Şimdi Ara

Lisanslı Anti-Virüs yükleyince Windows Defender devre dışı kalır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lisanslı Anti-Virüs yükleyince Windows Defender otomatik olarak devre dışı kalır mı?

• Ben de şu an Windows Defender'den başka bir antivirüs yüklü ve Windows Defender şu an kapalı olmasaydı ikisi çakışabilirdi.
    Burada da aynısı söylenmiş:
    http://10.enpedi.com/2015/08/windows-10-windows-defender-kalc-olarak.html
    Windows Güvenlik Duvarı'nı kapatman faydalı olabilir yüklemeden önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 20 Haziran 2017; 12:27:30 >
  • Evet. Windows Defender'ı kendiniz kapatmayın. Windows güvenlik duvarını ise hiç bir şekilde kapatmayın, eğer kapatırsanız bilgisayarınız her türlü tehdide açık olacaktır. Bazı programlar da internete düzgün bağlanmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 20 Haziran 2017; 15:1:49 >
  • Ejihov E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler detaylı cevap için.
    Windows 10 yeni kurdum. Daha önce Windows 7 kullanıyordum. Güncelleştirmeleri düzenli yaparsam, bilgisayar daha güvenli hale gelir mi? Lisanslı aldım Windows'u, online olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Evet. Windows Defender'ı kendiniz kapatmayın. Windows güvenlik duvarını ise hiç bir şekilde kapatmayın, eğer kapatırsanız bilgisayarınız her türlü tehdide açık olacaktır. Bazı programlar da internete düzgün bağlanmayabilir.

Lisanslı antivirüslerin çoğunda zaten içinde güvenlik duvarı var. Bence iki tane güvenlik duvarı kullanılması sağlıklı değil.
    Son güncellemeden sonra "Windows Defender Güvenlik Merkezi" olarak değiştirildi ismi. Güvenlik duvarını içine aldılar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 20 Haziran 2017; 15:45:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

Teşekkürler detaylı cevap için.
    Windows 10 yeni kurdum. Daha önce Windows 7 kullanıyordum. Güncelleştirmeleri düzenli yaparsam, bilgisayar daha güvenli hale gelir mi? Lisanslı aldım Windows'u, online olarak.

Windows 10'un 1703 sürümünü kullanın güvenlik istiyorsanız. Yalnız biraz kötü bir sürüm. Güncellemeleri almanız faydalı olabilir.

Bu arada Microsoft Edge kullanmanızı önermiyorum:

http://www.hurriyet.com.tr/microsoft-edge-hayal-kirikligi-yaratti-40404086

• Antivirus programları zaten güvenlik duvarını ele geçiriyor.
  • Ejihov E kullanıcısına yanıt
    peki hocam windows defender tek başına güvenlik konusunda yeterli olur mu?
  • kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Olmaz. Bilgisayarı da diğerlerinden çok yavaşlatıyor.
  • Yüklediğin Antiviruse göre Değişir Mesela ben eset nod32 yi yüklendiğimde diğer antivirusu kaldırmamı aksi halde kasacağini söylüyordu pcnin diğer yandan kendin kaldırabilirsin mseyi

• Siz antivirüs yükleyince zaten Windows Defender'ı çakışmaması adına devre dışı bırakır, güvenlik duvarını da kendi kontrol eder. Sizin ayrıca yapmanız gereken bir şey yok. Siz hem Windows'u hem de antivirüsü güncel tutun yeterli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.