Şimdi Ara

Linux Mint 13 “Maya” Türkçe Kullanıcı Kılavuzu Yayınlandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> GNU/Linux >> Mint >> Linux Mint 13 “Maya” Türkçe Kullanıcı Kılavuzu Yayınlandı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2598 Mesaj
    Linux Mint Türkiye çatısı altında yürütülen çalışmalar üçüncü meyvesini verdi ve Linux Mint 13 “Maya” Türkçe kullanıcı kılavuzu hazırlanıp yayınlandı. Bu çalışmamızda orijinal kılavuza mümkün olduğunca bağlı kalmaya ve direk tercüme etmeye çalışsak da bazı bölümleri ana dili Türkçe olan kullanıcıların daha iyi anlayabilmesi için orijinalden fazla uzaklaşmadan değiştirilmiştir.

Linux Mint 13 “Maya” Türkçe kullanıcı kılavuzu orijinalindeki gibi Mate masaüstü ortamı için hazırlanmıştır. Cinnamon masaüstü ortamı içinde resmi İngilizce kılavuz hazırlandığında, hazırlanan İngilizce kılavuzda Linux Mint Türkiye çatısı altında Türkçeleştirilecektir.

Linux Mint 13 “Maya” Türkçe kullanıcı kılavuzunu buradan veya LKD yansısından indirebilirsiniz.

Ayrıca eski sürümlere ait Türkçe kullanıcı kılavuzlarımızda mevcut. Linux Mint 11 “Katya” Türkçe kullanıcı kılavuzunu buradan veya resmi yansıdan, Linux Mint 10 “Julia” Türkçe kullanıcı kılavuzunu ise buradan veya resmi yansıdan indirebilirsiniz.

Kaynak

|
    |

• Yüzbaşı
    561 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Linux Mint Türkiye çatısı altında yürütülen çalışmalar üçüncü meyvesini verdi ve Linux Mint 13 “Maya” Türkçe kullanıcı kılavuzu hazırlanıp yayınlandı. Bu çalışmamızda orijinal kılavuza mümkün olduğunca bağlı kalmaya ve direk tercüme etmeye çalışsak da bazı bölümleri ana dili Türkçe olan kullanıcıların daha iyi anlayabilmesi için orijinalden fazla uzaklaşmadan değiştirilmiştir.

Linux Mint 13 “Maya” Türkçe kullanıcı kılavuzu orijinalindeki gibi Mate masaüstü ortamı için hazırlanmıştır. Cinnamon masaüstü ortamı içinde resmi İngilizce kılavuz hazırlandığında, hazırlanan İngilizce kılavuzda Linux Mint Türkiye çatısı altında Türkçeleştirilecektir.

Linux Mint 13 “Maya” Türkçe kullanıcı kılavuzunu buradan veya LKD yansısından indirebilirsiniz.

Ayrıca eski sürümlere ait Türkçe kullanıcı kılavuzlarımızda mevcut. Linux Mint 11 “Katya” Türkçe kullanıcı kılavuzunu buradan veya resmi yansıdan, Linux Mint 10 “Julia” Türkçe kullanıcı kılavuzunu ise buradan veya resmi yansıdan indirebilirsiniz.

Kaynak

Valla kılavuzluk pek birşey yok aslında... Mint hakettiği noktalara adım adım geliyor...
    Bundan yuıllar önce , mint 7 ve özellikle mint 8 kullanırken dediğim bir cümle vardı mint için. Ev kullanıcısı açısından , widowstan sonra en kullanışlı dağıtım demiştim...
    Şu an ise ; mint 13 de diyorum ki ; windows kadar iyi bir dağıtım... (neden win ile kıyaslıyorsun derseniz , malum en popüle OS olduğu için)
    Her nekadar ubuntu temelli olsa da ubuntudan bir gömlek üstün bence...

Mint 11 ve 12 yi kuramamış ve dolayası ile deneyememiştim... (kör olasıca ATİ ekran kartım yüzünden) Ancak mint 13 mate 64 bit sorunsuz kuruldu. Bir iki gündür deniyorum NTFS diski otomatik bağlama dışında bir problem göremedim... Eski sürümlerde denetim merkezinde , açılışta otomatik bağlamayı seçebiliyorduk , ama yeni sürümde bunu bulamadım... Biraz araştırınca ubuntu 12.04'ün de aynı dertten muzdarip olduğunu gördüm. Şimdilik ntfs-cnfg aracı ile sorunu (istediğim gibi olmasada) çözdüm. Ntfs hdd'nin klasörünü de masaüstünde başlatıcı ile alabildim. Direk kısa yol ekleyemedim...

Bunun dışında bir yamuğu yok... Mate gerçekten iyi olmuş... Benim gibi gnome3'ten tiksinen kullanıcılar nefes almış... İnşallah uzun süre devam eder mate projesi... Veya Gnome ekibi yaptığı saçmalığın farkına varıp gnome2 ye benzetirler tekrar... Gnome 2 en beğendiğim masaüstü ortamı...

Birde ss atayım ve noktayı koyayım...

Dip not : mint 13 mate hakkında son kullanıcı yorumum : ŞİDDETLE KULLANINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boracalin -- 2 Ağustos 2012; 23:54:53 >
    |
    |
    Amd Phenom II X4 960T , Sapphire HD7770 Ghz Ed. , 4gb Hi-Level ddr3 1333 mhz ram , Msi 870-C45 anakart , 80 + 500 gb 7200 rpm dahili hdd , 320 gb harici hdd , TP-Link 150 mbps wireless dongle , 460+ Watt High Power PSU

• Er
    3 Mesaj
    Linux Mint Türkçe kullanım kılavuzunu hazırlayanların ellerine sağlık. Bu kılavuz Linux Mint 14 içinde geçerli mi?
    |
    |
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.