Şimdi Ara

Lise Alan Seçimi YARDIM ! ( MF - TM ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
35.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: DieselTRoniC

Sözele , kafanda kesin birşey varsa git , yoksa sözele gideyim sonra şu şu meslekleri seçerim deme sakın . Ben reklamcılık için sözel okuyordum , lise 2' de sözel okudum baktım matematik , geometri falan yapabiliyorum , bi TM'nin mesleklerine bakayım dedim , lise 3'e tm olarak girdim, sözelden geldim diye hocalar önyargıyla bakıyordu hep , sınıftaki arkadaşlarımda .. Sayısal notlarda ve denemelerde ilk akla ben geliyorum şimdi :) Uluslar arası ilişkiler veya kamu yönetimi okucam inş , bu sene öss'ye girip .

seni forumdan bilirim tanımam ama severim iyi birine benziyosun
    hedefindeki 2 bölümde geleceği parlak bölümler değil

forumda macromedia nickli arkadaş uls. ilşk. okuyo ben yandım siz yanmayın diyodu ( id no su 1453 irtibata geçebilirsin )

ben de tm öğrencisiyim geçen sene ( 2008 öss ) kamu yönetimi , işletme, iktisat, maliye, 1-2 tane en kötüsünden ulsl. ilşk falan geliyodu yazmadım.
    Bu sene gelirse gidicem artık 3. girişim çünkü ama sen gidebiliyosan daha iyi bi bölüme gitmeye çalış. Bunları hedef belirleme.

• quote:

Orjinalden alıntı: walcottt

quote:

Sözele , kafanda kesin birşey varsa git , yoksa sözele gideyim sonra şu şu meslekleri seçerim deme sakın . Ben reklamcılık için sözel okuyordum , lise 2' de sözel okudum baktım matematik , geometri falan yapabiliyorum , bi TM'nin mesleklerine bakayım dedim , lise 3'e tm olarak girdim, sözelden geldim diye hocalar önyargıyla bakıyordu hep , sınıftaki arkadaşlarımda .. Sayısal notlarda ve denemelerde ilk akla ben geliyorum şimdi :) Uluslar arası ilişkiler veya kamu yönetimi okucam inş , bu sene öss'ye girip .

forumda macromedia nickli arkadaş uls. ilşk. okuyo ben yandım siz yanmayın diyodu ( id no su 1453 irtibatöa geçebilirsin )

ben de tm öğrencisiyim geçen sene ( 2008 öss ) kamu yönetimi , işletme, iktisat, maliye, 1-2 tane en kötüsünden ulsl. ilşk falan geliyodu yazmadım.
    Bu sene gelirse gidicem artık 3. girişim çünkü ama sen gidebiliyosan daha iyi bi bölüme gitmeye çalış. Bunları hedef belirleme.

arkadaşım ilk önce daha bu bölümlere gitmemiş daha üniveristenin kapısndan girmemişsin bölümlere kötü diyorsun adama bi destur derler. DESTURRRR!
    benim sana diyeceğim tek bir şey var memurlar net teki ilanları memur alımlarını bir takip et bak bakalım kamu yönetimi almayan kaç tane alım olacak. Lütfen bilmeden insanları yönlendirmeyelim o bölümüne kötü diyen arkadaş beyenmeyebilir bu bölümler çoğu ünv. varıdr ve ortalama ikinci öğretimde dahil 200 kişi alır her üniversite şimdi bu kadar adamın içinde sevende olur sevmeyende bi kişinin lafına bakılıp karar verilmez. Hem ne biliyosun belki kamu yönetimi ni bitirip idari yarfı hakimi,müfettiş,kaymakam olacak bu arkadaş. Sana bir şey daha geleceği parlak değil demişsin türkiyedeki bütün bölümleri düşün hangisi okulu bitirinci 25-26 yaşındaki bi gence koskoca ilçeyi yönetmeyi o forsu verebilir işte beğenmediğin o kamu yönetimi verebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: karasimsek06

quote:

