Şimdi Ara

Lisede Nasıl Olmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
15.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 97 li birine göre olgun birisin gibi sezdim. Öncelikle okulun tuvaletleri leş gibi sigara kokacaktır, 50 kuruş isteyenler olacaktır herkese karşı tutumun şu olmalıdır, ne fazla ne çok. Ne gidip 5 günde bir sevgili değiştireceksin ne de eziklerden olacaksın, kız meselesi sana kalmış ama yinede öyle çok havalara girme derim kavga için "tek" diye bi tabir var tek e cağıracaklar seni 10 kişi 1 kişiye dalacaklar dikkatli ol arkadaşlarını, tarafını iyi seç ve sana harbi bi tavsiye, lise 1 i bu sene bitirdim butunlemeye kaldım az kalsın sınıfta kalıyodum harbi asıl biraz derslere, geçecek kadar. Ve sigaraya başlama, 8. sınıftaki arkadaşlarını da boşlama, yeni arkadaşların onlar kadar değerli gelmeyecek gözüne. Kavga meselesinden falan çekiniyosan kural 1. birisi bişey sorarsa gözünün içine bak ve alçak sesle konuşma ama efendi bi tutum takın. Kural 2. lise 4 lerle muabbet kur, abi böyle şöyle falan anlat bişeyler onlar sizi benimseyecek ve koruyacaklardır o sene. Bol şanslar.

• gizemli ol
  • sırf öne çıkmak için birileri ile didişmeye,maymunluk yapmaya çalışma yeter.
  • Artist ol,mafya ol,önüne gelene diklen,arka sıralarda otur,hocalara diklen,kızları sahiplen,haraç kes,her okul çıkışına birini davet et
  • Cool ol,ders çalış,bakımlı ol,bişeyi fazla takma KIZLAR ÜSTÜNE ATLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: magic0re

97 li birine göre olgun birisin gibi sezdim. Öncelikle okulun tuvaletleri leş gibi sigara kokacaktır, 50 kuruş isteyenler olacaktır herkese karşı tutumun şu olmalıdır, ne fazla ne çok. Ne gidip 5 günde bir sevgili değiştireceksin ne de eziklerden olacaksın, kız meselesi sana kalmış ama yinede öyle çok havalara girme derim kavga için "tek" diye bi tabir var tek e cağıracaklar seni 10 kişi 1 kişiye dalacaklar dikkatli ol arkadaşlarını, tarafını iyi seç ve sana harbi bi tavsiye, lise 1 i bu sene bitirdim butunlemeye kaldım az kalsın sınıfta kalıyodum harbi asıl biraz derslere, geçecek kadar. Ve sigaraya başlama, 8. sınıftaki arkadaşlarını da boşlama, yeni arkadaşların onlar kadar değerli gelmeyecek gözüne. Kavga meselesinden falan çekiniyosan kural 1. birisi bişey sorarsa gözünün içine bak ve alçak sesle konuşma ama efendi bi tutum takın. Kural 2. lise 4 lerle muabbet kur, abi böyle şöyle falan anlat bişeyler onlar sizi benimseyecek ve koruyacaklardır o sene. Bol şanslar.

Okul disiplinli tuvalette kolay kolay içirtmezler.50 kuruş isteme davası 8.sınıftan beri var zaten.Yürürken şıngır mıngır sallanıyor yok diyorum.Tabi lisede karşıma ne odunlar çıkacak kim bilir.Cepleri ararlar.8.sınıfta kimlerle uğraştım bir bilseniz.50 kuruş için kardeşim diyip öpmeye çalışanlar vardı.

Herneyse ALLAH yardımcım olsun:D.Olgun biri gibi görünürüm ama ciddiyet pek sevmem.Sırf gülmeme bile kafayı takanlar vardı.Beğin terk espiri yapanlara ayıp olmasın diye gülmekte ayrı dert.Havalara girmem uçmamdan kendimce takılırım yani sağa sola laf atmam,zıplamam.Tabii kırolar sararsa çevremi gel teke tek bilmemneye tek gibisinden mahallede de çok gördüm o tipleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: CompanyMaster7

Burda söylenen çoğu şeye inanma yeter...

