Şimdi Ara

.::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.417
Cevap
72
Favori
314.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kulübü Logitech kullananlar,almayı düşünenler,sorun yaşayanlar,çözüm arayanlar,direksiyonlu oyunlar,oyuna göre direksiyon ayarları,tecrübeleriniz hakkında insanlara yardımcı olması,yol göstermesi amacıyla açtım...
    Bence bu şekilde marka/modele özel grupların olmasın bilginin tek çatı altında toplanması,bilgi arayanlar için büyük kolaylık.

KULLANIM KILAVUZU

Logitech Driving Force GT Facebook Sayfası

İMZAMIZ
    İmza için değerli ve yetenekli arkadaşım mhmt06' ya teşekkür ediyorum...

[center][image]https://store.donanimhaber.com/08/a5/d0/08a5d0078d036475b007a7b7921f3068.png[/image] 
    [b][size=1][link=http://forum.donanimhaber.com/m_42399724/tm.htm]"Logitech Driving Force GT Kullananlar Kulübü"[/link][/size][/b]
    [/center]

DRİVİNG FORCE GT İNCELEME

Resmi site: Tıkla

Öncelikle direksiyon setimiz Driving Force GT�nin özelliklerine bir bakalım...

- PS2/PS3/PC(sürücü desteği tam olarak mevcut değil) uyumlu
    - Kauçuk malzemeden direksiyon simidi (11� � 28 cm), kompozit gövde
    - Çift Pedallı (Gaz ve Fren)
    - Force Feed Back (Geri bildirim)
    - Gran Turismo için özel ayar kadranı (24 pozisyonlu)
    - 2.5 tur dönüş açısı (900 derece)
    - Özel GT logolu amblem (şu anda böyle bir destek GT5P�de mevcut değil ama sanırım bu amblem GT5 tam sürüm çıktığında korna olarak kullanılabilecek.)
    - USB bağlantı arabirimi
    - Gövde ile tümleşik iki pozisyonlu vites kolu (ileri-geri)

Direksiyonumuzun genel özellikleri aşağı yukarı böyle.

İlk olarak 2007 GDC�de Logitech tarafından oyun dünyasına tanıtılan direksiyonumuz aslında kendi öncülü olan Driving Force Pro�nun devamı. Playstation konsolunda büyük başarılara imza atmış olan Gran Turismo serisi için üretilen direksiyon 2008 yılının ortalarında satışa sunuldu.

Her ne kadar Gran Turismo için üretilse de, diğer PS3 yarış oyunları ve bir çok PS2 yarış oyunu için de uyumluluğa sahip. Logitech�in sürücü paketini kurunca PC�de de gayet güzel işlevini yerine getiriyor.

Genel olarak iki parçadan oluşan sistem pedalların bulunduğu parçanın ana gövde üzerine bağlanması ve yine ana gövde üzerinde bulunan ve gayet tatmin edici bir uzunluğa sahip olan USB kablo ile de PS3�ünüze rahatça bağlanabiliyor.

Force Feed Back özelliğinin kullanılabilmesi için yine kutudan çıkan adaptörü ana gövdeye bağlamanız yeterli oluyor. Genel olarak kablolara karmaşa yaratmasa da kablosuz bir sistem muhakkak daha güzel olurdu.

Gövde üzerinde bulunan tüm tuşlar aslında PS3�ün kontrol cihazı Sixaxis/Dual Shock 3 ile neredeyse aynı. Farklı olarak Gran Turismo oyununa özel yarış içinde TCS, SC, Brake Bias gibi ayarları üzerinde bulunan özel düğmeler aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Muhtemelen GT5 çıktığında daha farklı ayarlar ile de oynama imkanı olacaktır.

Bu özellik yarış esnasında parkurun farklı karekteristik özelliklerine göre farklı ayarlarda yarışabilme imkanı sağlayacak ve bu avataj yaratacaktır. Sıkı GT oyuncuları için çok faydalı bir özellik. Bu özelliği her ne kadar normal kol ile de tuşlara bu ayarları atayarak yapılabilse de rahatlık ve kullanım kolaylığı açısından büyük bir artı olduğunu söyleyelim...

Direksiyonumuzu bir de görsel olarak inceleyelim.

Ana gövde:

Pedallar:

Genel itibarı ile bu iki parçadan oluşan sistem gayet güzel bir kutu içinde sunuluyor.

