Şimdi Ara

Liverpool FC Taraftar Ocakları | YNWA (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.885
Cevap
75
Favori
1.048.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jagielka'yı tebrik etmek lazım. Kariyerinin golünü attı.

Gol atmamak için oynadık resmen. Geçen sene ki Liverpool bu Everton'a en az 5-6 tane atar bırakırdı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben liverpoolu bu sene izlerken gözlerim hala Luiz Suarez'i arıyor, onun yapabildiklerini yapan bu sene maalesef yok takımda. Liverpool'a hep sempatim olmuştur fakat bu maçları kazanamazsa nasıl şampiyon olacak bu ligte. Geçen de Aston Villa'ya yenilmişti.

• Jagielka ne gol atmış be
  • İlk yarıyı izledim sadece daha sonra golleri gördüm.İkinci yarı nasıl oynandı bilmem ama liverpool ilk yarıda baya üstündü ikinci yarıda aynı performansı gösterdiyse yazık olmuş...

• Maci yarin saniyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Agger

Bence Rodgers sezon sonunu göremeyecek..

bu adam nerdeyse sizi şampiyon yapıyordu bu kadar erken konuşmayın bence

• quote:

Biraz Abartmadın'mı Hocam
  • quote:

Sezon sonunu görememek değil ama,acaba ne düşünüyor şuan,hani bir sürü transfer yaptı,mantıklı noktaları da vardı.Sezon başladı,bir tek Tottenham maçında iyi bir oyun gördük.Suarez'in gidişinden daha farklı bir şey var.Sanki oyuncular sahada güvenini Suarez'den alıyordu.
  • Bir oyuncudan, bir kaptandan çok daha fazlası..

• Ah be karaoğlan. Şunu bi atsan maç farka gidecekti...

• Kargo bedavaya mı getirdiniz yoksa 8 pound ödediniz mi? Bir de beden seçimini nasıl yaptınız atıyorum uymadı iade etmek istesem ne olacak?
  • vadu V kullanıcısına yanıt
    8 pound ödedim beden seçimi biraz şans işi Fenerbahçe formamdan yola çıkarak yaptım biraz küçük oldu ama oldu yine de iade işlerini falan hiç bilmyorum.
  • rodgers gidemez. kendi isteğiyle genç sayılacak oyuncuları topladı. yeni teknik direktör gelse bu oyuncularla bir şey yapamaz. o yüzden gitmesi bana göre daha kötü olur.

takıma yıldız forvet lazımdı almadılar. en azından alexisi almak lazımdı.

ilk 4 yapalım şu sezonda yeter.
  • Anladım çok teşekkür ederim güle güle kullanın :) Tekrar bir şey almayı düşünürseniz buradan birkaç kişi toplanıp kargoyu ucuza getirebiliriz aslında.
  • Burdayim beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: Brendan Rodgers

Burdayim beyler

Hocam n'apmayı düşünüyosun? Suarez'i satıp 10 oyuncu aldın. Bi tık göremedik.

• CL imkansız seneye bi mok olmaz bu takımdan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brendan Rodgers

Burdayim beyler

Hocam n'apmayı düşünüyosun? Suarez'i satıp 10 oyuncu aldın. Bi tık göremedik.

Markovic patlak cikti

• Maçı izleyemedim ama gerekse özetten gerekse okuduğum yorumlara göre sıkıcı bir maç olmuş. Everton uzaktan şut çekmek dışında pek bir hücum varyasyonu deneyememiş, bizse sezon başından beri devam eden kapanan takımları açamama sorunumuzu devam ettirmişiz.