• quote:

Orijinalden alıntı: -JeRoMaX-

quote:

97 li birine göre olgun birisin gibi sezdim. Öncelikle okulun tuvaletleri leş gibi sigara kokacaktır, 50 kuruş isteyenler olacaktır herkese karşı tutumun şu olmalıdır, ne fazla ne çok. Ne gidip 5 günde bir sevgili değiştireceksin ne de eziklerden olacaksın, kız meselesi sana kalmış ama yinede öyle çok havalara girme derim kavga için "tek" diye bi tabir var tek e cağıracaklar seni 10 kişi 1 kişiye dalacaklar dikkatli ol arkadaşlarını, tarafını iyi seç ve sana harbi bi tavsiye, lise 1 i bu sene bitirdim butunlemeye kaldım az kalsın sınıfta kalıyodum harbi asıl biraz derslere, geçecek kadar. Ve sigaraya başlama, 8. sınıftaki arkadaşlarını da boşlama, yeni arkadaşların onlar kadar değerli gelmeyecek gözüne. Kavga meselesinden falan çekiniyosan kural 1. birisi bişey sorarsa gözünün içine bak ve alçak sesle konuşma ama efendi bi tutum takın. Kural 2. lise 4 lerle muabbet kur, abi böyle şöyle falan anlat bişeyler onlar sizi benimseyecek ve koruyacaklardır o sene. Bol şanslar.

Okul disiplinli tuvalette kolay kolay içirtmezler.50 kuruş isteme davası 8.sınıftan beri var zaten.Yürürken şıngır mıngır sallanıyor yok diyorum.Tabi lisede karşıma ne odunlar çıkacak kim bilir.Cepleri ararlar.8.sınıfta kimlerle uğraştım bir bilseniz.50 kuruş için kardeşim diyip öpmeye çalışanlar vardı.

Herneyse ALLAH yardımcım olsun:D.Olgun biri gibi görünürüm ama ciddiyet pek sevmem.Sırf gülmeme bile kafayı takanlar vardı.Beğin terk espiri yapanlara ayıp olmasın diye gülmekte ayrı dert.Havalara girmem uçmamdan kendimce takılırım yani sağa sola laf atmam,zıplamam.Tabii kırolar sararsa çevremi gel teke tek bilmemneye tek gibisinden mahallede de çok gördüm o tipleri.

Altın kuralı vermeyi unutmuşum.

Kızlardan çekinme muhabbet kur. Ne tipsiz herifler kızları götürüyor bende 8 de senin gibiydim arkadaşlarımla en arka 6 sırayı kapsar hocalarla maytap geçerdik. At maymun sesi çıkaranlar mı dersin ah uh hadi hadi ...

Ama lise dekiler yanaşmıyo pek şimdi sen 70 alınca üzülüyosundur belki biz 60 alınca seviniyoruz. Birler çatır çatır geliyor 45-55 arası notlar hep.

O yüzden güçlü olman, ders-kız-arka-yakın arkadaş 4 lüsünde rank yakalaman gerekir.

"Ders"in iyi olursa daha çabuk tanınırsın, en azından sınıfta, kız-arka-yakın arkadaş ı daha yakın halledersin.

"Kız" - manita yaparsan ne arkan olur ne yakın arkadaşın dersinde de ters orantı yaşarsın, düşmanın olur.

"Arka"n olursa daha çabuk manita yaparsın popülariten artar. Aslında 4 lüye popülerite yazmayı unutmuşum fakat fazlası zarar onunda.

Benim için bu 4 lü şöyleydi muhabbet edecek arkadaş-basketbol-ders bazıları için sigara-ders-kız vs olabilir.