28 cm çapındaki direksiyonun boyutları hakkında bir fikir sahibi olmak için aşağıdaki resimi kendinize referans olarak da alabilirsiniz.

Ana gövdeyi aşağıdaki resimdeki görülen iki adet kıskacı uygun bir satıha üstten vida benzeri bir aksamı sıkarak sağlıyorsunuz. Bu Logitech Momo ve Logitech G25�de 3 adetti. Bu iki bağlantı noktasından farklı olarak bir de alttan sıkıştırmanız için üçüncü bir vida daha bulunuyordu.

Vida sistemi Logitech G25�e nazaran daha basit bir sistem. G25�de gerçektende çok daha iyi bir sıkıştırma sistemi olduğunu ifade edeyim. Açıkçası ikili sıkıştırma sistemi bence sistemin en önemli eksikliklerinden. Üçüncü bir vida sistemi daha sağlam konumlandırmak için sigorta olarak işlev görebilirdi. Çünü bu üçüncü vida diğer vidalar gibi sadece üstten değil aynı zamanda alttanda sıkıştırarak iki yönlü sıkıştırma sağlıyor.

Ancak iyi sıkıştırmanız halinde ikili vida sistemi de gayet yeterli ve bir rahatsızlık yaratmıyor. Eğer gevşek bırakırsanız direksiyona uyguladığınız basın nedeni ile bu sıkıştırma ayaklarını kırmanız, sistemi bağlı olduğu masadan çıkartmanız olası bir durum.

Sonuç itibarı ile bu sağlam bağlanması halinde sorun çıkartmayacak ama olması durumunda da gayet iyi olacak bir özellikti.

Direksiyonun ana malzemesi aşağıdaki gibi kauçuktan yapılmış ve kaymayı önleyici bir maddeden. Ayrıca kaplamanın düz olmaması da artı bir kavrama da sağlıyor.

Pedalların üzerinde olduğu bölüm ise yerde kaymayacak özellikte yapılmış. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere uç kısımda bulunan tırnaklı bölüm bir klips yardımı ile aşağı konuma getirilip halı üzerinde fazladan tutucu özellik kazanmasını sağlıyor. Zaten bu özellik aşağı yukarı tüm direksiyon sistemlerinde mevcut.

Tuş yerleşimi neredeyse PS3 Sixaxis ile aynı, aşağıdaki resimde direksiyonun sağında yer alan tuşları görüyorsunuz.

Ancak tuşlar kollardaki tuşlardan biraz daha ufak ve analog özelliğe sahip değiller. Daha kaliteli olabilirlerdi. Bunun dışında Sixaxis üzerindeki PS tuşunun bir benzeri direksiyon seti üzerindede var. Bu nedenle direksiyonu kullanırken ayrıca kola ihtiyaç duymayacaksınız. Direksiyon üzerinde sol kısımdada d-pad işlevini gören bir kısım daha mevcut.

L3/R3 tuşlarının gövde üzerinde ayrı bir tuş olarak bulunması güzel olmuş. Bu normalde PS3 kolunun analog stick�lerine basınç uygulayınca çalışan bir sistemken burada buu şekilde düşünülmesi iyi olmuş.

Gövde üzerinde direksiyon simidinin ana köprüsünde L2/R2 tuşları mevcutken L1/R1 tuşları mevcut değil. Bunun görevini vites koluna yüklendiğini düşününce gayet normal bir durum olduğunu anlıyorsunuz.

GENEL DEĞERLENDİRME

Daha önce sırası ile Logitech Momo ve Logitech G25 kullanan biri olarak direksiyonun artı ve eksilerini şöyle sıralayabilirim. Direksiyon seti doğal olarak bu segmentte belirleyici bir set olması nedeni ile diğer tüm direksiyon setleri gibi G25 ile doğal olarak kıyaslanacaktır.

Direksiyonu almadan önce resimlerini incelerken basit yapıda bir set olduğunu düşünürken malzeme kalitesi ve işçiliğini beğendiğimi ve beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim. Elbette bu direksiyon seti bir G25 değil ama G25 ile aynı büyüklükteki direksiyon simidi, G25�te bulunan çift motora karşın bunda tek motor bulunmasının dezavantajlı olacağını düşünürken gayet tatminkar FFB olduğunu ve bu işlevi daha sessiz yaptığını görünce açıkçası biraz da şaşırdım.