Orjinalden alıntı: walcottt

quote:

forumda macromedia nickli arkadaş uls. ilşk. okuyo ben yandım siz yanmayın diyodu ( id no su 1453 irtibatöa geçebilirsin )

arkadaşım ilk önce daha bu bölümlere gitmemiş daha üniveristenin kapısndan girmemişsin bölümlere kötü diyorsun adama bi destur derler. DESTURRRR!
    benim sana diyeceğim tek bir şey var memurlar net teki ilanları memur alımlarını bir takip et bak bakalım kamu yönetimi almayan kaç tane alım olacak. Lütfen bilmeden insanları yönlendirmeyelim o bölümüne kötü diyen arkadaş beyenmeyebilir bu bölümler çoğu ünv. varıdr ve ortalama ikinci öğretimde dahil 200 kişi alır her üniversite şimdi bu kadar adamın içinde sevende olur sevmeyende bi kişinin lafına bakılıp karar verilmez. Hem ne biliyosun belki kamu yönetimi ni bitirip idari yarfı hakimi,müfettiş,kaymakam olacak bu arkadaş. Sana bir şey daha geleceği parlak değil demişsin türkiyedeki bütün bölümleri düşün hangisi okulu bitirinci 25-26 yaşındaki bi gence koskoca ilçeyi yönetmeyi o forsu verebilir işte beğenmediğin o kamu yönetimi verebilir.

sen kaç tane kamu yönetimi mezunu idari hakim gördün hayatında ?
    bu bölümün çoğu üniv. de olması iyi olması anlamına gelmezzzzzzzzzzzz aksine bi tomar kamu yönetimi mezunu arasında kaybolursun gidersin.

Ben bölümlere kötü demedim ama hukuk bölümü varken adam ne diye kendine kamu yönetimi bölümünü hedef belirlesin?

Hukuk = kamu yönetimi, işlatme, iktisat vs.
    hukuk her alana yeter çalışma alanı olarak herşeyi kapsar

kime çarpsan iibf mezunu kardeşim bu ülkede.
    Ha bi de yetmezmiş gibi açıköğretimden ha babam ha yeni mezunlar.

Üniversitenin kapısından girmemiş olmam da bişey bilmediğim anlamına gelmezzzzzz. Herşey kabak gibi ortada. İibf den uzak durmaya çalışacaksın bu ülkede hangi taş çatlasa altından iibf mezunu çıkıyor.

• afferim sen bu kafayla git iibf dende uzak dur hukukun getirisi daha fazla olabilir fakat tek faklılığı avukat ünvanını almandır ikincisi hukuk okumak farklıdır işte ondan dedim bi ünv. kapısından gir ondan sonra bu işlere bak diye insanlar ezber yapmayı hukuk okumayı sevmeyebilirler bu aşamada kamu yönetimi vb bölümler daha avantajlı al sana bilmediğine dair bir belge daha lütfen danıştayın anasyfasına gir danışay yönetimi yazan yere solda tıkla danıştay başsavcısı ve genel sekreterinin nerelerden mezun olduğuna bak ondan sonra gel konuş. Ben sana bu işteki en yüksek kadorları gösterdim normal hakim kamu yönetimi vb bölümlerden kaç tane var. O yüzden lütfen bilmeden araştırmadan konuşma kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyelim bir insan ideali varsa her şey olur ama armut piş azıma düş diyosan türkiyede tek onun mezun olduğu böüm olsun gene bir şey olamaz.
  • Matematik 5
    Fizik 5
    Kimya 4
    Biyoloji 4
    Dil ve Anlatım 4
    Edebiyat 4
    Tarih 4
    Coğrafya 4

ben ne seçeyim ?
  • Bence Lise 1 notlarınıza bakıp sevdiğiniz bölümlerden kaçmayın.
  • Avukatlık TM ye mi giriyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: seF[o]

Avukatlık TM ye mi giriyor?

