Şimdi Ara

Lisa Su: Ryzen 4000 bu yıl geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bu videolara bakınca insanın gözü kanıyor, nasıl bir çapsızın yaptığı belli. Bazen sırf işemcilerin frekanslarından bile ele veriyorlar kendilerini. Üstüne gidecek böyle biri bütün işlemci ve gpu kombinasyonlarını tek tek deneyecek, hatta anakart chipsetlerini bile karşılaştıracak. Bunu yapacak azme sahipsin ama bir video sitesinde görselliği ve inceleme kalitesini öne çıkarıp sayılı inceleme kanallarının arasına katılmak istemiyorsun. Hayrına bütün gün sistem söküp takıyor 1000 aboneli kanal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .T. -- 10 Temmuz 2020; 14:9:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .T.

Söylenileni anlamıyorsunuz galiba: Koyduğun kanalın 1000 tane abonesi var, yani kimse bedavadan ürün göndermez. Ve Böyle bir kanal çıkan bütün işlemcileri test ediyor, biraz düşünmek lazım. İmkansız mı değil ama işin daha kolayı var, bir tane 8 çekirdekli işlemci al çekirdekleri aç kapa, hızları düşür yükselt piyasadaki bütün işlemcileri elde ediyorsun.

Alıntıları Göster

Üslubunuza dikkat edin, ben bu kanalların gerçek mi sahte mi olduğunu bilmiyorum ve bu bağlamda soru sorar gibi yazdım. Amacım, bu konuda bilgi almaktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KumKekliği

Bu mesaj silindi.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam, yeni öğrenmiş oldum.

• Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt

Kırıldıysanız özür dileyim bari gerginlik olmasın, cpu bölümünde insan klamadı zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: .T.

Kırıldıysanız özür dileyim bari gerginlik olmasın, cpu bölümünde insan klamadı zaten :)

Neyse, sağlık olsun. Ülke olarak genelde bu tarz tepkiler veriyoruz ama büyütmemek lazım. Mutlu günler dilerim.

• KumKekliği K kullanıcısına yanıt

Ben de yeni öğrenmiş oldum. Tekrar tekrar teşekkür ederim hocam, çok önemli bilgiler bunlar. 10600k’nin rakibi 3600 değil, 3700 olması gerekiyor fiyat olarak. Tabii oyunlarda yine bir tık önde.

• KumKekliği K kullanıcısına yanıt

intelin 7 ci nesil işlemcilerinden 4 core 4 threat leri şuan çöp 7700k ise 3300x ile eşit 7 ci nesilden bu nesile gelene kadar kaç anakart değiştirmen gerekiyor fakat b350 anakartlar şuan 3.cü nesil ryzeni çalıştırıyor zaten 6cı nesilleri şuan çöp pubg de 8350 darboğaz yapmazken onlar stutering sorunu yaşıyor çekirdek azlığından gelelim 10000 serisi işlemcilerine amd 4000 serisi çıkarmadan 3000xtlerle yanıt verdi nedenmi onların beklentilerindende kötü geldi intel 4000 serisini ertelediler 5 sene gider diyen intelciler 6 cı nesilden bu yana olan işlemcileri şuan satamıyor stutteringle boğuşuyor çoğu oyunda ve amd nin eşit performansdaki yeni işlemcileri onların ikinci elinden daha ucuz şu kelimeyi ben söylemedim baskası söyledi boş konuşma bunlar aynı kafadasınız onun söylediği saçmalıkdan senin söylediğinin zaten hiç bi farkı yok son 4 yıldır en uzun ömürlü amd oldu gerek windows çok çekirdek optimizasyonları gerek oyunların çok çekirdek optimizasyonu 1.ci nesil ryzenları bile güçlü yaptı tabi bu fxlerede yaradı sen gelip bu gidişat değişecek intel daha uzun ömürlü olacak diyorsun nasıl yani kaç senedir açıklardan dolayı performansı düşen amd işlemcilermiydi uzun ömürlüymüş sen kimi yiyorsun ya

