Şimdi Ara

Logitech Driving Force GT Kullanımı ve Ayarları Hakkında? Beni tatmin etmedi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
16.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dreksiyonu Vatan'dan geçen hafta aldım. Son bir tane kalmıştı, bayramda kapışılmış, adam öyle söyledi 153 tl'ydi sanırım, Wordl'le falan çok indirdiler. İlk kez GT oynadım Gt5 yani, Türkçe olarak. Ve çok memnun kaldım, Sonra dirt'de denedim PC'de ve NFS'De, hepsinde de harika performans aldım. Biraz başlarda o dönme sıkıcı gibi ama sonra alışıyorsuınuz, netice de dreksiyon ayar yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Göz kararı ölçtüm şimdi. Yaklaşık 2 cm. tam geliyor. (işaret parmağımın ucundan, birinci ve 2.boğumun tam ortasına kadar bir mesafe ) Dolayısıyla sende sorun olmayacaktır.

bugün seti aldım dostum tam oldu hatta 2,3 cm boşluk kaldı bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: uq4l4

quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Göz kararı ölçtüm şimdi. Yaklaşık 2 cm. tam geliyor. (işaret parmağımın ucundan, birinci ve 2.boğumun tam ortasına kadar bir mesafe ) Dolayısıyla sende sorun olmayacaktır.

bugün seti aldım dostum tam oldu hatta 2,3 cm boşluk kaldı bile

Oooo, çok sevindim. Güle güle kullan. Pistler seni bekliyor...

• Ya beyler bu kendi kendine donme olayini nasi halledicez ya deli olucam, en iyi ayarlar hangisi ya
  • Sonunda benim DFGT de sapıtmaya başladı. Diğer arkadaşlar gibi frene basılı kalıyor altından itiyorum anca düzeliyor. Bu olaya bir update gelmeli.
  • arkadaşlar stand olarak laptop masası şunu buldum sanki tekerlekleri sökersek sağlam olur gibi geldi.
    http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-822969001-tekzen_home_laptop_masasi_kiraz_.aspx varmı başka fikri olan, kullandığı daha iyi bi yöntemi olan? ha bide biraz daha fazla para verebilecekler için:
    www.yaristutkusu.info

• quote:

Orijinalden alıntı: borkun

arkadaşlar stand olarak laptop masası şunu buldum sanki tekerlekleri sökersek sağlam olur gibi geldi.
    http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-822969001-tekzen_home_laptop_masasi_kiraz_.aspx varmı başka fikri olan, kullandığı daha iyi bi yöntemi olan? ha bide biraz daha fazla para verebilecekler için:
    www.yaristutkusu.info

Pedalları koyacağın yere demir ayaklar denk geliyor. Dengesizlik olabilir.

• default ayarlarda oynuyorum.Direksiyona alıştıktan sonra kesinlikle diyebilirim ki oyun ile mukemmel uyumluluk içinde.Çok başarılı gerçekten tabi fiyatına göre :)
    Alışmak lazım sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borkun

arkadaşlar stand olarak laptop masası şunu buldum sanki tekerlekleri sökersek sağlam olur gibi geldi.
    www.yaristutkusu.info

bunda mümkün değil oynayamazsın..ben de bu var;http://www.laptopmasa.com/
    tekerlekleri söktüğüm halde ani dönüşlerde sehpa da dönüyor. bu stand meselesi yüzünden kendimi B spec moduna verdim...

• ozaman en ucuz ve kolay çözüm en küçüğünden bi bilgisayar masası özellikle kaldırabilecek yeri olanlar için.
    http://satis.praktiker.com.tr/bilgisayar-masalari/pc-basic-bilgisayar-masasi/207583
    daha iyi önerilere açığız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Arkadaşlar dün akşam bu direksiyonu aldım, ilk defa kullanıyorum direksiyonu oyunda tabii PS3 e bağladım, GT5 i açtım oynamaya başladım ama tam beklediğim gibi hissettirmedi bana?
    Oyuna daha yeni başladım, Lisas alma bölümündeyim şuan B5 4. seviyedeyim. Bu seviyeye kadar, hep DS3 ile yaptım dereceleri. Direksiyonu alınca baştan tekrar başlayayım dedim, dereceleri yükselteyim, bir kaç tane gümüş te kaldığım vardı onlarıda altın yapayım diye düşündüm ama hiç bir testte DS3 ile yaptığım dereceleri yapamadım direksiyonla bir türlü 2 saat falan uğraştım bıraktım...
    Şunu da belirteyim 10 yıldır aktif olarak araba kullanıyorum, İstanbul ve Ankara da...

Sizlere sormak istediğim, direksiyon ayarlarında Amatör-Prof. ve Simülasyon var, bunlardan hangisi seçilmeli, menüden yapabileceğimiz başka ayar varmı?
    Direksiyon kendi kendine dönme olayı var birde sanki bana çok gerçekçi gelmedi...

