Şimdi Ara

Linux Mint Mate wifi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hometech Alfa 500c bir notebook aldım. Windows 10 yüklü geldi. İşlemci İntel Celeron 1.10 Ghz x2 bu işlemciyle Windows 10 kullanmak tam bir işkence.

Yavaşlık ve performans sorunundan dolayı Linux Mint Mate kurdum.

İlk sorum sürücüler tam olarak kurulup kurulmadığını öğrenmek.

İkinci sorum da wifi sorunu.

Kablolu bağlantıda sorun yok. Ama kablosuz bağlantıyı görüyor ama bağlanmıyor.

Elimde wireless wifi adaptör vardı. Şu an usb den onu takıyorum ve o şekilde kablosuz bağlanabiliyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Debian ve ubuntu tabanında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olacaktır hocam. Hoşgeldiniz şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Debian ve ubuntu tabanında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olacaktır hocam. Hoşgeldiniz şimdiden
    Teşekkürler dostum. Umarım çözeriz wifi sorununu.

Wifi sürücüsü Realtek.
  • Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?
  • wifi donanımları linux ve unix de beladır çoğu kurulumdan sonra çalışmaz ek düzeltme gerekir ya da çalışırsa bile yavaş çalışır. mesela FreeBSD'de Asus N10 marka kartım realtek chipli ve destekleniyor fakat ne hikmetse 3 mb s hızları geçemiyorum bununla ilgili bir çözüm yöntemi bulamadım üstelik çözümün olduğunu da sanmıyorum bilgisayara modemden ethernet çektim zaten masaüstü makine kullanıyorum

debian da ise kurulumdan sonra asus n10 wifi çalışmadı çalıştırabilmek için bir fix yüklemem gerekti ama fix den sonra tam performans aldım. realtek chipli wifi kartları da çok çeşitli ve hiçbiri birbirinin aynısı değil. o yüzden yardım istemeden önce konsoldan lshw ile bakıp wifi kartı neymiş tam olarak belirtmeniz gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 16 Kasım 2019; 8:59:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sturmgewehr44

wifi donanımları linux ve unix de beladır çoğu kurulumdan sonra çalışmaz ek düzeltme gerekir ya da çalışırsa bile yavaş çalışır. mesela FreeBSD'de Asus N10 marka kartım realtek chipli ve destekleniyor fakat ne hikmetse 3 mb s hızları geçemiyorum bununla ilgili bir çözüm yöntemi bulamadım üstelik çözümün olduğunu da sanmıyorum bilgisayara modemden ethernet çektim zaten masaüstü makine kullanıyorum

debian da ise kurulumdan sonra asus n10 wifi çalışmadı çalıştırabilmek için bir fix yüklemem gerekti ama fix den sonra tam performans aldım. realtek chipli wifi kartları da çok çeşitli ve hiçbiri birbirinin aynısı değil. o yüzden yardım istemeden önce konsoldan lshw ile bakıp wifi kartı neymiş tam olarak belirtmeniz gerekir
    Realtek hocam.

Şimdilik wireless usb adaptör ile kablosuz bağlanabiliyorum. Sürücü ile çözmek daha iyi olurdu ama bozarım diye uğraşmak istemedim.

Wireless usb adaptörde sorun çıkarsa başka alacağız artık. Tek sorunum wifi de. Başka sorunum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicolette

Realtek hocam.

Şimdilik wireless usb adaptör ile kablosuz bağlanabiliyorum. Sürücü ile çözmek daha iyi olurdu ama bozarım diye uğraşmak istemedim.

Wireless usb adaptörde sorun çıkarsa başka alacağız artık. Tek sorunum wifi de. Başka sorunum yok.

Alıntıları Göster
    Sorununu linux mint Türkiye forumunda bir araştır istersen.Bu konu daha önce orada çözüldü diye hatırlıyorum.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php

• quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Sorununu linux mint Türkiye forumunda bir araştır istersen.Bu konu daha önce orada çözüldü diye hatırlıyorum.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php

Alıntıları Göster
    Teşekkürler dostum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.