Yukarıdakilerin üstüne body e falan başlarsan fena olmaz, bir de parti bileti falan satanlar olacaktır, sende girersen o işlere facebookunda arkadaş listene bakınca bi kaç ay içinde 1500 kişi görebilirsin şaşırma. İzmirde bu böyle en azından.

He bu arada, tatile falan gideceksen sağlam profil fotoları çek, kaynaşman,tanışman manita yapman daha kolay olur.

• quote:

quote:

quote:

Altın kuralı vermeyi unutmuşum.

Kızlardan çekinme muhabbet kur. Ne tipsiz herifler kızları götürüyor bende 8 de senin gibiydim arkadaşlarımla en arka 6 sırayı kapsar hocalarla maytap geçerdik. At maymun sesi çıkaranlar mı dersin ah uh hadi hadi ...

Ama lise dekiler yanaşmıyo pek şimdi sen 70 alınca üzülüyosundur belki biz 60 alınca seviniyoruz. Birler çatır çatır geliyor 45-55 arası notlar hep.

O yüzden güçlü olman, ders-kız-arka-yakın arkadaş 4 lüsünde rank yakalaman gerekir.

"Ders"in iyi olursa daha çabuk tanınırsın, en azından sınıfta, kız-arka-yakın arkadaş ı daha yakın halledersin.

"Kız" - manita yaparsan ne arkan olur ne yakın arkadaşın dersinde de ters orantı yaşarsın, düşmanın olur.

"Arka"n olursa daha çabuk manita yaparsın popülariten artar. Aslında 4 lüye popülerite yazmayı unutmuşum fakat fazlası zarar onunda.

Benim için bu 4 lü şöyleydi muhabbet edecek arkadaş-basketbol-ders bazıları için sigara-ders-kız vs olabilir.

Yukarıdakilerin üstüne body e falan başlarsan fena olmaz, bir de parti bileti falan satanlar olacaktır, sende girersen o işlere facebookunda arkadaş listene bakınca bi kaç ay içinde 1500 kişi görebilirsin şaşırma. İzmirde bu böyle en azından.

He bu arada, tatile falan gideceksen sağlam profil fotoları çek, kaynaşman,tanışman manita yapman daha kolay olur.

Manita yaparım sorun değil,kızlardanda çekinmiyorum.Liseye gideceğim arkadaş kız,en yakın arkadaşım hatta.Ortaokulda popülerdik,ama lisede...Ortaokuldan sonra kim ne olursa olsun popüler olma çalışmasında.Sonra çevre farklı popüler olmak biraz daha zor olur lise 1de.Benim arkadaşımda tuhaf tuhaf sesler çıkarıyor,aşırı tuylu,bakım falan yok,saat başı kepek temizleyenlerden,eski kafalılardan ve lisede değişecekmiş popüler olacakmış.Gelmiş 15 yaşına artık kolayca değişmez.12-13 yaşında değişir insan o zamandan sonra zor.Herneyse işte o bile popüler olma mücadelesine girdiyse ooo popüler olmak zordur lisede.Tabii değişemeyeceği için 1-2 ay sonra oturur yerine herşey diye tahmin ediyorum.

• Serseri olma gidip millete omuz atma efendi ol efendi adamları herkes sever ama efendilik ile pısırıklık arasındaki dengeyi kur . Bol bol arkadaş edin çok işine yarayacaklar

Notlara gelince ilk yazılılara daima çok calıs en kolaylar onlar olur düşük alırsan zorlaşır..
  • İlkokuldan bir farkı yok la arkadaşların farklı sadece aynı yani başka bir okula kaydını alıyorsun öyle düşün. Sadece az biraz daha rahat ilkokuldan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neRoo..

Serseri olma gidip millete omuz atma efendi ol efendi adamları herkes sever ama efendilik ile pısırıklık arasındaki dengeyi kur . Bol bol arkadaş edin çok işine yarayacaklar

Notlara gelince ilk yazılılara daima çok calıs en kolaylar onlar olur düşük alırsan zorlaşır..

