Şimdi Ara

linux ubutu sunucuyu taşımak

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> linux ubutu sunucuyu taşımak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    799 Mesaj
    Linux ubuntu sunucumda bulunan tüm dosyaları ki bunların içinde svn sunucuda var başka bir fiziksel makinaya taşımam gerekiyor.

şimdiki ip 192.168.2.8 yeni makine 192.168.2.39 bunu nasıl yapabilirim?

veritabanında taşınması gerekiyor bir tür image yapmak gibi bişiler olucak sanırım?

|
    |
    Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek, başına taç ettiği adamların kanındaki ve vicdanındaki cevheri aslıyı, çok iyi tahlil etmek dikkatinden, bir an tevakki etmesinler!...
    M.Kemal Atatürk
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj
    Ubuntu pek kullanmadım ama sonuç olarak linux dosya sistemi aynı , eğer db yedeğin varsa kolay olacaktır , ama yoksa bacula veya fwbackups ile backup almak faydalı. Yada esx üzerinde koşuyorsan snapshot alırsın en mantıklısı.
    |
    |
    dblerin dump olarak yedekledim benim için önemli olan svn sunucusununda aynı kullanıcı ayarlarıyla taşınması. /var/svn klasörü altında tüm herşey var sadece bunu taşıyarak kullanıcı ayarlarını ve proje versiyonlarını almış olurmuyum acaba?
    |
    |
    Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek, başına taç ettiği adamların kanındaki ve vicdanındaki cevheri aslıyı, çok iyi tahlil etmek dikkatinden, bir an tevakki etmesinler!...
    M.Kemal Atatürk
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
192.168.1.1
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.