Şimdi Ara

Lisans mezunu işsizim günden güne intihara yaklaşıyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
6
Favori
16.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam ben de yazılım mühendisiyim ama insan her aklına geldiği işe giremiyor tr şartlarında. çaresizsen her işi yapmaya mecbursun şu iş veya bu iş farketmez. zamanında hem temizlik işi ile uğraştım hem okudum sonunda istediğim yerdeyim. malesef seninki armut piş ağzıma düş misali. işsizim diye ağlamayacaksın iş beğenmiyorum diye ağlayacaksın
  • Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    aynen kardaş katılıyorum sana, adam direk masabaşı iş olsun istiyor, olum hele bir burnun sürtsün öyle iş bulmak kolay olaydı şimdi tr uzaya füze değil adam yollardı , babadan kalma paran yoksa ağlamaya devamkee
  • Temizlikçi ol, çaycı ol, A101’e gir diyen gerizekâlılar kendileri ahmak olduğu için başka insanları da kendi gibi sanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-65F711D5E

aynen kardaş katılıyorum sana, adam direk masabaşı iş olsun istiyor, olum hele bir burnun sürtsün öyle iş bulmak kolay olaydı şimdi tr uzaya füze değil adam yollardı , babadan kalma paran yoksa ağlamaya devamkee
    Aynen öyle hocam, adamlar bir de her şeyi devletten bekliyorlar. Yakında devlet beni neden tuvalete götürmüyor falan diye konu açacaklar. Ulan sen bir girişimde bulundun mu? Sen bir elini taşın altına koydun mu da devlet seni yarı yolda bıraktı? Böyle adamların İbrahim kiğılı, koç, sabancı gibi adamların belgesellerini izlemeleri lazım. Emin olsunlar o 5 para etmez üniversiteden aldıkları eğitimin alasını veriyorlar. Salla başı al maaşı mantığıyla daha çok rezillik çekmeye mahkum bunlar. O devir bitti artık. Dayılar önceden okuyun okuyun memur olun derdi, şimdi ne yaparsanız yapın girişimde bulunun diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

Sen zaten küçümsediğin bedevi çölündeki adamdanda kötü durumdasın şuan ekonomik olarak. Yakında muz cumhuriyetlerinin parasıyla aynı değerde olacak paramız. Burada sağı solu eleştirmeklede ekonomi düzelmez. Bana burada halk tv muhabiri savunması yapma. O laflara karnım tok benim. Refah falan kimse kimseye refah içinde yaşama garantisi veremez. Kimse sana özgürlüğünü vermez. Kimse sana eşitliği, adaleti ve başka hiçbir şeyi vermez. Eğer gerçekten adamsan, bunları kendin alırsın. Burada devlet bana bakmıyor diye ağlamazsın. Devlet hamal değil kardeşim. Vasıfsız adamları sırtında küfeyle taşıyacak...

Alıntıları Göster
    Senin gibi konuşanlar %99 ya rantçı hile hurdacı veya sosyal yardımdan para hüpletenler çıkıyor ya da selam ve dua ile işe giren vasıfsız olmasına rağmen birileri sayesinde iş bulan tiplemeler oluyor hiç şaşmadı ve şaşmayacak.

Ben burda halk tv kafasıyla konuşmuyorum ama sen %100 Ahaber kafasında konuşuyorsun! Devletle ilgili ne biliyorsun da ne konuşuyorsun? Devlet halkına karşı %100 sorumludur %99 dahi değil. İşsizlik varsa yanlış olan politikalar yüzünden bu halde! EKONOMİYİ KİM YÖNETİYOR DEVLET! İşsizliği refahı doğrudan düzenleme gücüne sahiptir.

Gerçeksen adamsan dediğin kısım sanırım senin gibi il teşkilatına gidip il başkanına yağ çekmek? Belli adamların referansını alıp işe girmek mi? Gidip hile hurda yalan dolanla para mı kazanmak? Komisyonculuk rantçılık mı yapmak? Bunları yaparsan adam değilsin asıl.

Senin troll olduğuna inanmak istiyorum gerçekten o beyninle bunları yazıyorsan sana oksijen veren ağaç nalet okuyodur.

