Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Logartima sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Logartima sorusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3488 Mesaj
    Cevabı 2^6.
    Şimdiden teşekkürler.

|
    |
    Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

• Yüzbaşı
    835 Mesaj
    bak o köklüde kural var kuralı uygulayınca gelecek tam hatırlamıyorum kuralı kökün derece ya 1 azaltılıyordu yada 1 attırılıyordu
    |
    |

kök içine p de. ora sonsuza gidiyor.oradan 2^3= kökp gelir.iki tarafın karesini al. p=2^6 yapar. kapiş
    |
    |

Revenge solves everything.
  • Binbaşı
    1528 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: c3b1r

Cevabın doğru olduğuna emin misin ben 2^9 buldum
    +1
  • Yarbay
    2407 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Geometric

quote:

Orijinalden alıntı: c3b1r

Cevabın doğru olduğuna emin misin ben 2^9 buldum
    +1

+1
    |
    |
    |
    |
    Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

• Binbaşı
    1128 Mesaj
    Sonsuza giden merdiven sorulari gibi yapacaksin bunu.Ustteki arkadas aciklamis pc ye gecersem foto atarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElysionMaster -- 16 Aralık 2012; 21:26:23 >

Orijinalden alıntı: ElysionMaster

Sonsuza giden merdiven sorulari gibi yapacaksin bunu.Ustteki arkadas aciklamis pc ye gecersem foto atarim.

Onu anladım fakat onları da bilmiyorum nasıl yapacağımı 9. sınıf matematik fazla yok bende.
    Arkadaşın dediği gibi yapınca 2^9 gelmiyor.

• Yarbay
    2407 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: natrium

quote:

Orijinalden alıntı: ElysionMaster

Onu anladım fakat onları da bilmiyorum nasıl yapacağımı 9. sınıf matematik fazla yok bende.
    Arkadaşın dediği gibi yapınca 2^9 gelmiyor.

kök(x:kök(x:...)) böyle birşey var. Buna p diyorum.

p = kök(x:p) olur. Çünkü neden içinde yine aynı olay var.

p^2 = x/p olacaktır.

p^3 = x olur. Fakat bize p lazım.

p = x^(1/3)

Bunu logartmada yerine yazarsan;

(1/3) * log2(x) = 3

log2(x) = 9

x = 2^9
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.