Şimdi Ara

linux de oyun oynanabiliyor mu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çokta güzle oynanıyor ama sürücü desteğini lütfedip verirlerse üreticiler
    Mesela MSI R9 380 4GB kart kullanıyorum, Windows tarafında üç haftaya bir yeni sürüm verirken , linux tarafında en son UBuntu 18.04 göre vermişler

19.10 tabanlı Kubuntu kurunca sürücüyü kuramadım, içinde gelen default sürücü ise performansız çalıştı enazından benim kartımda
    Bende çaresiz kaldırdım Kubuntuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Violet Evergarden

Çokta güzle oynanıyor ama sürücü desteğini lütfedip verirlerse üreticiler
    Mesela MSI R9 380 4GB kart kullanıyorum, Windows tarafında üç haftaya bir yeni sürüm verirken , linux tarafında en son UBuntu 18.04 göre vermişler

19.10 tabanlı Kubuntu kurunca sürücüyü kuramadım, içinde gelen default sürücü ise performansız çalıştı enazından benim kartımda
    Bende çaresiz kaldırdım Kubuntuyu
    oyun zaten windows da oynanir bunun icin linux kullanmaya gerek yok dual boot mevzuyu cozer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben linuxa lutris kurdum epic store un verdiği oyunları celeste falan gayet yüksek fpsle oynuyorum.
  • Linuxda oyun oynanabilir mi?
    - Evet

Gerek var mı?
    Linux bilgin var mı?
    -Yok

Kur windows geç. Oyun mu oynayacağız, google da hata kodu mu arayacağız belli değil. 30+ yaşındayım pc dergileri dvd ile live linux verdiği yıllardan beri ara ara linux kullanırım. Sunucu tarafında veya development için harika ama son kullanıcıya eziyet etmeye gerek yok. Hatta oyun oynamak için konsol kullanmak daha mantıklı. En az efor, en az sorun ile maksimum keyif hedef. Ancak hevesin vardır o zaman uğraş hatta eskiye göre bir çok oyun linux girdi steam de sekmesi var ve linux destekli oyunları görebiliyorsun.
  • H.İ.T kullanıcısına yanıt
    ultima online, allods, paladins, rust, LoL, dota2

bir tek dota2 destekliyor
  • ShadowWyvern S kullanıcısına yanıt
    Bende Ultimacıyım :) Çalışıyor bu arada POL ile zamanında kurmuştum. LOL de oynuyordum bir önceki patchde. Diğerlerini denemediğim için yorum yapamıyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • office 365 in görüntüsü stili ve rahatlığı maalesef yok çünkü açık kaynağı geliştiren sayısı düşük, paralı olarak geliştirilen daha rahat ek işlem gerektirmiyor vs. vs.
    Şuanda windows server 2019 Hyper-V ile linuxu tamamıyla destekliyor hatta ekran kartı bile atanabiliyor linuxa yakında windows linux u kendi işletim sisteminin içine hapsetmese bari (WSL ile pcye ubuntu kurma bunun ilk adımları ancak halen tam kapasite ile sistem kaynaklarını kullandırmıyor)
  • hiçbir zaman son kullanıcıya yönelik olamayacaklar
    gerek yok kısaca
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Aslında son kullanıcı olarak ben kullanıyorum hiç bir sorunu yok yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.