Şimdi Ara

Lockheed Martin'in insansız gizemli hipersonik uçağı neredeyse hazır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Mach 6 hızında uçmak isterdim. 2G de çok keyif almıştım. İnternet'teki tüm G ye dayanma videolarını da izledim. Nasıl dayanılıyor, ne yapmak gerek anlamında.
    Tabi sürekli olarak 6G ye dayanmak gerçekten zor olsa gerek. Alışma meselesi..

Bu filme de hayranımdır. Bir yerinde bir Mach 4 sahnesi vardı ki Tube da bulamadım ama çok güzel. İzlemeyen izlesin. Müthiş bir filmdir...

Hocam siz olayi yanlis anlamissiniz. Mach 6 demek ses hizinin 6 kati hiz demek yani bir hiz birimi birimi m/s. G dedigimizse 9.81m/s /s dedigimiz saniyede 9.81m/s hız degisimi yani ivme demektir. Yani bu ucak 6gden cok daha fazlasini yapacaktir ama mach6 zaten o degeri belirtmiyor. Ornek olarak vereyim siradan bir savas ucagi gunumuzde 12g yanin12x9,81m/s/s ivme yapabiliyor diye biliyorum. Bu ivmenin sebebi de daha fazlasini mekanik aksama zarar verecek olmasi tabi pilot icin zaten zararli. Ama bu ivmeler hareket dogrultusunda yapilmiyor. Mesela ses hizinda giderken hafif bir manevra yapmak merkezcil kuvvet olarak bir kuvvete bu da ivmeye sebep oluyor. Hareket dogrultusunda 12gyi roketsiz yapmak ne kadar munkundur bilmiyorum (ucan cisimler icin)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayır yaw yanlış anlamadım. Mach 6 nın da ne olduğunu biliyorum, G nin de. Ben G yi seviyorum ve NASA müzesinde 2G lik simülatöre bindim. Çok keyif aldım.

Mach 4 videosunu da o filmi sevdiğim için attım. Birbiriyle alakalı falan sandığım için değil yani.
  • Amerika'nın uçağı o kadar hızlı gitmişki kısa süreliğine boyut değiştirip geçmişe gidip gelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.