouse Aldım Yanına da Güzel Bir Klavye Koymak İstiyorum Bu Klavyeyi Düşünüyorum Aklıma Takılan En Önemli Soru Tuş Yüksekliği Rahatsız Edici Kadar Yüksekmi Yazı Yazarken Filan Problem Çıkarıyormu ?.. Ayrıca Bu Fiyata Alınabilecek Daha İyi Bir Klavye Varmı ?..

3-4 aydır kullanıyorum ve açıkçası oyuncu klavyesi olarak tavsiye etmem çünkü ihtiyacı karşılamıyor. ben gece ışık kapalıyken daha rahat ederim mantığı ile almıştım ama göz rahatsızlığım nedeni ile karanlıkta oyun oynamam yasaklandı o yüzden benim için 10-15 liralık bi klavyeden farksız. G tuşlarının pozisyonları çok yanlış, hiç bir pratiği yok. x7 klavye kullanıyordum ve bence çok daha mantıklı bir seçim olur. açıkçası tekrar eski klavyeme dönüş yapabilirim

• Arkadaşlar G tuşlarına nasıl B+4+2 ya da bu tür kombinasyonlar atayabilirim cs için. Yazılıma girdim fakat 3 lü atamayı çözemedim sanırım . Bilen varsa yardım ederse sevinirim
  • Ürünü dün gold tan sipariş ettim yarına elimde olur yanında a4 tech XL750Bh anti vibrate mouse ile süper bi oyun ikilisi olacak :D

• Ürün yarın elime geçecek bakalım nasılmış
  • Arkadaşlar bugün aldım klavyeyi 100 tl ye.

Sol üstteki turuncu yanması gereken ledler yanmıyor. Bir şey mi kurmam gerekiyor ne yapmalıyım ? Daha oyunlarda denemedim, aldım direk konuya girdim. Deneyince yazarım deneyimlerimi : ))

Edit : Tamam, yazılımını indirdim siteden, yanıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 7 Aralık 2012; 22:27:21 >
  • oyun esnasında makro atıyabiliyomusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: duketemre

oyun esnasında makro atıyabiliyomusun

Evet atıyabiliyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Arkadaşlar G tuşlarına nasıl B+4+2 ya da bu tür kombinasyonlar atayabilirim cs için. Yazılıma girdim fakat 3 lü atamayı çözemedim sanırım . Bilen varsa yardım ederse sevinirim

klavyenın yazılımını yukle.
    1.yol programla falan uğraşmadan direkt makro atamak.
    atıyorum üstteki sarı profiller m1 de.
    hangi tuşa makro atamak istiyorsanız seçiyoruz.G1-G2 gibi
    Öncelikle MR tuşuna basıyoruz.kırmızı yanık şekilde kalacaktır.
    daha sonra makro yapacagımız g tusuna basınca MR kırmızı yanıp sönecektir.
    yapmak istediğimiz kombinastyonu giriyoruz.sırasıyla b42 işlem bittikten sonra tekrar MR tusuna basıyoruz ve artık Seçili g tuşu kullanıma hazır.

2.yol.Logitech yazılımına giriyoruz.
    Klavyemizi seçiyoruz.
    Sol tarafta gtuslarını mause ile seçiyoruz
    Makro yapıcak tusun altındakı oka tıklayarak düzenle diyoruz
    Sol tarafta çoklu tuş u seçiyoruz.
    eğer yazı yazarken aradakı geçikmeyi kaydetmek istiyorsanız(OLAYLAR ARASINDA GECIKMEYI KAYDET)seçeneğini tıklayın.
    bu öçzellikle onlıne oyunlarda ıse yarar.çünki makro işlemi anlık yapıldıgı ıcın ınternet hızınızdan daha hızlı şekilde komutverir ve istediğiniz şeyi yapamayabilirsiniz.
    Daha sonra Kayda Başla diyerek oyunda yazdıgınız hızdakı sekılde tus kombınasyonunu gırın.(b42)gibi.
    sonra kaydı sonlandırrın.makro hazır.
    Son olarak bu tip şeyleri makroyla uraşmadan Cs için cfg olarakta yapabilirsiniz.bunu detaylı şekilde araştırın
    Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonyali

quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Arkadaşlar G tuşlarına nasıl B+4+2 ya da bu tür kombinasyonlar atayabilirim cs için. Yazılıma girdim fakat 3 lü atamayı çözemedim sanırım . Bilen varsa yardım ederse sevinirim

klavyenın yazılımını yukle.
    1.yol programla falan uğraşmadan direkt makro atamak.
    atıyorum üstteki sarı profiller m1 de.
    hangi tuşa makro atamak istiyorsanız seçiyoruz.G1-G2 gibi
    Öncelikle MR tuşuna basıyoruz.kırmızı yanık şekilde kalacaktır.
    daha sonra makro yapacagımız g tusuna basınca MR kırmızı yanıp sönecektir.
    yapmak istediğimiz kombinastyonu giriyoruz.sırasıyla b42 işlem bittikten sonra tekrar MR tusuna basıyoruz ve artık Seçili g tuşu kullanıma hazır.

2.yol.Logitech yazılımına giriyoruz.
    Klavyemizi seçiyoruz.
    Sol tarafta gtuslarını mause ile seçiyoruz
    Makro yapıcak tusun altındakı oka tıklayarak düzenle diyoruz
    Sol tarafta çoklu tuş u seçiyoruz.
    eğer yazı yazarken aradakı geçikmeyi kaydetmek istiyorsanız(OLAYLAR ARASINDA GECIKMEYI KAYDET)seçeneğini tıklayın.
    bu öçzellikle onlıne oyunlarda ıse yarar.çünki makro işlemi anlık yapıldıgı ıcın ınternet hızınızdan daha hızlı şekilde komutverir ve istediğiniz şeyi yapamayabilirsiniz.
    Daha sonra Kayda Başla diyerek oyunda yazdıgınız hızdakı sekılde tus kombınasyonunu gırın.(b42)gibi.
    sonra kaydı sonlandırrın.makro hazır.
    Son olarak bu tip şeyleri makroyla uraşmadan Cs için cfg olarakta yapabilirsiniz.bunu detaylı şekilde araştırın
    Kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.