• wolferto kullanıcısına yanıt

sadece ilk cümlesini okudum nasılsa satılmayan piyasada olmayan bir işlemci gidin de alın mesajı olmaz ama 3300x kesinlikle 7700k rakibi değil.ilk aldığımda 4.9 8700k tek çekirdek cpu-z'de karşılaştırdım geçiyor 4.6'da.aynı ekran kartını kullanan ki asus strix 2080 super iki arkadaşla far cry 5 ve forza4 benchmarkları karşılaştırdım ki bunlar tek çekirdeğe yüklenen ya da amd'nin iyi olduğu oyunlar değil.far cry'da 3300x iyiydi ben 4.5 oc'li sonuçları göstermedim.forza'da 13 fps fark vardı 147 160 ki sonra 151 de aldım.ulu ortadır ekran kartı bölümünde ararsanız bulabilirsiniz ama ben bu adamlara yav benim işlemci bu seninki bu ne iş demedim çünkü günlük kullanamıyorum 4.5 ve üzeri.kasa ve su soğutma takacam bu pazar bir mani gelmezse.alet 4.5 4.6'da hulk'a bağlıyor şu 4.6 olur 4.7 olur dedikleri xt'leri tek ccx yapsalardı 6/12 en azından katliam çıkardı.yazayım mı işlemcileri biri 3900x öteki 5.1 10700k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Temmuz 2020; 18:45:54 >

• Equaties kullanıcısına yanıt

Muhtemelen böyle olacak. Sadece eğer (nasıl olacaksa) intelden iyi bir yanıt gelirse 2021'de DDR5 geçişini 2022'yi beklemeden yapar Amd: Yeni soket Ryzen 5000

• gamer nexusda 3300x 7700k karsılaştırması var hatta 5.1ghz ye flan o.c yapıyorlar 7700k yı tabi kıyaslayamazssın 400 tl lik anakarta i77700k nın ikinci elinin yarı fiyatı olan 3300x i takıyorsun fiyat olarak kıyaslayamazsın ki 7700k için kaç tl lik anakart lazım bide o.c yapmak için kaç tllik anakart ve sogutucu lazım evet kıyaslayamazssın ama performans olarak bal gbide kıyaslanır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolferto -- 12 Temmuz 2020; 16:7:1 >

• wolferto kullanıcısına yanıt

peki kardeşim sen kıyasla ben sanal 3900x 10700k'larla kapışıyorum gerçek olarak site değil.z kuşağı youtube gençliği ne diyim?

• 3900x i oyun icin mi aldin sen :) şakamısın 24 threat yaziyor orda kullanim amaci bagiriyor ben iş istasyonuyum diye :) oyunlarda fps doyum noktasinda 5 10 fpsnin hesabini yapmanin alemi yok cebindeki paranin hesabini yap 3900x alacagima 10700 alirim ama ekran kartim 2080ti flansa yoksa onun altinda fps varki olmuyor zaten bu fanboyluktur fiyatina ve kullanim amacina bakan fanboy degildir

• quote:

Orijinalden alıntı: wolferto

3900x i oyun icin mi aldin sen :) şakamısın 24 threat yaziyor orda kullanim amaci bagiriyor ben iş istasyonuyum diye :) oyunlarda fps doyum noktasinda 5 10 fpsnin hesabini yapmanin alemi yok cebindeki paranin hesabini yap 3900x alacagima 10700 alirim ama ekran kartim 2080ti flansa yoksa onun altinda fps varki olmuyor zaten bu fanboyluktur fiyatina ve kullanim amacina bakan fanboy degildir

okuduğunu anlayamayan nesli karşıma alıp tartışmayacam.profilime bak bakim ne kullanıyorum?3900x'le kapışıyorum ben kazanıyorum ama asil mert korkusuz 7700k'sı benim rakibim oluyor YAV HE HE.BLOK

• Wilson Fisk z kuşağında yaşa takılanlardansın ama muhtemelen o kuşakdasın konuşmaların o şekilde 29 yaşına ayak basmışım ve gençliğimden bu yana donanımla içli dışlıyım genç yaştayken bile şöyle yorumlar yazmamışımdır.kendi azınla ikiside var karşılaştırdım diyen sensin rahatsız edici yorumlar atan sensin bide beni blokluyorsun ayıp ayıp forum adabına yakışmıyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.