Bu direksiyonu alırken önyargılarınızı kıracak bir ürünle karşılaşacağınızı tahmin edemiyor, kullanınca daha bir şaşırıyorsunuz. Tuş takımının PS3 kolu ile aynı işlevi görmesi ise ayrı bir artı olarak değerlendirilebilir.

Adından anlaşılacağı üzere Driving Force GT, Gran Turismo�ya özel bir set. Zaten Gran Turismo adına direksiyon setleri üretilecek kadar önemli bir seri. Bu durumu göz önüne alınca, eğer konsol üzerinde oynayacağınız ana yarış oyunu Gran Turismo ise hayatınızın direksiyonu ile karşı karşıyasınız demektir. Gran Turismo için özel olarak eklenmiş tuşları, oyun ile uyumluluğu, G25�e nazaran fiyatını değerlendirince çok ciddi bir seçenek haline geliyor.

G25�ten eksi olarak değerlendirilecek en önemli hususları ise debriyajın olmaması, G25�in deri kaplı direksiyon simidinin işçiliği ve 6 vitesli vites sisteminin artıları maalesef bu seti geriye düşüyor. Çok ciddi olarak G25 almayı düşünüyorsanız G25 almanızı, para ile ilgili sıkıntılarınız varsa işini çok güzel gören bu seti almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak PS2/PS3 ve PC�nizde rahatça ve keyifle kullanabileceğiniz, fiyat/performans oranı en yüksek direksiyon seti bu. Piyasada 240-260 lira civarına bulmanız mümkün. İki yıl garantili olan ürünü yeni olarak Türkiye�den servis hizmetleri ve garanti için almanızı öneririm. 650-700 liraya satılan G25 yerine çok ciddi bir aday olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum...

Setten daha fazla keyif alabilmek için Playseat denilen koltukların da zevkinize büyük artısı olacağını gözönüne almayı unutmayın. Eğer pahalı buluyorsanız bir kaç parça profil ile sanayide yaptırıp boyayıp kullanabilirsiniz.

Playseat

Örnek olması açısından bir kaç resim ekleyelim...

Ben en çok bunu tuttum ve yaptırmayı düşünüyorum. Hem daha az malzeme kullanılmış, hem de daha az yer kaplıyor. Sağlamlığı dışında doğal olarak çokta hesaplı yaptırılacak bir parça.

Eğer Driving Force GT�niz var ve PC�nizde de kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adresten PC sisteminize uygun en son sürücülerini indirebilirsiniz. Direksiyon setini GT Evo ile denedim ve gayet de beğendim. Aşağıdaki sürücüler ile hiç bir sıkıntı yaşamadan PC'nizde de rahatça kullanabilirsiniz...

Sürücüler için tıkla...

Bu güzel inceleme için SolidRock' a teşekkür ederim..

LOGITECH DRIVING FORCE GT TERİMLER

Buraya cihaz ile ilgili bilmediğimiz terimleri ekleyebiliriz arkadaşlar...

Force Feedback :
    Force feedback terimini daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Bilgisayar oyunlarına inanılmaz bir gerçekçilik katan bu teknolojinin amacı, ekranda gördüğünüz her türlü hareketi sizlere yansıtmaktır. Bu sayede gerçekten bir uçağı kullandığınızı ya da gerçekten bir arabayı sürdüğünüzü hissedebilirsiniz. Çünkü force feedback özelliğine sahip bir oyun kontrol cihazı, uçağın ya da arabanın içindeyken hissedeceğiniz her türlü darbe ve titreşimi oturduğunuz yerde size sunacaktır.

Force feedback'le ilgili tek sorun şudur, bir kez bu deneyimi yaşadıktan sonra diğer oyun kontrol cihazları size çok sıkıcı gelecek. Peki bu cihazların size sağladığı farklı eğlence anlayışı nereden kaynaklanıyor? Bir araba yansı oyunu oynadığınızı düşünün... Çok büyük hızlara ulaştığınızda, zemindeki tümsekleri elinizde tuttuğunuz direksiyon sayesinde rahatlıkla hissedebilirsiniz. Önceleri arabayla bir duvara ya da başka bir arabaya çarptığınızda, bu durum sadece ses efektleriyle canlandırılmaya çalışılırdı. Ama artık bu çarpışmanın şiddetini de force feedback direksiyon yardımıyla hissedebiliyoruz. Aynı şekilde uçuş simülatörleri ile rüzgarı hissetmek, uçuşa bağlı zorlukları yakından öğrenmek ve inişin tüm heyecanını yaşamak da mümkün.

