Şimdi Ara

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
41.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanılmıyorsam klavye üzerinde ses açma-kapama tuşları yok. Tuşlar yüksek ve çok ses çıkartacakmış gibi eski tip klavyelere benziyor. Bileklik kısmına yumuşak bir kısım olabilirmiş.

Şu klavye üzerinde beni tek çeken şey ışıklandırması ve aynı zamanda Türkçe olması oldu.

Denemek lazım ...?
  • bimekste 92 tl bugün
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruk33

bimekste 92 tl bugün

hocam dün 97 tl ye vatandan aldım çok memnunum

quote:

Orijinalden alıntı: hasan.1923

Ürünün sağ üst tarafı düz yüzeye tam temas etmiyor hafif yukarda kalıyor. Sağ taraftaki tuşlara basarken rahatsız ediyor beni. Yüzeye çarpıp duruyor. Elinizle sağ üst kısma bastırınca anlarsınız demek istediğimi. Bir de sağ alt kısım yüzeye temas edince kayma yapmazken sol kısım çok rahat kayıyor. Tabi bu sorunlar alttaki yükseltme aparatlarını açınca ortadan kalkıyor fakat ben düz kullanmayı seviyorum. Sizde de var mı aynı durum bakabilir misiniz rica etsem?

hocam benimde sağ kısım kolay kayıyor ama diğer bahsettiğin sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adnan008 -- 3 Ocak 2012; 12:26:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saxblue

Yanılmıyorsam klavye üzerinde ses açma-kapama tuşları yok. Tuşlar yüksek ve çok ses çıkartacakmış gibi eski tip klavyelere benziyor. Bileklik kısmına yumuşak bir kısım olabilirmiş.

Şu klavye üzerinde beni tek çeken şey ışıklandırması ve aynı zamanda Türkçe olması oldu.

Denemek lazım ...?

Multimedia tuşları F tuşlarının üzerinde bulunuyor. Kullanmak için FN tuşu ile beraber basmak gerekli. Bağımsız yapılsaymış çok daha iyi olurmuş. Tuşlar biraz sert, buna bağlı olarak bir miktar ses yaptığı da doğru. Benim için herhangi bir dezavantaj oluşturmasa da alacak kişilerin göz önünde bulundurması gereken ince bir detay olduğunu söyleyebilirim.

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 6 Ocak 2012; 17:12:12 >
  • Aldım ve kullanıyorum gerçekten güzel tavsiye ederimherkeze!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness~

Öncelikle teşekkür ederim. Aynı temenniler senin içinde geçerli.
    F/P olarak çok iyi ürün gerçekten. G110 ya da lycosa alacaktım önümüzde ki ay. Fakat ürünü görünce(senin sayende sağolasın) direk bunu almalıyım dedim.
    Multimedya ayrı olsaymış daha iyi olurmuş fakat. Ben profilin bir tanesini multimedya için ayırdım.Makro tuşlarına multimedya öğelerini ve masaüstünü atadım. Böylelikle FN ile uğraşmadan hallediyorum çok pratik oldu.

multimedya tuşlarını nasıl atadın makro tuşlarına. bende aldım klavyeyi ama henüz çözemedim bu tuş atama olaylarını. benim için özellikle ses açma kapama tuşları önemli. logitech in sitesinden yazılımı indirdim nasıl yapacağım konusunda yardımcı olur musun? yada başka yardımcı olacak bi arkadaş varsa rica ediyorum. ayrıca bu m1 m2 m3 ve mr tuşları ne amaçla kullanılıyor. bu tarz oyuncu klavyesi ilk defa kullanıyorum.
  • quote:

quote:

F/P olarak çok iyi ürün gerçekten. G110 ya da lycosa alacaktım önümüzde ki ay. Fakat ürünü görünce(senin sayende sağolasın) direk bunu almalıyım dedim.
    Multimedya ayrı olsaymış daha iyi olurmuş fakat. Ben profilin bir tanesini multimedya için ayırdım.Makro tuşlarına multimedya öğelerini ve masaüstünü atadım. Böylelikle FN ile uğraşmadan hallediyorum çok pratik oldu.

