Şimdi Ara

Linux server bilenler - Lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Redhat 9.0 kullanıyorum.Amacımız okulumuza linux server kurup okulumuzun sitesini bu yolla yayınlamak.Server aldık fakat bir türlü sitemizi yayınlayamadık.

1 ; redhat ’ ı ilk kurduğumuzda apacheyi çalıştırdığımızda çalışıyordu("http://localhost/index.html" dediğimizde sayfa çalışıyordu)Fakat bir süre sonra "httpd ölü durumda ama subsys kilitli" diye hata veriyor.Bu mesajdan sonra browser ’ dan localhosttaki index ’ i çalıştıramıyorum.
    2 ; *.php dosyalarını çalıştıramıyorum.Nasıl çalıştırabilirim.

3 ; Linux ’ ta ağ ayarlarını nasıl yapabilitim(samba ayarlarını)Windows işletim sistemi olan bilgisayarları görmem gerekiyor.

4 ; Linux için antivirüs ve firewall nasıl bulabilirim.Link verebilirseniz sevinirim.

son olarakta Linuxte kurduğumuz programlar hangi dizine gider.Mesela Windows ’ ta başlat çubuğuna atıyor.

Arkadaşlar bu konularda bilginiz varsa lütfen yardımcı olun.Çünkü bu benim projem .Her türlü yardımınızı bekliyorum.

• Öncelikle tavsiyem RedHat Linux 9.0 kullanmamanız. Çok ama çok eski.

1- Apache' nin ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir.
    2- PHP dosyalarını ancak web sunucusunu doğru çalıştırabildiğinizde kullanabilirsiniz.
    3- Web sunucusu olarak kullanacağınız bir bilgisayara samba kurmanızı şiddetle önermiyorum.
    4- Linux için anti-virüs' ten kastınız? Linux için şu ana kadar yazılmış bir adet virüs var ve bu da etkisiz. GNU/Linux' u kurduğunuz zaman iptables adında bir firewall kurulu olur. Bunu kullanabilirsiniz.

Kurulan programların çalıştırılabilir dosyaları: /usr/bin/ veya /usr/X11/bin/
    Diğer dosyaları: /usr/share/programadı/
    Ayar dosyaları: /etc/programadı/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.