Şimdi Ara

Local Settings\Temp klasörünün içeriğini silmek zarar verir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
25.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Arkadaşlar bu klasörde çok sayıda "tmp" uzantılı dosya ve klasörler mevcut. Nerden geldiklerine dair hiç bir fikrim yok. Acaba bu klasörleri silmek windowsun stabil çalışmasına engel olur mu? Screen shotı aşagıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarman -- 20 Ekim 2006; 11:58:03 >

• yukardaki linki açamayan olursa
  • Hiçbişey olmaz sil korkma
  • Eğer bu silme işlemini program kurma gibi işler sırasında sileceksen bu tehlikeli çünkü programlar kurulurken veya kurulumun belli aşamalarına geçerken bu Temp dosyalarını bırakırlar onu kullanırlar. Ayrıca IE'nin Karşıdan Yükleme indiricisi gibi bazı download manager programları da bu Temp klasörlerini kullanıyor. Messenger'da kişi listesindeki kişilerin avatarları bir dosya olarak burada saklanıyor (resim dosyası değil ama, çok kurcaladım bulamadım Ayrıca bu olayı, Temp'leri sildikten sonra MSN'e girince anladım). Kısacası Temp, program dosyaları için bir kayıt-yedek bölümü. Eğer bütün işlemlerini hallettikten sonra sileceksen hiç bir mahsuru yoktur. Gereksiz dosyalardır. Ama dediğim gibi bazı işleri yaparken arada Temp dosyalarını silince (program kurmak gibi, bizzat WMP 11'i kurarken yaşadım) kurulum o dosyadan devam ettiği için ilerleyemiyor. En güzeli güvenli modda bütün işler bitince topluca silmek.

Veri kaybı-zararı olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Eğer bu silme işlemini program kurma gibi işler sırasında sileceksen bu tehlikeli çünkü programlar kurulurken veya kurulumun belli aşamalarına geçerken bu Temp dosyalarını bırakırlar onu kullanırlar. Ayrıca IE'nin Karşıdan Yükleme indiricisi gibi bazı download manager programları da bu Temp klasörlerini kullanıyor. Messenger'da kişi listesindeki kişilerin avatarları bir dosya olarak burada saklanıyor (resim dosyası değil ama, çok kurcaladım bulamadım Ayrıca bu olayı, Temp'leri sildikten sonra MSN'e girince anladım). Kısacası Temp, program dosyaları için bir kayıt-yedek bölümü. Eğer bütün işlemlerini hallettikten sonra sileceksen hiç bir mahsuru yoktur. Gereksiz dosyalardır. Ama dediğim gibi bazı işleri yaparken arada Temp dosyalarını silince (program kurmak gibi, bizzat WMP 11'i kurarken yaşadım) kurulum o dosyadan devam ettiği için ilerleyemiyor. En güzeli güvenli modda bütün işler bitince topluca silmek.

Veri kaybı-zararı olmaz

+1
  • Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Sagollun
  • bak bu dosyalrını 4/1 i winrar yada winzip warsa arşivlerdeki dosyalar orda saklanır önce winrar ayarlarından istediğin konumu seç sonra sil ama orda bide install doyaları olur onlardan gerkeli olanları yedekle snra tüm programları kapa ama tamp klasörünü değil içindeki dosyaları sil yani bu klas aynı Temporary ınternet ffiles klşasörü gibi bu arada herkeze merhaba yeniyim
  • CCleaner kullanının.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

CCleaner kullanının.

Kısa ve net :D
  • Sakin silme
    Onlar sistemin dosyasi
    Hem silince eline ne gececek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.