Şimdi Ara

Linksys WAG320N usb sorunu yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WAG320N modemin usb portu ile kurduğum media server 2GB üzerindeki dosyaları göstermiyor. Modemin arayüzününde bu dosyaları görüyorum ama bağlanan diğer cihazlar (tv, telefon) bu dosyaları görmüyor.
    İkinci olarak da media server üzerindeki filmleri oynatırken aynı klasör ve filmle aynı isimde olsa bile alt yazı çıkaramıyorum.

En son yazılıma güncelledim, defalarca resetleyip modemi baştan kurdum farklı diskler denedim. Hatta diskleri modem ile formatladım ama yine olmadı. 2GB üzerinde dosyalar media server ile görünmüyor.
    Kullanan ve bu sorunları çözen varsa lütfen yardım. Aksi halde modemi iade etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklight -- 7 Temmuz 2012; 16:56:59 >

• wag320n üzerinde ftp veya explorer ile dosyaları okuyorsan sorun media server yazılımındadır.
  • Media server için kullandığım bir yazılım yok. Modemin kendi media server özelliği var ve harici bir programa ihtiyaç duymadan dlna teknolojisine sahip tüm cihazlarla kendisine bağlı diski paylaşabiliyor. Resim ve fotoğraflarda hiç sorun yok ancak 2GB üzerindeki dosyalar ki bunla elbette film, diğer cihazlarda görünmüyor. Explorer ile dosyalar okunabiliyor.
  • konu tv telefon vs dayandımı her aletin okuya bildiği format farklıdır .
    ben bazı tv lerde hd formatını izleye bilirken bazılarında seyredemem .
    telefonların video görüntü formatı tamamen farklıdır. hangi formatta yayın yapıyorsan o formatı destekleyen alıcı bulundurmak zorundasın .
    envai çeşit video formatı var.Yüzlercesini sayabilirim
    aletlerinin desteklediği video formatta yayın yapmak zorundasın.
  • Cevap ve ilginiz için teşekkür ederim. Sanırım ben sorunu tam olarak izah edemedim.
    Formatta sorun yok. 1.99GB boyuttaki avi formatındaki dosyayı hiç sorunsuz tv ile izlerken 2.00GB boyutun üzerindeki aynı formattaki dosyayı açmayı bırakın göremiyorum.
    Örneğin tv açamadığı format olsa bile dosyayı gösteriyor açmaya çalışınca "desteklenmeyen format" diyor. Ben ise 2GB üzeri dosyaları hiç göremiyorum.
    WAG320N kullandınız mı bilmiyorum ama kullanmadıysanız benim için izah etmesi pek kolay bir durum değil.
  • kullanmadığım modem kalmadı .
    olay şu ki aynı formatta dahi olsa her aletin açabileceği resulation farklı olabilir. telefon coğunluk yüksek resulationları açamaz vs. bilgisayar her resulation vede codeci acar .
    ama uygun codecler yüklü değilse hiç birini açamaz neyse kolay gelsin .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.