Şimdi Ara

Liverpool FC Taraftar Ocakları | YNWA (1303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.885
Cevap
75
Favori
1.048.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Liverpool romantiklerinin aksine yorumlarınızın çoğuna katılıyorum hocam. Güzel yazılar yazıyorsunuz.

Lig artık gitti sayılır fakat dünkü maçta en kötü beraberlik çıksaydı Liverpool var gücüyle lige asılırdı. Ligin kazanılması da CL’den önemliydi Liverpool için. Neyse artık elde CL şansı var hala.

Barca Nou Camp’da kolay kolay yenilmiyor. Şahsen ben de içeride Liverpool’un bizi yenebileceğine ihtimal vermezdim ama Barca bizden iyi durumda. Messi’nin formu ve daha oturmuş bir defans anlayışına sahipler. Bir de İspanyol takımları İngilizlere ters geliyor. Liverpool’da da oturmuş bir sistem ve van Dijk faktörü var. Barca’nın antisi kapalı defans yapmak. Eğer Liverpool iyi kitlenir ve kontra ile gol atarsa turu alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B6E2676F0

Liverpool romantiklerinin aksine yorumlarınızın çoğuna katılıyorum hocam. Güzel yazılar yazıyorsunuz.

Lig artık gitti sayılır fakat dünkü maçta en kötü beraberlik çıksaydı Liverpool var gücüyle lige asılırdı. Ligin kazanılması da CL’den önemliydi Liverpool için. Neyse artık elde CL şansı var hala.

Barca Nou Camp’da kolay kolay yenilmiyor. Şahsen ben de içeride Liverpool’un bizi yenebileceğine ihtimal vermezdim ama Barca bizden iyi durumda. Messi’nin formu ve daha oturmuş bir defans anlayışına sahipler. Bir de İspanyol takımları İngilizlere ters geliyor. Liverpool’da da oturmuş bir sistem ve van Dijk faktörü var. Barca’nın antisi kapalı defans yapmak. Eğer Liverpool iyi kitlenir ve kontra ile gol atarsa turu alır.
    Sağ olun hocam bende sizin yazılarınızı beğenerek okuyorum. Romantikliğe gerek yok kupalar kazanmaya ne kadar ara verirseniz o kadar rehavete kapılırsınız. Kulübün büyüklüğü romantikle değil kazandığı kupalarla ölçülüyor. Dediğiniz gibi lig gitti sayılır. Ligi kazanmak bizim için çok iyi olurdu. Bundan sonra ŞL'ye var güçle asılması gerekiyor takımın. Barca'nın inanılmaz bir futbol kültürü olduğunu kimse inkar edemez. Bu yüzden evlerinde yenilmeyen bu takıma karşı alınabilecek en iyi skoru alıp turu Anfield'a getirmek gerekiyor. Öbür türlü turu geçmek zor. Bu eşleşmeyi Van Dijk belirler. Messi'ye karşı takımın savunmasını nasıl organize edeceğini merakla bekliyorum.

• buradaki liverpool romantikleri, klopp güzellemesi yapanları, hatayı başka yerde arayanların dışında kalan asıl liverpoollu renktaşım gel ben sana neden şampiyonluk gitti anlatayım.

1) sezon başında vvd nin yanına adam gibi stoper alınması gerekiyordu. dilimizde tüy bitti bu sezon lovrenle OLMAZ, matipten ancak sağlam bir yedek olur diye ama göz göre göre hiçbirşey yapmadılar bu konuda. koca liverpool para basıp sağlam bir defans alamadı. hadi sezon başında alamadın, ara transfer döneminde bile bu konuda tek bir adım atılmadı...