Force feedback oyun kontrol cihazları, bilgisayarınıza genellikle diğer aksesuarlarla aynı şekilde bağlanır. Bu tip bir joystick veya direksiyonu ses kartının arkasındaki oyun girişine veya boş bir USB girişine bağlayabilirsiniz.

LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT KULLANANLAR

1- Ocean Mist
    2- 41gokhan41
    3- sarppy
    4- Memoland
    5- kaanXXXXx
    6- righteous
    7- explat
    8- esenkaya20
    9- _AMADEUS_
    10- M12OgLu
    11- erdii2307
    12- mıstıkv
    13- soldat88
    14- esenkaya20
    15- Man From Atlantis
    16- paradoks_82
    17- freexman
    18- usonay
    19- Tolga86
    20- ttrsntrky
    21- on3ruh
    22- AkinEGE
    23- ersanturk
    24- akin.ege
    25- hightower06
    26- ykenanergun
    27- MeaCulpa_27
    28- fbkry
    29- byhasan
    30- psychomantis
    31- antidot
    32- N.forest
    33- devilmc
    34- hightower06
    35- JazZ_07
    36- akt02
    37- conpetan
    38- SayItAgain
    39- _CanasH_
    40- GAYRI
    41- A ya s
    42- serdarrx
    43- schumacher075
    44- fatihfx
    45- zumax
    46- bazoookaaa
    47- alpxtreme
    48- ee1122
    49- VoldroY
    50- mefluc
    51- santanio
    52- solidfrost
    53- VoodooChiLd
    54- ysff_srdr
    55- volkan2101
    56- ozican0148
    57- arador88
    58- kemalcan123123
    59- to1ga
    60- sekerchelsea
    61- Arda.Cetin
    62- ToxicinFectioN
    63- ecdvr
    64- db3
    65- bayar123
    66- kaanon
    67- a|i
    68- sokak_papagani
    69- JiGSaW-55
    70- rds
    71- Papirus
    72- volkan3536
    73- aniceman
    74- power-x
    75- Couleuvre
    76- ahmetkip2
    77- KYgt
    78- zinedine_zidane
    79- tylerdurdenxxx
    80- umiitt
    81- schumi0411
    82- bilenbilir
    83- muhsingullu
    84- saxblue
    85- bogdos
    86- balci1941
    87- archerdeno
    88- JazZ_07
    89- Re-Load
    90- SENSONİC_
    91- BorgaXxX
    92- Barbar_gunit
    93- spidynelly
    94- Richter
    95- zebede
    96- faruk536
    97- enemy2011
    98- exeLance[TR]
    99- Sacrifice^^
    100- crayz_metin
    101- Deumos
    102- ali kahveci
    103- Duranek
    104- WolfpaCC
    105- ramazanayhan
    106- elinwelin
    107- nıghtguardian
    108- bywant
    109- ozgur_d3
    110- arrob
    111- NEGA
    112- stabwound
    113- uwibami35
    114- ozan_26
    115- Psychø
    116- G0THIC
    117- EmiLL
    118- modifix06
    119- volkan206
    120- elinwelin
    121- KruGmaN
    122- NightGuardian
    123- bywant
    124- ozgur_d3
    125- Raskol
    126- Masterpiece32
    127- barclay
    128- barhonda1
    129- sercan_54_54
    130- xbron58
    131- smoker_1979
    132- denizoguz
    133- gkhncnk
    134- ALONSO_06
    135- xbron58
    136- smoker_1979
    137- origo35
    138- denizoguz
    139- emopi
    140- burActive
    141- Angry Angel
    142- nicknamebulamadim
    143- bugsymaloone
    144- RevengeR
    146- ismailfidanmi
    147- İDEALİST_60
    148- doa15
    149- mbfatih
    150- Just be*
    151- xXxNoFeaRxXx
    152- heatblast
    153- erolkoroglu
    154- gazili499
    155- eaglemania
    156- ninapersson
    157- Zala
    158- oRHaN07
    159- Michael Scofield
    160- mhmt06 [onursal üye]
    161- Natsukaw.S
    162- OrQuN