multimedya tuşlarını nasıl atadın makro tuşlarına. bende aldım klavyeyi ama henüz çözemedim bu tuş atama olaylarını. benim için özellikle ses açma kapama tuşları önemli. logitech in sitesinden yazılımı indirdim nasıl yapacağım konusunda yardımcı olur musun? yada başka yardımcı olacak bi arkadaş varsa rica ediyorum. ayrıca bu m1 m2 m3 ve mr tuşları ne amaçla kullanılıyor. bu tarz oyuncu klavyesi ilk defa kullanıyorum.

m1 m2 m3 modlar arasında geçiş sağlıyor 6 tuş ve 3 mod ile toplam 18 makro olmasını sağlıyor yani, multimedya tuş özelliklerini ise,
    logitech gaming software yi açtıp klavyeye tıkladıktan sonra hangi tuşu atamak istiyosanız ona tıklayın ( g tuşlarından biri) düzenle>medya, ordaki medya komutlarından istediğinizi seçebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adnan008

quote:

quote:

m1 m2 m3 modlar arasında geçiş sağlıyor 6 tuş ve 3 mod ile toplam 18 makro olmasını sağlıyor yani, multimedya tuş özelliklerini ise,
    logitech gaming software yi açtıp klavyeye tıkladıktan sonra hangi tuşu atamak istiyosanız ona tıklayın ( g tuşlarından biri) düzenle>medya, ordaki medya komutlarından istediğinizi seçebilirsiniz

cevabın için çok teşekkür ederim. küçük bir sorum daha olcak. makro ne anlama geliyor? ve mr tuşu neden ayrı konumlandırılmış? farklı bir anlamı olmalı?

edit: Ayrıca medya tuşlarını ayarladım tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saxblue -- 8 Ocak 2012; 0:25:58 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cevabın için çok teşekkür ederim. küçük bir sorum daha olcak. makro ne anlama geliyor? ve mr tuşu neden ayrı konumlandırılmış? farklı bir anlamı olmalı?

edit: Ayrıca medya tuşlarını ayarladım tekrar teşekkürler

mr ı anlatmayı unutmuşum, mr tuşu, hızlı-anlık olarak makro kaydetmeye yarayan bi tuştur o klavyede bulunan..
    makro ise ımm nası açıklasam bilmiyorum ki örnek veriyim ben "www.donanımhaber.com" yazıp entera basçam mesela, ama bunun makronusu yapıyorum g3 tuşuna atıyorum g3e bastığımda bu makroyu çalıştırıyo umarım anlamışsındır özellikle mmorpg oynayanlar makronun önemini bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adnan008 -- 8 Ocak 2012; 0:36:51 >
  • Tek led ışık seçeneği kötü olmuş.
  • Bende genel bir yorumda bulunmak istiyorum klavye ile ilgili...

Yeni satın aldım ve ilk izlenimlerim şunlar

Led ışığın rengi ve klavye üzerindeki görüntüsü hoş görünüyor. Karanlıkta mavi led gözü çok yoruyor.

Klavyede tuşların görüntüsü fotoğraflarda yüksek ve ses çıkartacak gibi görünüyor. Ama sizi yanıltıyor yani sessiz bir yapıya sahipler.

Gene ürünün fotoğraflarında yön tuşlarının ve wasd tuşlarının gri renk olması ilk bakışta göz hoş gelmesede klavyeyi gerçek olarak gördüğünüzde göze hoş geldiğini söyleyebilirim.

Çok kaliteli bir malzeme kullanılmamış. Biraz incelediğinizde zaten anlıyorsunuz. Şahsen ortalama 100 tl ye satılan bir klavyenin daha kaliteli bir malzemeden yapılmasını beklerdim. Klavyenin kablosunu bez kaplı yapabilirlermiş. Mesela bende G500 oyuncu mouse u var ve mouse her yönüyle kaliteli bir işçiliği olduğunu anlıyorsunuz Ama ben bu klavyede aynı özeni göremedim. Şahsen Logitech ten daha iyisini beklerim.

