Şimdi Ara

Litvanyada doğsak nasıl bir hayatımız olurdu acaba

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
21
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Litvanyada doğsak nasıl bir hayatımız olurdu acaba
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    Kişi başı milli gerisi 20.000 dolar civarında. Türkiyeden fazla.
    Suriyeli yok.
    İşsizlik oranı %6 oranında. Genç işsizlik oranı %10 türkiyeden az.
    Parlamenter sistem var fakat fiilen yarı başkanlıkda mı ne varmış orası karışık.

Acaba nasıl bir kültürel hayatımız olurdu?   

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 29 Haziran 2020; 21:4:19 >

|
    |

basketbolcu olduk olduk . olamadık bilemiyorum 

Orijinalden alıntı: kozmos beni sevmiyor

basketbolcu olduk olduk . olamadık bilemiyorum 

|
    |

bende hep izlandayı merak etmişimdir. oraya göç merakı varmıdır acaba.?

tek başına ada. mis , o yok , bu yok. (dışardan bana öyle geliyor. belki de öyle değildir)

pakistanlının , faslının ilgisini çekiyor mu acaba?. çekmez herhalde diye düşünüyorum.

Orijinalden alıntı: kozmos beni sevmiyor

bende hep izlandayı merak etmişimdir. oraya göç merakı varmıdır acaba.?

tek başına ada. mis , o yok , bu yok. (dışardan bana öyle geliyor. belki de öyle değildir)

pakistanlının , faslının ilgisini çekiyor mu acaba?. çekmez herhalde diye düşünüyorum.

Hangi ülkeye gitsek derdimiz olurdu ama "en azından ülke düzgün awk" derdik.  

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Ben malta derdim full universiteli var

Hocam ama orası da çok küçük 2 adım atsan denize düşersin  

|
    |

Daha iyi olacağına eminim:) Ama elden gelen birşey yok.Bu saatten sonrada gitsen oraya alışmak zor.

|
    |

fakir bir hayatın olurdu... kızların varsa işin zor. onunla bununla gezip duracaktı vs. aile olarak alkolik olabilme ihtimalin yüksek olacaktı vs....

|
    |

|
    |

Ben Letonya'ya gitmiştim, çok farkları yok sanırım. Doğa ile iç içe gayet güzel bir yaşantın olurdu muhtemelen.

|
    |

Normal bir hayatın olurdu. Çünkü bu ülkede ölmemeye çalışıyorsun. Zevk ve tercihlere ayıracak ne zaman ne maddi imkan var. Orta Doğu tam bir savaş alanıdır.

|
    |
    12769 Mesaj
    Sıkıcı.

İsveç'te ufak bir kasabada yaşıyorum. Hayat güzel ama öyle ilk geldiğindeki waooow süper lan olayı birkaç sene içinde yerini can sıkıntısına bırakıyor. Yaşlı bir kadın kışın buzda kayıp düşse burda yerel gazetelerde haber oluyor. Geçen arkadaşımı gördüm kuş kurtarmış gazetede 2 sayfa haberi vardı elemanın. Neden? Başka hiçbir şey olduğu yok o yüzden. Alım gücü iyi, istediğim her şeye sahibim. Sahip olamayacağım şeyler de belli. Kıçımı yırtsam gene de burda koca bir müstakil ev alamam mesela hatta almam (800 bin euro falan). O paraya başka yerden neler alınır nitekim.

Ya da ne yaparsan yap burada kimse sana kul köle olmaz. Türkiye'de paran varsa kralsın ya, havalı araban vardır dönüp bakarlar falan bu yok. Çünkü herkes her şeyi alma gücüne sahip bu nedenle bir çok şeyin hiçbir anlamı yok. Hobi olarak yapıyorsun, sıkılıyorsun, bırakıyorsun. Dedim ya sıkıcı. At bindim, golf oynadım, tenis oynadım, bisiklet sürdüm, havuza gittim, şimdilerde zevkine pc topluyorum. Sıkıldıkça hobi değiştiriyorum.

Canım sıkıldı geçen 2500 euro civarına mobilya aldım eskilerini çöpe attım taksit ödemeden. Türkiye'deyken kredi çekmiştim ikinci el ev eşyası için lol. Ama dedim ya hiçbir şeyin öyle tadı yok. Gelip geçici hep.

Mal yokken değerli. Var olunca bir anlamı kalmıyor.

Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...

• Yüzbaşı
    829 Mesaj
    Estonya da iyi bir alternatif olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    196 Mesaj
    Abicim o dediğiniz yerler şu çukur ülkelerinden on bin kat iyidir. Komşu bile değilsin. Bırakın sıkıcı olsun.

Ortadoğuda yesinler, yoketsinler birbirlerini.

O ona girmiş, bu buna girmiş

İnsan olmayanlardan adam olmalarını beklemeyeceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmos beni sevmiyor -- 30 Haziran 2020; 18:7:0 >
    |
    |

10 sayı, 10 rebound, 3 blok civarında bir hayat olurdu.

|
    |
    Sistem 1: Phenom II x2 555 BE@x4 3,2 GHz Sunbeam CCF|:|Gigabyte 790X-UD4 f7d Bios |:|Asus GTX650Ti Boost DirectCu II 2GB |:| A-Data 4*2 GB@800MHz 5-5-5-15 |:| 120GB Sandik SSD |:| 1TB |:| 1TB |:| 8TB Seagate Archive |:| XIGMATEK Utgard 700W |:| Samsung 22" 226BW |:| FSP 800VA UPS |:| Windows 7 64 bit |:|
    Sistem 2: Ryzen 5 1600@3,2 GHz Stock cooler|:|Asrock AB350 Pro4 |:|EVGA GTX1050Ti 4GB |:| 2x8GB G.Skill Flare X@2400Mhz 15-15-15-39 |:| 128GB Sandisk SSD |:| 1.5TB HDD |:| Dark N10 |:| FSP 500W-60AHBC |:| ViewSonic VA2445-LED 24" |:| FSP 800VA UPS |:| Windows 7 64bit |:|
  • Yarbay
    11884 Mesaj
    Letonya estonya litvanya gittim. Buralarda da yoksulluk var malesef. Rus isgalini sucluyorlar genel olarak. Onlari hic sevmiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Letonya estonya litvanya gittim. Buralarda da yoksulluk var malesef. Rus isgalini sucluyorlar genel olarak. Onlari hic sevmiyorlar.

Üzüldüm   

Orijinalden alıntı: Bisikletçi76

Üzüldüm   

Alıntıları Göster
    Finlandiya estonya arasi gemi seferi var. Tallinn helsinki. Finlandiyalilar ucuz alisveris icin geliyorlar tallinn'e. Bu ulkelerin dogasi cok iyi ama. Finlandiya da helsinki tampere arasi otobuste yuzlerce gol gormustum. Hayatimdaki en iyi iki otobus seferinden biriydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.