DİREKSİYONLA OYNANABİLECEK OYUNLAR

1- Live For Speed
    2- Need For Speed Serisi
    3- Euro / German Truck Simulator
    4- Rig' N Roll
    5- Toca Race Driver
    6- Gtr 2
    7- Colin McRae Rally
    8- Grand Prix
    9- Test Drive Unlimited
    10- F1 2010
    11- Mafia 2
    12- Burnout
    13- 4x4 Hummer
    14- 18 WOS Serisi
    15- Dirt 2
    16- iracing
    17- Flat Out 2
    18- RFACTOR
    19- Race Driver Grid
    20- Richard Burns Rally
    21- WRC 2010
    22- BMW M3
    23- amazon_89
    24- TiredWarrior

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 31 Temmuz 2013; 15:16:06 >

• Arkadaşlar direksiyonumuzla oynayabileceğimiz oyunları bir sıralayalım,hem benim gibi yeniler için faydalı olacaktır,hemde oynamayanlar için fikir verecektir.
    İlerde oyunların yanına ayarlarıda eklemek istiyorum,sizin yardımlarınızla...

DİREKSİYONLA OYNANABİLECEK OYUNLAR

1- Live For Speed
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

2- Need For Speed Serisi
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

3- Euro / German Truck Simulator
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

4- Rig' N Roll
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

5- Toca Race Driver
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

6- Gtr 2
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

7- Colin McRae Rally
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

8- Grand Prix
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

9- Test Drive Unlimited
    Tavsiye Edilen Ayarlar :

10- F1 2010
    Tavsiye Edilen Ayarlar : Oyun ile uyumludur..

Düzeltme : Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 24 Eylül 2010; 15:04:15 >

• bende dün aldım süper bi alet şuan tdu oynuyorum ama tam ayarlayamadım ama yinede çok deli bi alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memoland

bende dün aldım süper bi alet şuan tdu oynuyorum ama tam ayarlayamadım ama yinede çok deli bi alet

Hayırlı olsun güle güle kullanın,bende haftaiçi veya Cumartesi almaya gidiyorum,ayarlamalarda ne gibi sıkıntı var,her oyunda sağ-sol ayarlamıyoruz değil mi?İşletim sistemi nedir?Kaç Bit?
    Test Drive Unlimited Listeye Eklendi..

Merak ettiğim force feed back' i hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?Ayar skalası 1 - 100 gibi mi?
    Ayrıca titreşimin uygulaması nasıl,direksiyon mu titriyor yoksa feedback ile karışık mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

quote:

bende dün aldım süper bi alet şuan tdu oynuyorum ama tam ayarlayamadım ama yinede çok deli bi alet

Hayırlı olsun güle güle kullanın,bende haftaiçi veya Cumartesi almaya gidiyorum,ayarlamalarda ne gibi sıkıntı var,her oyunda sağ-sol ayarlamıyoruz değil mi?İşletim sistemi nedir?Kaç Bit?

Merak ettiğim force feed back' i hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?Ayar skalası 1 - 100 gibi mi?
    Ayrıca titreşimin uygulaması nasıl,direksiyon mu titriyor yoksa feedback ile karışık mı?

Ayarlamalarda hiç bir sıkıntı yok eğer oyun oto tanımazsa kontrollerden tuşları atıyoruz.
    Windows 7 32 Bit kullanıyorum

Açıkçası Ben FFB kapalı oynuyorum çünkü ona bi türlü alışamadım çok zor kontrol edebiliyorum. Ayar skalsı da %0 - %150
    Titreşim uygulamasını aktif hale getiremedim ama FFB açıkken karışık durumda

dipnot ffb nin çalışması için direksiyonu adaptör ile fişe bağlamak lazım

• quote:

quote:

quote:

Ayarlamalarda hiç bir sıkıntı yok eğer oyun oto tanımazsa kontrollerden tuşları atıyoruz.

Açıkçası Ben FFB kapalı oynuyorum çünkü ona bi türlü alışamadım çok zor kontrol edebiliyorum. Ayar skalsı da %0 - %150

Windows 7 otomatik tanıdımı dostum?
    Ve Force Feed Back o kadar kuvvetli mi,şaşırdım doğrusu?İdeal FFB ayarı var mıdır acaba,mesela orta seviye 75 - 100....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Windows 7 otomatik tanıdımı dostum?
    Ve Force Feed Back o kadar kuvvetli mi,şaşırdım doğrusu?İdeal FFB ayarı var mıdır acaba,mesela orta seviye 75 - 100....

otomatik tanımıyo sitesinden driveri indiriyosun ffb çok kuvvetli ama ayarlardan düşürebiliyosun

buyur buda driver linki işletim sistemini bitini seç indir

http://www.logitech.com/en-us/441/4172?selectedcid=4172&hub=1&WT.z_sp=Product&selectedcrid=441

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memoland -- 24 Ağustos 2010; 17:38:38 >

• 900 derece ayarlı TDU süper bir şey.BMW M3 var(e39 kasa) 1700 km yaptım araçla.

