Şimdi Ara

LineageOS 6 cihaza daha Android Pie desteği ekledi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
28
Cevap
1
Favori
792
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> LineageOS 6 cihaza daha Android Pie desteği ekledi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    821 Mesaj
    Android ROM’ları arasında şüphesiz desteğiyle en çok sevileni olan LineageOS, ömrünü üreticilerin gözünde tamamlamış çok sayıda cihazı hayata döndürüyor. 
    Android üreticilerinin standart güncelleme periyodunun sonu olan 2 yıl, Lineage ekibi için sadece bir sayıdan ibaret. Ekip altta listelenen 6 cihazın yanında 2014 yılında çıkan Nvidia Shield Tablet için de desteğini yeniden sunduğunu açıkladı.
    • Xiaomi Mi 5s
    • Xiaomi Mi 5
    • Xiaomi Mi Mix
    • Xiaomi Mi 5s Plus
    • Xiaomi Mi Note 2
    • LG G2
    Nvidia Shield Tablet konusuna dönersek, 2014 yılı cihazı LineageOS 15 versiyonuna yükseltilecek. Bu versiyon, Android Oreo tabanında çalışıyor. Güncelleme ise henüz yayında değil.
    LineageOS sürümleri eski cihazları hayata döndürmenin yanında üreticilerin kirli arayüzlerini sevmeyenler için de bir kaçış kapısı konumunda bulunuyor. Bu cihazlardan bir tanesi olan Pocophone F1, daha saf bir arayüze LineageOS sayesinde kavuşuyor. Kullanıcıların bu özel ROM serisine olan sevgisi ise rakamlarla ortada: 2018 yılında 1,8 milyon aktif yükleme.

|
    |

• Reklamlı Miui editöründe yazmış olduğu gibi kirli bir arayüzdür. Xiaomi parayı görünce bozuttu. Eskiden insanlar telefonlarına Miui rom kurardı şuan ise Xiaomi kullananlar custom romlara yöneliyor. Para verilerek alınan cihazın sistemine reklam,spyware koymak hangi akla mantığa sığar gerçekten anlamıyorum.

Konudan ayrı olarak custom romlar gerçektende tüketim çılgınlığının önüne azda olsa geçebiliyor. 5,6 senelik cihazlara dahi custom rom yükleyince cihaz adeta yağ gibi akıyor bunun sebebi firmaların planlı eskitme politikasıdır. Mesela şuan kullanmakta olduğum cihaz Moto G 2014, snapdragon 400 ve 1gb rame sahip ama Android 9 yüklü ve gayet stabil çalışıyor bu özelliklere rağmen.

• Yarbay
    4979 Mesaj
    Pocophone F1 kirli bir arayüze mi sahip ? miui en kullanışlı arayüzlerden biridir.
  • Teğmen
    169 Mesaj
    pocophone f1? kirli arayüz? level 13 editör koymuşlar
  • Haber Editörü
    821 Mesaj

Merhabalar, siz nasıl kişisel görüşe sahipseniz ben de sahibim. Benim görüşüm ve deneyimime göre ise MIUI son derece kirli bir arayüz.

Yorumunuz için teşekkürler.
    |
    |
    alemburda34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Haber Editörü
    821 Mesaj

Merhabalar, siz nasıl kişisel görüşe sahipseniz ben de sahibim. Benim görüşüm ve deneyimime göre ise MIUI son derece kirli bir arayüz.
    |
    |
    MoonRider kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    801 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cbabuccuoglu