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaşa kızmayın beyler. Ülkeyi yöneten zihniyet bu. Ne eksik ne fazla. Bu zihniyet yüzünden Türkiye’nin dört bir yanına dağ başlarına üniversitesiler açıldı. Üniversite bölümlerinin bir kıymeti kalmadı. Kalitesiz, ciğeri beş para etmez akademisyenler türedi. Sırf şehirlerin ekonomisini kurtarmak için öğrenciler feda edildi. Barajı geçen herkes üniversite okuyor. Kalite kalmadı. Milyonlarca öğrenci kredi borcu batağına saplandı. Bu çark bir gün çok kötü bir şekilde dağılacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Senin 23 yaş versiyonunum ve işin benim için daha kötü tarafı gelecek adına ne bı üniversite okudum ne de başka birşey ekstra bir bilgim de yok iş hayatına defalarca atıldım daha önce garsonluk komilik çaycılık rot balans televizyon servisinde vs çalıştım bu çalıştığım işler düşük maaşa ileride bir kariyer yapamayacağım köle oldugumu suratıma vuran işler beni bu tarz işlerde yoran daha çok iş değil de oradaki insanlardı herkes birbirine iş kitleme peşinde bende yeni gelmişim it gibi çalışıyordum bazen onların işini yapmaktan kendi işime geç kalıp birde azar işitiyordum zaten bu tarz işlerde çok fazla çalışmadım 4-5 ay çalıştım genelinde şuan home Office çalışıyorum evde belki fazla kazanamiyorum ama kafam rahat biraz ha bu arada bu home Office işim de birgün gidecek o zaman ne yapacam hiç bilmiyorum aynı yolun yolcusu olabiliriz zaten bu ülkede bu tarz sorunlar hep nüfus fazlalığından oluyor 5er 10 ar ürerlerse iş alanları kapanıyor rezillik içinde yaşamaya başlıyoruz hayat kalitesi düşüyor adalet sistemi işleyemez hale geliyor çünkü insan değersiz hale geliyor doğduğum güne lanet olsun diyeceğim de doğduk bı kere ama bu şekil yasamak ta bana göre değil sağa sola gidecek param vs birşeyim de yok yıkılıp kaldım bu cehennem de belki ormanda falan yaşasam daha mutlu olurdum

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Çıkınca ne yapacak. Bu konuda bilgiliysen mesela bir ülke seçip senaryo gibi anlatabilir misin?

• Dil varsa Avrupa ya git yeni bir hayat vb. olur. Zaten Tr de bundan sonra iyi bir gelecek yok.

• Günümüzde çoğu kişi işletme iktisat okuyup lisans mezunuyum diyor hangi bölümü okuduğunuz önemli soranlara da cevap vermemişsiniz sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Silverstein

Babadan zengin torpilli tipler bunlar hocam . Gelecek kaygısından vs anlamazlar boşuna dilinizi yormayın .
    Kardesim adam daha actigi konuya gelmiyor, bolumu ne okudugu belli degil, halen adami savunuyorsunuz.

Herkes hakettigi hayati yasar bu kadar basit. Arkadas da yasadigi hayati hakediyor belli.
  • ne mezunusun, hangi şehirdesin

açıklamak istemiyorsan da özelden yaz, bir bakalım sağa sola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 5 Haziran 2020; 21:14:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrehan09

Senin gibi konuşanlar %99 ya rantçı hile hurdacı veya sosyal yardımdan para hüpletenler çıkıyor ya da selam ve dua ile işe giren vasıfsız olmasına rağmen birileri sayesinde iş bulan tiplemeler oluyor hiç şaşmadı ve şaşmayacak.

Ben burda halk tv kafasıyla konuşmuyorum ama sen %100 Ahaber kafasında konuşuyorsun! Devletle ilgili ne biliyorsun da ne konuşuyorsun? Devlet halkına karşı %100 sorumludur %99 dahi değil. İşsizlik varsa yanlış olan politikalar yüzünden bu halde! EKONOMİYİ KİM YÖNETİYOR DEVLET! İşsizliği refahı doğrudan düzenleme gücüne sahiptir.

Gerçeksen adamsan dediğin kısım sanırım senin gibi il teşkilatına gidip il başkanına yağ çekmek? Belli adamların referansını alıp işe girmek mi? Gidip hile hurda yalan dolanla para mı kazanmak? Komisyonculuk rantçılık mı yapmak? Bunları yaparsan adam değilsin asıl.

Senin troll olduğuna inanmak istiyorum gerçekten o beyninle bunları yazıyorsan sana oksijen veren ağaç nalet okuyodur.

