Şimdi Ara

Linux neden başarısız ? işte cevabı (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
469
Cevap
7
Favori
27.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o pek gelişmiş birşey değil. xcode ile direkt ios programı yazılabiliyor. designer var, text editor var, herşey var. apple ın ubuntu için verdiği şey basit kod yazma ve derleme. C++ ile kod yazıp derleyebiliyorsunuz ama onla arayüz yapmak için kütüphaneye (QT mesela) ve ide desteğine ihtiyaç var hızlı olması için. bu da onun gibi birşey. xcode un yanında böcek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Sorunun yeri tam olarka burda değil ama İos programlama çalışmak için linux tarafından IDE var mı arkadaşlar?.Siz neyi tavsiye edersiniz?
    bu arada bu sinirli arkadaş tutankenshta nam-ı diğer grezimonk gene şutlamışlar

hocam 2 yol daha var linux üzerinde ios yapmak için:

1- birini zaten önceki mesajda yazmışım farketmemişim. virtual box a macos kurulabiliyor. onun üzerine xcode yükleyip ordan devam edebilirsiniz.

2- linux üzerinde değil ama windows ve macos üzerinde çalışan unity isimli bir oyun motoru var. oyun uygulaması yazabilirsiniz ios için. ya da yine önce virtualbox üzerinde windows ya da macos kurup onun üstüne unity gidebilirsiniz. kastırır ama olmayacak iş değil.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. olursa daha yazarım.

• Linux başarısız değil insanlar başarısız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Mozilla zaten önyüklü geldiğinden direkt buraya düşmekte.
     Linux neden başarısız ? işte cevabı

Sadece beklemeniz lazımdı.

Chrome ve Opera'nın da yine güncellemeleri o ekrana düşüyor. Sitesinden .deb dosyasını indirip çift tıkla kuruyorsunuz.

Steam'de aynı şekilde kuruluyor.

Birde ppa kurulumu var.

O da bunları terminale girmekle oluyor.

Örneğin Kdenlive

https://kdenlive.org/download/

sudo add-apt-repository ppa:kdenlive/kdenlive-stable 
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install kdenlive

Windows'u silip, Linux Mint yükledim. Dediğiniz gibi Mozilla Firefox'u güncelledi. Google Chrome yükledim bir de terminale gerek kalmadan. Programlar zaten kurulu. Yazıcı kurulumu ile alışmam kaldı geriye, yazıcı kurulumunu da araştıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 25 Haziran 2017; 20:22:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun , yazıcı modelini de söylersen elimden geldiğince yardımcı olurum.

Herhangi bir sorun olduğunda , içinden çıkamadığın durumda Mint forumuna (imzamdaki) veya buradan da bizlere danışabilirsin .

• Sırf linux için yep yeni bir sistem dizdim. Linux varken windows kullanmak biraz şey..

• quote:

Hayırlı olsun , yazıcı modelini de söylersen elimden geldiğince yardımcı olurum.

Herhangi bir sorun olduğunda , içinden çıkamadığın durumda Mint forumuna (imzamdaki) veya buradan da bizlere danışabilirsin .

HP'nin Linux için yazılımı varmış galiba ama ".run" uzantılı dosya indirdim, terminalle ilgili bir iş varmış, bir türlü beceremedim.

Düzenleme:

Yazıcıyı kendiliğinden tanıdı galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 27 Haziran 2017; 12:0:22 >
  • hplip paketi zaten kurulu gelir, aşğaıdkai komutla uçbirimde açılan sihirbazdan yararlanarak yazıcıyı tanıtabilirsiniz.

sudo hp-setup -i

Eğer grafik arayüzle tanıtmak isterseniz depodan hplip-gui paketini kurmayı deneyin. Kurulum sonrasında menüden HPLIP Tollbox aracını aratıp açın. Bu arayüzden hem aygıtı ekleyebilir hem de ayar yapabilirsiniz. Grafik arayüzü aşağıdaki komutla da açabilirsiniz.

