Şimdi Ara

localhost hazır Scripti kuramıyorum 3 gündür ugrasıyorum lütfen yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xwamp kullanıyorum indiriyorum Scripti dosyalarını hhtdocs klasörüne atıyorum.
    Localhost phpmyadminden'veritabanımı olusturuyorum
    Scriptin dosyalarından config veya baglantı yapılan veritabanı neyse
    Doğru bir sekilde tırnakların içine giriyorum örnek
    dataname root
    sifre boş
    veritabanı adı demo1
    kaydet yapıp cıkıyorum sonra sayfaya localhost yazıp demo1 klasörü cıkıyor tıklıyorum fakat bembeyaz bir ekran yani hata verse sevincem o derece ama 10 tane buna benzer kurdum kesinlikle scriptlerde sorun yok neyden kaynaklanıyor olabilir ?
    son bir not daha önce kurdum wordpress,joomla,opencart fakat bu tarz hazır scriptlerde sorun yaşıyorum 3 gündür ugrasıyorum yardım ederseniz sevinirim.

• Scriptin hatalı olmadığını nereden biliyorsun?
    Beyaz sayfa vermesi hata olduğunu gösteriyor. Hem de bu hata giderilmeden devam edemeyecek bir hata olduğunu gösteriyor. Hiç bir hata mesajının çıkmamasının sebebi ise script içinde bir yerlerde hata mesajının kapatılmış olmasıdır.

Örneğin bir yerlerde

error_reporting(0);

Şeklinde bir kod varsa hiç bir hata çıkmaz. Hata mesajları başka şekilde de kapatılabilir.

Diğer sebeplere gelecek olursak;
    Scriptin çalışması için gereken PHP ve MySQL versiyonu istenileni karşılıyor mu?
    Scriptin çalışması için bazı PHP fonksiyonlarının açık veya kapalı olması istenir. Bunları kontrol edin.
    Scriptin çalışması için bazı özel eklentilerin kurulmuş olması şart koşulabilir. Bunlar sizde yüklü mü?
    Kurulum için nasıl bir prosedür takip edilmesi gerekiyor. Gerekli kurulum için gerekli döküman var mı? Üreticinin sitesinden yardım isteyin.
    Kurulum için gerekli ayarları yaptığınızdan emin misiniz? config dosyasında veritabanı bağlantısı için gerekli bilgiler sizin yazdığınız gibi değil de şuna benzer şekilde olur.

$kullanici_adi = "root";
    $sifre = "";
    $veritabani_adi = "demo1";

Sizin config dosyanızı göremediğimiz için tahminen bir şeyler yazmaya çalıştım.

Kurmaya çalıştığınız şey sizce mahzuru yoksa link verin. İndirip bakayım.

• en başta yüklenen bir dosyaya

error_reporting(1);

kodunu ekleyin, size beyaz sayfa yerine hatanın ne olduğu hakkında bilgi versin, ona göre araştırma yaparsınız
  • scriptinizi config dosyanızı bilmeden nasıl yardımcı olalım ? zaen hazır script kulanıyorsunuz o yüzden config dosyanızı ekleyinki size yardımcı olabilelim
  • Scriptin versiyonuyla xampın versiyonu uyumlu olmayabilir.Sunucuya at çalışacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.