Şimdi Ara

Lisans mezunu-Askerlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haziran mezunu birisi nezaman kaçak durumuna düser?Nette aradim bulamadimda.(hicbir islem yaptirmadigimizi farz edersek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 31 Ekim 2013; 18:02:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• normalde okul bitince tecil yapıyolar 2 yıl veya 3 yıl eğer hiç bir işlem yapılmadıysa kaçak durumuna 1 yıl içinde düşülüyo diye biliyorum ama bu aralar ceza filan durumları çıktı kaçak bakaya filan bildirilmediğinde ceza ödemek zorunda kalınıyo bilgin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan280

normalde okul bitince tecil yapıyolar 2 yıl veya 3 yıl eğer hiç bir işlem yapılmadıysa kaçak durumuna 1 yıl içinde düşülüyo diye biliyorum ama bu aralar ceza filan durumları çıktı kaçak bakaya filan bildirilmediğinde ceza ödemek zorunda kalınıyo bilgin olsun.

İste bende onu anlamadim,kacak durumuna dusmek icin 1sene gecmesi gerekiyorsa suan bir sorun,ceza falan yok demektir.Zaten mezun olurolmaz kacak durumuna düsmek cok sacma(gerci burasi tr),enazindan bi 6ay-1sene süre taninmali,bireyde karar verir o surede napicagina.Askerlikmi,y. Lisansmi,yurtdisimi,tescil vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 31 Ekim 2013; 18:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

quote:

normalde okul bitince tecil yapıyolar 2 yıl veya 3 yıl eğer hiç bir işlem yapılmadıysa kaçak durumuna 1 yıl içinde düşülüyo diye biliyorum ama bu aralar ceza filan durumları çıktı kaçak bakaya filan bildirilmediğinde ceza ödemek zorunda kalınıyo bilgin olsun.

İste bende onu anlamadim,kacak durumuna dusmek icin 1sene gecmesi gerekiyorsa suan bir sorun,ceza falan yok demektir.Zaten mezun olurolmaz kacak durumuna düsmek cok sacma(gerci burasi tr),enazindan bi 6ay-1sene süre taninmali,bireyde karar verir o surede napicagina.Askerlikmi,y. Lisansmi,yurtdisimi,tescil vs.

Mezun olduktan sonraki 2 sene tecilli oluyorsun diye hatırlıyorum sen yinede askerlik şubesini ara sor.

• Tecil süren bitene kadar kaçak sayılmazsın

• senin gidip tecil ettirmen gerekir tecil ettirmezsen kaçak olursun heleki haziranda mezun olduysan muhtemelen kaçaksındır şuanda.askerlikla şaka olmuyor aman bana yazı gelmedi vs dinlemezler haberin olsun.banada gelmemişti yoklama kağıdı.gittim kendim hallettim mezun olunca
  • Benimde şöyle bir sorunum var. Lise bitti üniversiteye geçtim 2 yıl devam ettim sonra 1 yıl çalıştım bu sene de yeniden üniversiteye hazırlanıyorum ama okul hala devam ediyor normalde tecil olması gerek fakat ben şu ana kadar hiç askerlik şubesine uğramadım kağıt vs de gelmedi. Bir problem var mıdır acaba? Bir de e-devletten bakılabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

quote:

kardeş elbette 1 yıl kaçak filan olmuyorsun ama gel gelelim askeriyeye gittiğinde neden bildirmedin diye seni suclu görüyolar bir mazeretin yoksa şayet okulun bittiyse git tecilini yaptır kafan rahat olsun bende o durumdaydım gittim tecil yaptırdım rahatım şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco de Lucia

Benimde şöyle bir sorunum var. Lise bitti üniversiteye geçtim 2 yıl devam ettim sonra 1 yıl çalıştım bu sene de yeniden üniversiteye hazırlanıyorum ama okul hala devam ediyor normalde tecil olması gerek fakat ben şu ana kadar hiç askerlik şubesine uğramadım kağıt vs de gelmedi. Bir problem var mıdır acaba? Bir de e-devletten bakılabiliyor mu?

okulun devam ediyosa kardeş aktif olarak öğrenci görünüyosan askerlikle bir alakan yok öğrenci degilsen sorun oluyo ama öğrenciyim diyosun zaten sıkıntı olucak bir durum yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.