2) kulübün manevi oğlu , klopp hocamında biricik prensi Roberto Firmino bu sezonun neden şampiyonluğunun gittiğinin başlı başına göstergesidir. '' forvet arkasından bozma '' yapılan santrafor sayesinde bütün maçlara onunla çıktık. neden? çünkü ne onu keselebilecek , ne onula beraber forma yarışına girebilecek, ne onu tedirgin edebilecek bir isim vardı yedek kulubesinde. adam rahat abi, bu sezon bütün ilk 11 ler benim diyor. 1 maç atarım 10 maç atamam ama babam beni yinede kesemez diyor. kesse kimi koyacak Daniel Sturridge mi benimle aynı klasta diyor. işte bu kafa sayesinde adam kendi kafasına göre koca sezon takıldı ve canı istediğinde oynadı istemediğinde de , sezon başında eylülün 15 inden kasım aynın ortasına kadar ne gol ne asist yapabildi ama yinede kendini ilk 11 de bulmaya devam etti. ara transfer döneminde şans yine geldi ama koca liverpool hemde KÂR etmiş takım parasını verip adam gibi bir forvet alamadı.. eğer koca sezonu tek bir adama emanet edersen sonucu bu olur.

3) Nathaniel Clyne gibi adam , hemde takımda tta dan başka bir defansın sağında oynayabilecek bir adam yokken, alternatifsizken sanki çok acilmiş gibi, sanki takımdaki tek problem buymuş gibi Bournemouth'a kiralandı.. duyduğumda kulaklarıma , gördüğümde gözlerime inanamamıştım.. peki sonra ne oldu? Leicester City maçında sağ bekte henderson oynadı. ve maç 1-1 bitti. yetmedi bir hafta sonraki west ham maçında bu sefer defansın sağında orta saha oyuncumuz Milner oynadı.. rezaletin boyutu olarak o maçta 1-1 sona erdi. ve iki haftada kaybedilen puan kaybı 4. ve ozamanlar puan farkı 7 idi ve şimdi herkesin övgüler yağdırdığı guardiola efendi bile şampiyonluktan umudunu kesmişti.ve iş nereden nereye geldi.

4) manchester maçına henderson , milner , wijnaldum gibi orta sahayla başlayıp, fabhinho ve keita gibi adamları yedek bekleterek daha maç oynanmadan ben senden korkuyorum 1 puana razıyım diyip onuda kaçırıp yenilmek , manu maçında yine sağ bekte oynayan milner , everton maçında kanatta oynayan origi, forvet oynayan mane giden 2 puan, ve asıl esas neden olan yukarıda da yazdığım west ham ve leicester city maçlarının üst üste berabere kalınması ve giden 4 puan.

liverpoolumuz bu sezon en rahat ve en gerçek şampiyonluğunu yaşayabilirdi. ama KENDİ AYAĞINA KENDİ SIKTI. kendi elleriyle kupayı city ye verdi ve ben istemiyorum sen ol dedi. siz burada city şöyle canavar , böyle ürkütücü güzellemerine bakmayın. 7 puan fark vardı arada 7! ama sen kendi ellerinle bunu kullanamazsan adamlar bunu kullanmasını iyi bilir.

tarih bu sezonu , kendi ayağımıza nasıl sıktık sezonu olarak hatırlayacak ne yazık ki.. ve ben seneye bu durumun bir daha gerçekleşeceğini hiç sanmıyorum maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laniakea -- 25 Nisan 2019; 13:58:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Laniakea

buradaki liverpool romantikleri, klopp güzellemesi yapanları, hatayı başka yerde arayanların dışında kalan asıl liverpoollu renktaşım gel ben sana neden şampiyonluk gitti anlatayım.

1) sezon başında vvd nin yanına adam gibi stoper alınması gerekiyordu. dilimizde tüy bitti bu sezon lovrenle OLMAZ, matipten ancak sağlam bir yedek olur diye ama göz göre göre hiçbirşey yapmadılar bu konuda. koca liverpool para basıp sağlam bir defans alamadı. hadi sezon başında alamadın, ara transfer döneminde bile bu konuda tek bir adım atılmadı...