Klavyenin alt kısmını incelediğimizde bileklik aparatı için iki adet çentik koyulduğunu görüyoruz. Ve kutu içeriğinde bileklik yok . Ve kesinlikle klavye üzerinde bileklik olmalıydı.

Arayüz programı oldukça kolay. Bu arayüz programını daha önce kullanmadığım için başta biraz zorlandım ama Türkçe bir arayüze sahip olduğu için hemen çözüyorsunuz.

Bunların dışında led ışığı, programlanabilir g tuşları, Türkçe olması gibi avantajları var. Ama ben pek parasını hak ettiğini düşünmüyorum. Bilgisayar aksesuarlarımın neredeyse hepsi Logitech tir. Markaya sempatim yüksek olduğu için daha yüksek kalitede bir ürün beklerdim.

Yeni klavye almadan önce aradığım iki kriter vardı. Medya tuşlarının olması (medya tuşları ayarlanabiliyor), ışıklı ve Türkçe olması. Ben bu ikisini bulduğum için mutluyum. Genede medya tuşlarını ayrı yapmalarını beklerdim.
  • Bu makrolarla falan uğraştimda ben CS oyuncusuyum her hangi bir g tuşuna b43o2 ayarlamak istiyorum nereden yapacagim.
    Driverini yukledim tesekkurler
  • Bugün klavyeyi Vatanda inceleme şansım oldu. Tuş yapısı ve kullanımı gayet güzel görünüyor. Çok yüksek değil yazı yazmada sıkıntı yaratmaz. Tuş takımı kalitesi de güzel ancak kullanılan kasa çok da kaliteli denemez ama kasaya kim bakacak önemli olan tuşlar fiyat olarak alınabilecek en iyi Türkçe klavye. Gerçi benim için kullandığım Sidewinder X4 eline hiçbir klavye su dökemez ancak ingilizce olması sebebiylen sıkıntı yaşıyorum yazma konusunda. Maddi bütçeyi fazla zorlamadan G105 alınır gayet yeterli görünüyor bence. Bu arada ingilizce klavyeden sıkıntı yaşamayacaklar varsa bimekste Sidewinder X4 69 TL den satılıyordu. Belkide türkiyede son kalan x4 ler başka hiç bir yerde görmedim çünkü. Saygılarımla
  • klavyelere bakarken fiyatı dikkatimi çekti yanlış yazılmış heralde dedim ama internette araştırınca 90-120 arası fiyatlar çıkıyor bu fiyata gerçekten güzel klavye
  • Benim G15 bozuldu zamanında 125 liraya almıştım. 2007 senesinde almıştım sanırsam. Bunda ses açma kapatma olayı yok sanırsam o hoşuma gitmedi. Alışkanlık kötü bir şey maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

Benim G15 bozuldu zamanında 125 liraya almıştım. 2007 senesinde almıştım sanırsam. Bunda ses açma kapatma olayı yok sanırsam o hoşuma gitmedi. Alışkanlık kötü bir şey maalesef.

bende Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000 kullanıyodum başta alışamam diyodum ama g tuşlarına atayınca insan buna da alışıyor
  • quote:

quote:

Benim G15 bozuldu zamanında 125 liraya almıştım. 2007 senesinde almıştım sanırsam. Bunda ses açma kapatma olayı yok sanırsam o hoşuma gitmedi. Alışkanlık kötü bir şey maalesef.

bende Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000 kullanıyodum başta alışamam diyodum ama g tuşlarına atayınca insan buna da alışıyor

G tuşlarına atamak hiç aklıma gelmemişti.
  • quote:

quote:

quote:

G tuşlarına atamak hiç aklıma gelmemişti.

ciddimisin
  • Beyler 110 ile 105 arasindayim bende sizce hangisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.