Alıntıları Göster
    Nereden nereye çekmişsin konuyu. Ben sana girişim yap, elini taşın altına koy diyorum. Yok tanıdık vasıtasıyla işe girmişsinde, bir yerden yardım parası alıyormuşsunda neler neler demişsin. Kimseye yağ çekmedim bu zamana kadar, o kadar onursuz gurursuz bir adam hiçbir zaman olmadım. Sağda solda devlet bana bakmıyor diye de ağlamadım. Adamsan dediğim kısım malcolm X'in ünlü bir sözünün alıntısıdır. Cahillikten nasıl saldıracağını şaşırmışsın. Klasik chp kafası. Üstelik bana ağaçtan çok denizdeki fotosentez yapan planktonlar oksijen veriyor bunu bilecek kadar da okumuş bir insanım. Sizin bu örümcek kafanız, yargısız infaz kafanız yüzünden daha iktidara gelme şansınız yok. Belki koalisyonla falan bir şekilde gelseniz dahi bu saçma politikalarınızı kimseye dayatamazsınız.

• Universite belli degil
    Bolum belli degil

Siz simdi kalkip is imkani olmayan bir bolum ya da
    Rekabeti cok olan bor bolumde dandik bir universite okuyup istanbul ankara gibi buyuksehirlerde sizden cok daha iyi kisiler varken is bulamiyorum diye aglanmayin

Zaten duzgun bisi okumus olsaydiniz mutlaka yazardiniz sunu okudum diye kendiniz de farkindasiniz da ajitasyon yapiyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: emrehan09

Haysiyetsizce davranıp beyninizdeki 1 nöronu dahi kıpratmadan ŞU FORUMA MESAJ ATMAYIN ARKADAŞ!

Adam burda dert yanmış intihar edicem diyor ki böyle yazan troll olmaz gelip buraya boş yapmayın.

4.Sınıf muz kabile devletleri dışında bilim ve ilim heryerde değerlidir. Üniversite okuyan adam yaptığı bilimin ve ilimin karşılığını alır. Amerika ve Avrupa'da öğrenciler mezun dahi olmadan şirketler önüne diziliyor yüksek şartlarla anlaşmak için bizde ise odtü mezununa bile asgari teklif eden tiplemeler görülüyor çoğuda senin gibi boş beleş hayatında hiçbirşey bilmeyip herşeyi bildiğini gördüğünü sanan tipler.

Kaldı ki arkadaş maaşında bile değil adam İŞ BULAMIYORUM DİYOR İŞ! İş var diyeceksen ben sana diyorum gel 2.300 liraya günde 12 saat yol yok yemek yok tuvalet lağım temizle! Bağ ijj varmış dimi yeğen? herkes bu ahlak dışı şartları kabul dahi etse yine 5 milyon işsize yetecek iş piyasada yok! Trollük yapacaksanız yapılcak birsürü konu var gelip burda çökmüş adamla oynamayın!

Kaynakları iş yükü dağılımını eşit yapmak devletin görevidir. İş verebileceğin kadar bölüm açarsın ihtiyacın olduğun kadar kontejyanda öğrenci yetiştirirsin. Mühendislik, Bilgisayar, Tıp gibi yurtdışına açılma şansı yüksek bölümlere fazladan kontejyan verir iyi eğitimle sağlam adamlar yetiştirirsin. Eşeği salıp geçtiği heryere üniversite dikmezsin. Adam akıllı meslek okulları yapar gençleri doğru yönlendirirsin.

Beyin kullanmak kullanmamak düşünebilmek büyük meziyet. Ülkede malesef sizin gibi tiplemeler MALESEF en tepe yerlerde olduğu için bir gıdım yol alamıyoruz!

Ülkeyi en iyi temsil eden tüm meslek dallarındaki insanlar yurtdışında niye ülkemizde değil? Örnek futbolda en iyi yetişen Türk oyuncuların menşei yurtdışı gurbetçi, Osman Kibar diye bir milyarderden haberiniz var mı? Yurtdışında en sağlam Türk asıllı firmalardan biri. Silikon vadisinde yığınla Türk bilim adamı var. Ödül kazanmış yüzlerce değerli bilim adamımız var. Ama hepsinin ortak noktası "YURTDIŞI" niye bunları sorgulamıyoruz?

