Şimdi Ara

Lipo Batarya Rodajı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yeni alınmış lipo bataryalara herhangi bir rodaj işlemi gerekiyor mu ?
    İlk kullanımı nasıl olmalı bilgisi olan var mı ?

• kaclik pil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme tahtasi kullanıcısına yanıt
    1050 mAh 1S ve yakında araba alacağım 3Slik, 3000 mAh. İkisi için soruyorum yani.
  • Pili tam performansında kullanmak için 3 defa doldur boşalt yapılmalıdır.

Şarj ve deşarj hızlı olmamalıdır.

rodajda hücre başı 3.8 voltun aşağısına düşmemeye gayret gösterilmeli.
  • taka8604 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim, bilmiyordum.
    Aldığım 1S lik drone'u lap diye kullanmaya başladım. İlk olarak ani olarak gazlar vermedim tabii.
  • WoW u bırakıp multikopterlere sardım. Hesap frozende.

Sende WoW cu imişsin. Eski tadı var mı halen?

Drone toplayıp uçurmak daha çok zevk veriyor. Ama WoW u özlemiyor da değilim...
    Hocam ben de 2 aydır oynamıyorum, en son Nighthold raid gelmişti. Daha sonra neler değişti bilmiyorum.
    Para dayandıramadım artık oyuna, ben de sizin gibi RC arabalara, dronelara merak saldım sonrasında.
    Deneme amaçlı bir aylık abonelik alıp oyunda takılabilirsiniz, kendiniz karar verin eski tadı var mı yok mu.
    Bana soracak olursanız, hala oynanabilir yanları var hocam. Ama o parayı sürekli ödemenize değmiyor.
  • Deneme amaçlı abonmanlık alıp oyunu deneyemeyeceğim.

Çoçuk doğdu. 2 gün hastanede kaldı. O süreye kadar oynadım. Ne zamanki çok eve geldi bırak oyun oynamayı şimdi bilgisayarıma format bile atamıyorum. Çocuk tam bir baba delisi. Klavye ve mouse canavarı. PC de oturmadığım ve odama girmesine müsaade etmediğim halde 2 adet mouse ve bir adet klavye pert etti. Var gerisini sen düşün.

Şimdi topladığım drone ları parçalamak istiyor eline almak istiyor ama ona izin veremeyeceğim

Şimdi abonmanlık için de para vermiyorlar. Bildiğim kadarıyla oyundaki altınla token alıp tokenlede oyun süresi alıyorlar. Herkes deli gibi gold farmlıyor.

Wow artık bana çok uzak dostum.
    Hocam benim de gold farmlayacak kadar zamanım olmadı hiç, yoksa para vermezdim aboneliğe.
    Silvermoon'da oynuyorum, herkes para babası bu serverda.

Hocam o halde uzak durmaya devam edin, WoW çok zaman tüketiyor. Çocuğunuza zaman ayırın hem daha güzel. Allah analı babalı büyütsün bu arada.
    RC iyidir hocam ya, sevdim ben bu hobiyi. İleride elektrikli araba da almayı düşünüyorum da bakalım. Lipo piller konusunda hala cahilim ve bu hobi gerçekten masraflı.

• Bu hobi cidden çok pahalı bir hobi. Kırım yaşamanız an meselesi ve yedek parça ucuz değil. Ama mesleğim gereği seviyorum bu hobiyi.

RC araba ile başlamıştım bende. Araba pek haz vermiyor. Grup lazım yada herhangi bir aktivite yaratman gerekiyor kendine. Multikopter öyle değil. Ev için topladığım drone u yağmurlu, rüzgarlı havalarda evde diğer zamanlarda dışarda uçuruyorum.

Elimdeki RC arabayıda satılığa çıkardım.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-hobi-oyuncak-rc-araclar-hpi-107018-trophy-truggy-flux-2.4ghz-kumanda-1-8-olcek-4wd-elekt-396779289/detay/

Bunlarda benim topladığım ev içi olan ufaklık

https://i.hizliresim.com/okQPjq.jpg

https://i.hizliresim.com/LnP7Zb.jpg

Araba canavar, drone kamerası da sanırım hobbyking'den alınma. Orada görmüştüm benzerini, 25 dolar idi. Kamera nasıl hocam, memnun musunuz, fiyatına değiyor mu.
    Ufaklık da çok tatlıymış maşallah ya.
  • Dustywaffe kullanıcısına yanıt
    Ufaklık çok tatlıda yerinde durmuyor. Çok hareketli. Bıraksan üst üste 4 tane halı saha maçı yapabilecek enerjiye sahip. Nereden buluyor bu kadar enerjiyi bilmiyorum.

Kamerayı banggood tan aldım.https://www.banggood.com/Eachine-TX03-Super-Mini-025mW50mW200mW-Switchable-AIO-5_8G-72CH-VTX-600TVL-13-Cmos-FPV-Camera-p-1104884.html?rmmds=search

72 kanal. 3 farklı çıkış gücüne sahip. 25 mW , 50 mW , 200 mW değiştirebiliyorsun. FPV kamerası olarak geçiyor zaten. Bu tip kameralarda görüntü kalitesi pek aranmaz. Ama kalite çokta kötü değil tabiki. 6gram ağırlığı var. Drone üzerinde ne kadar az gram ekipman o kadar uzun süre uçuş. Youtube ta tx03 fpv camera yazarsan istemediğin kadar videoya ulaşırsın. Ordan kalitesine bakabilirsin. F/P ürünü ve kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam ileride kamera takmayı düşünüyorum ben de benim drone'a. Uçuş süresine öncelik verdiğim için kameralı drone tercih etmedim. Bakalım takmaya kalkarsam verdiğiniz linkteki kamera cidden f/p ürünü, takamassam sizden yardım alacağım.
  • Dustywaffe kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki linkte arkadaşımın kanalı var. Ürünleri ve toplama videolarını yayınlıyor. Tamamiyle Türkçe kaynak. İlgini çekebilir, bir şeyler öğrenebilirsin.

https://www.youtube.com/channel/UCWYmm5d6iK1sxpTF7K6--vQ/videos
  • 3.70 e kadar düşürüp, 4.20 ye fullemen gerekli 3 kez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.