sudo hp-setup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 26 Haziran 2017; 17:8:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

hplip paketi zaten kurulu gelir, aşğaıdkai komutla uçbirimde açılan sihirbazdan yararlanarak yazıcıyı tanıtabilirsiniz.

sudo hp-setup -i

Eğer grafik arayüzle tanıtmak isterseniz depodan hplip-gui paketini kurmayı deneyin. Kurulum sonrasında menüden HPLIP Tollbox aracını aratıp açın. Bu arayüzden hem aygıtı ekleyebilir hem de ayar yapabilirsiniz. Grafik arayüzü aşağıdaki komutla da açabilirsiniz.

sudo hp-setup

Yazıcı olmadan komutları girdim, hata verdi. Sonra yazıcıyı bilgisayara taktım, kendiliğinden tanıdı gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 27 Haziran 2017; 12:2:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: internalinferno

Sırf linux için yep yeni bir sistem dizdim. Linux varken windows kullanmak biraz şey..

hocam yeni sistem dizmeye gerek yok ki

sadece ekran kartı lazımsa nvidia olması yeterli (linux ta dota, lol, hots veya wine ile çalıştırabileceğiniz herhangi bir oyun oynayacaksanız). amd driverlar iyi değil çünkü. hatta amd kendi ekran kartları için kernel driver yapmış ubuntu yapanlara bu driver ı vermiş ama güvenli olmaz diye ubuntuya eklenmemiş. nvidia daha iyi.

bir de zaten mate desktop ile kullanırsanız çok kasan işletim sistemleri değil. gnome 3 hala gnome 2 seviyesine gelemedi. ama gnome 2'ye gnome 3 çıktıktan sonra geliştirmeler yapıldı özellikle font rendering açısından.

macos yüklemek için hackintosh bilgisayar toplamak gerekir.

bu arada arkadaşlara yardımcı olmak için yazayım:

debian tabanlı linux için nvidia driver kurulumu:http://www.webupd8.org/2016/06/how-to-install-latest-nvidia-drivers-in.html
    jdk kurulumu (java-android kodu yazmak için):http://www.webupd8.org/2012/09/install-oracle-java-8-in-ubuntu-via-ppa.html

özellikle mate desktoplu linux kullanıyorsanız, internetten video fln izlerken çizgilenme oluyor. onun önüne geçmek için mate tweak yükleyip interface sekmesinden window manager'ı değiştirmeniz lazım. örneğin ubuntu mate kurduysanız bu işlemi yaptıktan sonra normal unity'li ubuntu gibi videoları düzgün takılma çizgilenme olmadan izleyebilirsiniz. ayrıca sayfaları da smooth şekilde kaydırmanızı sağlar.

eskiler bilir: compiz ile şu macos'lardaki pencere animasyonlarını linux'ta yapabiliyorduk. birisi onu alıp update etmiş. fakat ben denedim eskisi gibi stabil değil hala. emerald arayüzünü kullanıyor dolayısıyla bazen pencere küçültme ve kapatma tuşlarını algılamadığı oluyor. ama yine de denemek isteyenler için:
    https://ubuntu-mate.community/t/install-compiz-0-8-12-compiz-reloaded-and-emerald-on-ubuntu-mate/5833/8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 27 Haziran 2017; 13:14:38 >

• Normalde Mint'te HPLIP kurulu ama olaki yine sorun çıkarsa sitesinden kurulumu anlatabilirim. Şu an düzgün mü ve fonksiyonlar çalışıyor mu?
  • quote:

Normalde Mint'te HPLIP kurulu ama olaki yine sorun çıkarsa sitesinden kurulumu anlatabilirim. Şu an düzgün mü ve fonksiyonlar çalışıyor mu?

