Şimdi Ara

Lisede İngilizce (Dil Bölümü) seçmenin avantajları ve dezavantahları nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
13.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İngilizcem gayet iyi, İngilizce'den zevkte alıyorum süreki geliştirmeyi seviyorum, araştırıyorum.
    Birçok alanda bilgi edinmeye çalışıyorum yani pek sorun yaşayacağımı sanmam.

Birkaç yerde 20 kız arasında tek erkek kalma ihtimalini okudum doğru mudur ?

Birde okuyan abilerim, genel olarak nasıl işliyor sınavlar vb. ?

• yata yata liseyi bitiriyolar seç
  • dmx__ kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var hocam

Adamların sorularını önüne koysalar yapabileceksin gibi konuşmuşsun.

Okuduğuma göre hiçte yata yata geçilmiyormuş hatta sayısalcılar sürekli yükleniyormuş
    dilcilere işte sizin işler çok kolay, yok bende yaparım, yok bunda ne var...
    Sözel/sosyal zekayı zeka olarak görmüyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsteve

Ne alakası var hocam

Adamların sorularını önüne koysalar yapabileceksin gibi konuşmuşsun.

Okuduğuma göre hiçte yata yata geçilmiyormuş hatta sayısalcılar sürekli yükleniyormuş
    dilcilere işte sizin işler çok kolay, yok bende yaparım, yok bunda ne var...
    Sözel/sosyal zekayı zeka olarak görmüyorlarmış.

Bana da ogretmenim israrla dil bölümü sec demisti 2 sene once, bense yurt disinda okumayi tercih ettim . Besiktas Anadolu Lisesindeydim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrsteve kullanıcısına yanıt
    Mezun olan arkadaşlarım öyle diyor tek bir derse yoğunlaşacaksın daha ne

• Orası doğru
  • Yata yata geçmek değilde diğer bölümlere göre daha kolay,sayısaldan kolay bana sorarsan tm kadar da zor,kendi görüşüm tabi.
    Öncelikle seçmeden önce iyi düşün sonra pişman olup bölüm değiştirip boşuna zaman kaybetmek zorunda kalırsın kötü olur.
    Yabancı dil okumak eğer yeteneğin varsa kafan basıyorsa kolaydır yoksa çok çalışman gerekir,yazılılarsa hocana göre değişir genelde çok zorlamazlar
    Dil okuyacaksan işi sıkı tutman gerekiyor özellikle 10. sınıfta grammar dersleri çok önemli sonra kelime ezberlemen lazım bir sürü.
    Kızlar konusuna gelirsek valla şuan benim sınıfım ben dahil 12 kişiyiz yarısı erkek değişebiliyor oranlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnnecessaryMan -- 25 Mayıs 2014; 3:58:23 >

• şimdi burada yazmayayım dil mezunuyum , şimdi de dil üzerine okuyorum.sorularını pm ile sorabilirsin elimden geldiğince cevaplarım.
  • Dezavantajları Avantajlarının yanında hiçbir şey düşünmeden seç ben yakında mezun olacağım ve bu bölümü seçmediğim için başımı duvarlara vuruyorum.
  • Tm sınıfında dilciydim, dilden girdim, dil ile ilgili bölümdeyim.

Avantajlar;

-Lisede 9 kız arasında tek erkek dilciydim, üniye geldiğimde de her dil bölümüyle ilgili sınıfta da aynı durumu gördüm, oran yaklaşık 8'e 1 gibi.
    -Kesinlikle sayısal çalışmak zorunda değilsin, ygsde 310 yaptım, fene 1 saniye bile bakmadım, matematiktende kolay olan 20 soruyu yapıp bıraktım, ancak lysde 440 alınca ortalama da 440 geldi(+40 okul puanıyla.) sonuç olarak Hacettepe Almanca Mütercim'e girdim.(426 puandı, ancak artık İngilizceden almıyor.)
    -Ve en güzeli; Dilciler %90 ihtimal sosyal, sıcak-kanlı insanlardır, her zaman eğlenirsin, ve sevgili sıkıntısı çekmezsin, 9 aylık bu öğrenim yılını resmen 1 hafta yaşadım diyebilirim.
    -Türkçe kaynaklardan kat ve kat daha fazla yabancı kaynak vardır, araştırmalarında çok daha verimli sonuçlara ulaşıcaksın.
    -Hiçbir filmi altyazısı yok diye izlememezlik yapmazsın.
    -Tabiki de oyunları seneryosu için oynamaya başlarsın, çok daha fazla zevk verici olmaya başlar.
    -Özel ders alır gibi az kişi olan, ve eğlenceli bir sınıfta olucaksın, çoğunluğu kız olucak ve her salakça espirine gülecekler, aynı şekilde öğretmenlerinde muhtemelen bayan olucak, bu da avantajlı oluyor bunu da anlarsın.