Sizin gibi Odtü mezununa 2.300 mülyon asgari 12 saat yeğnimmm diyen kirli zihniyet olduğu sürece bu ülkeye şuan ki düzey bile fazla. YAZIKLAR OLSUN.

Alıntıları Göster
    Hocam valla 4 yıldır Amerika'da çalışıyorum ama mezun olmadan şirketlerimin öğrenci kaptığına şahit olmadım. Bırak öğrencileri, 5 yıl tecrübeli meslek sahibi insanlar bile iş bulamıyor. Tüm dünya batık durumda. Sadece Türkiye'de değil bu sorun. Amerika'da taksicilik, teslimat, haftalık bazlı işler falan yapacaksanız olur ama beyaz yakalı işlere girmek için ağzınla kuş tutman lazım. Son 4 ayda 40 milyon işsiz çıktı Amerika'da. Mühendis, mimar bile iş bulamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

Nereden nereye çekmişsin konuyu. Ben sana girişim yap, elini taşın altına koy diyorum. Yok tanıdık vasıtasıyla işe girmişsinde, bir yerden yardım parası alıyormuşsunda neler neler demişsin. Kimseye yağ çekmedim bu zamana kadar, o kadar onursuz gurursuz bir adam hiçbir zaman olmadım. Sağda solda devlet bana bakmıyor diye de ağlamadım. Adamsan dediğim kısım malcolm X'in ünlü bir sözünün alıntısıdır. Cahillikten nasıl saldıracağını şaşırmışsın. Klasik chp kafası. Üstelik bana ağaçtan çok denizdeki fotosentez yapan planktonlar oksijen veriyor bunu bilecek kadar da okumuş bir insanım. Sizin bu örümcek kafanız, yargısız infaz kafanız yüzünden daha iktidara gelme şansınız yok. Belki koalisyonla falan bir şekilde gelseniz dahi bu saçma politikalarınızı kimseye dayatamazsınız.

Alıntıları Göster
    Chp'li olduğumu nereden çıkardın? Müneccim misin? Boş boş konuşmaktan başka işin yok eleştiriyorsa cehapeli kafası yaşıyorsun. Her meslekte girişim imkanı var mı? imkan olsa sermaye var mı? Örnek inşaat mühendisi girişim olarak belediye parkına kumdan kale mi yapsın? İnsanların işsizlik çekmesini iş bulmak istemesini ağlamak olarak tabir ediyorsan zihniyetini belli ettin zaten. Devlet ekonomiyi yönetir iyi politika uygulanırsa işsizlik olmaz kötü politika uygulanırsa bugün ki gibi olur. Kötü politikanın hesabını halk sorar bu "ağlamak" kesinlikle değildir. Hesap sormaktır. Gram okusan bunu bilir anlardın. Birine cahil demeden kendine bak. Boş beleş yazıpta durma.

Profiline baktım bilgiyim diye geçinen herife bak sen! açtığın her konu soru dilenme. Üniversite sorularını burdan dilenerek çözdüren bir elemansın. Git birine yalvarda sorunu çözsün. Başkasına soru çözdürüp hile yapan eleman ne kadar onurluysa sende o kadar onurlusun. dahada beni alıntılayıpta rahatsız etme gereksiz.

• herhangi bir işe girip bir süre para biriktirin bu size iyi bir konusunda zaman kazandırabilir. Ne yazık ki işşizlik 10milyonlara dayandı. bir çok insan bir şekilde para bulup idare ediyor hayatını.
    zaten ülkede iyi bir iş bulabilsen bile alabileceğin max, para 500-600 euro. o da avrupanın market, kahveci, burgerci çalışanına verdiğinden az.
  • emrehan09 kullanıcısına yanıt
    Evet müneccimim ve chp'lisin kabul et. Üstelik bana bu kadar boş sallamışken senin bu şekilde beni yargılamaya hakkın yok. Bir de işsiz gibi başkalarının profiline girip çöp karıştıran kedi misali dolanmayın ortalıkta. Bilgili birisi bilgiyi annesinin karnında elde etmez. Sorar soruşturur tecrübeli birinden öğrenerek bilgi sahibi olur. Açtığım konuya bakmışsın ama gelen cevaplara bakmamışsın. Kimse bana yardımcı olmadı üstelik komple çözüm istemediğimi belirttim fark ettiysen. Sadece gidiş yolu hakkında bilgi almak istedim. Üstelik sorularıma çözüm gelmedi diyip ağlayıp devlete sayıp sövmedim. Oturdum çalıştım kendim çözdüm. Girişim meselesine gelirsek, her mesleği bırak işsiz biri için bile girişim imkanı var. Girişim diyince bir yerden arsa ev satın alıp onun kirasını falan kast etmiyorum. Bir adam elindeki sermaye doğrultusunda çinden naylon don getirip pazarda az bir karla dahi satsa bu bir girişimdir ama siz kendinize ya ben okudum ettim pazarda don mu satacaktım şeklinde triplere girerseniz hiç kusura bakmayın size işsiz kalmak müstehak. Burnunuz sürtsün ki alt tabakayı aşağılamamayı öğrenin biraz. Üstelik sen kimsinde, bu ülke için ne yaptında devletten hesap soruyorsun? Bu ülkeye bir temizlik görevlisi kadar faydan oldu mu? Ya da pazarda mal alıp satan biri kadar faydan oldu mu? Bu adamlar isyan etmeyip, şükredip ekmeğini taştan çıkarırken sen devleti sülük gibi emme hakkını nasıl kendinde bulursun?