2 haftadır MI 8 kullanan biri olarak bu düşüncenizi haklı buluyorum.
    Samsung ve Sony bu konuda Xiaomi'yi ezer geçer. Ucuz etin yahnisi yavan olur derler. Ondan olsa gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ulan 5 bile 16yı aldı biz 6 kullanıcıları olarak hala bekliyoruz...
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    mu i nasıl kirli arayuz yazıcam da yazmıslar :D
    |
    |
  • Yüzbaşı
    892 Mesaj
    Çoğu kişi kabullenememiş ama bir Mi 5s kullanıcısı olarak MIUI'ın kirli bir arayüz olduğu fikrine rahatlıkla katılabilirim. Uygulama yöneticisine girdiğimde ismi Çince yazılmış uygulamalar görmek içimi hiç rahatlatmıyor. Uğraşmaya vaktim olsa deneyeceğim şu LineageOS'i Mi 5s'de fakat bu tip ROM'ların günlük hayatta hep bir eksiği oluyor ne yazık ki. S3'de Cyanogen'e az geçip geçip geri dönmedim.
  • Teğmen
    152 Mesaj
    Mi 5s global rom ile geliyor. Global romlarda bir kelime bile çince birşey yok. Belki yanlış rom kurmuşsunuz. Kirli arayüz dermen nasıl yani?ne gibi bir sorun var
    |
    |
  • Yüzbaşı
    789 Mesaj
    Daha yeni gelmiş. Uzun zaman önce Mi5'e Pixel Experience ile geldi. Kullanıyorum ve efsane tek kelimeyle efsane. Her ay güvenlik yamasını ve gerekli güncellemeler OTA üzerinden geliyor.
  • DH Yönetici
    3469 Mesaj
    gözünüzü seveyim developerlar şu samsung note 4 e de stabil bi 8.0 romu filan yapin da bi degisiklik yasayalim

• Yarbay
    2897 Mesaj

Exynos almanın cezası buda...
    |
    |
    SHADOW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2897 Mesaj

Custom rom tüketim çılgınlığını düşürüyor
    |
    |
    Holk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2897 Mesaj

S3 zamanından mi 5 çok sular aktı. Snapdragon işlemci olmasının getirisi daha stabil romlar çıkıyor.
    |
    |
    yorumculuklar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2897 Mesaj

Custom rom geldi sizde kurun.
    |
    |
    Survivalist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3240 Mesaj
    Reklamlı Miui editöründe yazmış olduğu gibi kirli bir arayüzdür. Xiaomi parayı görünce bozuttu. Eskiden insanlar telefonlarına Miui rom kurardı şuan ise Xiaomi kullananlar custom romlara yöneliyor. Para verilerek alınan cihazın sistemine reklam,spyware koymak hangi akla mantığa sığar gerçekten anlamıyorum.

Konudan ayrı olarak custom romlar gerçektende tüketim çılgınlığının önüne azda olsa geçebiliyor. 5,6 senelik cihazlara dahi custom rom yükleyince cihaz adeta yağ gibi akıyor bunun sebebi firmaların planlı eskitme politikasıdır. Mesela şuan kullanmakta olduğum cihaz Moto G 2014, snapdragon 400 ve 1gb rame sahip ama Android 9 yüklü ve gayet stabil çalışıyor bu özelliklere rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 14 Nisan 2019; 11:8:16 >
    |
    |
    LG 27UD58-B 4K IPS Monitör || Amd Ryzen 5 2600 4GHZ OC || Cooler Master Mastergel Maker || Cooler Master MasterLiquid 240L RGB || Sapphire Amd Rx 5700 XT 8GB || Asus Prime x370-Pro 3200Mhz Ddr4 Am4 || Corsair Vengeance LPX 24GB (2x8GB)(2x4GB) 3200MHz CL16 Red Ram || Samsung 750 Evo 250Gb || 1Tb Western Digital Blue || Nzxt S340 White || High Power 1200W 80+ GOLD Astro GD || Windows 10 Enterprise 2004 x64 || Arch Linux x64 || macOS Mojave 10.14.5

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

• Yüzbaşı
    955 Mesaj

Hocam bir sürü pie var ama lineageos bir başka ya

Pixel Experience kurdum official ama alışamadım şimdi başka bir rom atıyorum

|
    |
    intel7mix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

S3'de rom çılgını gibiydim, bir sürü farklı ROM denedim, uzun süreler döndüm ama hepsinde kamera sıkıntısı stabil varken, bazı yan sıkıntılar da günlük hayatta çıkabiliyordu anlık olarak (arama yapılamaması gibi). Tabii S3'ün kamera sürücüleri kapalı kaynak olduğu için yapabilecekleri pek bir şey yoktu, Qualcomm Snapdragon konusunda daha açık kaynak takılıyor. Fakat Lineage OS'in neredeyse hiç stabil sürüm çıkartmaması ve hepsini nightly sunması beni çekindiriyor. Dün akşam araştırdım bayağı Mi 5s için en stabilin ve memnun kalınanın Syberia OS olduğu söylenmiş ama detaylara girince onda bile, Bluetooth'da falan hatalar var. Stabil orijinal ROM'larda da bu hatalar elbet olabilir ama genelde çok daha stabil oldukları bir gerçek.
    |
    |
    intel7mix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,855
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.