avukatlık hukukta hukuk da TM'de
  • Teşekkürler
  • Bende 9.sınıf öğrencisiyim bu sene sınıfı geçtim edb:4 dil:2 mat:3 fiz:3 Kim:3 Hepsi ortalama bide istediğim işletme TM Düşünüyorum Sana Önerim TM seç
  • Sen benim lise 1 deki notlarımı görsen :D ama çalıştım ve notlarımı yükselttim.Çalışmadıktan sonra yapamayacağın şey yok.ha mf ye gidersin daha çok çalışırsın tm ye gidersin daha az çalışırsın sana kalmış gerisi.
  • benim notlarımda biyoloji:4 coğrafya:4 dil anlatım:5 fizik:4 matematik:4 kimya:5 tarih:5 edebiyat:4 10.sınıfa yeni geçtim sayısalcıyım ama neden sayısalcı olduğumu bilmiyorum istediğim mesleğe henüz karar veremedm geçen sene tıp istiyordum ama şimdi istemiyorum anadolu öğretmen lisesi öğrencisiyim sizce sayısalda devam mı etmeliyim ?
  • Öncelikle merhaba,anadolu öğretmen lisesi lise 1. sınıf öğrencisiyim notlarım: mat:3 fizik:4 kimya:5 biyoloji:4 edebiyat:4 aklımda tm seçmek var fakat matematiğime fazla güvenemiyorum acaba seçmem durumumda zorlanır mıyım ?
  • bu notlarla sayısalda olmaz tm de olmaz matematik 3 mat geo 5 olcak hadi olmadı 1 tanesi 4.. matematik ve geometride sayısalcılarla aynı olmak zorundasın zaten fenide ygs de yarıdan fazlasını yapmak zorundasın unutma.. matematik sayısalcıların alan dersi gibi görülüyo genelde bak adı üstünde fen seçiiyo sen onla aynı matematiği görüyosun
  • arkadaşlar ben 9.sınıf öğrensiyim yani öğrencisiydim okudum bitti şimdi alan şeçmem gerek yardımınıza ihtiyacım var kararsın kaldım lütfen yardım edin

Notlarım....

mat:1
    geo:2
    fizik:3
    kimya:4
    biyoloji:4
    edebiyat:2
    dilant:3
    tarih:4
    coğrafya:3

Ben ne seçiyim MF mi TM mi aslında MF diyorum matı düzeltirim ama yinede sizin görüşlerinizi almak istiyorum....
  • ben 15 yaşındayım. şu ana kadar hep takdir getirdim, sbs ortalamam 460. bu yıl liseye başlıyorum yani bu konuda oldukça araştırdım.
    her iki alanda da meslek seçimi sıkıntısı var ancak bugün baktığımızda her şey matematekik ve mantık. sayısal mantık eğitimi veriyor. ama her türlü mesleği seçebilmek için sözele de ihtiyaç var sonuçta edebiyat, dil, tarih gib,i konuların da ayrı sınavları da var. bu nedenle sana 2. ve 3. yıllarında mf, 4. yılında ise tm seçmeni öneririm. nasılsa sözel sırf ezber, çalışarak yapabilirsin ama mantık olmadıktan ve olan mantığı9 geliştiremedikten sonra sözelindfe bir anlamı yok.
  • Ben Anadolu öğretmen lisesi öğrencisiyim, fizik, dil anlatım ve matematik 4 gerisi 5; çalışmayı seviyorum.. Sizce ne seçmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .CorpsE.

Anadolu lisesi TM 10.sınıfım..

Benimde geçen sene notlarım;

Mat:2
    Dil Ant:4
    Edebiyat:3
    Fizik:1
    Kimya:1
    Biyoloji:2 idi.
    Zaten kafamda sayısal seçme gibi birşey yoktu.Şuan TM'yim gayette mutluyum.

Kalmadın mı bu notlarla
  • mf var huzur var. çok sıkışırsam tmden sınava girerim yani np
  • Hort
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.