• quote:

Orijinalden alıntı: ponchik

Universite belli degil
    Bolum belli degil

Siz simdi kalkip is imkani olmayan bir bolum ya da
    Rekabeti cok olan bor bolumde dandik bir universite okuyup istanbul ankara gibi buyuksehirlerde sizden cok daha iyi kisiler varken is bulamiyorum diye aglanmayin

Zaten duzgun bisi okumus olsaydiniz mutlaka yazardiniz sunu okudum diye kendiniz de farkindasiniz da ajitasyon yapiyorsunuz
    Hak veriyorum ama o zaman devlet'in dandik üniversiteleri kapatması gerekir neticede eğitimleri kötü mezun olan iş bulamıyor.
    18 yaşında biri nerden bilsin hangi bölüm hangi üniversitede işe yarar hangisinden bir mok olmaz rehber olucak kansız hocalarda herkese üniversite okuma baskısı yapıyor üniversite okumayana tinerci gözüyle bakılıyor.
    Bazıları diyor ki vay efendim üniversite iş bulma yeri değilmiş evet doğru fakat ozaman lanet kontenjanları azaltın Büyük uyarılar koyun iş bulmak isteyen buraya gelmesin diye rehberlik hocalarını,dershaneleri vesaire bilgilendirin herkesi teşvik etmesinler anadoluda,doğuda üniversite okumaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 5 Haziran 2020; 23:48:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Hak veriyorum ama o zaman devlet'in dandik üniversiteleri kapatması gerekir neticede eğitimleri kötü mezun olan iş bulamıyor.
    18 yaşında biri nerden bilsin hangi bölüm hangi üniversitede işe yarar hangisinden bir mok olmaz rehber olucak kansız hocalarda herkese üniversite okuma baskısı yapıyor üniversite okumayana tinerci gözüyle bakılıyor.
    Bazıları diyor ki vay efendim üniversite iş bulma yeri değilmiş evet doğru fakat ozaman lanet kontenjanları azaltın Büyük uyarılar koyun iş bulmak isteyen buraya gelmesin diye rehberlik hocalarını,dershaneleri vesaire bilgilendirin herkesi teşvik etmesinler anadoluda,doğuda üniversite okumaya.

Alıntıları Göster
    Tamamen hakkisiniz bu kadar bos universtiye hic gerek yok

Yalniz tum sucu da devlete (ki sucu buyuk) veya rehberlik ogretmenine (ki onlar da cok bos) atmanin da alemi yok

Atiyorum siz arkeoloji (kesinlikle kucumsemiyorum o da bir bilim dalidir ve gereklidir) vb bolumler yaziyorsaniz, ya da 500 bininci siradan alan bir isletme fakultesine giriyorsaniz

Kusura bakmayin o 18 yasindaki gencler de gayet guzel biliyorlar ama liseden sonra calismak askere gitmek zor geldiginden yazip gidiyorlar sonra universite mezunuyum is yok diyorlar

Kusura bakmasinlar ama ben 35 yasinda ikinci univeriste icin sinava girip 2100 uncu olabiliyorsam genclerin hicbiri burada aglamasin

Bir taraflarini gezdirmek yerine SIKIP oturup calisip iyi bir bolume girselermis ha kapasiteleri yoksa da bos bos uni okuyup sonra aglanmanin alemi yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.