Şimdi Ara

Logitech Driving Force GT Kullanımı ve Ayarları Hakkında? Beni tatmin etmedi! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
16.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

@ayka_tr

Hocam kontrol zaten sizde fakat gel gör ki bu duruma biraz da alışmanız lazım. Normal olarak lastikler ile doğru orantılı gidiyor direksiyon simidi ya da aracı sağa çevirerek kaldırdığınızda normal araçlarda gibi direksiyonun ortaya geri geliyor.(Kaldı ki 200 le giden bir arabanın da kontrolü zordur bu direksiyon ile bunu hissedebiliyorsunuz) Siz hiçbir tepkisi olmayan bir direksiyon arıyorsunuz ancak Driving Force nin özelliği budur force feedback. Mesela Ralli oynarken yolu o kadar iyi hissediyorsunuz ki çakılda kumda araç kullanmanın zor olduğunu anlıyorsunuz. Bence hemen panik yapmayın bu duruma alışın sonra hak vereceksiniz. Yukarıda arkadaşların dedikleri gibi tepki yi 5 gibi seviyede de tutun daha rahat bir sürüş yapabilirsiniz.

Ben 10 seneden fazladır araba kullanıyorum, otobanda 200 ün üstüne de çok çıktığım oldu, direksiyonun hiç böyle bir tepkisi olmuyor, gerçek direksiyonla ile karşılaştırma yapılırsa.

Ama, bunu ayrı bir oyun kolu gibi düşünürsek kendine özgü tepkileri kabul edilebilir, ben beklendim gerçeğe yakınlık olduğu için beni tatmin etmemiş olabilir...
  • @Solidrock hocam,

ayarların nasıl düzeltildiğini SS ile gösterebilir misin?
  • arkdaşlar bende bu direksiyonu aldım 8 ay önce mediamarkt dan ama 1 kere kullandım kutusuna geri koydum öylece duruyo satmayı düşünüyorum sizde ne kadara satayım
  • bebeto10 pm attım hocam
  • pm cevaplandı
  • evet madem ki kontrol bana geçmiyor benim işime gelmiyor bu direksiyon ben 2 sene once 30 tlil dandik direksiyonla bile cok daha fazla zevk almıştım dun aldım direksiyonu isteyene satabilirim 30 tl daha ucuza dediğim gibi bu şekilde ben gt5 oynamam
    bunların bir üst modeline bakıcam yada alt modeline yeterki bu salak freebackmkıdır nedir kapatma seçeneği olsun
    satın almak isteğenler pm atabilir direksiyon dun gece alındı kutudan açılıp sadece gt5 için denendi tabe bu haliyle benden sıfır aldı

ben yinede tekrar sormak istiyorum arkadaşlar allah aşkına bunun kapatmanın bir yolu yokmudur bazıları dümenlemeyi kapat kontrol sana geçer demiş kapatmadıgım şey kalmadı ama hala duz yolda bile giderken direksiyon kendi kendine sağa sola çekiyor bu lanet şeyin neden tümüyle bana hakimiyeti vermez anlayamıyorum bırakın gerçekçiliği bir yana ama nasıl boyle bir kapatma seçeneğinin olmayışını bana kimse mantıklı izahını yapamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayka_tr

ama gel gorki bu lanet kolun kendi kendine donmesi olayı beni herşeyde souttu anca ve anca adaptoru çekince bana kalıyor hakimiyet o zamanda direksiyon degil leyla misali kuş gibi bişiy oluyor yane bu direksiyonu aldıgıma cok ama inanılmaz cok pişmanım nasıl bunu dusunemezler nasıl kontrolu tamamen bize vermezler anlamak cok zor

adaptör olmadan direksiyon çalışıyor mu sadece usb den? bunu denememiştim yau :)
  • hala cevap almış degilim bunun ust versiyonlarında da aynı olay mevcutmu g25 gibi onda da acaba bu freeback olayını kapatabiliyormuyuz şimdi birde o kadar para vermeyeyim boşu boşuna
  • quote:

evet madem ki kontrol bana geçmiyor benim işime gelmiyor bu direksiyon ben 2 sene once 30 tlil dandik direksiyonla bile cok daha fazla zevk almıştım dun aldım direksiyonu isteyene satabilirim 30 tl daha ucuza dediğim gibi bu şekilde ben gt5 oynamam
    bunların bir üst modeline bakıcam yada alt modeline yeterki bu salak freebackmkıdır nedir kapatma seçeneği olsun
    satın almak isteğenler pm atabilir direksiyon dun gece alındı kutudan açılıp sadece gt5 için denendi tabe bu haliyle benden sıfır aldı

ben yinede tekrar sormak istiyorum arkadaşlar allah aşkına bunun kapatmanın bir yolu yokmudur bazıları dümenlemeyi kapat kontrol sana geçer demiş kapatmadıgım şey kalmadı ama hala duz yolda bile giderken direksiyon kendi kendine sağa sola çekiyor bu lanet şeyin neden tümüyle bana hakimiyeti vermez anlayamıyorum bırakın gerçekçiliği bir yana ama nasıl boyle bir kapatma seçeneğinin olmayışını bana kimse mantıklı izahını yapamaz

ayka_tr sanırım çok saçma bir soru olacak ama etkin dümenlemeyi kapattın değil mi? yani o bahsettiğin düz yoldaki hareketlerin kaynağı etkin dümenleme diye biliyorum. ayrıca direksiyon ayarlarını da simülasyonda kullanmazsan direksiyon sana yarış çizgisine dönmen için müdehale edebiliyor.

Ama direksiyonun hem simülasyonda hemde etkin dümenleme kapalı olduğu halde düz yolda geziyorsa ozaman belki de direksiyonun problemlidir.