2) kulübün manevi oğlu , klopp hocamında biricik prensi Roberto Firmino bu sezonun neden şampiyonluğunun gittiğinin başlı başına göstergesidir. '' forvet arkasından bozma '' yapılan santrafor sayesinde bütün maçlara onunla çıktık. neden? çünkü ne onu keselebilecek , ne onula beraber forma yarışına girebilecek, ne onu tedirgin edebilecek bir isim vardı yedek kulubesinde. adam rahat abi, bu sezon bütün ilk 11 ler benim diyor. 1 maç atarım 10 maç atamam ama babam beni yinede kesemez diyor. kesse kimi koyacak Daniel Sturridge mi benimle aynı klasta diyor. işte bu kafa sayesinde adam kendi kafasına göre koca sezon takıldı ve canı istediğinde oynadı istemediğinde de , sezon başında eylülün 15 inden kasım aynın ortasına kadar ne gol ne asist yapabildi ama yinede kendini ilk 11 de bulmaya devam etti. ara transfer döneminde şans yine geldi ama koca liverpool hemde KÂR etmiş takım parasını verip adam gibi bir forvet alamadı.. eğer koca sezonu tek bir adama emanet edersen sonucu bu olur.

3) Nathaniel Clyne gibi adam , hemde takımda tta dan başka bir defansın sağında oynayabilecek bir adam yokken, alternatifsizken sanki çok acilmiş gibi, sanki takımdaki tek problem buymuş gibi Bournemouth'a kiralandı.. duyduğumda kulaklarıma , gördüğümde gözlerime inanamamıştım.. peki sonra ne oldu? Leicester City maçında sağ bekte henderson oynadı. ve maç 1-1 bitti. yetmedi bir hafta sonraki west ham maçında bu sefer defansın sağında orta saha oyuncumuz Milner oynadı.. rezaletin boyutu olarak o maçta 1-1 sona erdi. ve iki haftada kaybedilen puan kaybı 4. ve ozamanlar puan farkı 7 idi ve şimdi herkesin övgüler yağdırdığı guardiola efendi bile şampiyonluktan umudunu kesmişti.ve iş nereden nereye geldi.

4) manchester maçına henderson , milner , wijnaldum gibi orta sahayla başlayıp, fabhinho ve keita gibi adamları yedek bekleterek daha maç oynanmadan ben senden korkuyorum 1 puana razıyım diyip onuda kaçırıp yenilmek , manu maçında yine sağ bekte oynayan milner , everton maçında kanatta oynayan origi, forvet oynayan mane giden 2 puan, ve asıl esas neden olan yukarıda da yazdığım west ham ve leicester city maçlarının üst üste berabere kalınması ve giden 4 puan.

liverpoolumuz bu sezon en rahat ve en gerçek şampiyonluğunu yaşayabilirdi. ama KENDİ AYAĞINA KENDİ SIKTI. kendi elleriyle kupayı city ye verdi ve ben istemiyorum sen ol dedi. siz burada city şöyle canavar , böyle ürkütücü güzellemerine bakmayın. 7 puan fark vardı arada 7! ama sen kendi ellerinle bunu kullanamazsan adamlar bunu kullanmasını iyi bilir.