Grid için ideal oyun sunar mı ki? 200 derece ile sunar ama sanırım.Şimdi onu da deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoldroY

900 derece ayarlı TDU süper bir şey.BMW M3 var(e39 kasa) 1700 km yaptım araçla.

Grid için ideal oyun sunar mı ki? 200 derece ile sunar ama sanırım.Şimdi onu da deneyeceğim.

1700 Km mi ? Nasıl yani?
  • arkadaşlar bu direksiyonu vatan 'da gördüm , geri toplama özelliği yok , bu bi eksik değilmi sizce , elimde microsoft sidewinder precision wheel var (ama vistada kullanamıyorum ) biraz garip geldi bana , yani direksiyonu 0 dereceye geri getirdiğimizi nasıl anlıyoruz ? . .
  • slm arkadaşlar ,

ben de en yakın zamanda bu seti almayı düşünüyorum.1 aydır internetten videolarına ve resimlerine bakıyorum.neredeyse hiç olumsuz yorum görmedim.büyük ihtimalle yakın bir zamanda siparişi veririm.

bugün internette dfgt videolarına bakarken bişey dikkatimi çekti: adamın biri lfs de dfgt ile drift yaparken videosunu çekmiş ve videoda sete ek olarak manuel vites ve el freni vardı.çok ilgimi çekti. böyle bişey gören veya duyan varsa , nerden bulabileceğimi söylerseniz sevinirim .

şimdiden teşekkürler

bu da o videonun linki. : http://vimeo.com/13242641 (bakmak isteyen olur belki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iktu_61 -- 26 Ağustos 2010; 2:09:20 >

• quote:

quote:

1700 Km mi ? Nasıl yani?

TDU da km sayacı var.Gerçeğe yakın sanırım.Haritada atıyorum 60 km yol aldın.Oraya 60 km ekler.Benim M3 ün km göstergesi 1750 oldu.

TDU konusunda 5000 yapan bile var.

• fiyatı 125 liraya düşmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

fiyatı 125 liraya düşmüş

Almak isteyenler kaçırmasa süper olur. :)
  • Arkadaşlar direksiyonu Cumartesi aldım,Rig N Roll ve NFS Most Wanted ile oynuyorum şuan ama sıkıldım sanki ya,gerek yokmuş gibi geldi hangi oyunları oynamamı tavsiye edersiniz keyfini çıkarmak için..
    Satabililrim de almak isteyen olursa pmden ulaşssın,2 günlük cihaz,sıfır kutulu filan,aldığım gibi duruyor....
  • o tür oyunlarla zevk alamazsın zaten. tavsiyem, direksiyonu simulasyon oyunlarıyla kullanman. mesela TDU, GTR2...
    kaça satıyosun direksiyonu
  • quote:

quote:

quote:

1700 Km mi ? Nasıl yani?

TDU da km sayacı var.Gerçeğe yakın sanırım.Haritada atıyorum 60 km yol aldın.Oraya 60 km ekler.Benim M3 ün km göstergesi 1750 oldu.

TDU konusunda 5000 yapan bile var.

TDU da M3 yoktu Bmw serisi yok yani mod filan mı?

• tdu da kaç derece yapıyonuz bide german truck ta tanıtamadım
  • Arkadaşlar,direksiyonum diğer oyunlarda sorunsuz fakat Rig N Roll de bazen birden boşalıveriyor, sizce sebebi nedir?Bazen araç alınca direksiyon gaz kullanılmaz oluyor...

German Truck ve Euro Truck'da bende tam anlamıyla kullanamıyorum...

Logitech Driving Force Gt Kullananlar (Lütfen olanlar bilgi versin,bi sayım yapalım)

1 - Ocean Mist
    2 - 41gokhan41

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 14 Eylül 2010; 11:07:13 >
  • benide yaz listeye adaptörü çıkartıp takmayı dene belki düzelir bide logitechten girince oyunlara direksiyon boşalıyo tüy gibi oluyo sizdede bu varmı gta 4 de tanıtamadım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.