Açıkçası sezon başında yapılan transferleri eleştirdiğimde baya bir karşı çıkan olmuştu, rotasyonumuzun ve kalitemizin arttığı söylenmişti. Ama bence bu takımın Lallana ve Markovic'e ihtiyacı yoktu. Bu ikisine verilecek 50 küsür milyon euro ile skora katkı verebilecek bir kenar forvet ya da net bir bitirici santrafor (Balotelli alınmasaydı) alınmalıydı. Markovic'in büyük bir potansiyeli var, driplingi ve hızı tam Rodgers'lık; ama bize net katkı verebilecek bir oyuncu lazımdı, bir iki sene gelişmesini bekleyebileceğimiz bir oyuncu değil. Ayrıca takımda Suso ve Ibe gibi iki yıldız olma potansiyelli çocuk varken onları kullanmalıydık.

Ne yazık ki bu yanlışlar yapıldı ve bunlardan geri dönüş yok. Şimdiki kadromuza ve oynadığımız oyuna bakınca takımın yaratıcılığı azalmış, orta sahada kurulan baskı ve en önemli silahlardan biri olan şok pres özelliğimizde de gerileme var. Bu da defans yapmayı bilen, geriden pasla çıkabilen ve hızlı oyuncuları olan takımlara karşı oyunumuzu sergileyememeye yol açıyor. Kaldı ki EPL'deki çoğu takımın bu tür işleri becerebilecek oyuncuları var. Kaldı ki Sturridge'ın sakatlığı da önemli bir ölçüde negatif etkiliyor takımı.

Bence şu aşamada değiştirmemiz gereken 2-3 şey var.

Sturridge dönene kadar Lambert ilk 11 başlamalı. Çünkü geçen seneki sistemde Suarez-Sturridge ileride top tutarak, yaptığı driplinglerle geridekilere alan yaratarak Sterling, Henderson, Coutinho'nun hücum setlerine katılımının daha etkin olmasını sağlıyorlardı. Sturridge yine aynı Sturridge fakat Balotelli'nin bu dediğim olaylardan hiçbirini yapma kabiliyeti yok ve bunları yapmaya çalışırken bulunması gereken yerden (ceza sahası ve çevresi) uzaklaşması pozisyona girilse bile içeride kimseyle buluşturamama sıkıntısını oluşturuyor. Çok üstün yetenekleri olmasa da Lambert top tupup, hava topu indirip ve çevresine topu dağıtabilecek bir oyuncu. Lallana ile arasındaki uyumu da kullanarak değişik hücum setleri denenebilir. Yani Lambert'ın arkasında Coutinho-Lallana-Sterling şeklinde bir ileri 4'lü dizilişi oluşturulabilir.

Savunmada sağ bekte iyileşince kesinlikle Flanagan oynamalı, Manquillo yeterli güveni vermiyor Johnson zaten malum Ayrıca Flanagan reyizin mücadelesini ve masum bakışlarını da özledik Sol bekte Moreno'dan memnunum ama bir Ricardo Rodriguez olsaydı nasıl olurdu acaba diye düşünmeden de edemiyorum, olsun ama bu Alonso-Gerrard karışımı çocuk sayesinde yıllar sonra sol bek görmüş oldu takım

Şu an için Rodgers'ı göndermelik, takımı gömmelik bir durum yok. Tehlikeli bir geçiş dönemi yaşıyoruz, bunu atlatınca ya daha iyi olacağız ya da daha kötü bilemiyoruz şimdiden. Ama takıma destek olmalıyız, güvenmeliyiz. Bu takıma geçen sene herkes ilk 4'e giremez bir halt olmaz derken şampiyonluk mücadelesi verdi. Bu sene belki şampiyonluk mücadelesi zor ama ilk 4 için yeniden Ş.L'de olmak için uygun bir potansiyel var. Sabırlı olalım biraz daha. Yazı biraz uzun oldu kusura bakmayın, bayadır yazmayınca baya bir şey birikmiş yazacak. Yazmak istediklerimin hepsini de yazamadım cümleler arası kopukluklar olabilir mazur görün

• Rustin Cohle kullanıcısına yanıt
    katılmadığım tek yer şok presteki gerileme.Şok pres diye bir şey kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.