tarih bu sezonu , kendi ayağımıza nasıl sıktık sezonu olarak hatırlayacak ne yazık ki.. ve ben seneye bu durumun bir daha gerçekleşeceğini hiç sanmıyorum maalesef..
    Şampiyonluğun kaçmasının sebebi savunma olmadı ki hali hazırda ligin en az gol yiyen takımı ve en çok clean sheet yapan takımıyız. VVD'nin yanında Gomez varken taş gibi oynuyorlardı. Lovren ise ne yazık ki kırılma anlarında daima zayıf halkamız olmuştur. City maçındaki yaptığı hatalar maçı kaybetmemize neden oldu bunda herkes hemfikirdir. Matip ise sezonun geri kalanında çok iyi oynadı. Bayern maçlarında Lewa gibi forveti çok iyi savundu. Burda savunmadan ziyade hücumu konuşmak lazım. Evet Klopp'un hataları oldu, city deplasmanında Fabinho ile başlasaydı daha farklı olacağı kesindi. Ama olan olmuş bu yapılanları sadece city maçına bağlamak saçma olur. Bunların dışına West Ham ve Leicester maçlarındaki puan kayıpları olmamalıydı. West Ham maçından alınan bir puan iyidir çok kötü bir oyun vardı. Attığımız golde ofsayttı zaten. Leicester maçında ise Naby Keita'ya verilmeyen bir penaltı vardı. O Penaltı verilseydi bu puan kayıpları olmayacaktı belkide. Ama en önemlisi bu sezon Oxlade'in yokluğunu çok hissettik. Orta sahada birbirine benzeyen yaratıcılık yetenekleri kısıtlı olan oyuncular olunca bazı maçlarda golü bulmakta çok zorlandık. Böyle oluncada puan kayıpları kaçınılmaz oldu. Son maçlarda iyi olmamızın sebebi ise Naby Keita'nın etkili performanslarıdır. Kural basit City süper bir takım değil. Savunmaları bana göre gerçekten çöp. Ama işin dengesini çok iyi sağlayan bir orta saha hattına sahipler. City'yi Liverpool'dan üstün kılan mevkisi orta saha hattı olduğu için şuan ligde liderler. Bu kadar basit City'nin iyi hücum hattı ve lig için çok üst seviye orta saha hattı var. Savunmaları iyi olmadığı için ŞL'de başarı gelmiyor.

Klopp hoca aklına uygun isim olmadığı sürece transfer yapmaz. VVD ve Naby örneklerinden anlaşılacağı üzere geçen sene bir sene bekledi başka oyunculara yönelmedi bile. Transfer konusunda çok iyi olduğunu herkes iyi biliyor. Bence suçlanacak birisi varsa o da Salah'ın önemli olan maçlarda göstermiş olduğu vasat performanslardır. Firmino'ya gelecek olursak takımın kilit ismi onun gibi takım oyuncusu bulamazsınız. Ligde Agüero ve Kane'den sonra en iyi forvettir. Takıma sağladığı katkı ortada bu kadar basit. Liverpool 97 puan alsa bile şampiyon olamıyor. Sıkıntı burada 97 puan ile her ligde şampiyon olursunuz.

• Liverpool'un rotasyon kadrosu yeterli değil ileri üçlünün belli bir oyun algoritması var ve bunu başka bir elemanlar yakalayamıyorsun bazı rakipleri Liverpool'a özellikle ileri üçlü salaha önlem alabiliyor orta sahada belli bir ritim var ve olası bu oyuncuların eksiklik veya sakatlığında gene iş sekteye uğruyor beklerin yedeği yok stoperlerin ve kalenin hele hiç yok a kadro ve yedek diye öngörülen kadro ile arada dağlar kadar fark var domestik kupalar olan fa cup ve lig kupasından feragat edilmese şu kadro yapılanması ile Liverpool ne ligde bu denli City'i takip edebilirdi nede Cl'de şampiyonlar ligine çıkabilirdi.

City ile yarışmak baş etmek her alanda rekabete girmek mümkün değil bir takımda kanatlarda sterling yedeği bernardo silva onun yedeği Mahrez bizde ise salahın yedeği olabilecek oyuncu yok shakiri ile ne yapılabilir mesela maneninde yok firminonunda yok origi sturridge adını belki 3 ayda bir duyarsın oda zar zor etki yaptıklarıda verim alındığıda yok.

City ile Liverpool'u karşılaştırmak abest kadro güçleri aynı değil.İlk önce bu takım başarılı veya başarısız olduğunu ölçmek için

1.Kadro yapılanmasındaki çeşitlilik,

2.Alınan verime bakılmalı

Bu noktada bakarsak Liverpool'un özellikle Klopp geldiğinden beridir muazzam bir başarı elde ettiğini görüyoruz Avrupa Ligi finali Cl finali ve şuanda da Clde yarı final şu yedeği olmayan kadro ile ve ligdede devamlı reakabet içerisindeler.