Şu anlık olumsuz bir durum yok gibi.
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Eski kullandığım makina amd ekran kartlı 3.nesil i5 işlemcili notebook olduğu için yazılım vs. İşlerinde daha kuvvetli makina gerekiyor. Evveliyatında zaten 1kaç senedir linux kullanıyorum :D ihtiyaç olup olmadığı konusunda kendi değerlendirmemizi yapabiliyoruz. Oneriler için teşşekkurler yine de

• uste para verseler evimde linux kullanmam apple mac os bilgisayarim da yok artik en son hackintosh vardi duzgun calisiyordu ama rm -rf / yaptim gitti windows guvensiz olsa da hala en uyumlu ve yaygin kullanilan sistem windows programlari daha kaliteli ve ozenli yaziliyor gerisi tiras kim niye ugrassin linux sacmaligiyla ondan en fazla web sunucu olur mac os bile fantezi onun da kullanani linux kadar az belki az daha fazladir linux kullanacagim tek yer cep telefonumdaki androiddir o da bahsettigimiz anlamda linux degil zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 2 Mart 2018; 14:26:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HACl

uste para verseler evimde linux kullanmam apple mac os bilgisayarim da yok artik en son hackintosh vardi duzgun calisiyordu ama rm -rf / yaptim gitti windows guvensiz olsa da hala en uyumlu ve yaygin kullanilan sistem windows programlari daha kaliteli ve ozenli yaziliyor gerisi tiras kim niye ugrassin linux sacmaligiyla ondan en fazla web sunucu olur mac os bile fantezi onun da kullanani linux kadar az belki az daha fazladir linux kullanacagim tek yer cep telefonumdaki androiddir o da bahsettigimiz anlamda linux degil zaten

Tahminen Windows'u dahi zor kullanan birisin. Anlayışla karşılıyorum seni. Linux sana gelmez.

Uyum derken , 7700 HQ işlemci ve Gtx 1050 ekran kartlı laptopta kullanıyorum ve bir uyumsuzluğu yok.

Lütfen Windows'ta kalın , gerçekten herkese göre değil. Özellikle yıllardır içinde bulunduğu sistemlerde bile zorluk çeken , okumaktan ve öğrenmekten imtina edenlere göre hiç değil.

• quote:

quote:

uste para verseler evimde linux kullanmam apple mac os bilgisayarim da yok artik en son hackintosh vardi duzgun calisiyordu ama rm -rf / yaptim gitti windows guvensiz olsa da hala en uyumlu ve yaygin kullanilan sistem windows programlari daha kaliteli ve ozenli yaziliyor gerisi tiras kim niye ugrassin linux sacmaligiyla ondan en fazla web sunucu olur mac os bile fantezi onun da kullanani linux kadar az belki az daha fazladir linux kullanacagim tek yer cep telefonumdaki androiddir o da bahsettigimiz anlamda linux degil zaten

Tahminen Windows'u dahi zor kullanan birisin. Anlayışla karşılıyorum seni. Linux sana gelmez.

Uyum derken , 7700 HQ işlemci ve Gtx 1050 ekran kartlı laptopta kullanıyorum ve bir uyumsuzluğu yok.

Lütfen Windows'ta kalın , gerçekten herkese göre değil. Özellikle yıllardır içinde bulunduğu sistemlerde bile zorluk çeken , okumaktan ve öğrenmekten imtina edenlere göre hiç değil.

senin daha pantolonun yokken biz bu islerin icindeydik sen raad ol kafani yorma

• quote:

quote:

quote:

Tamam , raad olurum hacı

Edit: Benim pantolonum yokken;

Beyler crack nasıl yapılır , ya DLL hatası veriyo bu , Windoz activator çalışmıyor yardımmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 2 Mart 2018; 15:1:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam , raad olurum hacı

raad ol

• HACl kullanıcısına yanıt

• Bu konu kapanmamış mıydı ya ?
    Şaka bir yana keşke hak ettiği desteği alabilseydi Linux dağıtımları.Şunun güzelliğine bak yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 2 Mart 2018; 16:11:11 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.