Şimdi Ara

Linux hakkında video kanalı.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba dostlar. Merak ettim de forum için yeni arkadaşlara ön ayak olması açısından bir kaç video çeksem nasıl olur? Düzenli bir kanal olmasını ümit ediyorum lakin istek varsa yapacağım.Her türlü linux distrosu farklılıkları nasıl kişileştirileceği, oyun performansı açısından ve nasıl oyun oynanacağı çoğu kişi bunlardan habersiz.

Öyle gır gır muhabbetle gider diye düşünüyorum fikirlerinize açığım :)

• Ben kendi adıma artık aşağıdaki soruların cevabını arıyorum, 10 ay sonra gelinen ibretlik durum

1. Yol yakınken Linux nasıl bırakılır, bağımlılığın tedavisi için yapılması gerekenler nelerdir
    2. Gnome kabuğunu anaokulu çocukları mı geliştiriyor
    3. Gnome cin olmadan wayland projesiyle adam çarpabilir mi
    4. Nvidia geniş katılımlı linux açılımı başlatılır mı
    5. Ubuntu projeleri zeka geriliğini tetikler mi
    6. Amd işlemciler 2023 de Kernel ile tam uyumlu olacak mı
    7. Snapd olayı insanlığa sığar mı insanlık için ubuntusunda
    8. Mx Linux neden sahte tıklama yapıp kendini birinci gösterir
    9. Fedora takımı son dakika Gnome kazığı sonrasında olağanüstü toplandı mı
  • Aslında yeni başlayanların ilk sorduğu oyun oluyor, steam ile windows oyunlarının nasıl çalıştırıldığı v.s gösterilebilir
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Oyunlar konusunda haklısın hocam

Yalnız üstteki sorular öyle sorular ki cevabını dünyada kimse bilmiyor
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Şu dxvk naısl kullanılıyor mesela onun hakkında bir video yapsan benim işime yarar.
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    wine resmi sayfasında bunu wine ye eklenediği hakkında bir şeyler yazıyordu !
  • linux de ençok ihtiyaç konuları :

8-15 yaş arası eğitim amaçlı eve alınan bilgisayarda
    1) aldığım çok fonksiyonlu yazıcıyı linux de nasıl çalıştırırım
    2) web/kamera ile video fotoğraf kaydı linux de nasıl yaparım
    3) tabiki özelleştirme
    4) kardeşim benim kurduğum program ve indirdiğim dosyalara erişmeden/bozmadan o nasıl oyun oynar - kullanır

ile başlanabilir

tabiki ilk planda en çok kullanıcısı ubuntu ve türevleri olması hesabı ile.... şahsen ARCH arch arch
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Yazıcım yok hocam ama diğer konular hakkında bahsederim teşekkürler ilgin için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Yazıcım yok hocam ama diğer konular hakkında bahsederim teşekkürler ilgin için
    şimdiden açtığın konuya ben teşekkür ederim

kardeşin var ise onla konuşarak bu dersleri ayarlaman daha kolay olur....

kardeşin yok ise eve gelen misafirin/akrabanın bilgisayar kullanan çocuklar ile konuşmak benim söylediğimden daha net ve güncel olur

şimdiki çocuklar bizden daha çabuk teknolojiye adapte olup kullanabiliyorlar
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Tam ders ayarında değil hocam tamamen linuxla alakalı bir kanal herşey bulunan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çocuklar için Linux diye bir kanal açıp bilgisayara yeni başlayacak yaşlarda ki çocuklar için linux eğitimi çekerseniz bence daha faydalı olacaktır. Profesyonel derecede bilgim olsa idi kesinlikle yapacağım ilk iş bu olurdu.
  • aderinkaya A kullanıcısına yanıt
    Çocukları hitap almak benlik bir iş değil hocam ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizim gibi yeni başlayanlar icin oyunlar nasıl kuruluyır hakkında video isteriz tşk.
    O zaman dizin yapısı, dosya sistemleri, temel kavramlar, temel terminal kodları, dosya izinleri, linux kurulumunda disk biçimleri vb temel konulardan giriş yapılabilir. Zaten bunları öğrendikten sonrası artık adım adım kendiliğinden gelir bir çok kişide.
    Hemen, "ÖÖbÖ GÖÖTÖÖAAA BEŞİ KÖLDÜRÜRMÜÖÖÖ?" cüler dolar zaten. Ömrün onlara cevap vermek için paralanmakla geçer.

Kurma kardeşim, kurma kanal. Emeğine yazık. Bir sürü kanal var zaten linuxla ilgili.
  • Bu arada Gta5i kaldırıyor, soran olursa evet deyin geçin
  • Bence böyle bir kanala gerek var. Yeterli bilgiye sahipseniz açmanız çok güzel olur. Mesela benim kafamdaki konu içerikleri şöyle

*Farklı distroları inceleyip geniş bir yelpaze oluşturmak.
    *Bilindik çok kullanılan komutları açıklamak göstermek.
    *Windows oyun ve programları için bilgi vermek.
    *Arayüzler ve eklentiler hakkında bilgi vermek.

gibi gibi. Olsa çok yararlı olacaktır bence.
  • Intouchable kullanıcısına yanıt
    Yapacağım hocam finallerimin vs. geçmesini bekliyorum içerik olarak burdaki arkadaşların söylediklerini not alıyorum. Muhabbetli, bilgi paylaşımı olan verimli bir kanal olmasını istiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.