Dezavantajlar;

-Kardeşim diyebileceğin bir arkadaşlığın olma ihtimali çok az, erkekler tarafından nefret dolu bakışlara mağruz kalabilirsin, ve muhtemelen arkadaşlık konusunda hep sorunların olucak, kızlarla arkadaşlık kurmak gibi mantıksız bir işe girişeceğinden hastalıklı bir arkadaşlık anlayışına sahip olucaksın...
    -Sakın ama sakın ama sakın(Burda içimden Never ever ever ever diyorum aslında, bu şekilde o kadar da havalı olmadığının farkındayım.)ama sakın ama sakın sınıfından bir kızla çıkıp, kötü bir şekilde ayrılma, mutlak profesyonellikle yap bunu, yoksa çok tuhaf şeyler oluyor, muhtemelen yaşıyacaksın o yüzden anlatmama gerek yok.
    -Bölümler kısıtlı, yani tercih yaparken içinden "Öğretmen olmam ben, geleceği olmayan, sosyalliği 0'a indiren bir iş, Turizm rehberliği falan kesmez, Mütercim olsam 2-3 dil öğrenirsem işsiz kalmam." mantığına giriceksin muhtemelen, o an fark ediceksin ki cidden seçim şansın çok kısıtlı, bu nedenle sakın ama sakın...(burda bayağı uzatmışım gibi düşün.) dil öğrenmeye(İngilizce demiyorum bak.) aşık değilsen bu işe girişme, ben sırf zevk olsun diye çeviri yaparım, zor bir metin gördüm mü mutlu olurum, 2-3 dili karıştırarak saçma sapan cümlelerle diğer dilcilerle saçmalamaktan zevk alırım, ama eğer ortada aşk yoksa, en fazla arkadaşlık diyorsan, yol yakınken dön.

Son olarak bu da herkese gelsin;

Rekâbet olan yerde sınavın zorluğu kolaylığı yoktur, 20 000 kişinin girdiği sınav daha karışıksa bu onu daha zor yapmaz, çünkü herkes için karışıktır, önemli olan sıra ise, her sınav aynı zorluktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilum -- 25 Mayıs 2014; 4:07:49 >

• Oranlar doğru, dilciyim 2 erkek 9 kız.
    Okulda bizdenn2 yaş küçük, 10ncu sınıflarda var bir de dil sınıfı, onlarda 1 erkek 22 kız...
    Ben yatarak geçtim çünkü liseye geldiğimde zaten aktif bi şekilde konuşacak kadar ingilizce biliyordum, yatarak geçme olayı kısmen doğru kısmen yanlış çünkü sınıfımda harıl harıl çalışanlar vardı.
    Ygsde matematiğe bakmadan 340 yaptım.
    Dezavantaj göremiyorum, az kişilik sınıf çoğunluğu kız, diğer sınıflar sık sık çevirilerini falan getirir, başka sınıftan kızlara ders çalıştırabilirsin(kız mevzusuna çok takılmışsın, kızdan bol bişey yok)
    Lys hedefim 75 net hacettepe müt istiyorum
    Bu arada dil sınıfı açtırırsanız okul yönetimine dilekçeler verin, baskı yapın abuk subuk dersleri ingilizceye çevirin, devlet okulunda haftada 17 saat ingilizce gördüm.(2 saat almanca ve rehberliği ing öğretmeni aldı)
    Derslerde bol bol film izlersiniz

• bak matematikte 9da üslü sayılar birinci dereceden denklemleri işliyorlar yatarak halledersin

dezavantajına gelirsek
    orada edindiğin bilgiyi 2 sene veya daha fazla dil kursuna gitsen yine edinebilirsin

aslında şuan 9a gidiyorum 11 de seçicez bnede dil seçmeyi düşünüyorum ama meslekler nedir hangi meslekleri yapabilirz ? ayrınlatıcak varmı ?
  • Lanet girsin Lise 2nin sonudna mı bölüm seçeceğiz ?!

Ah lanet olsun ben 1. sınıfın sonunda seçip 2. sınıfta istediğimiz bölümden devam ederiz sanmıştım.

Matematiğim zaten leş, peki sınıfta kalma olayı nasıl oluyor mesela matematik ortalamam (1. ve 2. dönem) 50-56 yada 60-65 gelse ama diğer dersler iyi olsa
    yada matematik sınavlarından 45-40-35 alsam sınıfta kalır mıyım yoksa zorunlu geçip seneye tekrar sınava girip düzeltebilir miyim ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.