Bu direksiyonu kullanan arkadaşlar dan, direksiyonun kullanımı hakkında yorumlarını istiyorum... Bu arada, forumda görmüştüm, direksiyonu şimdilik ütü masasına bağladım en pratik çözüm olarak, sonra başka bir çözüm düşünücem...

Direksiyona insan bir iki hafta alışamaz, belli bir süre kullanmak gerekir, bu süre 1 ayı da geçebilir. Nedense daha önce direksiyon kullanmayan arkadaşlar direksiyonun hep daha kolay bir kontrol biçimi olduğunu düşünür, aslında hem alışması daha zordur, hem de kullanması. Zaman içinde alışınca direksiyonun avantajlarını kullanmaya başlarsınız. Bunun için süre gerekir, en iyi ayarlar ne derseniz size simulation ayarlarda tüm yardımlar kapalı oynamanızı tavsiye ederim, belki ABS'yi 1 derece açabilirsiniz ama diğerleri kesinlikle kapalı olsun. Kendi kendine dönme olayı da etkin dümenlemeden kaynaklanır, yardımlardan bunu kapatın, direksiyon momentumdan kaynaklanan nedenlerin dışında kendi kendine asla dönmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRock -- 5 Aralık 2010; 15:17:45 >

• SolidRock stand olarak nasıl bişey kullanıyorsun bi önerin var mı?
  • Stand olarak Wheelstandpro kullanıyorum

Logitech Driving Force GT Kullanımı ve Ayarları Hakkında? Beni tatmin etmedi!

G25 için en iyi standlardan birisidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidRock

Stand olarak Wheelstandpro kullanıyorum

Logitech Driving Force GT Kullanımı ve Ayarları Hakkında? Beni tatmin etmedi!

G25 için en iyi standlardan birisidir...

G25'tede bu kendi kendine dönme olayı aynı mı? Ben en son adaptörün fişini çektim öyle kuş gibi oldu direksiyon başka çare yok galiba tepkileri azaltacak.
  • Etkin dümenlemeyi kapatın.Ayarları simülasyon olarak değiştirin.Direksiyon direncini 8 yada 10 olarak değiştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supreme99

Etkin dümenlemeyi kapatın.Ayarları simülasyon olarak değiştirin.Direksiyon direncini 8 yada 10 olarak değiştirin

evet etkin dümenlemeyi kapatıp simülasyona geçmek en mantıklısı. ama direnci 7den yukarı yaptığınızda sanki tepkiler abartılı olmaya başlıyor gibme geliyor. sanki en gerçekçi olanı 5 ya da 6 gibi.

bu sanırım kişiden kişiye değişiyor.
  • Akşama deneyim ayarları birde araçtan araca bu kullanım işi değişiyor galiba stok araçlarla çok rahat kullanıyorum ama standart araçlar çok zorluyor birde toprak yola alışamadım çok sarsıyor.
  • allah kahretsin bu direksiyonu yapanların o kadar ozendim gittim ps3 aldım gittim gt5 aldım
    ama gel gorki bu lanet kolun kendi kendine donmesi olayı beni herşeyde souttu anca ve anca adaptoru çekince bana kalıyor hakimiyet o zamanda direksiyon degil leyla misali kuş gibi bişiy oluyor yane bu direksiyonu aldıgıma cok ama inanılmaz cok pişmanım nasıl bunu dusunemezler nasıl kontrolu tamamen bize vermezler anlamak cok zor
    son kez sormak istiyorum arkadaşlar bu direksiyonun adaptoru takılıyken hakimiyetin tamamen ama tammaen bize geçme ayarı varmı yokmu eger yoksa bugun gidip geri vericem ve bir ust modeli artık neyse onu alıcam
    merak ettiğim birşey daha var bu kolun ust modelerinde de aynı olay varsa boşuna almayayım nasıl bir lanet bişiydir bu ya aklıma geldikçe delircek giib oluyorum ne hayalerle gelmiştim eve ben bundan 1 sene once çin malı 30 tl lik direksiyona cok daha zevk almıştım gt 4 ten
    yardımlarınızı bekliyorum
  • @ayka_tr

Hocam kontrol zaten sizde fakat gel gör ki bu duruma biraz da alışmanız lazım. Normal olarak lastikler ile doğru orantılı gidiyor direksiyon simidi ya da aracı sağa çevirerek kaldırdığınızda normal araçlarda gibi direksiyonun ortaya geri geliyor.(Kaldı ki 200 le giden bir arabanın da kontrolü zordur bu direksiyon ile bunu hissedebiliyorsunuz) Siz hiçbir tepkisi olmayan bir direksiyon arıyorsunuz ancak Driving Force nin özelliği budur force feedback. Mesela Ralli oynarken yolu o kadar iyi hissediyorsunuz ki çakılda kumda araç kullanmanın zor olduğunu anlıyorsunuz. Bence hemen panik yapmayın bu duruma alışın sonra hak vereceksiniz. Yukarıda arkadaşların dedikleri gibi tepki yi 5 gibi seviyede de tutun daha rahat bir sürüş yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.