Eğer orta alan stoper bekler ve ileri üçlüde yedekleyecek ve oyun algoritmasını çeşitlendirebilecek oyuncu kalitesine sahip olsa idi Liverpool ManCity ile kıyaslardım.Bana göre Klopp Guardiola'da fersah fersah önde bir iş yapmıştır.Biri hazır ve para konusunda taviz vermeden milyonlar harcarken sahibi arap çünkü diğeri oyuncu satarak ve sportif başarıdan elde ettiği gelirle durumunu sürdürmektedir sahibi amerikan verimlilik esaslı işletirler.Emin olun Klopp eğerki ManU'nun başında olsa şuan City ile yarışan ManU olurdu Liverpool'da ManU'nun şuanki halinde bulunurdu.

Olaylara geniş çerçeveden bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 26 Nisan 2019; 16:47:10 >

• şampiyonluğun gitmesinin tek sebebi puan farkını kış periyodunda kaybetmemiz oldu. Son 2.liğimizde de City yine acayip puan toplasak da City şampiyon olmuştu, tekrar aynı şey olacak yapacak bir şey yok. 97 puan toplamış adam, şu kadro kelde veya ligdeki başka birinde olsa ne durumda olurdu onu da merak ediyorum. En basiti Everton, Westham, United maçlarından birini kazansak şampiyonduk zaten. Bunları da yenemeyeceğiz diyen de yoktur herhalde. Özellikle United/Everton maçları tam bir rezaletti. Şu durumda Cl şampiyonluğu/lig 2.liği veya Cl yarı finali/lig şampiyonluğu veya Cl yarı finali/lig 2.liği çok iyi sonuç. Kimse sene başında bu durumu beklemiyordu, ben ligde ilk 4 ve clde çeyrek yapsak yeter diye düşünüyordum. Şu anda Avrupa'nın elit kategorisine tekrardan giriş yaptık ve tek sebebi de hoca. Eleştirdiğim çok oldu da şu durumu genel olarak baktığımızda eleştirenin aklından şüphe ederim. Seneye de lig/Cl getiremezse o zaman kesinlikle katılırım da bu adam bu takımı aldığı vakit ligde orta sıralardaydık ve uefaya gidemiyorduk, gerçekçi olmak lazım.

• Klopp'u eleştiren kendini kaldırsın bi çöpe atsın bizi de uğraştırmasın gözünü seviyim. Veya futbolla alakasını kessin direkt.
  • Alex Oxlade-Chamberlain has been confirmed in the Liverpool squad tonight!

• Beklenen gün geldi Oxlade 1 sene aradan sonra forma şansı bulabilir.
  • Liverpool FC Taraftar Ocakları | YNWA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eric Ponti -- 26 Nisan 2019; 21:8:40 >
  • Firmino yok, yerine aylardır top oynamayan Sturridge ilk 11. 90+5 de 0-0 giden maçta içeriye top şişirdiğimizi şimdiden görebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric Ponti

Sezon bitti yav.
  • Olsun hocam o ağır sakatlığın ardından sonra onun performansına hasret kaldık. Liverpool'a çok şey katıyordu. Bakalım beklentiyi fazla yüksek tutmamak lazım. Diz sakatlığı en ağır sakatlıktır futbolda. Forma şansı verildiği takdirde nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyorum.
  • Turu Messi belirleyecek çünkü messi haricinde takım dengeleri aynı.

Messi prime döneminde olsaydı direkt Barca derdim de Messinin de sağı solu belli olmuyor artık.Bazen çok istekli oynuyor bazen yürüyor sahada .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1044 -- 26 Nisan 2019; 21:24:13 >
  • Liverpool XI: Alisson, Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Henderson, Keita, Mane, Salah, Sturridge.

• Lovren'in yerine stoper yok mu dünyada anasını satayım.Leipzig'den Upamecano alınca Klopp bir uyum yaratamaz mı potansiyeli gayet iyi o kadar pahalı bir oyuncuda değil sonuçta taş patlasa 20-25 Milyon € eder.Potansiyelini bulursa 50 60 ı bulur tabi.Kloppla o noktaya ulaşabilir.
  • Maç direk soyunma odasından atılan golle başladı 1-0
  • NABYYYYY
  • Keita
  • 
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.