Gerekmedikçe kimseye bulaşmam,kimsede bana bulaşmasın yeter ki.Yoksa iri yarı biri değilim ki dikleniyim ona buna.

Notlarda elimden geldiğince birşeyler yaparım.Sayısalda zorlanırım,fizikte zorlanırım tahminimce.
  • Kendin ol yeter ve seni ezmeye çalışan 10 'ları filan da takma hepsi bir avuç velet sonuçta
  • şimdi kız arkadaş peşinde koşmam diyosun ama illaki olucaktır. derslerinde de bi sorun yoksa düzgün bi kız bul benden söylemesi. zaten 1 2 sene sonra ne saçma şeyleri büyütmüşüm diyip kendine güleceksin.
  • mütevazı,kendi halinde,arkadaslarıyla iyi geçinen akıllı bir çocuk ol yeter.
  • Onu bunu boşver.

Taktik veriyim

Törene geç kalıp sınıfa kapıyı çalmadan dalarak ve moonwalk yaparak girdin mi dönemindeki tüm kızlar senindir.

Hatta hocaların da gözüne girebilirsin.
  • Vay be daha dün bende dh de liseli abilerimizden yorum istiyordum, şimdi lise 4 olduk. Öncelikle belalı tiplerle arkadaşlık kurma selamın olsun o kadar, sigara içeyim deme bak bu benden bir tavsiyedir. Başlarda arkadaşlıklar kurmaya çalış nasıl olsa sınıfta kimse birbirini tanımıyor olacak hepsini tek tek yanına çağır tanış ben öyle yapmıştım. Birde gömlegin pantolonunun içinde olmasın kollarınıda ilikleme sıvazla daha iyi olur. Gerisi keyfine kalmış hadi başarılar.
  • sende kendimi gördüm
  • terminatör gibi ol kimse dokunamaz (en kötü dayak yersin)
  • quote:

Atatürk Çağdaş Yaşam Programlı Lisesi....

İyi bir okuldur kendileri tahmin ettiğim kadarıyla fatih taraflarında okuyordun ilkokulu aynı sıkıntılarımız vardı seninle bu çevrenin çocukları böyledir genellikle takmıyacaksın kafana . Çağdaştada malesef değişmiyor bu . Çok sevdiğim bi arkadaşım 360 puan aldığı halde oraya gitti tercih yapsa çok daha iyi bi okula girerdi ama tercihlere hep düz anadolu liselerini yazdı tutmadı en sonunda geldi anadolu olmayan meslek lisesine . İnsan birazda ne olduğunu bilecek aslında . Çocuk okudu güzel falan ama okulda epey bi para geçiyor bilgisayar bölümü en çok istenen bölüm orda tutturamassan elektroniğe atılıyorsun ha tutturma ne biliyomusun sana bi güzel pc listesi veriyolar bunu getir seni pc bölümüne alalım diyorlar ( apaçık 1.5 - 2 milyar istiyorlar ) benden büyük bir arkadaşım vardı bunu bizzat yüzüne söylemişler babası küfredip çıkmış düz liseye naklini aldı . Diğer arkadaşım da bu sene yanımdaki okula zeytinburnu tekniğe nakilini aldırıyor hocalardan 1-2 si ile tartışmış takmıyacaksın ortam epey bıyıklı kız ve tesbihçi dolu . Disiplinlidir epey kundura giyersin telefonda sıkıntı yaratır sigara meselesi çok geniş bahçe kenarlarında içen elemanlar varmış . DH'de bu sene o okuldan mezun olan bi eleman vardı onla konuşman senin için daha faydalı olur Ama tabiki çağdaş gidebileceğin en iyi düz meslek lisesidir bunuda ekliyim ha eğer puanın 340 civarıysa sakın tercih yapmaktan kaçınma buda sana son tavsiye olsun son dakika tercih ile okul kazanan bir büyüğünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iconic -- 20 Temmuz 2011; 1:38:41 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.