Saygılar..
  • quote:

evet madem ki kontrol bana geçmiyor benim işime gelmiyor bu direksiyon ben 2 sene once 30 tlil dandik direksiyonla bile cok daha fazla zevk almıştım dun aldım direksiyonu isteyene satabilirim 30 tl daha ucuza dediğim gibi bu şekilde ben gt5 oynamam

Hocam direksiyon ayarlarırn ordan tepkimeyi 1 e indirsen bir nebze rahatlıyor dün sırf bunun için denedim baya yumuşak bir hal alıyor direksiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyblitzer -- 9 Aralık 2010; 14:51:18 >
  • Bende ayarları yaptım bazı araçlarda özellikle S Lisansta kırmızı ferrariyle bir yarış var çok zorluyor beni ilk virajı alamıyorum ama kendi yaptığım evo ile çok rahat kullanıyorum. Alışmak uzun zaman alıcak anlaşılan. Resmen acemiye döndük direksiyonla.
  • quote:

hala cevap almış degilim bunun ust versiyonlarında da aynı olay mevcutmu g25 gibi onda da acaba bu freeback olayını kapatabiliyormuyuz şimdi birde o kadar para vermeyeyim boşu boşuna

kardeş bende 3 yıl önce g25 i aldığımda aynı senin sorunlarla karşılaşmıştım, 2-3 saat kullandım ve kutusuna koymuştum.şimdi ise sırf bu oyun ve g25 için yapmayacağım şey yok. yani özel bir stand yaptırmayı düşünüyorum. bu tamamen ayarlarla ve alışmayla alakalı bir durum. bence sabret biraz ve satma.
  • quote:

direksiyon ayarlarında 3 seçenek var, en üsttekini simülasyon yap, 2. seçeneği kapalı yap, 3. seçeneği 1 yap,yarış içerisindeki sürüş desteklerini kapat,yalnızca abs=1 yap.

düz yolda giderken direksiyonu bırakma.

sorun devam ederse bir video çek gönder bakalım bizim direksiyonlarla aynı tepkiyi mi veriyor, farklı tepki veriyorsa şayet direksiyonu iade edersin yada satarsın yada kırarsın,ama önce bir netleştirelim sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefluc

quote:

direksiyon ayarlarında 3 seçenek var, en üsttekini simülasyon yap, 2. seçeneği kapalı yap, 3. seçeneği 1 yap,yarış içerisindeki sürüş desteklerini kapat,yalnızca abs=1 yap.

düz yolda giderken direksiyonu bırakma.

sorun devam ederse bir video çek gönder bakalım bizim direksiyonlarla aynı tepkiyi mi veriyor, farklı tepki veriyorsa şayet direksiyonu iade edersin yada satarsın yada kırarsın,ama önce bir netleştirelim sorunu.

ayka nın sorunu için bütün hepimiz seferber olduk.

Çözecez sorunu en sonunda..
  • Herkes şikayet etmiş ama bence biraz sabır gerekiyor zira ilk haftalarda bende çok zorluk çekmiştim ama 2 hafta oldu ve özellikle karting yarışlarda çok zevkli oluyor dediğim gibi biraz sabır gerekiyor :)
  • Kendinden dönme nedir ya? Gidin o zaman 50 liralık snopy ler ile oynayın hey Allahım ya. Zaten direksiyonun en büyük özelliği force feedback olayı. Size gerçekçi bir his vermesi için ne yapması lazım direksiyonun? Tabikide size tepki vermesi lazım. Düz yolda giderken sağa sola çekiyor diyorsunuz. Bırakmazsan direksiyonu çekmez sağa sola. O zaman direksiyonda bir ağırlık hissedersin buda gerçekçiliğe yaklaştırır işte. Ama bırakırsan sana gelen tepkiyi korumadığın için direksiyon sağa sola çeker . Yoksa siz gerçekçiliği nasıl sağlamayı planlıyordunuz ? adamlar geri tepkime motoru ile bunu sağlıyor. Siz ne düşünüyorsunuz peki? Hiç tepki olmasın sadece yaylı bir sistem mi olsun istiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeRo-34 -- 11 Aralık 2010; 1:42:18 >
  • adaptoru cikarip normal sekilde oynayn bu kadar basit
  • Yav arkadaşlar adaptörü çıkarınca ne anlamı kaldı güzelim force feedback in? Direksiyona biraz baskı yapasınız ve gerçekçi sürüş deneyimi yaşayasınız diye yapmışlar o özelliği. Direksiyonlar gerçek yarışlarda da böyledir. Güç uygulayacak tabii. İstanbulda yada izmirde sokak aralarında gitmiyorsunuz, koskoca yarış araçlarını hayvani beygir gücüne sahip araçları kullanıyorsunuz oyunda. Kontrol etmesi zor olacak tabii ki bundan doğal ne var.

Direksiyon size karşı güç uyguladığı anda baskı yapın simide, onun sizi değil sizin onu kontrol etmeniz gerekiyor öyle kız gibi tutmayın direksiyonu

Gerçi DFGT den hiç memnun kalmadım oyuncak gibi yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Aralık 2010; 17:30:32 >
  • beyler

gt5 prologue için direksiyon ayarları nasıl yapılacak,burda bahsedilen force feedback ayarı neye denk geliyor mesela menüde,amatör smülasyon diye seçenekte yok mesela GT5 için yazdıgınız gibi
  • Sizde bu ayarlar nasıl beyler ? daha dogrusu amatör biri için nasıl olmalı

• TCS (Traction Control System)
    • 4WD Tq Bias (front/rear drive torque bias – four wheel drive vehicles only)
    • ASM (Automatic Stability Management)
    • ABS (Anti-lock Brake System)
    • Brk F (Front brake force)
    • Brk R (Rear brake force)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.