Şimdi Ara

Lityum pil kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şarjlı matkabım için elimdeki lityum pilleri kullanmak istiyorum, ancak şarj devresi yok elimde.
    Bu işi tek pillik powerbankları seri bağlayarak çözebilir miyim diye danışmak istedim. Şarj olayı
    ayrı ayrı usb girişlerden yapılacak, orada sıkıntı yok, ancak asıl sorun deşarjda. Bunun için pilleri
    seri bağlamam gerekiyor, toplamda 12V güce erişmek için, ancak bu şekilde kullanırsam herhangi bir
    sakatlığa yol açma ihtimali söz konusu olur mu?

• Deşarjda problem yaşarsın. Bunun için bsm devre kartları var, ben evdeki şarjlı süpürgeme 4BSM, tornavidaya da 3 lü BSM devre kartı alarak yapmıştım. Birini 16v, diğerini 12v. Çinden sipariş etmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tb_fb

Deşarjda problem yaşarsın. Bunun için bsm devre kartları var, ben evdeki şarjlı süpürgeme 4BSM, tornavidaya da 3 lü BSM devre kartı alarak yapmıştım. Birini 16v, diğerini 12v. Çinden sipariş etmiştim
    Devre kartı yok, onun için böyle bir yolla halletmeye çalışıyorum. Adamlar geç de gelse uygun fiyatlı alışveriş yaptığımız bir kaynağı kuruttular vergiyle. İçerdeki fiyatlarda zaten ateş pahası. Benim derdim, herhangi bir komplikasyon yaşar mıyım, yoksa pilin şarjı bittiğinde dursun derdim değil doldurur doldurur kullanırım. Direk bağlantıyla zaten çalışıyor, ama şarjını kontrol altına alayım dedim. Yani sorum net olarak şu, tek tek şarj cihazına bağlı pilleri seri bağladığımda deşarjda kaza ihtimali var mı yok mu?
  • attillam kullanıcısına yanıt
    Var hocam, bildiğiniz gibi aşırı deşarjda yanma patlama riski var. Bu konularda baya kafa yormuştum.
    Şu konular yardımcı olur belki. Çok iyi anlamam ama buradan baya faydalanmıştım.

https://forum.donanimhaber.com/sarjli-matkaba-lityum-batarya-18650-montaji--125044507

https://forum.donanimhaber.com/akulu-vidalama-pil-degisimi-ss-eklendi--62425977-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tb_fb -- 12 Kasım 2019; 9:44:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.